Kövess minket Instagramon is! :)


Avon Clearskin Nyugtató Hatású Arctisztító Mitesszeres Bőrre Aloe Verával és Kamillakivonattal
Ár: | 739 Ft | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 125 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | tanácsadónők, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Adrienna, Módosítva: 2017. szeptember 27.
Ár: | 739 Ft | |
Kiszerelés: | 125 ml | |
Lelőhely: | tanácsadónők, online | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
- mélyen tisztít
- segít eltávolítani a szennyeződéseket és a felesleges faggyút
- hatékonyan távolítja el a sminket is
- mattítja az arcbőrt
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Sodium C14-16 Olefin Sulfonate
ti
,
Glycerin
h
0
0
,
Cocamidopropyl Betaine
ti I eu
,
Salicylic Acid
kh I gy
,
Sodium Methyl Cocoyl Taurate
ti
,
Silica
,
Acrylates Copolymer
,
Aluminum Starch Octenylsuccinate
,
Sodium Lauroamphoacetate
ti
,
Microcrystalline Wax/ Cera Microcristallina
,
Sodium Chloride
,
Citric Acid
kh
,
Parfum/Fragrance
i
,
Stearyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Cocamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate
,
Disodium EDTA
,
Sodium Hydroxide
,
Isododecane
eo
,
Lysine Carboxymethyl Cysteinate
,
Polystyrene Hydrogenated Polyisopentene Copolymer
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
gy
,
Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Lactoglobulin Sulfonate
ti
,
Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
gy
,
Ferric Ammonium Ferrocyanide / CI 77510
sz
,
CI 42090
sz
,
CI 60725
sz
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Mindennap használom, szerintem remek termék. Jó az ára is és sokáig elég.



Mindennap használom, szerintem remek termék. Jó az ára is és sokáig elég.


Csodát tett az arcommal,mióta ezt használom sokkal szebb a bőröm állapota,kevésbé zsírodik,a pattanásaim is eltüntek. Nem drága és számomra csodaszer



Csodát tett az arcommal,mióta ezt használom sokkal szebb a bőröm állapota,kevésbé zsírodik,a pattanásaim is eltüntek. Nem drága és számomra csodaszer


Felvaltva használom egy másik avonos arctisztitoval, jól megallja a helyet, bár a kettő közül egyértelműen a másik (Avon Clearskin Pore&Shine Control Black Exfoliating Cleanser) a kedvencem. Fontos hogy utána hidratalni kell (bár mondjuk mas arclemosoknal is) mert mintha kicsit szárítana, de megeri. 😍



Felvaltva használom egy másik avonos arctisztitoval, jól megallja a helyet, bár a kettő közül egyértelműen a másik (Avon Clearskin Pore&Shine Control Black Exfoliating Cleanser) a kedvencem. Fontos hogy utána hidratalni kell (bár mondjuk mas arclemosoknal is) mert mintha kicsit szárítana, de megeri. 😍


Allergiás reakciót váltott ki :(


Allergiás reakciót váltott ki :(


Nekem bevált szép lesz tőle az arcom állapota és talán még a pattanásokra is jó hatással van.



Nekem bevált szép lesz tőle az arcom állapota és talán még a pattanásokra is jó hatással van.


Ezt használom egy ideje, akcióban ha veszi az ember nagyon megéri az árát (500Ft körül), tetszenek benne a mikrogyöngyök, jól és kíméletesen tisztít, sminket is szépen lemossa. Állaga, illata kellemes.



Ezt használom egy ideje, akcióban ha veszi az ember nagyon megéri az árát (500Ft körül), tetszenek benne a mikrogyöngyök, jól és kíméletesen tisztít, sminket is szépen lemossa. Állaga, illata kellemes.


Fontos hatóanyagok a krémben
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower ExtractHidratálók: Glycerin
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Alkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: Stearyl Alcohol, Isododecane
Emulgeálószerek: Cocamidopropyl Betaine, Stearyl Alcohol
Tisztítószerek: Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Lauroamphoacetate, Stearyl Alcohol, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Lactoglobulin Sulfonate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: Ferric Ammonium Ferrocyanide / CI 77510, CI 42090, CI 60725
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kókuszdió származék. Alacsonyabb árfekvése miatt ez egyik leggyakrabban használt felületaktív anyag a világon (nem csak a samponokban). Paula Begoun szerint potenciális irritáló és szárító hatása lehet a bőrre, és bár ez a hastása másodlagos tisztító összetevőként alkalmazva némiképp elennyészőbb, de még úgy sem mondható semlegesnek.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Közepes erősségű felületaktív anyag és tisztítószer, ami samponok és kézmosószerek gyakori összetevője. Kozmetikumokban emulgeáló és sürítőanyagként használatos.
Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító, habképző és felületaktív anyag.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
Felületi hártya képző, elektromos töltődést megakadályozó, a krémeket homogénné tevő segédanyag.
Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) Az EWG szerint fő kockázata az összetevőnek, hogy nehéz fémmel és ólommal is szennyezett lehet. A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.
Gyengéd, de jól habzó felület aktív anyag, ami képes a többi tisztítószer okozta irritációt is csökkenteni.
Petrolatum alapú (vazelin) viasz. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő segédanyag, mely sima textúrát és félszilárd állagot biztosít a termékeknek. Gyakran használják a Paraffin alternatívájaként, mivel finomabb mikrokristályokból épül fel, ezáltal sokkal sűrűbb, viszkózusabb és ruganyosabb az állaga.
Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, stabilizáló és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A stearyl alkoholnak a kis molekulasúlyú alkoholokkal ellentétben nincs szárító hatása a bőrre, hanem kifejezetten hidratáló hatású.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Szénhidrogén, mely elsősorban oldószerként használt a kozmetikumokban. Az isododecane javítja a krémek kenhetőségét, könnyed érzete van a bőrön. Mint minden szénhidrogénnek van némi elzáró (occlusive) hatása, melynek révén megakadályozza a vízveszteséget a bőr felső rétegéből (transepidermal water loss).
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
Az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő, a Wikipedia-szócikk pedig gyulladáscsökkentő hatásról is ír.
Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.
Brillantkék FCF. Szintetikus kék színezék élelmiszer színezék, kőszénkátrányból szintetikus úton állítják elő. Nagyon jól oldódik vízben.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.