KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Catrice

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Müller, Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: kriszti.07, az összetevőket feltöltötte: andrej, Módosítva: 2016. február 4.

Lelőhely:   Müller, Rossmann
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Úgy viselkedik, mint egy láthatatlan bőrréteg. A nem kívánt fényt kontrollálja, mattosítja az arcbőrt és feltölti nedvességgel. Ugyanakkor ez az alapozó olajmentes, tartós és kiváló fedést biztosít a hibátlan arcbőrért. Fényvisszaverő pigmentjei biztosítják a selymes-matt hatást. Bőrgyógyászatilag tesztelt.

4 árnyalatban kapható

Korcsoport: < 18
2017. január 19.

Teljesen matt és tartós.Nemrég vettem de már most imádom.😍

BOBI9
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. január 19.

Teljesen matt és tartós.Nemrég vettem de már most imádom.😍

bogarka

2017. január 19.

Update 2016. 01. hó: Az van, hogy a bőröm sokat változott azóta, illetve szeeintem maga a termék összetétele is! Régen más állagú volt. Azért vettem meg, mert többszörös próbálkozás után mindig a legegyszerűbb alternatívánál kötöttem ki: maybelline affinitone. Azt vettem észre, hogy ami régen bejött, mind állagra, mind árnyalatra a maybelline-nél, már nem ugyan az sőt...de erről majd az ominózus terméknél update...A lényeg, hogy kerestem egy olcsóbb kategóriás, viszonylag jól fedő, kellemes állagú alapozót, ami lehetőleg színben passzol a bőrömhöz, és egységesíti. Jobbhíján újra elhoztam ezt, és tényleg gélesebb az állaga. A kis pihéket, száraz részeket nem emeli ki. Nekem a fedése is elég már, bár építeni kell a pirosabb foltokon, de a bőröm sokat javult azóta, így nekem elég lesz. Inkább bb krémes jellegű, semmi extra, átlag alapozó. Amiért plusz pontot adok neki, és visszateszem 5 csillagra az az, hogy az állagán kívül a színre is telitalálatos! Nem sárga, nem malacrózsaszín és nem drakulás-vakolat a világos szín. Ilyen jóformán ebben az árfekvésben, drogériás vonalon nincs. Megkockáztatom, még eggyel felette sem, mert lassacskán végigpróbálgattam a kínálatot. Aminek örülök, hogy gélesebb lett,és nem az a sűrűs-rákötős ragacsos-réteges, ebben javult. :)

2014. 05 hó : Váltóba vettem a bourjois healthy mix serum mellé, mert az elég drága és viszonylag gyorsan fogy, gondoltam meghagyom fontosabb alkalmakra. Hát ez tényleg matt, tulajdonképpen rászárad a fejemre. Érzem ahogy ráköt, nem tudok másképp fogalmazni, mattnak valóban matt, főleg a gélesebb állaghoz képet amihez eddig szoktam. Ennek ellenére húzódik a fejem, érzem hogy picit maszkos, az biztos hogy nem vagyok hajlandó minden nap ezt viselni. Azt sem értem miért ez a sok illatanyag benne, mert érződik eléggé felkenéskor. A legvilágosabb árnyalatot vettem, az pont jó most, de eléggé közepesen fed, a piros foltokkal nehezen bánik el, a száraz részeket kiemeli kicsit. Azért a funkcióját ellátja, fed, nem malacszínű, nem narancssárga, árban egész jó....a kupakja brutál béna, eléggé szorul, hmhm, ez pont olyan 3,5 csillagra elég, és kell mellé egy jó alapozó, ez meg arra ha mondjuk az ember lánya leszalad a boltba de nem akar senkit pattanásokkal sokkolni. Hm hm, végülis azért 4 csillag, mert árkategóriájában messzemenően jobb a maybelline, miss sporty, avon és társai förmedvényektől, amik szerintem emberiség elleni bűntettek :)

bogarka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 19.

kecskesszuszu17

2017. január 17.

