Amouage

Ár:   85 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. április 26.

Ár:   85 200 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Egy elragadóan drámai parfüm, melyet a legikonikusabb illatjegy, a rózsa költői szépsége ihletett.

Fejillat: bergamott, fahéj, gyömbér, kardamom
Szívillat: angyalgyökér, geránium, gyömbér, ilang-ilang, írisz, jázmin
Alapillat: moha, mósusz, pacsuli, szantálfa, tonkabab, vanília, vetiver

Amouage Lyric Woman EDP 1 ml Nerolis minta
Ár: 1000.-Ft , Eladó: malvada
Állapot: új, Helyszín: Budapest, Margit híd budai hídfőhöz közel, fizetés: személyesen lakcímemen, vagy posta, egyéb
Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5/10 ml frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Banki utalást követően Foxpost

Mano707

2021. november 16.

Ajándékba kaptam mintát belőle. Elsőre szúrósságot éreztem,de adtam neki esélyt.
Később is szúrós "lópisi" szaga van. Poróbáltam szépen fogalmazni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 16.

Később is szúrós "lópisi" szaga van. Poróbáltam szépen fogalmazni.

daliah

2021. szeptember 5.

Mélyvörös rózsa és rengeteg csúcsminőségű szantál. Kicsit emlékeztet a Samsarara. Ez az első szantálos illat, amiről úgy érzem, működik rajtam, nem lesz poros, száraz vagy férfias.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 5.

Mancsusz

2021. március 6.

Vakon vettem, így fogalmam sem volt, hogy mire számítsak. Úgy érzem, hogy jól döntöttem, csodás parfümöt vettem. Nekem ez az illat 100% virágbolt illat. Ahogy magamra fújtam, olyan volt, mintha a virágbolt közepén álltam volna. Aztán jöttek a képek, az első ballagási csokrom, az első csokor a páromtól, stb... Kellemes, szép emlékek, amik az elmúlást, az idő múlását jelképezik. Ebből következik az, hogy szerintem parfümnek nem adtak még ennyire passzoló nevet, mint ennek. Szerelem számomra, de nagyon. Ez megint egy olyan illat, ami szerintem sokkal több egy egyszerű illatnál. Nem mondom, hogy mindenkinek tetszeni fog és azt sem, hogy igazán felnőttem már hozzá... de akkor is a polcom büszke tagjává vált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 6.

Mamamacica

2021. február 6.

Nagyon szép illat.
Rajtam az elején a fahéj és a gyömbér dominál.
Aztán ismét a gyömbér, de most jázmin és ilang ilang kíséretében.
Minta alapján viszonylag hamar elillan.
Fújóst még nem próbáltam, de szeretnék.
Majd még jövök.

Up.:
Erről az illatról valamiért a nagymamám jut eszembe.
Sajnos a fújósom sem tart rajtam néhány óránál tovább. (4-5)
Mi van a bőrömmel vagy az orrommal? :o

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 6.

Nagyon szép illat.
Rajtam az elején a fahéj és a gyömbér dominál.
Aztán ismét a gyömbér, de most jázmin és ilang ilang kíséretében.
Minta alapján viszonylag hamar elillan.
Fújóst még nem próbáltam, de szeretnék.
Majd még jövök.

Up.:
Erről az illatról valamiért a nagymamám jut eszembe.
Sajnos a fújósom sem tart rajtam néhány óránál tovább. (4-5)
Mi van a bőrömmel vagy az orrommal? :o

Timi27

2019. március 24.

Update:
március 24: nagyon jó, minőségi rózsaillat leng körül, amikor magamra fújom. De nem az a régi rózsaolaj illat, amit néhány parfümben is érezni, hanem az a szép, igazi rózsaillat. Mint amikor rózsacsokrot szaglászik az ember.
A rózsás parfümök eddig nem voltak kedvenceim, de ebben a Lyric-ben nagyon tetszik. Érdemes kipróbálni !

Egy kis minta alapján próbáltam ezzel az illattal ismerkedni. Ez az első próbálkozásom az Amouage illatokkal. Mikor a kis minta zacsijába beleszagoltam, akkor egy tömény, keleties illat csapta meg az orromat, még azelőtt, hogy kifújtam volna belőle.. Csuklóra fújva erős, domináns, keleties fűszeres illat, azokat az üzleteket juttatja eszembe, ahova 15 - 20 évvel ezelőtt belépve, füstölős illat fogadott, és távol keleti dísztárgyakat árultak. Kifújáskor még erősebben érezni a tömjént, de ahogy csendesedik, egy nagyon szép puha, kellemes, krémes kellemes illat lesz belőle.. így is megmarad keletiesnek, de már nem olyan erőteljesen mint az elején.. inkább télen és estére tudom jobban elképzelni. Érződik, hogy ez egy nagyon jól összerakott, nem olcsó illat..Mindenképpen 5 csillag !

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 24.

Update:

Tarzicia

2019. január 4.

Majdnem az összes Amouage woman illatot volt szerencsém megismerni, és mindegyiknél azt tapasztaltam, hogy elsőre nem csak szokatlanok európai orr számára, de mindegyikük egymástól jól elkülöníthető stílusú és hangulatú, szinte személyiségük van, szerintem ők választják ki a viselőjüket, és nem fordítva.
Időt kell áldozni rá, hogy valaki meglássa egy ilyen komplex alkotásban a szépséget, megértse a "mondanivalóját", vagy kiderüljön, hogy egyáltalán nem tud azonos hullámhosszra kerülni vele, se elsőre, se sokadszorra, és akkor el kell engedni.
Én imádom a rózsaillatokat, és bár mindkettő rózsás, ettől az illatháztól se az Epic, se a Memoir nem tetszik számtalan próba után sem, és tudom, hogy ez nem fog változni, egyszerűen egyik sem én vagyok, és ez így van jól.
A Lyric esetében is csak a második-harmadik teszt után derült ki, hogy mivel is találtam magam szemben, hogy ez milyen gyönyörű illat; eleinte soknak találtam, és akkoriban másmilyen rózsára vadásztam.
Az Epic-ben túl sok az egzotikus kömény, ráadásul oud is van, a Memoir rajtam csak szirupos-likőrös rettenet, de a Lyric-ben teljesen más arcát mutatja a rózsa: fenséges, bársonyos szirmú, mélybordó és krémes, kísérője pedig tömjén és szantál. Sötét, mély, nagyon érzéki, de közben mégis valahogy "tiszta" marad. Ez a kettősség jellemzi a hangulatát is, úgy tud komfortos érzést adni, hogy közben elegáns marad. Komoly, mégsem távolságtartó vagy barátságtalan.
Gyönyörűen alakul az elejétől a végéig, ahogy telnek az órák, a karaktere nem változik, de megmutatkozik az illatjegyek végtelen gazdagsága, szinte áramlik, lágyan körbeölel. Mennyei. Olyan csukott szemmel sóhajtott "hmmmm..."-kategória. Addiktív. Nem tudok, de nem is érdemes válogatott jelzőket tovább keresgélni, úgysem adnák vissza az illatélményt.
Talán még annyit, hogy számomra pontosan annyira nemes és elegáns, mint a Gris Dior, amit csodálok, és remélem egyszer összehoz egy üveges változatával is a sors, de amíg a Dior egyfajta "hagyományos európai" rózsa-pacsuli kombináció, letisztult, légies és modern, addig a Lyric rózsája keleties, gazdag, kissé misztikus és valahogy kortalan.
Na ő tényleg nem való bármilyen alkalomra, szinte ünnepélyes, illik megadni neki a tiszteletet. A legdrágább pezsgőt se pikniken, kockás pokrócon heverészve, műanyagpohárból issza az ember.
Őt kértem Karácsonyra, és nagy becsben tartom. A fő helyre került a Fate, és a trónjáról letaszíthatatlan Sisley Soir d'Orient mellé.
Az az egy baj van, hogy egy-egy ilyen színvonalú és minőségű alkotás megismerése és megszerzése után a parfüm szó egészen más dimenzióba lép, és a gyűjteményem korábban annyira kedvelt darabjai szép lassan mellőzötté válnak, létjogosultságuk megkérdőjeleződik, tisztelet a kevés kivételnek...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 4.

