Avène

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mlnda, Módosítva: 2020. június 10.

Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

• védi az arcbőrt az UV-sugárzás okozta károsodástól
  • gyorsan felszívódik

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

wowbagger

2021. szeptember 24.

Részben az itteni jó vélemények miatt vettem meg (meg azért, mert kicsit engem is berántott az octocrylene cancelezése), de nekem nem vált be. Már a felvitelnél elbukott: az elvi mennyiséget nagyon nehéz felvinni, ide-oda tologatom a fejemen, de be az istenért sem szívódna. Tehát eldolgozni szinte lehetetlen, logikus lenne a gondolat, hogy várok vele egy kicsit, hátha több lépésben jobban megy, viszont amint elkezd "leszáradni", már csak csíkozódik rajta a következő réteg. Ha nagyobb területen szeretném volna újra eldolgozni, akkor még kukacosodik is mellé. Ennek tetejébe olyan white castet hagy az arcomon, hogy szerintem azt néhány fizikai fényvédő is megirigyelné :D (Ez valamennyire tompul "beszívódás" közben, de akkor sem az igazi.) Szóval aki nem olyan hófehér, mint én, az inkább skipelje - vagy sminkeljen rá, mert azon nem üt át.
A viselete sem volt olyan kellemes. Nem igazán tudom megfogalmazni, mert láttam és éreztem, hogy szépen lemattította a fejemet (már amennyire egy fényvédőtől ez elvárható), közben pedig mintha egy vaskos réteg lenne rajtam, amire nem is igazán merek sminkelni. Az első pár órában még kényelmes volt, szépen is nézett ki, aztán ahogy telt az idő, egy ilyen nyúlós-csúszós valami lett belőle, ami úgy fénylett, mintha az egész arcomra highlightert kentem volna fényvédő helyett (bár nyilván nem szép highlighter fénye volt, hanem ronda zsíros fénye). Ez szinte mindig így történt, akár negyven fok volt kint, akár húsz. Emiatt az alapozók is hasonló sorsra jutottak, ha ezt kentem alájuk: pár óra múlva átfényesedtek, a primerekkel legtöbbször kukacosodott, néha foltos is lett, amit felvittem. Ezzel még a double wear is "szétesett" rajtam a nap háromnegyedénél, pedig előtte kivétel nélkül mindent kibírt nálam.
Az illatát majdnem el is felejtettem. Alapvetően nincs problémám az illatanyaggal semmilyen kozmetikumban, nem ez a mérvadó. Mindenesetre azért kezet fognék azzal, aki ezt a virágos-nagyanyós förmedvényt kitalálta :D Brutális, pedig én aztán tényleg nem vagyok finnyás. Szerencsére felkenés után nem érződik, de abban a pár percben rendszeresen elgondolkozom az életem értelmén.
Valószínűleg bennem van a hiba, mert ennyi ember nem tévedhet :D Lehet, hogy a zsíros bőrömmel nem szerették egymást vagy esetleg az arcápolási rutinomban nem tetszik neki valami (mondjuk reggel kábé egy szérumot kenek csak a fényvédő elé, szóval csodálkoznék). Ennek ellenére kidobni nem tervezem, majd télen elhasználgatom. Egyébként a fényvédelme tökéletes, egész nyáron és tavasszal ezt kentem a fejemre, nem barnultam vele semmit, pedig nyaralni is ezt vittem, ahol azért néha a tűző napot is ki kellett bírnia.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 24.

Benedetta88

2021. augusztus 17.

Megtaláltam A FÉNYVÉDŐT a kombinált, esetenként nyáron már zsírosba hajló bőrömnek. Csak megerősíteni tudom az eddigi véleményeket! Szerintem ez a termék nagyon el lett találva. Az állaga pont jó, nem túl sűrű, nem túl híg, könnyen el lehet dolgozni, pedig nyilván nem spórolok vele. Valóban kicsit fehér réteget képez, de rajtam ez eltűnik pillanatok alatt. Hamar beszívódik, mattra szárad és sminkelni tökéletesen lehet rá (nyári minimál sminkre gondolok, alapozó, spirál, max. bronzosító) Egész nyáron ezt használtam, nagyon minimális színem azért lett vele, a szeplők száma a szemem alatt nem gyarapodott. Napközben is alig fénylik át, ha viszont napon tartózkodok több órát, ami hobbi/versenysport miatt megesik, akkor átfényesedik, de ezen nincs is mit csodálkozni. Szépek az összetevői, a parfümöt leszámítva, ami tényleg kicsit erőteljesebb, de viszonylag hamar elillan és irritációt nem okoz. Újravevős!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 17.

Kriszta92

2021. augusztus 11.

