Adrienne Feller

Ár:   9 900 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   kozmetika, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Encsi, Módosítva: 2016. június 13.

Ár:   9 900 Ft
Lelőhely:   kozmetika, online
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Frissítő, bőrfeszesítő szemránckrém az érzékeny szemkörnyék ápolására, megújítására. Használatával azonnali eredmény érhető el. A gyulladáscsökkentő, sejtregeneraló és kiegyensúlyozó hatású immortelle kivonat hatékonyan nyugtatja meg és simítja ki a szem körüli területet.

Water / Aqua Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water Glycerin h 0 0Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil a I eo Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Cetearyl Glucoside ti I eu Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil a I eo Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Prunus Domestica (Plum) Seed Oil Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil Helichrysum Italicum (Everlasting) Flower Water Hypericum Perforatum (St. John's Wort) Flower Extract Tilia Cordata (Linden) Flower Extract a I h Arachidyl Alcohol eo Behenyl Alcohol eo I al Arachidyl Glucoside ti I eu Callophyllum Inophyllum Seed Oil a I eo Squalane eo 1 0Cocos Nucifera (Coconut) Oil eo 4Tocopheryl Acetate a I v 0 0Crataegus Oxyacantha Flower Extract Rosa Canina (Dog Rose) Flower Extract Cera Alba / Cera Flava / Beeswax eo 1 0Sodium Levulinate ta Sodium Anisate Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter eo 4 0Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil eo Pyrus Malus Seed Oil eo Ricinus Communis (Castor) Seed Oil eo I h I i 1 0Prunus Spinosa Flower Extract Boswellia Carteri (Frankincense) Oil i Glyceryl Caprylate eo I eu Pyrus Malus (Apple) Flower Extract Prunus Avium Flower Extract Trifolium Pratense Flower Extract Retinyl Palmitate a I v 2 2Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil Helichrysum Italicum (Everlasting) Flower Oil Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Oil i Limonene i Linalool i Citral i

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Reddiamond

2021. december 6.

Nagyon kiváncsi voltam rá, az itteni vélemények alapján, amit ezen család (Pour Homme) többi tagjáról olvastam. Habár a boltban elbizonytalanodtam, mivel azt az infót kaptam, hogy összetevőiben hasonlít a Hungarian Spring termékcsaládra, amire én sajnos allergiás vagyok (kis kiütések jöttek a szemem alatt ki a hidratálótól). Szerencsémre, nagyon kedves volt az eladó, mert kaptam egy kis kenetnyi krémet tesztelésre. Az illata nekem nagyon tetszik. Tömény krém, ami gyorsan beszívódik és hosszan hidratál. Nem önmagában használtam, hanem kentem még rá napvédős krémet is. Ezzel együtt így 3 napon át tudtam felkenni nappalra. Ez idő alatt 1 db kiütést okozott. Rá kellett jönnöm, hogy nekem már bizony kell az ilyen töménységű krém, ha egész napos hidratáltságot szeretnék. Ugyanis napközben nem tudom újrakenni a krémeket az arcomon, mivel sminkelem magam. A felső szemhéjamra primert teszek, hogy ne mászkáljon a festék a zsírosabb alapon. A szemem alatti részre változatlanul kerül: korrektor+ alapozó+púder.
Azért kap 4-est, mert 1 pici kiütést okozott nekem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 6.

Azért kap 4-est, mert 1 pici kiütést okozott nekem.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tilia Cordata (Linden) Flower Extract, Callophyllum Inophyllum Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Tilia Cordata (Linden) Flower Extract, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Callophyllum Inophyllum Seed Oil, Squalane, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter, Cetyl Alcohol, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Pyrus Malus Seed Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Glyceryl Caprylate
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Arachidyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Glyceryl Caprylate
Tisztítószerek: Cetearyl Glucoside, Arachidyl Glucoside, Cetyl Alcohol
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Boswellia Carteri (Frankincense) Oil, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Oil, Limonene, Linalool, Citral
Tartósítószerek: Sodium Levulinate

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak.  A benne lévő omega-6 és  omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Hársfavirág kivonat. A CosIng szerint is nagyon sokféle hatással lehet a bőrünkre: frissíti, kondícionálja, védi, puhítja a bőrünket, és még gyulladáscsökkentő is. A Cosmeticscop szerint a hársfavirág flavonoidjai, és glikozidjai azok, amik felelősek a kivonat erős antioxidáns, és vízmegkötő sajátságaiért.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.

Emulgeálószer és felületaktívanyag.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

levulinsav sója. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő, a Truthinaging információ szerint pedig mikro-organikus hatása révén tartósítószerként is használatos a kozmetikumokban. Gyakori összetevője a mesterséges tartósítószerektől mentes natúrkozmetikumoknak.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Tömjén illóolaj. A Cosing szerint az Illatanyagként használatos, és bőrünk tonizálására is alkalmas.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Az európai homoktövis gyümölcséből nyert kivonat. A növény termései zsíros olajat, karotinoidokat, flavonoidokat, C-vitamint és szerves savakat tartalmaznak. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló anyag, Paula Begoun szerint pedig a sebgyógyító tulajdonságon túl antioxidáns hatása is van a homoktövisnek.