Artdeco

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Douglas, Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: hidewatch, Módosítva: 2012. június 11.

Lelőhely:   Douglas, Müller
Kategória:   Egyéb

Speciális frissítő spray arcra. Alkalmazható smink rögzítésére, a fényes arc és egyéb bőrfelületek mattítására, elsősorban a nyári, meleg időszakban.

xixi

2012. december 31.

Tényleg érdekes ez a spray. Nekem is először mintha hajlakkot fújtam volna az arcomra, tükörfényes volt és ragacsos, ezt később aztán nem tapasztaltam, de azért mattítani egyáltalán nem mattít!!!!!!! a későbbiekben sem, ezt nem is értem, hogy lehetett ráírni. Kifejezetten bőrfénye van az arcnak tőle, szépen elveszi például egy púderalapozó poros finish-ét. Kár, hogy a gyártók annyira ragaszkodnak a kozmetikumaik illatosításához, ez is csak jobb lehetne a szaga nélkül. A hajtógázos kivitel nagyon előnytelen, az enyém a mai napig rosszul porlaszt, köpköd is, és nem lehet átmosni, mint egy pumpás megoldásút. Csak érdekességképpen, de az is feltűnt nekem, hogy az angol nyelvű felirat egy árva szót nem ír sem sminkrögzítő, sem mattító képességről. Frissítő arcpermetnek írja le, ami ilyen meg olyan jót tesz a bőrnek, akár a sminkelt bőrre is ráfújhatjuk, ennyi. Kicsit olyan, mintha a magyar érdekeltség marketing fogása lenne, hogy áruljuk sminkrögzítőként, mert sima arcpermetként a kutya nem venné meg, ami valószínűleg igaz is :) Mondjuk a mattítást kitalálni és ráírni magyarul még így is durva egy kicsit :D Egyébként tényleg szeretném, és használnám is sminkrögzítésre, ha pumpás lenne és illatmentes, de ezek miatt nem venném meg újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 31.

hidewatch

2012. június 9.

Érdekes ez a spray. Első használatkor köpködött, majd kifújtam belőle egy kicsit, utána oké lett. Amikor először használtam, nagy melegben, nekem nagyon lakkos érzetű volt a bőröm, mintha egy lakkréteget fújtam volna rá, és szinte fojtogatta az arcomat, mattítani nem nagyon mattított. Nem is használtam utána egy évig. Nemrég egy lakodalom alkalmával használtam (azért hozzáteszem, az elmúlt egy évben sokat javult az arcom, kevésbé zsíros, kevésbé vízhiányos most), és kitűnően szerepelt, még éjszaka, mikor hazamentünk, akkor is nagyon szép volt a sminkem, az alapozó, ami amúgy 2-3 órát bír ki rajtam, még mindig fedett :) Úgy csináltam most, hogy megint kifújtam kicsit, majd lefújtam az arcom sminkelés után messziről, egész nedves lett tőle. Hagytam megszáradni, majd száradás után még lazán végigmentem rajta transzparens púderrel. Az is igaz, hogy most nem volt kánikula, meleg volt, de nem vészesen. Szóval az a meglátásom, hogy kánikulában inkább ne, de normál időben tényleg tartósít, és utóbb nem éreztem azt a lakkos hatást sem, nem tudom mi történt, a hiba valószínűleg bennem volt, vagy nem ráztam fel rendesem. Ár/érték arányban ez így egyáltalán nem rossz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 9.

Hidratálók: Propylene Glycol

A nitrogén egy gáz halmazállapotú molekula, melyet a kozmetikumokban hajtógázként alkalmaznak, mivel képes a vizet párává alakítani. Paula Begoun szerint a nitrogén kedvezhet a szabadgyökök keletkezésének és sejthalált is okozhat. Az össztevővel leggyakrabban termálvizes permetekben találkozhatunk.

Bár Paula Begoun csak annyit mond az összetevőről, hogy szilikon, a TruthInAging szerint a methylsilanol mannuronate egy tengeri algából előállított összetevő, mely egyrészt hidratálja a bőrt, másrészt pedig feszesíti és erősíti is. Ezenkívül állítólag még antioxidáns hatása is van. Ezen állítások hitelességét azonban némileg megkérdőjelezi, hogy azok egy az összetevőt tartalmazó kezeléseket áruló spa honlapjáról származnak.