Meglepett de tényleg nagyon jó. Nem fénylik tőle az arcom pedig nagyon zsíros bőrű vagyok. Egy hibája van, hogy irritálja szememet de remélem hozzá szokik mert eddig ez a legjobb fényvédő amit használtam.
Update: Már nem irritálja a szememet picit sem. Felkenés után szép matt marad de pár órával késöbb azért átfénylik de nembaj. Nálam messze lekörözte a Garnier ambre solaire fluidot meg a La roche posay shakat mert azok felkenés után iszonyatosan fénylettek az arcomon és volt amitől pattanásos is lettem.
4 napos tengerparti nyaralás alatt is jól teljesített, nem égtem le (picit barnúlt az arcom de az annak tudható be, hogy nem kentem megfelelő mennyiséget a fényvédőböl és ritkán is kentem). Nekem eddig ez vált be a legjobban. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 11.

Eszter a panda

2021. július 15.

Nagyon tetszik az összetevőlistája. Mindenképpen olyan fényvédőt szerettem volna, amiben nincs Octocrylene. Eddig még csak párszor használtam, de tetszik felkenve. Nem fehérít, főleg, ha teszek a tetejére egy kis púdert. Tetszik a finishe is, egészséges ragyogást ad a bőrnek. Nem pattogtam ki tőle és nem fullasztja be az arcomat. A pumpás adagolója nekem megintcsak plusz pont. Eddig PC 30-as fényvédôt használtam, már nagyon sokszor újravettem, de nyáron a 30 SPF nem elég nekem sajnos.
Remélem továbbra is jól fog működni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 15.

Remélem továbbra is jól fog működni.

betty23

2021. július 15.

update3: Télre kellett alá hidratáló, de lehet arra az időszakra egy hidratálóbb SPF-re váltok. Már második nyáron használom. Annyit viszont észrevettem, hogy szemkörnyékre nem nagyon érdemes kenni, mert estére picit olyan irritált lesz a szemem tőle. Ezért nem vonok le csillagot, egyelőre. Ha egyszer lecserélem, akkor ez az miatt lesz, de még nem találtam nála szimpatikusabbat.

update2: Önmagában, plusz hidratáló nélkül is szuperül működik, mostmár látom, hogy valóban hagy egy pici fehér réteget, de nagyon minimálisat. Az alapozóm alatt is jól viselkedik, bár így újra nem tudom kenni. Az illata még mindig picit zavar, de eddig ez a legjobb fényvédőm, szóval marad. :)

update: Kipróbáltam úgy, hogy a Niacinamid szérum után még kentem egy nagyon kevés TO NMF hidratálót, és tökéletes! Vártam ugyan egy kicsit, hogy beszívódjanak a dolgok, de nem kukacosodik fel, amikor rákenem a fényvédőt. Továbbra sem okoz semmi irritációt, vagy pattanást.

2020. július 16.: Egyelőre még csak egyszer használtam, szeretném leírni az első benyomásomat a termékkel kapcsolatban. A termék színe a tubusból kinyomva fehér, de áttetszővé válik felkenve, legalábbis én nem vettem észre fehérséget. Nem túl sűrű, nem túl híg, szépen eldolgozható formula. T-zónában zsíros, máshol normál/vízhiányos a bőröm. Tiszta bőrre kentem fel a TO niacinamid szérummal. A bőrön matt, selymes, nem ragad egyáltalán, hamar beszívódik. Az arcom a nap végéig szinte olajosságtól mentes volt (amúgy elfejtettem újrakenni, de a sötét szobában ültem), még a homlokomon sem volt semmi, pedig ott NAGYON zsíros szokott lenni a bőröm. Az arcom egyes részein picit húzódott a bőröm pár percig, és bár hamar elmúlt, legközelebb picit alá fogok hidratálni, biztos a szérum is szárított. Van/volt pár pici pattanásom, ezek estére szépen lelapultak, csak a piros foltok maradtak utánuk. Fogalmam sincs, hogy a szérum volt a felelős, vagy ez a kence. Egyedüli kifogásom az illatanyag, ami bár nem sokáig érezhető és nem rossz, de akkor is van. Egyelőre nagyon kedvelem ezt a terméket! Megelőlegezem az 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 15.

anile

2021. június 5.

A legjobb fényvédő arcra, nyáron ezentúl csak ezt fogom használni! Hagy egy enyhe fehér réteget, de egyáltalán nem feltűnő, cserébe viszont egész nap mattít. A szememet sem csípi, pedig szemkörnyékre is kenem rendesen. Amire figyelni kell, hogy a szemöldökből ki kell fésülni, különben fehérre szárad rajta. 😀
A sportolást is jól bírja, izzadsággal keveredve sem bántotta a szemem.
Reggelente a PC C vitamin szérumra kenem, nincs szükség extra hidratálásra. HO miatt sminkelni még nem próbáltam rá, így ebből a szempontból nem tudom értékelni.
Amitől tartottam kicsit, az az illata, szerintem baromi erős virágillat, de szerencsére nem okozott problémát, így jár az 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 5.

