Atelier Cologne

Ár:   22 000 Ft, 41 400 Ft és 62 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 100 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. december 30.

Ár:   22 000 Ft, 41 400 Ft és 62 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 100 ml és 200 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

"Az Iris Rebelle az írisz - e hihetetlenül értékes illatanyag – új kifejeződése, melynek frissességet kölcsönöz a lágyan használt narancsvirág. Elegáns, légies, akár egy kecses ballerina. Tiszta, puha illat nőknek és férfiaknak egyaránt."

Atelier Cologne Iris Rebelle fújôsok
Ár: 1500-/ 5 ml; 2800-/ 10 ml; 7500-/ 30 ml , Eladó: RekaKrem
Állapot: frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: posta, foxpost, személyes átvétel

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Bridge29

2021. május 25.

Tényleg tiszta puha illat . Jól érződik.az írisz. Talán egy picit mű számomra,de nem vészes csak egy leheletnyit. Közben van benne egy kis frissesség is . Nem az a tipikus poros púder illat. Talán egy icipicit rúzsos hatású. Kellemes .

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 25.

Nessy

2020. december 7.

Nagyon szép!
Az átalakulása mesés, engem a nyitány két dologra emlékeztet:
-első esőcseppek a forró, régimódi betonjárdán
-teniszütő grip.
Mindkettő szép emlékeket idéz, imádom ezt az illatot és sokszor kerestem is parfümben, vagy bárhol, eddig hiába!
Az íriszes illatokat is kifejezetten kedvelem, a répamag és a földes írisz gumó illat igazán egyedivé teszi a parfümöt. Már csak a nyitány miatt is kívánságlistás! Ez inkább egy élmény illat, arra nem alkalmas, hogy elkísérjen minket egy hosszú napra... sajnos!

Engem is emlékeztet egy bizonyos ponton a Shalimar-ra, az Initial L’Eau variánsra, valamint az Iris Prima-ra (ott a balett cipő bőrtalpával elegyítették az íriszt). A Shalimar sokszor túl édes nekem, szerencsére itt nincs ilyen gond, minimális fűszeres melegség jellemzi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 7.

Nagyon szép!
Az átalakulása mesés, engem a nyitány két dologra emlékeztet:
-első esőcseppek a forró, régimódi betonjárdán
-teniszütő grip.

Tiziana

2020. január 13.

Ez a Dior Homme Intense kistesója!!! Annyira az, hogy az első kifújáskor azonnal
a Dior villant be nagyon erősen. Én a Dior Homme-ot nagyon-nagyon szeretem.Mindig rájárok
a parfümériákban.Már gondolkodtam is hogy vegyek-e, de végül mindig lebeszéltem magam róla,
mondván: mégiscsak férfi parfüm, ahhoz meg nagyon drága hogy csak hobbyból tartsam.
Természetesen elfogult vagyok a Dior miatt, de ez az Iris jobban tetszik mint a Silver az Atelier-től
mert az, rajtam csak édes-édesebb-és még édesebb az idő elteltével.
Utánanéztem a Fragr.-án, nagyon kíváncsi voltam hogy csak én érzem-e a hasonlóságot?
IIris Rebelle: írisz-levendula-mósusz triója a legerősebben érezhető illatjegyek.
Dior Homme Intense: írisz-levendula- musc mallow (ami gyakorlatilag az állati mósusz, növényi illat-megfelelője.)
Juhhé, működik az orrom!
A Rebelle minden szempontból sokkal halványabb mint a Dior,(minőség,kidolgozottság, sillage )
ráadásul drágább is,és rajtam, kb. 40 percig volt érezhető mindössze.
Szóval ha mégsem bírnám ki enélkül a csodás illat nélkül,a Diort venném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 13.

mert az, rajtam csak édes-édesebb-és még édesebb az idő elteltével.
Juhhé, működik az orrom!
ráadásul drágább is,és rajtam, kb. 40 percig volt érezhető mindössze.
Szóval ha mégsem bírnám ki enélkül a csodás illat nélkül,a Diort venném.

mandarin

2019. július 26.

Nem, nem kecses balerina, hanem egy határozott, nagyon kifinomult és végtelenül stílusos Nő. Az elején inkább Férfi. Mindkettő nagybetűs...
Csodálatos illat, a maga fanyar, citrusos eleganciájával, lecsengésében előbújó puhaságával. Valóban nem kifejezetten tartós, de ennek ellenére nálam is abszolut ötös!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 26.

umpalumpa

2019. május 30.

