Alverde

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: RoyalDreamer, az összetevőket feltöltötte: pfifike, Módosítva: 2022. december 12.

Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Kíméletes, illatanyagmentes 6in1 formula ökológiai gazdálkodásból származó kamillával és sheavajjal: könnyű fedés, világos bőrtónusra sárgás altónussal, elfedi az egyenletlenségeket, finomítja az arctónust, ápolt bőrérzetet nyújt és hidratál.

2 árnyalatban kapható

pm2013

2024. április 29.

Sosem értettem azokat, akik BB vagy CC krémektől alapozó színtű fedést várnak. Ez az elvárás olyan mint a fából vaskarika, mert ezek a krémek nem erre valók.
Jómagam nem szeretem az erős fedésű alapozókat, mert az esti alkalmakat leszámítva, nem mutatnak jól. Túl maszkosak, púderesek, vagy ha esetleg nagy-nagy ritkán mégsem azok, akkor is messziről látszik, hogy az illető fullra le van alapozva, mert olyan a bőrképe. Sminkeléskor is én inkább arra törekszem, hogy az arcom minél természetesebb maradjon. Nem sminkelek napi szinten, mert hétköznap inkább az arckrémekre szavazok, de van, hogy úgy érzem, kell egy kis "boost" az arcomra. Nem sok, csak egy kicsi tuning... na és én ilyenkor szoktam elővenni ezeket a "mindenes - all-in-one" krémeket, amik egyszerre ápolnak, védenek és kicsit elmossák az arcon éppen jelentkező egyenetlenségeket (mert hogy ezek a termékek elsősorban erre lettek kitalálva).
Ha alapozót keresnél, ne itt keresd. Ez nem az.

UI: Egy tipp annak akinek kukacosodik, mert előtte mást kent az arcára...
Ne tegyél alá semmiféle szérumot, se fényvédőt!!! A termék nagy mennyiségű fizikai fényvédőt tartalmaz, így nem kell alá egy másik! A termék természetes olajokat, kamilla kivonatot, bisololt és E-vitamint tartalmaz, így nem kell alá semmilyen "szérum". Ha mégis úgy érzed, neked szükséged van arra a szérumra, inkább este, alváskor tedd fel. A koncentrátumok hatóanyagai eleve jobban hatnak este és önmagukban, másmivel nem keverve...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. április 29.

Ha alapozót keresnél, ne itt keresd. Ez nem az.

UI: Egy tipp annak akinek kukacosodik, mert előtte mást kent az arcára...

Balsamico

2024. február 29.

Megszűnt kedvenc BB krémem helyett kerestem új alternatívát. Nagyon megörültem, amikor a kézfejemen kipróbáltam, na végre, hasonló az árnyalat, szépen kenhető... aztán az arcomon úgy tűnik egyáltalán nem működik. Amire elkenném megszárad, majd morzsolódik, foltos ugyan nem lettem tőle, de valahogyan fura érzetem van. Végül felügyeskedtem. Az eredmény amúgy nem rossz de elájulva sem vagyok tőle. Egységes bőrtónust kaptam ugyan, de nagyon minimálisan fed. Lepúderezve majdnem olyan az eredmény, mint amilyennel a kedvcem volt, de csak majdnem. Egy dologban tetszik, hogy az apróbb ráncokba nem ül bele és több óra után is olyan mint frissen. Elhasználom, de újra nem veszem. Keresem továbbra is az "igazit".

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 29.

tothbernadett

2023. december 18.

Arctónus egységesítése, hidratálás céljából vásároltam. Komolyabb bőrhibákat nem kell elfednem, így teljesen megfelelő számomra. Elég gyenge a fedése, a világosabb árnyalat tökéletes a világos bőrömhöz.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 18.

Yolanda38

2023. május 23.

Sok BB-krémmel kísérleteztem már, mert a legtöbb alapozót nem tolerálja a bőröm (vagy isszonyatosan szárít vagy eltömíti a pórusaimat). Az Alverde BB- és CC- krémjei voltak eddig a legkímélőbbek, gondoltam kipróbálom tavaszra-nyár elejére (amíg elég világos a bőröm) az érzékeny bőrre valót. Nagyon szépen fed, nem szárítja a bőröm, de sajnos a választott 'Hell' túl világos lett. Kevés ilyen BB krémet találtam eddig ami tényleg hidratál, nem csak a leírás szerint . Leírás szerint sárgás altónussal, barátnőm szerint a neutrális altónussal is szépen működik. Szóval jól együttműködik a bőrrel, kár hogy csak 2 árnyalatban elérhető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 23.

lubi

2023. május 1.

