Apotheker

Ár:   800 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   125 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: panna, Módosítva: 2018. augusztus 13.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

A zsálya magas illóolaj és cserzőanyag tartalma miatt jelentős gombaölő (fungicid) és fertőtlenítő (baktericid) hatással rendelkezik.
A kozmetikai szépségápolásban összehúzó és fertőtlenítő hatása miatt alkalmazzuk. A gyógynövény nikotinsav és annak származékainak köszönhetően javítja a bőr vérkeringését. Használatával bársonyos, üde lesz bőre tapintása. Késpenge vékonyan kenje be az arcbőrt és lágyan masszírozza be. Napi két-három alkalommal használható. Gyulladt, pattanásos bőrre javasoljuk.

marlu

2017. március 9.

2-3 éve találtam rá erre a gélre. Általában akkor használom, mikor kinyomogatom pattanásaimat, mitesszereimet. Lényegesen felgyorsítja a gyógyulást. Inkább estére kenem fel az arcomra, mert számomra nem kellemes az illata.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 9.

dorika11

2015. október 19.

évek óta használom felváltva a csipkebogyó krémmel :) nagyon jól hidratál, széppé teszi az arcbőrt, reggel-este használom, sokáig elég

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. október 19.

kicsigesztenye24

2014. október 24.

Primernek használni? Hát egyáltalán nem, még homlokon sem mert túlszárítja és akkor a feszüléstől lesz fényes a bőr. Zsíros bőröm van de ez túlszárítja. Ritkán nagyon vékony rétegben T vonalon jó lehet, de amúgy nagy kettősség van bennem ezzel kapcsolatban, néha jó néha nem, mindenesetre nem veszem újra ha elfogy....

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 24.

tara95

2014. július 26.

Végre találtam ♥♥♥♥ tapasztalatokról később beszámolok :D

Itt is vagyok. Nos, kb 4 napja használom és számomra ez a tökéletes primer. A pórusokat összehúzza, mattít, fertőtlenít és mivel zselés kb borsónyi adag se kell. Nagyon örülök neki, h egy nap többször is használható, mert én e fölé rakom a fényvédőt. Ha elmegyek valahová, akkor a smiket is, amit azonnal eltávolítok akkor is ha csak 1 órát volt rajtam. Így általában 3szor tisztítom a bőrömet egy nap és mindig kell valami amit kenhetek, de nem zsíros. Abszolút szerelem, bár a szaga/színe :D sötét borostyán és vmi elképesztő ,,illatorgia,,. Én szeretem a gyógynövényeket, azonban ez már nekem is erős kicsit. Szerencsére pillanatok alatt elillan. És az ára nevetséges, 750 ft, 125 ml. Ha ennyiért ilyen jót gyártanak, miért költsem a pénzt drága, még fele ennyit sem tudó kencékre?

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 26.

Végre találtam ♥♥♥♥ tapasztalatokról később beszámolok :D

sztinke

2014. május 14.

Régen használtam, többször is újravettem, mert kellemes volt használni, és az eredmény is egész jó volt: sima, kellemes tapintású bőr. Valamelyest talán a pattanásokon, hegeken is segített. Aztán sehol nem találtam és végül már nem is kerestem. Még jó, hogy van a KM és segített, hogy újra eszembe jusson! :) Igaz, pattanásom már nem nagyon van szerencsére (kopp-kopp-kopp :)), de lehet, hogy újra beszerzem ezt a jó kis gélt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 14.

Macilány

2014. február 3.

Én egy bőrgyógyászti pattanástalanító gyógyszeres kúra levezetéseként szereztem be, amikor már megtisztult az arcom, mert nagyon száradt eleinte és minden csípett.De aztán beállt a bőröm normálra. Ez tényleg nagyon jó az érkékeny bőrre, hidratálni nem hidratál ugyan, de a tág pórusaimt húzza össze szépen fokozatosan. Olyan selymes lett a bőröm, hogy hihetetlen, már pár használat után is. Érdemesebb télen akkor felkenni,amikor nem megyünk már ki a hidegbe, vagy a hidratálást valami semleges krémmel kiegészíteni,annak akinek igényli a bőre!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 3.

sofie_sz

2013. november 26.