Sajnos mióta nem lehet kapni a Manhattan márkát, azóta bajban vagyok az alapozókkal, mert világos a bőröm, és nagyon nehéz nem sárga és sötét alapozót találni, legalábbis nekem. Ráadásul még zsíros is a bőröm. A keresgélés során akadtam a Catrice-re és mivel jók voltak a vélemények itt, úgy döntöttem megpróbálom, hátha.
Nem tökéletes, de hosszú ideje ez a legjobb, amit használtam, és meg is szerettem. Az állaga kifejezetten jó, nem teljesen folyékony, az illata nem rossz, primerrel tényleg beváltja, hogy mattít és kibírja egészen sokáig, akár 15 órát is. Elég régóta van meg, és szinte mindennapi használat mellett is még megvan a fele, úgyhogy az ár-érték aránya szerintem nagyszerű. Úgy vettem észre, ecsettel eldolgozva a legjobb egyébként, és a 015-ös Vanilla Beige árnyalat nagyon jól passzol a bőrömhöz, amiért külön piros pont jár.

kecskesszuszu17
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 17.

Enci90

2017. január 17.

Közepes fedés. Zsíros bőrön átfényesedik és nem bírki egy napot (8-12 órát) kifényesedés nélkül púderrel sem. Viszont szép természetes hatása van, de nem venném újra (Revlon colorstay zsíros bőrre sokkal jobb).

Enci90
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 17.

Nancika

2017. január 15.

A blog egy decemberi nyereményjátékánál a hozzászólók fele a Catrice termékeiről kért egy nagyobb lélegzetvételű bejegyzést. Nem mondom, hogy örömmel készítettem. Idézek a tegnapi bejegyzésemből:

"Az ok, amiért nem igazán vágytam a mai tesztre, az a sminkek összetétele volt. Az interneten rengeteg független kutatást és cikket találni, amik a parabének és társaik mellett vagy ellen szólnak. Így mindenki kedvére találhat olyan cikket, ami a számára szimpatikus állításokat támasztja alá: magyarul, angolul és más nyelveken egyaránt. Azonban én úgy gondolom, hogy számomra ezeknél is meggyőzőbb az amúgy érzékeny, kombinált bőröm reakciója a különböző összetételű termékekre.

Mióta természetes összetételű sminkeket és krémeket használok, az amúgy nagyon jellegzetesen kombinált bőröm szinte normálként viselkedik. Pedig korábban folyamatosan hámlott az arcom, miközben zsírtól ragyogott (és eközben szintúgy hámlott) a T-vonalam. Azóta változott a bőröm az előnyére, mióta odafigyelek arra, hogy a kozmetikumaim ne tartalmazzák ezeket a káros anyagokat. Arról nem is beszélve, hogy az összes parabént, szilikont és más borzalmakat tartalmazó sminkemtől apró kis kipattogások jelennek meg az arcomon, amik feszülnek, viszketnek, néha pattanássá alakulnak, néha pedig eltűnnek. Majd utána napokig újra kombináltként viselkedik a bőröm.

Ma reggel kentem fel a sminket, este hat óra van, és már érzem, hogy jönnek elő a kipattogás első jelei, apróbb pattanások jelennek meg az amúgy reggel még bőrhiba nélküli arcomon. A homlokom és az arcom már fénylik, ám ki is repedezett a szárazságtól, miközben az orcáim feszülnek és a hajam tövénél a kontúr vonalában egy picit már hámlani is kezdett a bőröm.

Pláne, hogy estére a tartósságuk és a hatásuk sem volt annyira meggyőző már. Pedig mindenből ugyanannyit és ugyanúgy kentem, mint máskor, más termékekből szoktam, és reggel még megfelelő volt a végeredmény. Egyszerűen estére ennyire csúnya lett a sminkem, ahogy szárította/zsírosította a bőrömet az összes rákent kence. (Igen, az orromon az a folt azért van, mert egyszer orrot fújtam. És igen, a homlokom is ennyire átfényesedett, pedig azon a területen egyszer vékonyan átmentem délután púderrel.)
Képek:

