Avon

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   tanácsadónők, online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: csoki, Módosítva: 2016. augusztus 23.

Lelőhely:   tanácsadónők, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Csökkenti a pattanások méretét és duzzadtságát. Segít enyhíteni a pattanások pirosságán.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

zdoreebaba

2017. március 16.

Nálam ennek a régebbi változata használt, ami szépen leszárította a pattanásaimat. Sajnos ez az újított verzió, amit tudomásom szerint már nem is lehet rendelni sokkal gyengébbre sikeredett. Nekem valahogy nem használt a pattanásokra. Évekig a szekrényem mélyén lapult, most vettem elő, mert szelektáltam a szekrényemet tavaszi nagytakarítás jóvoltából. Már a kukában van, mert lejárt és nem merem használni.
A használatához a következő szöveg volt írva: Arctisztítás után kenje be az érintett bőrfelületet. Amennyiben bőrszáradás lépne fel, használja ritkábban.
Nálam bőrszáradás aztán egyáltalán nem lépett fel, pedig ennek ez lenne a lényege! Én nem is arctisztítás után használtam, mikor hogy. Volt amikor késő este hazaértem, rányomtam egy kicsit a pattanásokra. Eszeveszettül csípett és semmi változás. Ugyanolyanok voltak a pattanások. Nekem ez a termék óriási csalódás volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 16.

zsannasko

2013. november 22.

Nem használt. Próbálkoztam vele én is, a barátom is, egyikünknél sem hatott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 22.

Nem használt. Próbálkoztam vele én is, a barátom is, egyikünknél sem hatott.

karakumsivatag

2013. július 6.

Egy egész pici duzzanaton próbáltam ki. Este bekentem a duzzanatot és reméltem, hogy másnapra nyoma sem lesz. Hát nem így történt, mert hatalmas piros folt lett az alig észrevehető pattanásból, ami aztán 1 hétig éktelenkedett az arcomon. Igazából még csúnyább lett tőle a bőröm. És nagyon csíp.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. július 6.

amyesther

2012. október 30.

Achtung, Achtung! Denaturált alkohol a második helyen, 7-tel lejjebb Fragrance-veszély.

A riadótól eltekintve: könnyű, majdnem átlátszó zselé 15 ml-es kiszerelésben.
Ár-érték arány: kiváló.
Mert dolgozik, na de milyen áron...
Egy orbitális pattanásra vettettem be, kihagyhatatalan lehetőség.
Nem volt időm elmenni a Szent Helyre, hol a kozmetikát gyártják.
Így otthon végeztem el: sminklemosás, bőrpuhítás, radír, maszk, rá még egy maszk, gőzölés & nyomkodás, visszazárás és az Avon zselé, plusz egy nagy adag Neogranormon.
Hát, nem biztos a hatást illetően. Csípett, égetett, szúrt (alcohol denat!), de túléltem és elmúlt a pattanásom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 30.

A riadótól eltekintve: könnyű, majdnem átlátszó zselé 15 ml-es kiszerelésben.
Ár-érték arány: kiváló.
Mert dolgozik, na de milyen áron...
Egy orbitális pattanásra vettettem be, kihagyhatatalan lehetőség.
Nem volt időm elmenni a Szent Helyre, hol a kozmetikát gyártják.

shara88

2012. szeptember 4.

ha este használom lefekvés előtt, akkor a szalicilsam megteszi a hatását: a pirosság eltűnik. Ha reggel használom, akkor egy vékony zselés réteg keletkezik az arcbőrömön, amit nem szív fel a bőröm és utána nehéz rá sminkelni és a nap közepén le is "kopik/vedlik", ami elég gusztustalanul néz ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. szeptember 4.

Evie

2012. június 7.

Nekem is volt belőle, 2, de az ég világon semmilyen hatást nem tapasztaltam. A szalicilsav lehet,hogy kicsit segített rajta, de én tényleg nem vettem észre sosem. Azért buzgón használgattam, hátha észreveszek valamit, de nem :) Kár, mert az összetevői szépek, olcsó is.. Hát, nem tudom..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. június 7.

csoki

2012. június 7.

Semmi hatása nincs. ÉN hiába teszem a pattanásaimra, azok ugyanakkorák és ugyanolyan színűek maradnak. Egyszerűen hatástalan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 7.

Antioxidánsok: Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice , Retinyl Palmitate, Silybum Marianum (Lady’s Thistle) Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel, Silybum Marianum (Lady’s Thistle) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Propylene Glycol, Ethoxydiglycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Glycolic Acid
Vitaminok: Retinyl Palmitate, Tocopherol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A truthinaging szerint az ethoxydiglycol egy tiszta, színtelen folyadék, melyet elsősorban oldószerként használnak a kozmetikumokban. A hivatalos CosIng besorolás szerint még vízmegkötő és illatanyagként is használt. Penetrációt fokozó hatása van, vagyis segíti a hatóanyagok bőrbe jutását.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

máriatövis kivonata. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Bár a legtöbb tanulmány elsősorban a szájon át történő bevétel hatásait vizsgálja, szerencsére készült néhány bőrön való hatásait tanulmányozó is. Paula Begoun péládul úgy tudja, hogy az összetevő szilibinin tartalma révén azon túl, hogy rendkívül hatékony antioxidáns (antioxidáns tartalma többszöröse az E- és C-vitaminnak) és gyulladáscsökkentő hatással bír, segít megóvni a bőrt  leégéstől valamint növeli a fényvédő összetevők hatékonyságát. Az összetevő gazdag még linolsavban és olajsavban is, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.