Esténként teljesen letisztított arcra szoktam felrakni pakolásként az AHA savas Apotheker hámlasztót, majd rajtahagyom egy félóráig. Miután megnéztem a Barátok Köztöt ( :) ) lemosom, aztán éjszakára felrakom a zsálya gélt. Jelentem, a pórusokat tényleg összehúzza, a pattanásokat csökkenti.
Viszont, akinek száraz a bőre, annak én nem ajánlom (max. a T-vonalban), mert még az én erősen zsíros bőrömet is kicsit szárítja. Így kell extra hidratáló. :)
De ez egy nagyon jó kis cucc. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 26.

De ez egy nagyon jó kis cucc. :)

ct

2013. május 28.

Nálunk nagyon-nagyon bevált.Igaz, hogy elég nagy utánajárást igényelt a megszerzése, mivel a pesti gyógyszertárakban nem ismerték, a gyógynövényboltokban sem és egészen Debrecenig kellett mennem érte (ahol viszont a legelső boltban kaptam, ahova bementem érte).820 ft-ba került és bár nem tűnik nagy adagnak, de olyan vékonyan kell bekenni vele az arcot, hogy még ez a mennyiség is iszonyat sokáig elég lesz. Naponta egyszer használom, úgy vettem észre, hogy ha este kenem be vele az arcom, akkor éjszaka jobban hat, reggelre nagyon szép, egységes bőröm lesz tőle. Valóban összehúzza a pórusokat, ez különösen a barátom arcán vehető észre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 28.

elizabett85

2013. május 5.

Ez egy nagyon jó cucc, nagyon olcsón! Én nappalra használom, sminkelés előtt, kicsit ragad, de amíg iszok egy kávét megszárad és nagyon jól lehet rá sminkelni. Az arcot pedig nagyon tisztává, üdévé varázsolja! Szuper!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 5.

mstindigo

2013. április 23.

Közben kipróbáltam két mattító, pórusösszehúzót is, a Bioderma Sebium Pore Refinert, amiben denat. alkohol sincs, és a Clinique Pore Refining Solutiont, ebben mondjuk van, és azoknak azért sokkal erőteljesebb a hatása. De aki növényit keres, vagy olcsót, azoknak még mindig ajánlom.
*******************

Ma vettem meg, kb. 600 Ft és giga adag, valószínűleg napi kétszeri használattal is elég lesz egy évre, olyan kevés kell belőle. Meglepően jól mattít, de nem természetellenesen mattra, mint pl. az Akneroxid. A bőröm szépen becuppantja, és tényleg összehúzza a pórusokat is valamennyire. Meglepődtem, mennyire jó, őszintén szólva csak a KM-es vélemények miatt vásároltam meg, de az INCI alapján nem számítottam ennyire jóra.
Egyébként sehogy sem találtam a KM-en a tökéletes mattítót és pórusösszehúzót. Vagy denat. alkohol volt bennük, amit nem igazán bír a bőröm, vagy komedogén összetevő. Ha ezt valami jobb tartósítószerrel tartósították volna, akkor tökéletes lenne, így nem vagyok elájulva az összetevőktől. Viszont árérték arányban verhetetlen, és az érzékeny bőröm sem irritálja. Oh, és igen, valóban büdös, de a zsálya ilyen. :) Nem egy rózsaillat, de nem érezni sokáig a szagát szerintem, és inkább örülök, hogy nincs benne plusz illatanyag.
Majd meglátjuk még hosszú-távon. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 23.

*******************

Majd meglátjuk még hosszú-távon. :)

Antioxidánsok: Salvia Officinalis Extract
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

Szintetikus polimer. A CosIng besorolása szerint emulzió stabilizáló, felületi hártya képző és sűrűségszabályozó segédanyag.

Orvosi zsálya kivonat, mely hatásos antioxidáns. Kámfor és fenol (illatanyagok) tartalma miatt azonban potenciális bőrirritáló.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.