KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Venita

Ár:   1700 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   bioboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tns0624, Módosítva: 2011. november 13.

Lelőhely:   bioboltok
Kategória:   Hajfestékek

Kiszerelés: 50 ml

Ár: 440 , Eladó: summer15
Állapot: Bontatlan, Helyszín: Zalaegerszeg, fizetés: Személyes átvétel, postai vagy Foxpost átvétel
Ár: 440 , Eladó: summer15
Állapot: Bontatlan, Helyszín: Zalaegerszeg, fizetés: személyes vagy postai/ Foxpost átvétel

enszlaj

2018. március 17.

Nagy előnye, hogy nem roncsol, sőt inkább erősíti a hajat. Hátránya, hogy minden mosáskor engedi a színt, ha heti kétszer mosol hajat, mint én, akkor két hétnél sokkal tovább nem tart. A szín a festés után nagyon szép.

enszlaj
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 17.

Dodo2017

2017. december 18.

Már két színt használtam, mahagoni és chesnut (14). Nekem nagyon bevált, és örülök neki, hogy végre találtam egy olyan hajfestéket, amiben nincs ammónia és nem kell hidrogénperoxidot használni hozzá. Ráadásul nagyon klassz áron - én 690 Ft-ért vettem. Fedi a (szinte teljesen) ősz hajamat. Legutóbb kevertem a két színt, szép meleg barna lett. A tartóssághoz a titok: Úgy kell kezelni, mint a (por) hennát. Tehát miután felvittem a hajamra, bebugyoláltam, rá egy törölköző és több órán át a hajamon hagytam. Ez a meleg "dunszt" kihozza a henna színét és jól megköti a hajon. Persze, fokozatosan kopik, és a hajmosásnál, főleg az első kettőnél rendesen narancsszínű a víz... de azért a hajon is marad. Mindenkinek ajánlom!!

Dodo2017
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 18.

Luna11

2017. április 19.

Én a cseresznye vörös árnyalatát használtam, és valóban gyorsan kopik, kb másfél - 2 hét után már lejön. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy minél többször használtam hennát, úgy maradt meg egyre jobban egy halvány vöröses árnyalat a hajamban a kopás után, ez viszont csak lenövéssel jön le. Ami egyébként nekem abszolút nem probléma, még örülök is neki, hogy a barna hajamnak van egy vöröses beütése a napfényben :) Plusz az illatát nagyon szeretem és használat után szép selymes tőle a hajam.

Luna11
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 19.

pont

2017. április 7.

most vagy pont sikerült úgy belenyúlnom, hogy a 'csokoládé' nevű árnyalat szinte hajszálpontosan ugyanaz, mint az eredeti hajszínem, vagy nem csinál túl sokat ez a festék. csak egy kicsit teltebb lett tőle a hajam árnyalata, lett egy nagyon minimális vöröses beütése, de ennyi. mondjuk drasztikus változást nem akartam, de ettől talán produkálhatott volna kicsit többet. egyébként a használata, állaga stb rendben van, viszont a színét még a sokadik mosáskor is nagyon engedi, nyáron a strandolós időszakban biztos nem használnám.

pont
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 7.

tothfanni92

2017. március 14.

Én a sötétszőke változatát használom, le akarom növeszteni a festéket, gondoltam addig színezem, hogy kevésbé legyen feltűnő a lenövés. Az ötlet maga jó, és a kivitelezés sem rossz, csak sajnos nagyon gyorsan kopik. :( Ha a samponnal együtt használom pár mosással tovább bírja, de így is nagyon max 2 hét. De amúgy nem roncsol egyáltalán, és puhább is a hajam, szóval nekem ez bőven elég :)

tothfanni92
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 14.

alphecca

2016. november 29.

Feketében próbáltam,és az ősz hajszálaim halvány lilák lettek. Ugyan a stílusomba belefér, de most nem ez volt a cél.

alphecca
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 29.

whiteA

2016. augusztus 15.

sötétbarna hajam van, így hennával próbálok bele vöröses árnyalatot vinni. ez volt az első henna mit kipróbáltam, használtam is sokáig többféle árnyalatot. nekem a burgundi vált be a legjobban. tényleg szép árnyalatot adott, viszont nem túl tartós, nekem 2-3 mosás után már alig látszódott, viszont egészséges, selymes tapintású lett tőle a hajam. Az illatát is imádtam! Azóta átálltam a por hennára....

whiteA
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 15.

Viatzio

2016. június 27.

Világos és sötétbarnát is használtam belőle. Egyrészt a világos barna sötétbarna, a sötétbarna pedig full fekete. Kivéve, hogy mindkettőnek vörös fénye van, amit én pont el akartam kerülni. Emellett befogja a fejbőrt, viszont a hajról gyorsan kopik, és nekem nagyon szárította a hajam hosszútávon, használat után fényesnek mondható volt, de durva tapintású lett. Le is cseréltem inkább. Ami vicces, hogy mindig Herbáriában vettem Kecskeméten, és amikor a szegedi Herbáriákban kerestem (3 azaz három boltban) rendesen úgy néztek rám, mint egy teljes hülyére, azt se tudták miről beszélek. Ezen nem ártana dolgozni nekik egy kicsit, na de ez nem a termék hibája. :D Ps. legutóbb nem jutott eszembe, de most leírom utólag, hogy viszketett is tőle a fejem, illetve olyan volt utána még jópár mosásig, mintha sosem lenne tiszta a fejbőröm. :/

Viatzio
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. június 27.

silver

2016. május 7.