A sportolást is jól bírja, izzadsággal keveredve sem bántotta a szemem.

MeaGNewcastle

2021. április 26.

A legjobb fényvédő amit eddig használtam a problémás pattanásos bőrömre!!!
Ajándék volt, mert több Avene Cleanance terméket vettem egyszerre, de mind csak halogattam a kipróbálását, mert volt más faktoros krémem, ill. másik fényvédőm, Bioderma, amivel rossz tapasztalataim voltak, így ezt valahogy féltem is kipróbálni. De micsoda meglepetés volt mikor rászántam magam hogy használjam. Egy laza krém ami nem zsíros, könnyen kenhető, nem kukacosodik, bármire is kenném rá, vagy bármit is kennék rá, gyorsan beszívódik, nem fénylik egy egész nap után sem, és nem okoz gyulladást vagy pattanásokat...egy halvány fehéres réteget hagy maga után, de kis idő múlva teljesen beszívódik és eltűnik. Egyszerűen imádom ezt a fényvédőt! Ajánlom mindenkinek, nem csak a problémás bőrüeknek, mert jól hidratál de matt marad :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 26.

A legjobb fényvédő amit eddig használtam a problémás pattanásos bőrömre!!!

Zoepark

2020. október 2.

Eddig minden problémás bőrre kitalált napvédőt utált a bőröm, de ez meglepett. Kicsit nehézkesebb eloszlatni, de utána olyan érzés, mintha nem lenne semmi a bőrömön. Teljesen matt, nagyon enyhe fehér réteget hagy (amit a primer leszed, ezért azt inkább alá kenem, nekem így működik). Később sem fényesedik ki az arcom, nem tömít el, nem okoz gyulladást. Azt nem tudom, hogy kibírna-e egy napozást, mert napallergiám is van, ezért ilyesmire nem vetemedek. De mivel a hajválasztékom le szokott néha égni, az arcom meg nem, ezért úgy gondolom, hatékony. Hidratálónak is elmegy, és az ára is baráti, annyit tudok ellene felhozni, hogy összegyűlik a felső szemhéjam redőiben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 2.

mlnda

2020. június 10.

Egy eve hasznalom, leggyakrabban az erosen napsutotte idoszakokban. Telen kisebb faktorszamu fenyvedohoz nyulok.
Erzekeny, feher boru vagyok, nyaron jocskan szeplos es napallergiam is van. A bortipusom kombinalt es gyakran aknes, ez a kence pedig kimondottan ilyen borueknek lett kitalalva, ezert esett erre a termekre a valasztasom anno. Nem bantam meg, az eddig legjobban bevalt fenyvedom. Az allaga sem tul hig, sem tul zsiros, kicsit bele kell dolgozni a borbe; nagyon enyhe feheres szint hagy, de tenyleg alig erzekelheto. Beszivodas utan nem csillog a borom jobban, mint amugy. Amit kimondottan szeretek benne, hogy nem erzem, hogy rajtam van. Sminkelni is lehet ra (bar ebben nem tul mervado a velemenyem, nagyon minimalsan sminkelek, epp egy lehelletnyi alapozo vagy BB, CC krem az egesz).
Jonehany orara vedelmet nyujt, a hetkoznapokban egy egesz napot kibir. Nyaralason vagy kiruccanasokon gyakrabban ujrakenem, ha huzamosabb ideig tuzo napon, vizben vagy parton vagyok, szinte orankent. Ha nem felejtem el gyakran ujrakenni, akkor nagyon jol allja a sarat meg a mediterran zonakban is, pl. tengerpartokon.
Ezt hasznalom a mellkasomon is, minimum olyan erzekeny ott a borom, mint az arcomon.
Sosem okozott pattanasokat, kiuteseket vagy barmi hasonlot.
Meg nem akadtam ra ennel jobb fenyvedore (ilyen aron), ugyhogy tolem addig 5 csillagot kap.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 10.

Sosem okozott pattanasokat, kiuteseket vagy barmi hasonlot.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Butylene Glycol, Propylene Glycol

Avene termálvíz. Szilícium-dioxidban és nyomelemekben gazdag, nyugtató hatású termálvíz. Az Avené termékek fontos összetevője.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Gliceridek és behensav keveréke. Bőrpuhító (emollient) és emulgáló szer.

Bőrpuhító (emollient).

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

A CosIng besorolás szerint bőrpuhító (emollient) és bőrjavító szer. Kutatások szerint szájon át alkalmazva antiallergén és gyulladáscsökkentő hatása van. Hogy a bőrön alkalmazva is van-e ilyen tulajdonsága arról nincs információ.