Alterra

Ár:   599 Ft   Kategória:   Dezodorok
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gedit60, Módosítva: 2011. augusztus 26.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Dezodorok

A citromfű, az édesgyökér, a ginko, a koffein, és a zsályalevelek  biztosítják a szükséges védelmet, ápoltságot és a kellemes illatot.

Az illatanyagok (Parfum, Limonene, Linalool, Citral) természetes illóolajokból származnak.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

idusmidus

2013. december 13.

Nem rossz, de azért lehetne hatékonyabb is. Én már évek óta ilyeneket használok,tehát nem a fene nagy tisztulás az oka :D. Mindig feljavítom valamivel, ár-érték arányban korrekt, de nekem nem több. Keresés tovább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 13.

Málni

2013. október 23.

Én sem vok megelégedve vele, izzad tőle az ember, az illata nagyon kellemes, viszont nagyon gyorsan elillan sajnos, a ruha fehér lesz tőle, ha nem várjuk meg, h megszáradjon...egyetlen pozitívuma, h természetes anyagokat tartalmaz...700Ft nem is olyan kevés pénz, főleg, h nem ér semmit. Fejjel lefelé kell tárolni és úgy kijön belőle használatkor:)
Nekem még midngi van belőle, ritkán használom, ált. csak itthon kenem fel, de most fedeztem fel, h nekem is ffi változatom van...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. október 23.

Juliet

2013. július 8.

Én már hónapok óta csak ezt használom. Remélem soha nem hagynak fel a gyártásával.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 8.

mili

2012. október 16.

Mindenképpen szerettem volna kipróbálni az Alterra deót, de a női változatot nem találtam, csak ez volt kapható, így megvettem ezt. Nagyon be volt száradva, még fejre állítva se lehetett belőle használni, a szavatossága még nem járt le, így nem vittem vissza a Rossmannba. Olvastam a vélemények között hogy szódabikarbónával lehet javítani a helyzeten. Mivel nagyon beszáradt volt így tettem bele 10 csepp levendulaolajat és aloe verát, és 1 kiskanál szódabikarbónát. Tökéletes deót kaptam, máskor is meg fogom venni ezt vagy a női változatot. 4 csillagot adok, mivel kicsit rá kellett segíteni, de így használható lett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. október 16.

Pneumonia

2012. július 29.

Kérdezni szeretném, hogy tud e róla valaki valamit, mert szerettem volna venni,
de a termék jelenleg be van vonva. Legalábbis ezt mondta nekem már a 3. Rossmann áruházban az eladó... Valamiféle vizsgálat miatt....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 29.

Kérdezni szeretném, hogy tud e róla valaki valamit, mert szerettem volna venni,

F. Anikó

2012. július 27.

Ez volt az elő natúr izzadásgátlóm, és ahhoz képest, amire számítottam, egész jónak bizonyult. Itt olvastam, hogy sok nő ezt használja(annak ellenére, hogy ez egy férfiaknak szánt termék), ezért is mertem megvenni magamnak. Illata egész kellemes, kicsit nehezen szárad meg, kissé "ragacsos" maradok bekenés után egy jó darabig. Viszonylag elég jól elfedi az izzadságszagot, de azért tökéletesnek nem mondanám. Azóta áttértem az Alterra jojoba-zsálya deora, ami sokkal jobbnak bizonyult számomra. Viszont a férjem egyszer kipróbálta ezt a deót, és azóta is megelégedve használja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 27.

judit87

2012. június 14.

Eléggé izzadós vagyok nő létemre sajnos.Gondoltam kipróbálom, de kb. olyan a hatása mint a női változatnak vagy az Alverdéseknek.Közepest adok, mert büdi voltam tőle pár óra múlva.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 14.

Mila85

2012. június 11.

Sajna nekem se jött be, ősszel télen jó lesz, de így nyáron , ilyen melegben nekem semmi nem ér. Ömlik a víz belőlem, és nem is annyira veszi el a szagokat, bár nem vagyok büdös, már hónapok óta natur deot használok. Nem tudom mit kezdjek ezzel, illetve mire váltsak...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 11.

Reni013

2012. május 14.

Kipróbáltam, mert alumíniumsótól és egyéb káros anyagoktól mentes, árban ugyanannyi, mint a többi izzadásgátló, gondoltam megér egy próbát. Pénzkidobás volt! 1-2 hétig próbálkoztam vele, utána inkább visszatértem a régi, alumíniumos dezodoromra. Az izzadságfolt is zavaró volt (mert ugyebár emellett izzad az ember), de ez önmagában még elment volna. De nem vette el a szagokat. Sőt! Rosszabb volt, mintha semmit sem kentem volna magamra, mert ahogy a deo illata keveredett az izzadsággal, elég kellemetlen volt az összhatás. Kipróbáltam szódabikarbónával is, nem lett jobb úgy sem. Soha többé!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 14.

81Judit

2012. március 12.

Bár férfiaknak szánt dezodor, gondoltam azért egy próbát én is teszek, mivel olvastam, hogy sok nő is használja. Az illata elsőre nekem tényleg kicsit férfiasnak tűnt, de miután magamon is teszteltem megállapítottam simán rá lehet fogni, hogy unisex. Ezt is feljavítottam szódabikarbónával, teafaolajjal, orvosi zsálya illóolajjal és himalája sóval. Így hatásosabb mint magában. Az illata sajnos elég hamar elillan (bár gondodolom ez így természetes, mivel csak illóolajokkal van illatosítva), napközben 1-2-szer újrakenem. Kíváncsi vagyok nyáron hogy szerepel majd. Az ára kedvező.

UPDATE: Több mint egy hónapja használom, és úgy tűnik hatásosabb mint a női változata. Az illatát most már nagyon szeretem, sokkal jobban tetszik mint a párjáé. Az állaga nekem kicsi folyós lett (lehet, hogy az általam hozzáadott illóolajoktól stb ), de nem okoz problémát. Eddig 1-2 izzasztó helyzetbe is jól szerepelt. Persze az izzadást nem gátolta, de nem voltam büdös egyáltalán (legalább is remélem nem csapott be az orrom).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 12.

Antioxidánsok: Caffeine, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Az édesgyökér gyökerének a kivonata. Egyik fő tulajdonsága, hogy bőrvilágosító, bőregységesítő, depigmentációs hatása van, amit glabridin nevű komponensének köszönhet. Egy tengerimalacok bőrén végzett kutatás kimutatta, hogy 0,5%-os mennyiségű glabridin hatásosan képes az UVB sugárzás okozta pigmentfoltokat csökkenteni. De olyan kutatási eredményeket is találni, amik szerint bőrvilágosító hatása még a hydroquinone-nál is jobb (forrás), miközben biztonságosan használható, az esetleges mellékhatások minimálisak. A glabridin emellett antioxidánsént is számon tartott komponens, valamint gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatással is bír, amit egy másik komponensének, a glycyrrhizinnek köszönhet. Atópiás dermatitisz, rozácea és ekcéma esetén is segíti enyhíteni a bőr gyulladásos állapotán.

Tengeri só. A CosIng a tengeri só kivonatot bőrjavító (skin conditioning) anyagként osztályozza. Nem oldott, szemcsés formában hatékony lehet helyi bőrradírként, de ha a bőrön marad, növelheti az érzékenységi reakciók kockázatát.

Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban leggyakrabban liposzómák létrehozására és más összetevők bevonására és stabilizálására használják.