Amouage

Ár:   89 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Luna1024, az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2023. február 22.

Ár:   89 900 Ft

Ár: 59000 , Eladó: kadarszabina
Állapot: megbeszélés szerint, Helyszín: Budapest, fizetés: megbeszélés szerint
Decant 🩷 Amouage Blossom Love
Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5 ml a saját parfümömből frissen adagolva üveg parfümszóróba, Helyszín: --, fizetés: Banki utalást követően KIZÁRÓLAG FOXPOST

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

ZaFi

2024. május 24.

Bárhova utaztam és láttam Amouage részleget ezzel fújtam be magam mindig, hogy teszteljem:
már a palackja is nagyon megtetszett...így végre be kellett szereznem:) egy teljes üveggel.
Aki szereti a púderes-virágos igazán feminin minőségi parfümöket annak telitalálat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 24.

Shenzi

2023. szeptember 1.

Ez az első találkozásom Amouage illattal, és rögtön sikerült is beszereznem egy üveges maradékot 1-2 ml tartalommal. Már magát a dobozt is gyönyörűség volt kézbe venni, annyira minőségi. Az üveg is maga a csoda, tényleg luxus érzés tölti el az embert.
De az az igazság, hogy itt ki is merült a szerelem. Az első 1-1,5 órában nagyon nem voltunk jóban. Rajtam füstös, poshadt virág némi macskapisi szaggal, úgy éreztem magam, mint egy temetőben. Később is megmarad ez a füstös, enyhén szantálos virágosság, de már tiszta módon, enyhén szappanosan. Értékelem benne, hogy nem a tipikus mostani, édes, jázminos tucat virágfelhő. Egészen kifinomult illat, de úgy gondolom, nem illik hozzám. Egy idős olasz, nagyvilági dívát képzelek el hozzá, széles karimájú kalapban. Félreértés ne essék, ettől ő még egyáltalán nem nagymama illat.
Az én szívemet akkor dobogtatná meg, ha érezném az amarettot.

Update:
Győzzem kivárni, míg előjön a vanília. Nyoma sincs a szappanos virágillatnak, finom, mély, krémes, és egyben teljes mértékben beskatulyázhatatlan illat. Azt hiszem, itt bontakozik ki a minőség, az én, designer illatokhoz szokott orrom most érti meg, mi az a niche.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. szeptember 1.

Az én szívemet akkor dobogtatná meg, ha érezném az amarettot.

Update:

zoraima

Bőrprobléma: Nincs
2023. május 31.

1.felvonás: pálcikás minta alapján rajtam = molyirtó
2.felvonás: kis fújós tesztelés után csodálatosan finom virágos - púderes illat.
3.felvonás: üveges példány beszerzése

Szóval nekem sem indult valami jól a kapcsolatom a Blossom Love-val, el sem akartam hinni, hogy a csalogató összetevők alapján rajtam kifejezetten molyirtó szagot produkál...Nem hagytam annyiban, amit jól tettem, és ezért sem szeretem a kenős minták alapján tesztelgetni az illatokat, mert nagyon sokat elvesznek 1-1 illat komplexitásából és igenis félrevezetőek tudnak lenni. Fújva sokkal jobban kinyílik az illat, megmutatja a valódi arcát, mélységét, tartósságát és hatósugarát. Ezen felsorolt szempontok alapján mindenből kiérdemelte nálam az 5 csillagot. Igen, nemcsak hétköznapi illatként tudom elképzelni, hanem egy nagyon különleges alkalomra is, mint pl.esküvő. Nem az a fajta illat, ami mellett szó nélkül el lehet menni. Extrán nőies, korosztálytól függetlenül szívből ajánlom. Azonban vigyázni kell az adagolásával, mert túlfújva sok lehet! Itt is ér az arány középút. Az ára irreális, cserébe minőséget kapunk a jól megszokott üvegcsébe rejtve, ami szerintem nagyon szép 💞
Ha korábban pontoznom kellett volna 1csillagot kapott volna, de így nálam sok hónap eltelte után megérdemelten kapja meg a teljes csillagszámot!
Próbalkozzatok vele 🙌

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Nincs |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 31.

1.felvonás: pálcikás minta alapján rajtam = molyirtó
3.felvonás: üveges példány beszerzése

Próbalkozzatok vele 🙌

Cintia04

2023. március 27.