Hát én bírom ezt az illatot. Tőlem kaphatja az első 5-ösét.
Legelső kenésre Guerlain Shalimar Souffle de Parfum-re asszociáltam, vajon miért? Ahogy többször próbálkozom vele, egyre kevésbé tartom hasonlónak, inkább az átalakulását csodálom.
Különösen tetszik az a furcsa púderezett műanyag szag az elején. Más ezt ki nem állhatná, én meg leragadnék itt egy darabig. Jó lenne legalább 10 percig érezni. Utána a földes nemtommi, netán az írisz, oud és fogalmam sincs mi jön, ezt is imádom, aztán répa (?), majd a citrusosabb jelegű dolog a végén bújik elő, ami megint meglepő, hiszen az első akkordokban kéne legyen. Itt inkább egy keretnek képzelem. Végül megérkezik az a puhaság, amit a leírás említ és aminek hétköznapinak kéne lennie (balerina és légies-milyen elcsépelt), de inkább kedves és érthető, érzékeny és szerény.
Egy katyvasznak tűnik, de lenyűgöz. Magamat sem értem. Talán csak csömöröm van az itthon található illataimtól és valami tök másra vágyom. Nincs sok parfümöm, egyébként, úgy emlékszem 15-féle csak.
Ez egy minta, amit kedves mariann33-tól örököltem, köszi Mariann, csak hogy tudjátok ez nem egy hosszan tapasztalt üveges dolog. Viszont esély van rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 30.

Hát én bírom ezt az illatot. Tőlem kaphatja az első 5-ösét.

mariann33

2018. augusztus 26.

A neve alapján egy igazán ütős íriszre számítottam,de ez a parfüm az utóbbi idők legnagyobb csalódása.
Nem az illat miatt,mert az jó,teljesen Pradás írisz,már amit lehet érezni belőle..annyira semmilyenke szegény,képzeljük el Prada íriszét vízzel jól felhígítva,kb olyan.Nagy kár érte,mert az illat kellemes,de sokat mondok ha 2percig(!)érezni.Nem is értem.Nem is tudom hány csillag,mi alapján értékeljem?Az ára,a márka,az illat,a tartósság..hmm..csalódás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 26.

melwin

2018. március 31.

Ez nem Silver Iris. Aki hasonlóságot keres csalódni fog. Persze az írisz ebben a parfümben is domináns de egy teljesen más formában. A nyitást nagyon érdekesnek találom, valamire nagyon emlékeztet, amit nem tudok jól megfogalmazni. Mintha egy műteremben lennék és a vásznon száradó festék illata járná át a levegőt. Ugyanakkor van egy nagyon földes jellege, répás illata valószínű a guaiac fától. Nekem ez felüdülés, mert tartottam attól hogy a levendula domináns lesz, de szerencsére ez nem így van. (Nem tudom elviselni a levendulát semmilyen formában). Leszáradás során az Atelier parfümökre jellemzően a citrusosság jelen van, a bergamott gondoskodik erről. A földes-répás, orris gyökér és citrusos jegyek miatt nálam van párhuzam Byredo Gypsy Water-je és Iris Rebelle között. Viszont az Iris Rebelle hiányolja azt az édes tónust, amit a vanília és a borostyán ad a Gypsy Water-nek így ez sokkal szárazabb illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. március 31.

aidanne

2018. március 29.

A lázadó írisz. Itt és most nem értem a lázadás okát, és a nevet, de biztos ők jobban tudjak Atelier-éknél.
A nyitás kő kemény, száraz írisz, mögötte szorosan, de nem elnyomóan levendula, és a levendulát frissiti a mögötte lévő bergamott. Finom, szellős illat, kezdetben a felsorolt három jegy kandikál ki egymás mögül, aztán később előbukkan az itt frissességet adó narancsvirág, és a rózsabors.
A többi jegy csak támogatólag van jelen.
Aki semmilyen módon nincs kibékülve az írisszel, az most ezt hagyja ki, szerintem kellően domináns benne. Számomra a második illat lengésnél már egy virágosabb, frissebb illatot ad nekünk ami igen üdítő!

Tetszetős darab, akár szignatúra illat is lehet belőle. Tartóssága nem az igazi. ( ez mondjuk engem egy cseppet sem érdekel)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 29.

A többi jegy csak támogatólag van jelen.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Limonene, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Geraniol, Isoeugenol, Coumarin, Citronellol, Farnesol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.