Kövess minket Instagramon is! :)


Aveo Garden Of Eden Kézkrém
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Kézkrémek | |||
Kiszerelés: | 100 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Müller | Bőrprobléma: | Vízhiány |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: koli, Módosítva: 2016. május 6.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | 100 ml | |
Lelőhely: | Müller | |
Kategória: | Kézkrémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Vízhiány |
TERMÉKLEÍRÁS
Hatás és ápolás. Intenzíven hidratál és véd a kiszáradástól. Engedje, hogy a lágy illat elvarázsolja. Élvezze a wellness élményt és a selymes bőrérzetet.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glyceryl Stearate SE
eo I eu
1
0
,
Ethylhexyl Stearate
eo
,
Glycerin
h
0
0
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Methylpropanediol
,
Diethylhexyl Carbonate
eo
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Parfum/Fragrance
i
,
Phenylpropanol
i
,
Linalool
i
,
Alpha-Isomethyl Ionone
i
,
Citric Acid
kh
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Én maximálisan elégedett vagyok vele! Az illata nagyon kellemes és üdítő!


Én maximálisan elégedett vagyok vele! Az illata nagyon kellemes és üdítő!


Nagyon jó kis kézkrém! Én szerintem nincs vele semmi baj! Csak ajánlani tudom! Mondjuk nekem elég száraz a bőröm, így elengedhetetlen része a mindennapoknak.


Nagyon jó kis kézkrém! Én szerintem nincs vele semmi baj! Csak ajánlani tudom! Mondjuk nekem elég száraz a bőröm, így elengedhetetlen része a mindennapoknak.


Az illata tetszik, hidratálása sem rossz ,de uh nagyon ragacsos marad tőle a kezem. Hiába kenek keveset, tényleg nagyon keveset nem múlik el a ragacsos érzet. Melóhelyen van bent a fiókomba, de őszintén szólva nem szeretem ott használni, mert megfogom a tollat és kicsúszik a kezemből illetve a billentyűzetemet is csak összekenem utána, ha gépelnem kell. Elég régóta megbontottam már és még mindig a negyede kb meg van, de erősen gondolkozom rajta, hogy inkább kidobom..


Az illata tetszik, hidratálása sem rossz ,de uh nagyon ragacsos marad tőle a kezem. Hiába kenek keveset, tényleg nagyon keveset nem múlik el a ragacsos érzet. Melóhelyen van bent a fiókomba, de őszintén szólva nem szeretem ott használni, mert megfogom a tollat és kicsúszik a kezemből illetve a billentyűzetemet is csak összekenem utána, ha gépelnem kell. Elég régóta megbontottam már és még mindig a negyede kb meg van, de erősen gondolkozom rajta, hogy inkább kidobom..


Jól hidratál viszont nekem nagyon büdös az illata!



Jól hidratál viszont nekem nagyon büdös az illata!


Nekem nem jött be az illata, nagyon büdi, viszont a hidratálása nem rossz.


Nekem nem jött be az illata, nagyon büdi, viszont a hidratálása nem rossz.


Jól hidratál, kellemes illata van.


Jól hidratál, kellemes illata van.


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl GlycolKémiai hámlasztók: Citric Acid
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Glyceryl Stearate SE, Ethylhexyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Diethylhexyl Carbonate, Caprylyl Glycol, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Phenylpropanol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A glyceryl stearatenak az "ön-emulgeáló" (self-emulsifying, innen az SE végződés) formája. Az ön-emulgeálás azt jelenti, hogy egy olajos jellegű összetevő a vízzel szinte magától, emulgeálószer hozzáadása nélkül keveredik és emulziót formál.
Növényi olajokból származó emollient anyag, mely megakadályozza a vízveszteséget. (forrás: truthinaging)
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Oldószer. Segédanyag, mely segíti az aktív hatóanyagok (pl. szalicilsav) felszívódását
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Illatanyag. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.