No, hát a tapasztalatom a következő: baromi gyorsan kopik, és ezalatt azt értem, hogy heti kb. 3 hajmosás mellett már kb. két és fél-3 hét után úgy érzem, jöhetne már a következő színezés. Szóval ja. Hát, el kell gondolkodni, kinek hogyan fér bele az idejébe, nekem momentán jobban megéri kicsit gyakrabban kb. 2,5 órát rászánni erre, mint mondjuk ritkábban, de akkor 4-5 óra hosszat pepecselni a tiszta hennás festéssel ami amúgy sokkal mocskosabb meló is.
A kiszerelés és az ár is hibádzik itt valóban. Ahol én vettem, meg úgy nézem websophokban is, nem 50ml-es kiszerelés volt 1700Ft-ért tehát 34Ft/ml, hanem 75ml 650Ft-ért tehát alig 9Ft/ml. :D Szóval olcsóbb, mint ami KM-en van :)

2016. márc. 16.:
Végre eljutottam odáig, hogy kipróbáljam. 7-es színmélységu, korábban vörösre színezett majd hennázott vállig éro hajam van. A Paprika árnyalatból 1 tubust 2 napos hajra, szárazon vittem fel. Nejlonzacsiba csavarva egy órát hagytam rajta, aztán kiöblítettem. Az eredmény fan-tasz-ti-kus, komolyan! Bár még csak béna fürdoszobai lámpafényben láttam, azt hiszem elmondhatom, hogy baromi élénk a szín, és egészen homogénre fogta be a lenövést a már vörös részekkel is. Majd update-elek a kopás menetérol is. De az tuti, hogy sokkal egyszerubb ezt a cuccot használni, mint a hennával pepecselni...

silver
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. május 7.

2016. márc. 16.:

tokfejessi

2016. április 22.

2016.04.12.
Egy herbáriában szereztem be a mogyoróbarna árnyalatot, viszont mindig elképedek az eladók tájékozatlanságán. Hennát szerettem volna venni hajfestés céljából. Tehát nem hajszínezőt, nem minimális mennyiségű hennát tartalmazó terméket, hanem HENNÁT. Ezt el is mondtam a két hölgynek, erre ezt adták. Bevallom, siettem, ezért nem is néztem meg alaposabban, mi van a dobozra írva, csak megvettem. Hát, ezt benéztem.
Ennek ellenére kipróbáltam, és meg vagyok vele elégedve! Nagy a kiszerelés, könnyen felkenhető, és lemosás után elképesztő puha és ragyogó a hajam. Olyan, mint egy tápláló pakolás, ami még a hajszínemet is képes változtatni.
Viszont a 2 cm-es barna lenövésemet, nem fogta meg rendesen. Így most is látszódik, csak talán kicsit egységesebb a színe. Őszintén, nem tudom egy színezőnek dolga-e a lenövéssel kapcsolatos problémák megoldása, így ezt nem tekintem negatívumnak.
730 Ft-ért vettem ezt a terméket, szóval az itt feltüntetett ár kicsit megtévesztő. Ennyi pénzt bőven megér.

2016.04.22.
Hát, eddig tartott. Teljesen kikopott a hajamból, a vöröses fénye is eltűnt sajnos. Mint balzsam/hajpakolás nagyon jól működött, de mint hajszínező, hááááát...

tokfejessi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 22.

2016.04.12.

2016.04.22.

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Propylene Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Nem ionos felületaktív anyag. Tisztítószerként és emulgeálószerként használják különféle kozmetikumokban, de viszkozitásnövelő funkciója is van, azaz javítja a krémek állományát, krémszerűbbé, nehezebben folyóvá teszi őket. Többféle kétely felmerült már a használatával kapcsolatban. Vitás az a kérdés, hogy tartalmazhat-e dioxine szennyezést (a TruthInAging forrása szerint nem), az EWG szerint igen (ezért a magas kockázati érték). De abban mindenki egyetért (ezért, vagy azért), hogy ha sérült a bőrünk, lehetőleg ne használjuk. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik a használatát.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Élénkzöld levelű cserje, virága mézillatú, festékként és gyógynövényként használatos. A növényben található anyag (lawsone) a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és hajfesték. A truthinaging információi szerint készült olyan tanulány is, mely azt bizonyítja, hogy a henna antioxidáns, sebgyógyító és antimikrobiális (a baktériumok és gombák szaporodását, illetve fejlődését gátló) hatással bír. Az összetevő veszélyessége abban rejlik, hogy a sötétebb és tartósabb hatást biztosító,  "fekete henna" néven árult henna legtöbbször toxikus anyagokkal  - pl. acetonnal és terpentinnel - szennyezett, melyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a szem könnyezését, dermatitiszt és akár asztmát is. Az FDA ezért azt javasolja, hogy jobb, ha a henna nem érintkezik a fejbőrrel, vagy a bőr más részeivel hosszabb ideig.