Atelier Cologne

Ár:   10 000 Ft, 23 000 Ft és 55 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   10 ml, 30 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Linett21, Módosítva: 2022. március 1.

Ár:   10 000 Ft, 23 000 Ft és 55 000 Ft

Szívjegy: amerikai narancs

Alapjegy: marokkói neroli

Atelier Cologne  minták
Ár: 2000 Ft , Eladó: KezdoManias
Állapot: Bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: Postán vagy foxposttal (a szállítást az ár nem tartalmazza)
Atelier Cologne Bohemian Orange Blossom fújós
Ár: 2800 ft/4800 ft plusz posta , Eladó: Scirocco
Állapot: 5 ml/10 ml, Helyszín: --, fizetés: Postán maradóra küldöm előreutalás után

nevaneva

2022. június 26.

Kisfújóst vettem ebből is, de legalább ez se kell üvegében. Nagyon nem én vagyok, nem tetszik magamon, kicsit savanykás néha, és élettartamának 2/3-ában tök olyan, mint az Yves Rocher Naturelle illata volt. (Azt hiszem így hívták, kék búzamezős doboz.)
Edthez képest nem rossz a tartósság, szillázs nagyon kicsi.
Mindemellett pedig azt gondolom, hogy túlárazott. Összességében ez nekem csak 2*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 26.

Edthez képest nem rossz a tartósság, szillázs nagyon kicsi.

Anett0721

2022. május 5.

Nagyon finom, narancsos-narancsvirágos illat, igazi vidámság! 2-3 óra rajtam, a 3. már nagyon halványan, de persze ez nem róható fel neki, hiszen nem egy edp. Édes is, citrusos is, meleg időben gyönyörű. Hidegben nem próbáltam, de mivel a tél nekem a narancs illat jegyében telik, ezért akár akkor is el tudom képzelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 5.

Scirocco

2022. április 30.

Nagyon szeretem Atelier Cologne citrusait. Sok évvel ezelőtt a Clémentine Californiával kezdődött, pedig azelőtt kifejezetten kerültem a citrusokat, úgy voltam vele, mint sokan mások, gagyinak, olcsónak, légfrissítősnek éreztem. Nem is tekintettem rájuk parfümként. Nem csoda, hiszen csupa mainstream műcitrussal találkoztam és a citrusok gyűjtőfogalmat hajlamos voltam a citrommal azonosítani, amit viszont a mai napig nem szeretek. De aztán jött a Clèmentine, a vízválasztó, és elvette az eszem az élethű, frissen hámozott mandarin illatával. Majd az Orange Sanguine, Pomelo Paradis stb. Mandarin, narancs, grapefruit a kedvenc citrusaim, érdemes kipróbálni a niche vonalat citrusok terén, mert egy teljesen más érzés és teljesen más élményt nyújt, mint egy citrusos designer. A Bohém Narancsvirág illata olyan érzéssel tölt el, mintha egy hangulatos narancsligetben sétálnék. Egy forró délután az illatos narancsfák árnyékában, egy szépséges mediterrán vidéken.
Nagyon intenzív naranccsal nyit, mely nagy örömömre eltart hosszú percekig, majd érezhetővé válik a narancsvirág, neroli melynek élessége a végére teljesen megszelídül. Én semmilyen grapefruitot nem érzek, de azzal sem lenne bajom, ez igazi, élethű narancs, de valami elképesztő finom. Abszolút azt kaptam illatélményben, mint amit a parfüm neve ígért.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 30.

Asianlover

2022. április 10.

Nagyon kíváncsi voltam erre az illatra, mert szeretem a citrusos illatokat és a narancsvirágot is. Sokfélét írtak róla Fragranticán, nem tudtam látatlanban hova tenni, milyen is lehet?
Nos, az elnevezés tökéletesen félrevezető. Érzésem szerint egy egy grépfrútos neroli. Nagyon frissen, citrusosan indul, de a gyümölcs része úgy fél órát tart csak rajtam. Ezt sajnálom, mert nagyon friss, letisztult neroli, igazán üdítő nyárra. Kezdetben grépfrútos neroli, aztán már csak neroli, háttérben egy árnyalatnyi narancsvirággal, éppen csak annyira, hogy puha legyen a kompozíció.
Nekem bejön az a friss, egyszerű, puha neroli. 5 csillagot nem adok, mert nincs benne semmi eget rengető. Tartósság és hatósugár az Atelier illatokhoz képest egész jó (rajtam ezek kifejezetten rosszul szoktak teljesíteni, ahhoz képest ez a felső szegmensben van).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 10.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Benzyl Salicylate, Linalool, Benzyl Alcohol, Geraniol, Citronellol, Citral, Farnesol, Benzyl Benzoate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.