Avon

Ár:   999 Ft és 5999 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   10 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   tanácsadónők, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: pagangoddess, Módosítva: 2020. július 23.

Ár:   999 Ft és 5999 Ft

Szívjegyek: rózsa, ibolya, gyögyvirág

Alapjegyek: ámbra, pacsuli, pézsma

Avon Artistique Patchouli Indulgence 1500 ft
Ár: 1500 ft , Eladó: Alaya
Állapot: egyszer próbált, Helyszín: Budapest, Budaörs, fizetés: fizetés banki utalással, postával küldöm, személyes átvétel lehetséges stb.

platinakuka

2020. június 20.

Karakteres, mély illat, szerintem elég nehéz is.
Komoly, határozott nőknek való, ennek ellenére sokan dicsérték rajtam. 😅
A kis fújós kiszerelést próbáltam, nem veszem újra, mert nem én vagyok.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 20.

Karakteres, mély illat, szerintem elég nehéz is.
Komoly, határozott nőknek való, ennek ellenére sokan dicsérték rajtam. 😅
A kis fújós kiszerelést próbáltam, nem veszem újra, mert nem én vagyok.

Eni27

2020. május 18.

Szerintem egy az egyben a Gucci by Gucci mása,
Vagy talán egy picit édesebb az alapja.
Mindestre nagyszerű és tartós. Izgalmas, fűszeres és mégis édes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 18.

Szerintem egy az egyben a Gucci by Gucci mása,
Vagy talán egy picit édesebb az alapja.
Mindestre nagyszerű és tartós. Izgalmas, fűszeres és mégis édes.

Viki9727

2020. május 17.

Akciósan vettem, nekem ez tetszik a három közül a legjobban. Nagyon jó az illata, erős és tartós. Avon parfümöket annyira nem szeretem mert mindegyiknek lesz egy fura illata a nap végére/ vagy nem tartós, de ez nagyon szuper! Imádom az üvegét is, nekem abszolút tavaszi/nyári illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 17.

Bigris

2020. május 6.

A Fr...-n olvasgattam parfüm véleményeket, amíg megláttam, hogy az egyik aktuális véleményező ezt az illatot viseli. Meg is lepődtem, mert nem jellemző, hogy niche és drága designer parfümöket használó emberek katalógus illatokat használnának. Utánanéztem és kíváncsi lettem az AVON új "niche" vonalára. Meg is rendeltem mind a három illatot, ami az Artistique vonalba tartozik. Tegnap kaptam meg a Patchouli Indulgence üvegemet. A másik kettő még nincs nálam.
Teszteltem is azonnal először papíron, aztán este otthon a bőrömön is. Tartós, erős, nagy hatósugarú illat. A munkahelyemen délelőtt papírra fújt egyetlen spricc egész nap illatozott mellettem, és többször megcsapott az illata. Otthon du. 6-kor fújtam a kezemre egy fújásnyit, éjfélkor, amikor elmentem fürdeni még élvezhetően ott volt, sőt zuhanyzás után is maradt, és még reggel is érezhető volt.
Az illatról. Rózsa-pacsuli-bors. Ez a három jegy versenyzik rajtam fej-fej mellett. Amikor először kifújtam azt hittem íriszt érzek. De nem, az nincs benne. Van viszont benne kétféle bors, ami nagyon domináns az elején, és végig velem maradt az egész leszáradás során. Nem a csípős, szúrós bors, hanem a pezsgős, írisz-szerű, púderes bors, amit megkockáztatok a pézsma miatt is érzek ilyennek. A rózsa is számomra egy fiatalos, viselhető rózsa (nem minden rózsát tudok elviselni).
A domináns bors és rózsa jegyeken túl ez mégis csak egy pacsuli illat. A nevéhez mérten nagyon-nagyon pacsulis! Az én orrom szerint pont olyan pacsuli van benne, mint Tom Ford White Patchouli-jában, csak ebben a parfümben más környezetbe került. Nem az a piszkos, szinte rozmaringos-mentolos fajta mint ami pl. a Coco Mademoiselle Intense pacsulija, hanem a finomított fehér pacsuli. Nyilván hozzá tesznek az illatkompozícióhoz, de én borostyánt és gyöngyvirágot nem fedeztem fel benne. Az egész illat nekem kicsit lineáris és hűvös. Két óra is eltelt, mire elkezdett puhulni a bőrömön. Nem kellemetlen, és nem rossz illat, mégis nekem lehet, hogy kicsit tömény ilyen formában a pacsuli. Barátkoznom kell még vele. Az biztos, hogy nekem ez most inkább nyári illatnak tűnik, hűvösebb időben, télen én biztosan nem kívánnám meg, bár tegnap sem volt túl meleg, amikor teszteltem. Kíváncsi vagyok meleg nyáron mire jutunk egymással.

Bár nem biztos, hogy az én illatom, azt kell mondjam ez az illat szerintem is magasan meghaladja az AVON színvonalat. Bármely más parfümház kínálatában megállná a helyét. Szerintem mehet neki az öt csillag.

Off: Azért azt le kell írjam, hogy a Fr..-án volt más véleményező szerint ez egy meleg illat, nem hűvös. De ki hogy érzi. Illetve a mire emlékeztet kategóriában ott van a Coco Mademoiselle, a Lidl-s Suddenly Glamour, stb. Az én orromnak a Patchouli Indulgence egyik illatra sem hasonlít egyáltalán. Nekem sem a pacsulijuk nem hasonlít, sem az illatuk. De én nem vagyok egy vájt orrú illatszakértő, én sokszor nem érzem ki a jegyeket elsőre (és sokszor élvezem is, hogy nem érzek kiugró jegyet, hanem az illatot összességében, egységes kompozíciónak érzem, de olvasva a véleményeket olykor zavar is, hogy nem vagyok szakértője az illatjegyeknek.) Mindenesetre pacsuli szeretőknek érdemes tesztelni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. május 6.

pagangoddess

2020. április 18.

Amióta felfedeztem magamnak a niche vonalat, egyre inkább eltávolodtam a katalógusillatoktól, s főleg több Avon illatomat elajándékoztam. Aztán az f-betűs parfümenciklopédián olvastam egy ígéretes cikket az új Avon "niche" kollekcióról, mely felkeltette érdeklődésemet, s amint lehetett, mind a 3 Artistique illatból rendeltem egy-egy 10ml kiszerelésű fújóst. Nagyon kellemes meglepetés ért. Ha az olyan parfümházak, mint a Chanel vagy a Dior, előrukkolhatnak arcpirítóan semmitmondó gyenguskákkal (rád nézek, Chanel Gabrielle, no és rád is, Dior Joy...) akkor az Avon miért ne léphetne szintet, méghozzá jó nagyot, és hozhatná ki a saját prémium vonalát? Az Artistique kollekció esetében ez történt. A Patchouli Indulgence, kérem szépen, egy iszonyat tartós, meleg, odabújós pacsulis illat, ahogy illik. A kollekcióból ez a kedvencem és talán érik majd egy teljes üveg is. Avon, így kell ezt jól csinálni!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. április 18.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Citral