Atelier Cologne

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2017. augusztus 1.

Lelőhely:   parfümériák, online

„A kecses nő lassan felnyitotta a széfet, ahol feltárult a benne őrzött gyémánt. Korábban is lopott drágaköveket, de semmi sem volt ehhez fogható. Egy szál rózsa és parfümjének illata maradt utána, nyomot hagyva az őrá vadászóknak. Egy szempillantás alatt a világ másik pontján lesz, a hajsza pedig tovább folytatódik utána…" - ezzel a bájos történettel hirdeti magát a parfüm.

Jerome Epinette illata 2012-ből

Illatjegyek: Calabriai bergamot, kínai gyömbér, török rózsa, szomáliai tömjén, bársonyos oud, indonéz pacsuli, indiai papírusz, laoszi benzoé.

Atelier Cologne - Rose Anonyme luxusparfüm minták és fújósok. 5ml = 2300 Ft, 10ml = 3900 Ft
Ár: 2300 , Eladó: Maksi
Állapot: új, Helyszín: Érd, fizetés: Banki utalás után postázom, személyes átvétel Érden lehetséges.
kvin

2019. május 21.

Fújósban érkezett hozzám, valamikor... előbányásztam a mintás dobozomból és nem is figyeltem, hogy mi ez, márka nem volt ráírva, csak hogy "Rose Anonyme", tehát elfogultságról nem lehet beszélni - merthogy imádom a márka illatait -, sőt rózsás illat lévén negatívan álltam hozzá.
Aztán felfújtam és lelket megremegtető érzés fogott el, amit nehéz megmagyarázni, körülírni, illatjegyek kivesézése ilyenkor fölösleges. Azonnal rákerestem, hogy mi ez, és ekkor jöttem rá, hogy bizony egy újabb AC csodával van dolgom!
Nem olvastam el a véleményeket, de csak tippelek, hogy a negatív csillagozások azoktól születtek, akik egy "átlagos" rózsás illatot vártak. Nos, az AC kreációi sosem egyszerű "ilyen-olyan" illatok, mindegyik egy érzés, ahogy ez is. Valaki vagy érti, érzi a rezgéseit vagy nem. Ezzel végképp bebizonyosodott, hogy - az illat jellegétől függetlenül - mi nagyon egy hullámhosszon vagyunk!
Olvasom a hirdetés szövegét... és ez csak még inkább megerősít az élményben: River Song illata ez (Dr. Who), egy nagyon dögös, vagány, igazi telivér 30-40-es magabiztos felnőtt nőcié, aki mellesleg szuper intelligens archeológus. És pontosan ez a kis plusz pikantéria van meg ebben a parfümben, a sárgult papiruszok, a régi, poros könyvtárak, időrágta bútorok, elfeledett épületek rejtélye. Az oud - ood ;) - ami a lehető legnagyobb nemességben van jelen.
Olyan illat, ami vágyat szül, - amiért a férfiak nézik előszeretettel a maffiafilmeket - ilyen akarok lenni!
A rózsa egyáltalán nincs túltolva, csak finoman körüllengi, az esendő, érzékeny nőiesség a titokzatos, "egzotikus idegen" köntösében, miközben egy nagyon kemény, bátor, céltudatos, okos nő képét vetíti elénk. Igazi ikon.
Rajtam sokkal jobban működik, mint az üvegcséből szaglászva. Felveszi viselője alakját, ezt muszáj kipróbálni.
Nem gondoltam volna, hogy valaha is szívesen viselnék rózsás illatot, annyira távol áll tőlem ez a virágos világ - és ez nem is ilyen -, de Atelierék megvettek kilóra. Immár sokadjára.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 21.

Burya

2019. április 5.

UPDATE:
Gyorsan jött, gyorsan ment. Még mindig csodás és még mindig jól esik viselni, de ahogy levettem a polcról JHG Lady Vengeance-t, már most tudom, hogy télen is inkább felé húzna a szívem, ehhez mérten pedig a 100 ml-es Rose Anonyme tuti, hogy az életben nem fogyna el... Éljen a hirtelen felindulásból vásárlás... :) Remélem, másnak tényleg ő a Nagy Ő.