Az alapozóról bővebben:
Eredetileg a HD Liquid alapozót szerettem volna tegnap megvenni, ám a krémmániás vélemények alapján az még ennél is jobban szárít, így arra jutottam, hogy ez a legalkalmasabb a kombinált bőrre, hiszen a leírása szerint hidratál és olajmentes. Tehát pont olyan, amire az én bőrömnek szüksége lenne.
Szebben fed, mint a korábban próbált Nude Illusion, mattabb, kevésbé szárít és az adagolása is nagyon szuper. Felkenés után sokkal szebb a végeredmény egy pár óráig, azonban ahogy irritálni kezdi a bőröm, az egész "becake-esedik", bevándorol a kipattogásokba, bőrszárazságba és a pórusaimba. Pedig olyan primer volt rajtam, ami minden mással tökéletesen működött eddig."

De elkészülés után nagyon szép az alapozás egy darabig: http://bit.ly/2jAscIE

"Az általam használt termékek ennél sokkal professzionálisabbak és szebb az összetételük is. Így nagyon nehéz dolga volt velem ennek a márkának. Kicsit olyan, mintha valakit egy luxus kategóriás Mercedes után egy Suzukiba ültetnénk, és kérnénk, hogy véleményezze az autót.

Mindezektől eltekintve úgy gondolom, hogy alapvetően szép finishű, könnyen használható, állatkísérletektől mentes márka, ami mindezek mellett megfizethető is, így teljesen érthető számomra az a hype, ami övezi."

Nancika
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 15.

Képek:

Az alapozóról bővebben:

De elkészülés után nagyon szép az alapozás egy darabig: http://bit.ly/2jAscIE

Ankater

2017. január 14.

Könnyű felvinni, nekem tetszik az illata is, de az én bőrömön nem olyan tartós a fedése. Egy ideig matt, de pár óra és csillog a bőröm-ez persze egyénfüggő.

Ankater
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 14.

szabofannika0215

Korcsoport: < 18
2017. január 14.

Alapjába véve én nagyon szerettem. Szerintem jó fedése van és hogy matt az plusz pont. Most más alapozóm van, de valószínűleg újra fogom majd venni:)

szabofannika0215
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. január 14.

WorkingClassGirl

2017. január 12.

Nekem elég közepes. Kellemes krémes állaga, közepes fedése van, a legvilágosabb árnyalat nekem kicsit sötét. Hirtelen ötlettől vezérelve vettem, gyorsan kellet egy alapozó és nem akartam sokat költeni, a hd liquidet meg persze a lábamat lejárva se találtam. Nem túl tartós rajtam sajnos, és nem mondanám mattnak, bár igazából engem ez nem zavar. Ami viszont igen, az a szaga, én napközben is érzem.

WorkingClassGirl
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 12.

Hugee93

2017. január 11.

A világos árnyalatot használom. Meg vagyok vele elégedve, nem maszk hatású, nem áll össze, jó az állaga, nincs rossz illata. Könnyű felvinni szivaccsal vagy akár kézzel is, nem csíkozódik. A fedése nem tökéletes, én a tégelyes catrice korrektort használom hozzá. Ár-érték arányba nagyon jó választás.

Hugee93
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 11.

raczjulia

2017. január 8.

Én a legvilágosabb árnyalatot vásároltam meg, de sajnos túl világos lett. A fedése nem tökéletes, de nem is a legrosszabb. Néhány óra múlva sajnos lekopik az arcomról az alapozó, viszont primer és fixáló sprayvel használva kicsit azért több ideig fentmarad. Nap végére a bőröm kifényesedik tőle és a kis ráncokba is beleül. Nem hiszem, hogy újravásárolom.

raczjulia
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 8.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, PEG-8, Aluminum Hydroxide, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen.

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Szilikon féle, melynek elsődleges célja az összecsomósodás megakadályozása.

A bőrt simává tevő, a krém bőrhőz tapadását elősegítő segédanyag.

Az alkoholok csoportjába tartozó vegyület. Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Részletesebb információ a cosmeticscopon és a truthinagingen

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology