Goutal Paris

Ár:   31 700 Ft és 40 400 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, Módosítva: 2018. május 8.

Ár:   31 700 Ft és 40 400 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

A Ce Soir ou Jamais (Ma este vagy soha) nevű parfümöt egy hatalmas rózsacsokor ihlette- völegénye kedveskedett Annick Goutalnak a virággal mikor megkérte a kezét. Tizenöt év kellett hozzá, hogy megtalálja az emlékeit legjobban megidéző lágy, bársonyos, aranyló illatot. Az alapot török rózsa adta, némi hibiszkusszal és ámbrával elegyítve.

kvin

2018. június 29.

De nehéz róla írnom, főleg, hogy én leszek az első.
Egy km-s csere útján személyesen volt alkalmam kipróbálni, és még napok múltán is emlékszem az élményre.
Üdítő rózsacsokor, frissítő, vadvirágos érzéssel. Mindössze négy illatjegy alkotja, uralkodó a török rózsa, ez tény, messziről lerí, de a többi jegy kétségtelenül befolyással van rá és ez a különböző bőrkémiával jön elő igazán.
Van benne valami zabolátlan, könnyed romantika, ártatlanság, réten repkedő szerelem. Amit én pipacsnak éreztem, arról kiderült, hogy a hibiszkusz, ami a rózsával, pézsma mályvával és borostyánnal kicsit naturális, mezőn szaladgálós érzet. Olyan, amit egy nyári esküvőn viselne az ember, ahol nem ő a főszereplő, de azért hódítana, és a déli hőségben ugyanúgy működik, mint az éjféli vonatozás után. Egy nőies, lágy rózsás szellő, ami körüllengi viselőjét, kis csavarral.
Máson.
Mindezt éreztem a potenciális cserepartnerem bőrén. Komolyan tetszett, rajta finomnak találtam.
Rajtam ugyanez az illat, ugyanabban a félórában poshadt rózsa, nyoma sincs a rétnek, könnyedségnek. Helyette kesernyés, gyomorforgató halott virágok, "valami fura". Pedig a pézsmát kifejezetten imádom (a "musk mallow" pézsma mályva vajon mennyiben más?), isteni rózsás illathoz is volt már szerencsém, külön-külön semmi nem indokolja, de valahogy ez a vegyítés számomra nem volt kedvező. Hiába akartam, nagyon nem működött, így sajnos nem jött létre a csere.
Ismét ékes példája, mennyit számít a kémia.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 29.

De nehéz róla írnom, főleg, hogy én leszek az első.
Máson.
Ismét ékes példája, mennyit számít a kémia.