Sötét, misztikus, gyönyörű és veszélyes. Ez jut eszembe erről az illatról. Azon kevés illatok egyike, amiknél "Ő AZ!" élményem volt. Ilyen nagyon ritkán van, eddig csak kétszer fordult elő, egyébként nagy parfümszaglászó létemre nagyon nehezen találok olyat, amivel képes vagyok azonosulni. Néha megveszek egy-egy illatot, mert megtetszik, majd eladom, mert mégsem nyúlok érte. Azt a kettőt viszont, amiknél ezt az azonnali szerelmet éreztem, többször is újra vásároltam már, ők egyszerűen hozzám tartoznak, mindkettő én vagyok, mintha a részeim lennének. Van egy olyan sejtésem, hogy ő lesz a harmadik ilyen. Tömjénes rózsa illatot kerestem, amiben nincs vanília, karamell vagy bármi egyéb édes összetevő, és a Neroliban a hölgy ezt ajánlotta. Megillatoltam a papíron, és azonnal kértem csuklóra is. Azt hittem, mentem végem van, annyira elvarázsolt! Mélyvörös rózsák illata karcos, pacsulis alapon, füstös tömjénnel, és egy icipicit kesernyés ouddal (egyébként az oudot nem kedvelem, ebben mégis tökéletes összhangban van a többi összetevővel), a gyömbér édeskés, csípős fűszeressége, a papirusz szárazsága és a bergamott tökéletesen adagolt citrusossága valami eszméletlenül szép, bársonyos, enyhén fanyar, fás-virágos illatban forr össze. Igen, ez a legjobb szó rá: bársonyos. Bár nem említik, de mintha éreznék benne valamilyen fanyar bogyós gyümölcsöt is. Én nem érzem maszkulinnak, szerintem ez egy végtelenül nőies, de határozott személyiséget kívánó illat, fehér nyári ruhához nem tudnám elképzelni. Azonnali beszerzés lett belőle, a héten érkezik, és igen, leszek annyira elvetemült, hogy még nyáron is érte nyúljak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 5.

UPDATE:

melwin

2017. október 28.

A díjnyertes titulusa ellenére sajnos azt kell mondjam ez a parfüm csalódás volt. Jó be kell valljam, nem vagyok egy rózsa imádó illatok terén. Kifejezetten nem keresem ezeket az illatokat, de mivel magát a parfümházat szeretem mindenképp ki szerettem volna próbálni. Mit is mondjak? Nekem semmi magával ragadót nem nyújtott, éles rózsával indul és a leszáradás lineáris. Kicsit szappanos rózsába fordul a végén, de nem az én világom. Ha már rózsa, akkor inkább Á la rose.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 28.

Tubereuse

2017. augusztus 16.

Van valami rafináltság ebben az illatban, nem a megszokott rózsás vonal. Nyilván nem véletlenül díjnyertes, hiszen 2013-ban elnyerte a PerfumeMag díját, ami megfelel a parfüm Oscarnak. Mégis ez a rengeteg rózsa tömjénbe majd oudba és még papíruszba tekerve nagyon sok. Nagyon hosszú az a leszáradási idő, amikor már csak a púderes-rózsa marad. Nehéz kivárni, és addig nagyon fejfájdító az út.
Számomra ennél sokkal szebb rózsa illatok vannak a niche piacon példának okáért Diptyque Do Son-ja és az Eau Rose, vagy VCA Rose Velours-je.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 16.

Poldi

2016. november 9.

Sziasztok!
Nem értem, hogy miért kell ezt a vonalat, ezt a stílust eröltetniük. A rózsás-oudos-pacsulit, hagyjuk a Montale-Moncera féle csapatra, mert azt ahhoz ők jobban értenek.
A rózsa az nagyon hasonlít Pierre Montale-ék rózsájához, viszont az oud itt sokkal légiesebb, szellősebb. Egyébként nagyon szépen hozza a Montale féle feelinget, viszont a parfümminta repertoárom már tartalmaz jó pár ehhez hasonló, de sokkal jobb minőségű illatot.

Az ehhez hasonló illatok, főleg ha nem hozzák azt az elvárt minőséget amit az áruk sejtet, el fognak tűnni a piacról. Ha egy akármilyen mainstream cég adta volna ki ezt az illatot, nem szólnék semmit, sőt. De könyörgöm, ez egy niche műhely. Tőlük azért többet várnánk.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 9.

Sziasztok!

necra

2016. október 10.

Egy az egyben Body Shop régi rózsás illata, amit én wc-ben sem szeretek igazan :(

ijjj hát fel kell pontoznom. Munkahelyemen mindig örömmel jönnek be az irodámba, mert kellemes parfümillat száll a levegőben :) Na ma mindenki megkérdezte, hogy mi ez az elképesztően jó illat :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 10.

egyedszilvi

2015. október 30.

En is hasonlóképpen minta tulajdonosként 😊 használtam csak.Rozsa,gyömbér,pacsulis alapon..igazán egyedi ,nekem a melegség hianyzik belőle és kierzem a tömjént,nem igazán tetszik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. október 30.

szeliger

2014. december 31.

Nagy örömmel használtam a 2ml mintát tartalmazó fiolát az elmúlt napokban, az én bőrömön nagyon kellemes kis illatot hagy ez a parfüm. Friss bergamot csapja meg először az orromat, ezután jön a krémes, édes, pacsulis rózsa, egy mélybordó, már-már fekete, bársonyos szirmú rózsa illata, nyam-nyam. Ahogy múlik az idő, úgy lesz az illat egyre szárazabb, tisztább és mi tagadás, szappanosabb, de az én orromnak végig szerethető marad. Kényelmes, bőrközeli illat, max. 4-6 óra tartóssággal. Magam részéről biztonságos illatnak tartom, de a pacsuli iránt ellenszenvet mutatók körében nem lesz nagy a sikere.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. december 31.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Lyral, D-Limonene, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone