Apagard

Ár:   5370 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   ProfiMed, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szaszkoj, Módosítva: 2019. október 22.

Lelőhely:   ProfiMed, online
Kategória:   Fog- és szájápolók

A hidroxiapatit három különféle módon remineralizálja és állítja helyre a fogzománc sűrűségét és egyenletességét:

1. foglepedék és baktériumok csökkentése és eltávolítása,
  2. a mikrocsatornák kijavítása és kitömése,
  3. demineralizált fogfelület felújítása (például kezdődő foszuvasodás helyén).

A fogkrém xilitolt tartalmaz, jellegzetes, enyhén mentolos izű. Fluoridot és csiszolóanyagokat nem tartalmaz.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

szaszkoj

2020. február 3.

A legjobb fogkrém, amit valaha használtam.
Tényleg segít a fogérzékenységen azáltal, hogy visszaépíti a zománcot, mielőtt használni kezdtem volna, nagyjából semmilyen gyümölcsöt nem tudtam már megenni, mert a savasságtól egy-két falat után nyilallni kezdett a fogam a fájdalomtól. Mióta használom, nincs ilyen problémám :) Persze óvatosabb is vagyok, de már nem kell attól tartanom, hogy félbe kell hagynom pl. az almámat, mert nem bírom a fogérzékenységtől megenni.
Édesanyámnak is vettem, neki is bevált, pedig neki előrehaladott fogínysorvadása van, és lassan már mindenre érzékenyek voltak a fogai.

Hogy a fogakat fehéríti-e, azt nem tudom, nekem ez nem szempont, de édesanyám látja a különbséget, így azt mondanám, hogy fehérítő hatása is van.

Az ára elég durva, de mivel tényleg segít, nekem minden pénzt megér. Meg aztán nem is fogy el túl gyorsan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 3.

A legjobb fogkrém, amit valaha használtam.

Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhetinic Acid
Hidratálók: Glycerin, Xylitol, PEG-8

A hidroxilapatit (HAP) egy ásványféle, melyet csiszoló, tömegnövelő, emulzió stabilizáló anyagként használnak a kozmetikumokban. E szerint a tanulmány szerint fogrémekben és egyéb szájápolási termékekben használva használva a hidroxilapatit remineralizálja a fogzománcot és lezárja a dentin csatornákat.

Hidrolizált (kisebb molekula darabokra bontott) fehérje féle, melyet puha testűek bocsátanak ki. A kozmetikumokban a conchiolin fehérjét leginkább gyöngykagylók fehérjéjéből nyerik.  A hivatalos INCI besorolás szerint haj- ás bőrkondícionáló anyag.

A CosIng besorolása szerint gombaellenes, fertőtlenítő, dezodoráló, emulgeáló összetevő, továbbá felület aktív anyag és hajkondícionáló. Leginkább szájvizekben és fogkrémekben találkozhatunk vele fertőtlenítő szerként.