Avène

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mlnda, Módosítva: 2020. június 10.

Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

• védi az arcbőrt az UV-sugárzás okozta károsodástól
  • gyorsan felszívódik

MeaGNewcastle

2021. április 26.

A legjobb fényvédő amit eddig használtam a problémás pattanásos bőrömre!!!
Ajándék volt, mert több Avene Cleanance terméket vettem egyszerre, de mind csak halogattam a kipróbálását, mert volt más faktoros krémem, ill. másik fényvédőm, Bioderma, amivel rossz tapasztalataim voltak, így ezt valahogy féltem is kipróbálni. De micsoda meglepetés volt mikor rászántam magam hogy használjam. Egy laza krém ami nem zsíros, könnyen kenhető, nem kukacosodik, bármire is kenném rá, vagy bármit is kennék rá, gyorsan beszívódik, nem fénylik egy egész nap után sem, és nem okoz gyulladást vagy pattanásokat...egy halvány fehéres réteget hagy maga után, de kis idő múlva teljesen beszívódik és eltűnik. Egyszerűen imádom ezt a fényvédőt! Ajánlom mindenkinek, nem csak a problémás bőrüeknek, mert jól hidratál de matt marad :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 26.

A legjobb fényvédő amit eddig használtam a problémás pattanásos bőrömre!!!

betty23

2020. december 25.

update2: Önmagában, plusz hidratáló nélkül is szuperül működik, mostmár látom, hogy valóban hagy egy pici fehér réteget, de nagyon minimálisat. Az alapozóm alatt is jól viselkedik, bár így újra nem tudom kenni. Az illata még mindig picit zavar, de eddig ez a legjobb fényvédőm, szóval marad. :)

update: Kipróbáltam úgy, hogy a Niacinamid szérum után még kentem egy nagyon kevés TO NMF hidratálót, és tökéletes! Vártam ugyan egy kicsit, hogy beszívódjanak a dolgok, de nem kukacosodik fel, amikor rákenem a fényvédőt. Továbbra sem okoz semmi irritációt, vagy pattanást.

2020. július 16.: Egyelőre még csak egyszer használtam, szeretném leírni az első benyomásomat a termékkel kapcsolatban. A termék színe a tubusból kinyomva fehér, de áttetszővé válik felkenve, legalábbis én nem vettem észre fehérséget. Nem túl sűrű, nem túl híg, szépen eldolgozható formula. T-zónában zsíros, máshol normál/vízhiányos a bőröm. Tiszta bőrre kentem fel a TO niacinamid szérummal. A bőrön matt, selymes, nem ragad egyáltalán, hamar beszívódik. Az arcom a nap végéig szinte olajosságtól mentes volt (amúgy elfejtettem újrakenni, de a sötét szobában ültem), még a homlokomon sem volt semmi, pedig ott NAGYON zsíros szokott lenni a bőröm. Az arcom egyes részein picit húzódott a bőröm pár percig, és bár hamar elmúlt, legközelebb picit alá fogok hidratálni, biztos a szérum is szárított. Van/volt pár pici pattanásom, ezek estére szépen lelapultak, csak a piros foltok maradtak utánuk. Fogalmam sincs, hogy a szérum volt a felelős, vagy ez a kence. Egyedüli kifogásom az illatanyag, ami bár nem sokáig érezhető és nem rossz, de akkor is van. Egyelőre nagyon kedvelem ezt a terméket! Megelőlegezem az 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 25.

Zoepark

2020. október 2.

Eddig minden problémás bőrre kitalált napvédőt utált a bőröm, de ez meglepett. Kicsit nehézkesebb eloszlatni, de utána olyan érzés, mintha nem lenne semmi a bőrömön. Teljesen matt, nagyon enyhe fehér réteget hagy (amit a primer leszed, ezért azt inkább alá kenem, nekem így működik). Később sem fényesedik ki az arcom, nem tömít el, nem okoz gyulladást. Azt nem tudom, hogy kibírna-e egy napozást, mert napallergiám is van, ezért ilyesmire nem vetemedek. De mivel a hajválasztékom le szokott néha égni, az arcom meg nem, ezért úgy gondolom, hatékony. Hidratálónak is elmegy, és az ára is baráti, annyit tudok ellene felhozni, hogy összegyűlik a felső szemhéjam redőiben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 2.

mlnda

2020. június 10.

Egy eve hasznalom, leggyakrabban az erosen napsutotte idoszakokban. Telen kisebb faktorszamu fenyvedohoz nyulok.
Erzekeny, feher boru vagyok, nyaron jocskan szeplos es napallergiam is van. A bortipusom kombinalt es gyakran aknes, ez a kence pedig kimondottan ilyen borueknek lett kitalalva, ezert esett erre a termekre a valasztasom anno. Nem bantam meg, az eddig legjobban bevalt fenyvedom. Az allaga sem tul hig, sem tul zsiros, kicsit bele kell dolgozni a borbe; nagyon enyhe feheres szint hagy, de tenyleg alig erzekelheto. Beszivodas utan nem csillog a borom jobban, mint amugy. Amit kimondottan szeretek benne, hogy nem erzem, hogy rajtam van. Sminkelni is lehet ra (bar ebben nem tul mervado a velemenyem, nagyon minimalsan sminkelek, epp egy lehelletnyi alapozo vagy BB, CC krem az egesz).
Jonehany orara vedelmet nyujt, a hetkoznapokban egy egesz napot kibir. Nyaralason vagy kiruccanasokon gyakrabban ujrakenem, ha huzamosabb ideig tuzo napon, vizben vagy parton vagyok, szinte orankent. Ha nem felejtem el gyakran ujrakenni, akkor nagyon jol allja a sarat meg a mediterran zonakban is, pl. tengerpartokon.
Ezt hasznalom a mellkasomon is, minimum olyan erzekeny ott a borom, mint az arcomon.
Sosem okozott pattanasokat, kiuteseket vagy barmi hasonlot.
Meg nem akadtam ra ennel jobb fenyvedore (ilyen aron), ugyhogy tolem addig 5 csillagot kap.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 10.

Sosem okozott pattanasokat, kiuteseket vagy barmi hasonlot.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Butylene Glycol, Propylene Glycol

Avene termálvíz. Szilícium-dioxidban és nyomelemekben gazdag, nyugtató hatású termálvíz. Az Avené termékek fontos összetevője.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Gliceridek és behensav keveréke. Bőrpuhító (emollient) és emulgáló szer.

Bőrpuhító (emollient).

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

A CosIng besorolás szerint bőrpuhító (emollient) és bőrjavító szer. Kutatások szerint szájon át alkalmazva antiallergén és gyulladáscsökkentő hatása van. Hogy a bőrön alkalmazva is van-e ilyen tulajdonsága arról nincs információ.