Alpecin

Ár:   2700 Ft   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   DM, Rossmann, Tesco   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Fanni21, az összetevőket feltöltötte: d-i_n-a, Módosítva: 2012. szeptember 4.

Lelőhely:   DM, Rossmann, Tesco
Kategória:   Hajápolás

Koffeint tartalmazó összetevő-kombinációval az Alpecin aktív fázisban tartja a hajhagymákat, és meghosszabbítja növekedési fázisukat: Ellensúlyozza az idő előtti hajhullást. Növeli a hajhagymák termelékenységét. Növeli a hajnövekedés sebességét.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

martinique_21

2022. november 14.

Állítólag a samponjával közösen használva csodákat lehet vele tenni. Sajnos odáig nem jutottam el, mert migrént kaptam tőle. :(
Maradt használatban a "sima" Alpecin koffein sampon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. november 14.

Maradt használatban a "sima" Alpecin koffein sampon.

Mazsidrazsi9

2022. október 27.

Nagyjából két hónapja használom, az elülső hajvonalnál (frufru, halánték), mert az utóbbi időben észrevettem, hogy kicsit mikiegeresen feljebb kúszott a hajvonalam.
Nekem bevált: tele vagyok babahajszálakkal, dúsabb a frufrum, a “felkopaszodás” eltűnt.

A flakon csőre teljesen hasznavehetetlen, gyógyszertárban vettem üveget pipettás kupakkal és átöntöttem abba, a pipettával felszívok egy adagnyi mennyiséget, rácsepegtetem a kezelt területre majd picit az ujjammal bedörzsölöm. Kb 2 perces folyamat minden reggel.
Hamar szárad, nem lesz zsíros/tapadós utána a hajtő, a fejbőrön kb 5-10 percig hűsítő/bizsergő érzést kelt.

Az illata férfi arcszeszre emlékeztet, használat után nekem kb 1 óráig marad meg, de egyáltalán nem zavaró vagy kellemetlen.

Biztosan újraveszem, szerintem megéri az árát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 27.

Biztosan újraveszem, szerintem megéri az árát.

adrienneszter

2022. október 23.

Vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban.
Hajnövesztésre nagyon jó, brutál sok babahajam nőtt ki ami hónapok múlva lett látványos. De! Közben (feltételezem a benne található sok alkoholnak köszönhetően) teljes szétroncsolta a hajam. Sprőd lett és szanaszét áll minden szál.
Hiába nő gyorsabban és dúsabban tőle a hajam ha közben tönkreteszi..
Az illata férfias és elég drága is, bár sokáig tart egy flakonnal.
Nem akarom teljesen lehúzni, mert ha valakinek nem érzékeny az alkoholra a haja/bőre akkor számára alkalmas termék lehet hajnövesztésre, de nagyon vigyázni kell vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 23.

Vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban.
Hiába nő gyorsabban és dúsabban tőle a hajam ha közben tönkreteszi..
Az illata férfias és elég drága is, bár sokáig tart egy flakonnal.

Myachi

2022. május 6.

Imádom.Egy nagyon stresszes életszakasz alatt rengeteg hajam kihullott. Nagyon szépen rendbetette. A legjobb ha pumpás flakonba van átöntve Célzottabban használható.Nagyon erős pasi illata van, de 1-2 perc és elillan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 6.

Minnie123

2022. január 20.

Mindenki használja a családban, az egyik legjobb hajszesz, tudja amit kell. Már vagy 15 éve ismerjük, használjuk. Akkor még se a tv-ben se sehol nem reklámozták agyon. Az illata nagyon vagány szerintem. De nyilván türelem és rendszeresség kell, a használatához. Pumpás flakonba átöntve nagyon jól lehet használni és sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 20.

Titus88

2022. január 14.

Miki egér szerű női hajritkulásra naponta használva 5X.
Covid hajhulláskor csak 3X.

Adagolója helyett a Dercos Aminexil Clinical 5 Hajhullás elleni ampulla nőknek ampulláját a felvivőfejjel használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 14.

Miki egér szerű női hajritkulásra naponta használva 5X.
Covid hajhulláskor csak 3X.

KisCsi

2021. május 19.

Ahogy sokan előttem írták, az adagolója agyrém... rögtön az első alkalommal sikerült a szemembe csöpögtetni... :D
Ezután én is spray-s flakonba öntöttem át és bőszen fújkáltam minden este. Nagyon hamar elfogyott és csak minimálisan vettem észre hogy mérsékelte volna a hajhullásomat, ezért kicsit pénzkidobásnak éreztem. Az illata tényleg férfias de ez lett volna a legkevesebb...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 19.

oszdaniella

2021. május 15.

Az adagoló annyira nem praktikus, én átöntöttem egy spray flakonba. Imádom, hogy bizsergeti a fejbőröm. Én igazából össze vissza használom. Itthon karanténban volt hogy naponta-2 naponta befújtam a fejbőröm, belemasszíroztam, vagy hajmosás után csak a kis babahajaimhoz fújtam. Rengeteg babahajam nőtt, illetve a hajnövekedésem is mintha gyorsabb lenne. Majdnem 2 hónapja használom, és látványos a változás. Felénél járok a flakonnak kb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 15.

merciszb

2021. május 7.

Nekem nagyon bevállt, imádom a bizsergető érzést a fejbőrömön és már az illatával is megbarátkoztam :)! Lehet sokan furán néznek majd rám, de én a szemöldökömre is használom, mert anno túlszedtem, de ez a cucc szépen vissza is növesztette :) csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 7.

zsófi84

2021. február 25.

(1) Fejlesztek egy szuperhatásos hajnövesztőt, ami nők és férfiak haját is növeszti, és belekeverek férfiparfümöt, hogy csak a piac 50 %-ának legyen jó. (Nem illan el, hanem megszokja az orrod) WTF, Alpecin!?

(2) Fejlesztek egy szuperhatásos hajnövesztőt, és beleteszem egy teljesen alkalmatlan adagolóval ellátott flakonba. WTF, Alpecin?!

(3) Amúgy jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 25.

(3) Amúgy jó.

Hidratálók: Niacinamide, Zinc PCA
Vitaminok: Panthenol, Niacinamide

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Retinol és az ecetsav észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A retinoidok az A-vitaminhoz hasonló kémiai szerkezetű, azzal azonos vagy legalábbis hasonló biológiai hatású vegyületek közös neve. Antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek megkötik a szabadgyököket, megnövelik az irha vérellátását, szabályozzák és felgyorsítják a sejtek cserélődését, segítik a kollagén növekedését. Nemcsak a "felszínen" dolgoznak, mint az AHA és a BHA savak, hiszen lejutva az irháig (dermisig) visszaprogramozzák az UV sugarak által megsérült DNS molekulákat, újra egészségessé téve azokat. A retinyl-acetat kiválóan képes beszívódni a bőrbe a bőr zsírnemű anyagain keresztül. Az EWG szerint mérgező lehet az emberi szervezetre (sejthalált okozó, rákkeltő hatású és reprodukciós toxin), ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata, terhes nők esetében pedig kifejezetten kerülendő összetevő.