Jövök kijavítom magam de nagyon gyorsan 😁
Bizony beleszerettem! Csalfa kis szentség az már egyszer biztos... Úgy tűnik idő kellett míg megértettem eme illat szépségét! Ahogy többször használtam úgy éreztem, hogy az orrom mindig a csuklómra tapad és egyszerűen élveztem ahogy körbe ölel, konkrétan boldogság hormon szabadult fel bennem és jó hangulatom lett mindig tőle! Rajtam ami igazán kijön az a Heliotrope intenzitása kissé poros leszáradása az ylang ylang édeskés virágos frissessége egy cseppnyi vaníliával és szantállal meghintve! Tényleg nagyon jól muzsikál az összes jegy! Most rá is állok az üveges beszerzésre😁

Nekem ebből mintám van illetve fújóst vettem belőle! Na most vagy átvágtak vagy nem tudom de én ezt az illatot már éreztem rajtam olyan mintha a Lancome oud Bouquet és a Good Girl szerelem gyereke lenne! Édes, bőrös és ennek gondolom keveréke teszi azt, hogy oudosnak és erőteljesen sáfrányosnak érzem! Én valami szép, finom, elegáns virág illatra asszociálnék az üveg színe és kinézete miatt ehelyett erőteljes, lehengerlő olyan dívás illat! Ezt első randira nem merném fújni vagy csakis akkor ha valami elvetemült parfüm rajongó pasival találkoznék aki talán értékelni is tudná amit érez rajtam 😅 a heliotrop, ylang ylang, rózsa kifejezetten érződik rajtam ami nagyon széppé teszi majd inkább ámbrás,fűszeres lesz de a virágok a háttérben azért ott vannak! Tartóssága átlagos 4-5 óra! Megadom neki az 5 csillagot de végül szerelem mégse fog szövődni köztünk! Úgyhogy hiába randizgatunk, randizgatunk de nincs meg a szikra, hogy azonnal kell🙂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 27.

Jövök kijavítom magam de nagyon gyorsan 😁

NinIM

2023. március 21.

Mai napon ez a második Amouage amiben csalódnom kellett…
Blanche Bete és Rouge Smoking egymásra fújva = Blossom Love 🥴
Egy nagy katyvasz az egész….

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 21.

Mai napon ez a második Amouage amiben csalódnom kellett…
Blanche Bete és Rouge Smoking egymásra fújva = Blossom Love 🥴
Egy nagy katyvasz az egész….

Lina6

2023. január 22.

Nagyon erős, teret betöltő, tartós illat.
Picit katyvasz.
Nem érzek ki belőle külön összetevőt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 22.

Nagyon erős, teret betöltő, tartós illat.
Picit katyvasz.
Nem érzek ki belőle külön összetevőt.

laracroft

2023. január 20.

Évekkel későbbi UPDATE:
Szerelem illat lett. Mesésen édes, púderes virágcsokor, egy kis szappanos (aldehides) beütéssel. Háromról öt csillagra emelem. Ó, és nem is értem: semmi köze a Lilac Love-hoz. Nem tudom, akkoriban hogy érezhettem, amit.

Keserédes gyönyör jár át a Blossom Love illlatolásakor.
Puha, szépen lekerekített, édes, púderes-vaníliás-virágos, nyálcsorgatóan finom és brutál erős.
Rajtam a vanília-heliotrope-tonka dominál, ami meglepően hasonlóvá teszi Lilac Love nevű testvéréhez. És ez az, ami számomra oly nagyon fájó. Nincs benne semmi egyedi. Nem hogy semmi dögös-füstös Amouage, hiszen személy szerint a ház legtöbb illata nekem túl keleties, túl csípős, túl sok. Nyitni kell más korosztály, más rétegek felé is, nem sérelmezem. DE! Hol a csavar? Hol a plusz? Ezért adjak ki majdnem százezer forintot? Amikor szinte majdnem ugyanazt kiadták egy másik színű üvegben?
Tényleg, valóban csodálatos, finom, minőségi illat. Csak ez nekem nem elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 20.

Évekkel későbbi UPDATE:

Keserédes gyönyör jár át a Blossom Love illlatolásakor.
Tényleg, valóban csodálatos, finom, minőségi illat. Csak ez nekem nem elég.

xkatarinapavelx

2022. május 8.