A fedése szinte nulla, de egy kis korrektorral + púderrel teljesen jól működik. Szeretek otthon is valamit magamra dobni az egységesebb bőrkép miatt, max boltba ugrok ki, illetve edzésen is szeretek valamicske sminket magamra dobni, erre keresek már egy ideje kímélőbb és olcsóbb megoldást, így nekem erre a célra megfelelő, de a fényvédővel nem jön ki jól, kukacoskodik, én meg azt mindig teszek alá, szóval elhasználom, de utána kísérletezgetem tovább. A hell tökéletes a világos rózsaszínes bőrömre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 1.

tzrn7u67

2023. január 30.

Nagyon nézegettem milyen BB krémeket lehet találni szuper áron, jó összetétellel, sok pozitív tapasztalattal. Leginkább a dél-koreai kozmetikumok keltettél fel a kíváncsiságom, de a legtöbb készlethiányos volt a kinézett oldalakon. Végül egy dm-es körúton nézegettem az Alverde által nyújtotta lehetőségeket. 1-2 terméket próbáltam már a márkától, de egyik sem jött be, viszont mivel ilyen jó áron BB krémet még nem láttam, gondoltam kipróbálom a világosabb árnyalatot. Nagyon örülök, hogy így tettem! Nagyon szépen egységesíti a pofim, mintha egy alapozó lenne nem túl erős fedéssel. A színe tökéletes, könnyű eldolgozni, egészséges bőrképet ad maszkhatás nélkül. Nem ül be a ráncokba, nem emeli ki a mimikai ráncokat és pórusokat. Egész nap bírta pergés, csomósodás nélkül, de mivel van egy kis természetes fénye felkenés után, teszek rá egy kis mattító púdert is. Fontos még szerintem, hogy én csak Evy fényvédőt tettem alá, azzal nagyon jól működik. Hogy más fényvédőkkel meg egyéb reggeli szérumokkal mennyire lesz barátságban majd kiderül és lesz egy kis update. Egyelőre teljesen megvett. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 30.

Csirip

2022. június 13.

Szeretem az Alverde termékeit,általában megbízhatóak,és ahhoz képest, hogy természetes összetevőkből állnak,jól működnek,extra igények esetén is.Az üzletben volt minta,így ki tudtam próbálni,melyik szín állna jól, eggyel világosabbat választottam a bőrtónusomnál, ahogy a nagy dermokozmetikai cégek szokták ajánlani.Bár ilyenkor nyáron igen zsíros a bőröm,ebben pedig egyik fő komponens a napraforgóolaj,mégsem okoz problémát.Nem mattít,de nem is zsírosít.Szépen egyenletesen eloszlatható,elég pici belőle.Enyhe a fedése,egységesíti a bőrön, szerintem még fiatalabbnak is tűnök vele,nem latszik a fáradtság.Ennyi pénzt meg bőven megér!5 csillag!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 13.

CharlotteCobbler

2022. április 29.

Egy barátnőmtől kaptam, szóval szerencsére pénzem nem bánta. Azért vettem át tőle, mert elsőre nagyon jónak tűnt a színe (kézfejen) és már megörültem, hogy valószínűleg majd arcon is jó lesz. Sajnos egyáltalán nem. A színe változott és sötétebb lett, amivel oda jutottam, mint általában az össze BB krémmel, hogy túl sötétek vagy azzá válnak.
Én is konstatáltam, hogy szérumok és fényvédő után kukacosodik és nem lehet szépen eldolgozni. Ha kopik vagy hozzáérek az arcomhoz, akkor nagyon láthatóan foltokban eltűnik az arcról, egyáltalán nem tartós.
Később néztem csak az összetevőket is, akkor tűnt fel az Alcohol Denat, amit száraz bőrrel igyekeznék kerülni egy ideje.
Sajnos ez nem fog elhasználódni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 29.

Sajnos ez nem fog elhasználódni.

Szasza2621

2021. december 8.

Amikor a boltban próbáltam a csuklómon, akkor nagyon örültem neki, hogy jaj de jó, végre találtam valamit ami nem alapozó és pont illik a bőrszínemhez. Ma reggel kipróbáltam, felkentem előbb a homlokomra - itt sem volt már minden oké - aztán jött az arcom. Olyan szinten elkezdett kukacosodni a fejemen, hogy kénytelen voltam lemosni a francba. Holnap reggel adok neki még 1 esélyt, de ha ugyanúgy kukacosodik, akkor sajnos kuka.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. december 8.

kiskacsa480

2021. november 22.

Azért erre esett a választásom mert szeretem az Alverde termékeket, érzékeny bőröm van és illatmentes, szép összetevőjű termék. DE! Szérumok után kukacosodik és ha nagynehezen sikerül is felvinni valahogy egy minimális izzadás is elég ahhoz, hogy foltokban álljon össze az arcon! Azért kap egy csillagot mert amúgy egységesítette az arcbőröm, de számomra használhatatlan sajnos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 22.

Antioxidánsok: Glycyrrhiza Glabra Root Water, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol, Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

A shea fából (karité fából) nyert Butyrosperum Parkii Butter vagy Shea Butter (shea vaj) kivonat. Lásd: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.