Goutal Paris

Ár:   15 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: x, Módosítva: 2015. november 21.

Ár:   15 000 Ft
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Citrusos-ciprusos nyári illat.

Pajzs

2018. október 28.

Savanykás citrusok, nagy csokor zöldfűszer, egy korty gyöngyöző frissítő; napsütötte, sós izzadság. Kifinomult szabadságillat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 28.

TFerenc

2016. augusztus 29.

Én is amondó vagyok, hogy ez az illat inkább férfiakra való. Állítólag Nicole Kidman is viselte, azt hogy meddig arról ,ár nem szól a fáma. Mindenesetre nem igazán szexy illat ez, de hogy a Nőknek hogy ízlik rajtunk azt nem tudom. Jó lenne, ha ide leírnák :)
Egy citrusos, mentás, vetiveres alkotás ez. Ezek alapján jó pár hasonlót találhatnánk, viszont a vetiver nem tolakodó. Hagyja duruzsolni a bazsalikomot, verbenát is, tényleg csak egy csipetnyit. Ettől lesz egy nagyon harsány zöld illat. Édességnek semmi nyoma. Állandóan hordani kicsit nyomasztó, de néha mikor felkerül nagyon jól esik. Tartóssága átlagos, a vetítés csak kb negyed óra aztán leül a bőrre. Ezért csak 4 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 29.

bal26

2015. június 13.

nagyon kedvelem ezt az illatot... őszintén szólva férfiként nehezen találok magamnak való illatokat, mert úgy gondolom, a férfiaknak szánt parfümök nagyon egysíkúak. Citrusos, dohányos, bőrös, vizes... stb... fantáziátlan illatok, fantáziátlan üvegekben... egyik olyan, mint a másik - mintha a férfiaknak készülő illatokra kevesebb energiát fordítanának a parfümőrök. Szerencsére azonban az uniszex vagy a niche illatok között már érdemes keresgélni, ott az egyedi parfümökre vágyó hímneműek is találnak maguknak valót. Az Annick Goutal-féle (sztem kimagaslóan jó) illatok között az Eau De Sud például abszolút telitalálat: kellemes citromos friss illat, de mégsem tucat. Első fújáskor kicsit mellbevágó, de az első percekben még rendkívül erős citrom illat hamar lecsillapodik és átadja a helyét valami fantasztikusan finom tavaszi-nyári púderes ciprusos hangulatnak. Kicsit olyan, mintha citromos púdert használtunk volna. Egy kicsit a nyolcvanas - kilencvenes évek hangulatát hozza vissza, ami számomra pozitívum. Hölgyeken nehezebben tudom elképzelni, szerintem ez inkább maszkulin illat, de ami a lényeg: egy igazán egyedi ciprus illat - a sok tucat hasonlók közül magasan kiemelkedik. Bármikor hordható, én elsősorban nyári melegben szeretem. Az EDT változat is tartós, sőt az alapillat kibontakozása a legfinomabb és legtartósabb. Vásárlás előtt érdemes tesztelni, de megéri az árát!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. június 13.

alexiarven

2014. július 29.

Évek óta vágytam rá, kiváncsi voltam, hátha az enyém lesz. Összetevői alapján mindenesetre annak kellett volna lenni. Kipróbáltam, s nem.nem lesz az enyém. Szomorú lettem...((( S igen az elvárások és én.... Sokszor megállapítottam már, hogy az illat és a bőr nem mindig passzol egymáshoz.
Élményleírás:
Erős citrusos kezdés után Friss illatbomba, mintha a déli citrusültetvényeken járnánk, tisztára Versace Versense feelingem volt, s meg ne kövezzetek azért, hogy egy niche parfümöt a Versense-hez hasonlítom.../ Utóbbit időnként használom, szeretem is ha az ember lánya egy igazi friss, citrusbombát szeretne mondjuk 30 fok felett,vagy amikor fel akarja dobni magát s nem D&G Light Blue-ra vágyik éppen / igen ezt is szeretem, régi, megbízható, s soha nem csalódik benne az ember, ha a nyári jókedvét megfűszerezi egy kis mediterrán érzéssel / Némi kitérő után visszatérve első érzetek:citrom, mandarin, lime / igazi bombasztikus, robbanás.friss, üde.. ugye ez jól kezdődik?? :))), s utána a kiváncsiság, hogy mi lesz, mi bontakozik ki? Szóval az első leszáradás után rajtam a ciprus és verbéna dominált, s más semmi...s az érzet: nem az én illatom, nem én vagyok.
A szívjegy illúziói: Retro feeling,gyermekkorom, édesanyám nyári illata,puhaság, lágyság, időutazás...
Tartósság:2-4 óra ./ kevés, valószínűleg máson tartósabb
Konklúzió:Az Eau de Sud és én némi liezon után külön utakon folytatjuk utunkat. Sajnos!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. július 29.

Élményleírás:
Tartósság:2-4 óra ./ kevés, valószínűleg máson tartósabb