Lanett

2018. december 30.

Azt vettem észre, hogy a rózsás parfümök elsőre sosem tetszenek. Unottan félredobom a mintát és mikor pár napra rá újból előveszem egy sokadik illatszerelem alakul ki. A Lyric Womannel is ez volt. Mesebeli illat, ennél gyönyörűbb rózsás illattal még nem találkoztam. Azt hiszem abba kell hagynom a niche kísérletezgetést, mert kész anyagi csőd.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 30.

Laurencia

2018. december 22.

Hát elfogyott így karácsony előtt a levegőm ha a Lyric-ről kell szóljak.
Rengeteg féle rózsát ismerek, szeretek, hasznàlok, csodálok közelről s távolról: frisseket, bódítókat,eső áztatta szirmokat, sziruposan édeseket, szúrósakat, frissen szedettet, bomlásnak indultakat, régieket, újakat....

Ez a rózsa nem evilági, hanem ünnepi, emelkedett és magasztos.Tömjén-rózsa-púder, nagyjából ezt kapjuk, de olyan ördögi keverésben hogy semmi nem maradt amit írni tudnék az ezerféle arcáról, óránként változó mibenlététől.
Ha valami értelmes dolgot akarok kínyögni akkor annyit fűzök hozzá, hogy sokáig nem voltam opera rajongó, bizonyos darabokat és énekeseket kedvelek manapság is.Ahogy öregszem egyre több szerző felé nyitok és szívesen nézek, hallgatok bármit főleg ha olasz.

Puccini Turandot Nessun Dorma áriája Pavarotti előadásában volt évekig nekem az etalon, aztán olyan szerencsém lett, hogy élőben Jonas Kaufmann-t is hallhattam énekelni.
Mozdulatlanul, levegőt alig véve, csorgó könnyekkel ültem azt a 4-5 percet végig, hát valami ilyesmi érzés mikor a Lyric énekelni kezd az ember bőrén.
Csoda, egyszerűen leborulok a parfümőr előtt, bárki is követte el ezt a földön túli költeményt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 22.

Hát elfogyott így karácsony előtt a levegőm ha a Lyric-ről kell szóljak.

Marcsi66

2018. október 23.

A tagsági örökre szólhat,nem tudom kik keverik ezeket az illatokat,de a boszorkányvér folyhat az ereikben,Nagyon azt érzem" h arra mennek rá,h ne csak egyszer vásárolják meg a termékeit,hanem,szokjanak rá csak szépen"Számomra ő most a legfrissebb,kategóriája szerint örökké,,,mert a rózsa azt jelenti,és itt a szerelemre hullajtja szirmait,h vérvörös, nem is lehet más.Hihetelen szép jegyekkel öltöztetik,ringatják ezt a virágot,sok fűszereivel egy kis tömjénnel dúsítva,egy könnyű édes álomkép arról h Nők vagyunk,,Klasszikus szerelés,de az erotika is nagy teret kér,Márkán belül pontozom ezért csak a 4 csillag

up.Most véleményeztem néhány napja,és muszáj a maximumot adnom,eszméletlen szépség,jellemző szerintem h nem elsőre "adja magát" tehát rögtön elvetni csasiság,Szívfájdító szerelembe futni vele,komolyan gondoltam én is!!
Azért ez nem semmi,amit ez a márka művel a rózsával

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 23.

Azért ez nem semmi,amit ez a márka művel a rózsával

Lina6

2018. április 28.

A kedvenc Amouage illatom a Fate-val együtt. Picit retros hangulata van, ami engem nem zavar.5 csillag

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 28.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Lyral, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Citronellol, Benzyl Benzoate, Limonene, D-Limonene, Coumarin