Igazi feminin, romantikus, 'hercegnős', na de nem kislányosan hanem igazi " felnőtt hercegnős"illat - egy ballerina nőiességét és elegenciáját megidéző modern, kortalan módon. Ábrándos, elegáns púderrózsaszín illat, különleges, mélyebb bársonyos alapokra helyezve. Az kompozíció számomra finom felhősen púderes jegyekbe burkolt ártatlan, de kacér cseresznye virág ami néha néha pillanatokra megmutatja a gyümölcsösebb arcát. Igazi érzéki rózsacsokorral kiegészítve amit a mandulás-likőr és velúr ill. a leheletnyi vanília illata tesz igazán különleges virágos-gourmanddá. Fix helyet vívott ki a tavaszi " rózsaszín" illataim között.
( a zarkoparfüme pink molecula-al egyetemben :D bár ez utóbbi, inkább egy fiatalosabb kacérabb pezsgőt szürcsölő filgrán modell party-eleganciáját idézi és inkább nyárra teervezem használni, és hiába különböző a két parfüm illata, sőt hangvétele de mégis valahogy hasonló vibe-ot hoznak számomra.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 8.

daliah

2021. szeptember 19.

Ez az illat olyan, mint az üvege: szexi, de nem harsány, ábrándos, de nem ártatlan, és igen, kicsit mű, de még pont ízléses keretek között.
Igazi nőies, kortalan illat, ugyanúgy el tudom képzelni egy tinin, mint egy idősebb hölgyön, ha egy nőies karakterhez társul. Biztos lesz belőle teljes üvegem előbb vagy utóbb.
Rajtam nem szappanos, egy kicsit sem. Alapvetően egy mandulás, rózsaszín virágos illat, amely a bőrös karakter miatt vadítóbb, mint elsőre tűnik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 19.

Serpentina

2020. november 13.

Na, ez nem a kis szende, cseresznyevirágos illat, 😄 hanem a veszedelmes díva, ami a karakterességével azonnal magára vonja a figyelmet, és mindenkit letaszít a trónról, aki a helyére pályázik. A “veszedelmes” jelző nem véletlen, ugyanis párosul hozzá valami földöntúli magasztosság, sötét misztikum és titokzatosság. Aki számára olyan ajtók is nyitottak, aminek más még a puszta létezéséről sem tud biztosan.
A szolid, púderrózsaszín csomagolás megtévesztő. De nem, nem egy összetört PEZ cukorkás, gyapjúszoknyás, uszkár sétáltatós púderillat van benne, ez bizony egy VEGYI FEGYVER! 💥
Simán elképzelem egy női politikus kedvenc illatának.
Bevallom, első próbálkozásomkor én is megrendültem, hogy egy illat mégis hogy képes ilyen erős hatást gyakorolni a viselőjére és annak tudatára, így hónapokig “féltem” a kis mintától. Egyszerre csodáltam és rettegtem attól, aki a kis kémcső alakú üvegben lakik.
Most pedig már annyira eggyé forrtunk, hogy a megvásárlását fontolgatom egy nagyobb kiszerelésben. Biztos nagyon sokáig kitart majd, mert egyetlen csepp is több méteres körzetből érződik.
Amikor anyám megérezte rajtam, az volt az első mondata, hogy “na, ez az illat te vagy! Nagyon illik hozzád!” 😅 Én is hasonlóképpen érzek, van benne valami modern vámpíros kisugárzás, pedig nem szeretem a nagyon virágos illatokat, ez mégis más.
“Poshadt virágok a temetőben” 💐⚰️ ... van benne valami. De én nem vetem meg, sőt kifejezetten kedvelem a bizarr dolgokat, 😂 mert ez ad az egész kompozíciónak egy olyan csavart, amire mindenki felkapja a fejét. Sok olyan komponens van parfümökben, ami csavarja az orrom, és amit nem kedvelek, de ez egyáltalán nem olyan. Ez számomra nem disszonáns hatású. Ez a kis fanyarság, egy cseppnyi “fekete humor”remekül passzol a cseresznye édességéhez, az ámbra testességéhez és luxus mivoltához.
Nagyon erőteljes és tartós illat, betölti az egész szobát, de ezért az árért nem is várhatnék mást.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 13.

Simán elképzelem egy női politikus kedvenc illatának.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Eugenol, Benzyl Benzoate, Isoeugenol, Farnesol, Benzyl Alcohol, Geraniol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.