Amouage

Ár:   85 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Marcsi66, Módosítva: 2017. július 17.

Ár:   85 200 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Kiadás éve: 2017

Fejillat: bors, gardénia, sáfrány

Szívillat: jázmin, kasszia, narancsvirág, tubarózsa

Alapillat: pacsuli, papíruszfa, tömjén

Amouage - Figment Woman luxusparfüm minták és fújósok. 5ml = 4500 Ft, 10ml = 8500 Ft
Ár: 4500 , Eladó: Maksi
Állapot: új, Helyszín: Érd, fizetés: Utalás után postán maradóra küldöm, személyes átvétel Érden lehetséges
Ár: 1000 , Eladó: Hanna27
Állapot: 5ml egyszer próbált, Helyszín: Budapest, XI. kerület, fizetés: Személyes átvétel vagy posta, foxpost
Tarzicia

2019. május 30.

Tubarózsavadászatom egyik állomása, inkább mellékvágány, mert ez nem egy tipikus tubarózsaillat.
Az eleje egyáltalán nem tetszik, pedig ekkor még jelen van a tubarózsa a fehér virágokkal együtt, de túl fűszeres és szokatlan, folyton figyelmet követel, aztán kb. egy óra elteltével kezd átalakulni, lágyul és emészthetőbb lesz.
A virágok közül már csak a gardénia marad, kicsit szigorú, az illat maga zöld, mégpedig méregzöld, párás nedvesség, vázában álló vizes virágszárak jutnak eszembe, mindeközben a háttér tompa és poros, nem púderes, inkább krémes és szappanos tisztaságérzetet ad, nem is értem, hogy lehet mindezt egyszerre, anélkül, hogy diszharmonikus lenne. Édességnek nyoma nincs, földes, fűszeres, kicsit néha füstös is. Az egésznek van egy antik, békebeli hangulata, ha nem tudnám, hogy mikor készült, jóval régebbire tippelnék.
Biztos emiatt is, de pokolian ismerős valahonnan, ilyet már éreztem korábban, többször majdnem beugrik, aztán mégse. (Guerlain Mitsouko, Amouage Jubilation, Chanel N.19 Poudre, valami ilyesmi irányba tapogatózok) Órák telnek el, még jó, hogy ilyen tartós illat, idegesít, mint amikor nem jut eszedbe egy színész neve, pedig ott van a nyelved hegyén, és minél jobban agyalsz rajta, annál rosszabb, aztán hirtelen, amikor már elengedem: megvan! Carven Ma Griffe! Egy az egyben! (Az elejét leszámítva természetesen)
Összegezve: kiváló minőségű, igényes, de elvont alkotás, hordani nem valószínű, hogy tudnám.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 30.

tothszilvi75

2018. július 25.

A tubarózsa eddig ismeretlen arca. Ebben az illatban csillog, viháncol a sok fűszer közt. Nem tipikus fehér virág illat. Próba nélkül nem ajánlom, szerintem nem lesz közkedvelt illat, de nekem gyönyörű. Megtalálom benne kicsit a Journey "sárgabarackosságát", egy kis vízi világot, rengeteg sáfrányt, pici füstöt.. hosszú élettartam, karnyújtásnál nagyobb sillage. Nagyon tetszik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 25.

laracroft

2017. szeptember 10.

Ó jajj.
Rajtam keserű zöldségleves szaga van. Nem jó. Fűszeres, borsos, komolyan az általam egyenesen gyűlölt petrezselyemgyökér szagára hajaz, a muskátli levelének a kesernyés aromájával.
Ha illatjegyeket kéne megneveznem, én azt mondanám: bors, gyökérzöldségek, zöld levelek, és valami fűszer (a sáfrány lenne?) fás alapon.
Semmi fehér virág, semmi finomság.
Egy idő után puhul ugyan, kevésbé levesszerű, elmúlik a keserűség is, de számomra sosem lesz az igazi...
Minőséginek minőségi illat, tartós, nagy hatósugárral, és az egyediségét is értékelem, de sajnos még így se tudok 3 csillagnál többet adni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 10.

Ó jajj.
Semmi fehér virág, semmi finomság.