Goutal Paris

Ár:   18 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Yolanda, Módosítva: 2014. április 29.

Ár:   18 000 Ft
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Illatcsalád: virágos

Illatösszetevők: narancsfa virága, tubarózsa, gardénia, jázmin

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

sky

2017. január 6.

Életem első nice parfümje, melyet nem csak egy boltban illatoltam meg (77 másik illattal keveredve), hanem itthon, hosszabban barátkozva egymással, így már merek róla szubjektív véleményt alkotni.
Csomagolás: minőségi, vaskos, a doboza nagyon-nagyon tetszett. Az üvegcse maga kissé retro hatású, mintha az 1930-as évekből merített volna ihletet a designer. Finom, elegáns, letisztult, mégis minden ízében nőies. Vörös és sárga arany színek dominálnak, a parfüm is erősen sárgás, hófehér ruhára nem használnám közvetlenül semmiképpen.
Maga az illat talány számomra. Első kifújásra herba illat csapja meg az orrom (zsálya és kakukkfű dominál) majd kibontakozik egy lágy, krémes gardénia illat, leheletnyi tubarózsával, amit én személy szerint nem érzek intenzíven, nekem a gardénia uralkodik.
Egyszerre letisztult, tényleg egy jegyre komponált kreáció, és mégis rengeteg új és új "illat élményem-emlékem" van róla minden kifújás után. Leheletnyi pézsmás szexualitás, krémes púderesség, gyógynövény-tea, eső utáni föld illata, és persze a mindezeken uralkodó fűszeres gardénia. Nózimnak nagyon tetszik, alkalmi darab, számomra A! nem hétköznapi illat.
(Érdemes előtte tényleg megszagolni egy élő gardénia virágát, hogy leborulj a kreátor orra előtt, mert nekem az illat tényleg olyan, mint egy gardénia, élete legszebb és legillatosabb napján, de érzed mellette a föld, a levelek, gyógynövények kesernyés kiegészítő illatait, amitől szelídül a virágillat és a legszebb arcát mutatja;)
Sillage-a közepes, párom szerint nem fojtó, maximum egy-fél méterről érezhető leszáradás után rajtam. Tartóssága szintén közepes bőrön, nekem 3-4 óra után elillan, de ruháimon, sálakon még hetek múlva is érzem. Számomra igazi hálószobai, esti illat, melyhez, selymet, csipkét, simogatást vizionálsz.
A maga nemében egy illatkirálylány :).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 6.

A maga nemében egy illatkirálylány :).

bal26

2015. május 8.

volt szerencsém New Yorkban betérni egy Annick Goutal parfümériába. Nagyon nagy élmény volt! A bolt pont olyan, mint az AG - illatok. Elegáns, exkluzív, ízléses (sajnos drága is). A hatalmas választékból végül ezzel a parfümmel jöttem ki az üzletből. Bár a Gardénia Passion-t elsősorban nőknek ajánlják, én férfi létemre mégis bátran használom. Elképesztően különleges, friss, természetes virág illata van, semmiféle plusz édeskés vagy émelyítő mellékillata nincs, csak szimpla, egyszerű gardénia - tubarózsa, ami leszáradáskor is megőrzi friss, üde jellegét. Számomra erősen nyolcvanas évekbeli illatvilágot idéz, de nem harsány módon. Elegáns, furcsa, egyedi. Az EDT verzió is elég intenzív és tartós. Magyarországon néha megrendelhető a netes parfümériákban, azoknak ajánlom, akik az egyszerű és nem édeskés virág illatokat szeretik, kedvelik a retró-fílinget és vmi ritkaságra vágynak. Az egyébként is magas színvonalú Annick Goutal illatok közül is kiemelkedik, egyik általam ismert parfüm illatához sem hasonlítható. Abszolút megéri! Kíváncsi lennék mások véleményére is, nem csodálkoznék, ha homlokegyenest különböző észrevételeket olvasnék - azt hiszem ez egy megosztó illat lehet. Nekem: 10/10

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. május 8.