Balea

Ár:   349 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   1 db   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: g0809, Módosítva: 2023. november 28.

Kiszerelés:   1 db
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Bőröregedés

• Fátyolmaszk érett bőrre
  • Retinollal, növényi szkvalánnal, hialuronnal és E-vitaminnal
  • A bőröregedés jelei ellen
  • Serkenti a sejtmegújulást
  • Csökkenti a ráncokat és feszesebb vonásokról gondoskodik

umpalumpa

2024. január 28.

Belefutottam ebbe a változatba én is. Azt nem mondom, hogy felesleges volt vagy nagyon bántott, de nem veszem meg újra. Hetek óta nem ért retinoid-féle az arcomhoz és savakkal vagy szemcsés radírral sem hámlasztottam. Gondoltam mi bajom lesz, ha ebben van egy kis retinoid, hát feldobtam a képemre, de most száraz bőrre. A zuhanyozás felénél éreztem, hogy csipked, ezért nem fordítottam már meg ahogy szoktam, hanem egy perc múlva levettem, nehogy baj legyen. Nem voltam piros, nem látszott semmi rossz. Hagytam nagyjából beszívódni, fogmosás után lemostam vízzel a maradékot, majd egy testesebb krémmel bekentem az egész arcomat és az orca részre még egy réteget tettem.
Másnap ébredéskor jobban húzódott a bőröm, nem is vágytam habzós lemosásra, csak micellás áttörlésre és vízzel öblítésre. Utána vastagon felkentem az Isana mindenmentes krémjét, majd egy perc után le is töröltem, mert égett az arcom, ahol hozzáért. Nem hiszem, hogy a krém hibája, inkább túl erős lett a maszkban lévő retinoid adag.
Vigyázzatok vele, csak óvatosan!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. január 28.

Vigyázzatok vele, csak óvatosan!

g0809

2024. január 21.

Csípett és piros is lett tőle a bőröm. Borzalmas!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 21.

Csípett és piros is lett tőle a bőröm. Borzalmas!

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Pentylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate

Retinol és az ecetsav észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A retinoidok az A-vitaminhoz hasonló kémiai szerkezetű, azzal azonos vagy legalábbis hasonló biológiai hatású vegyületek közös neve. Antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek megkötik a szabadgyököket, megnövelik az irha vérellátását, szabályozzák és felgyorsítják a sejtek cserélődését, segítik a kollagén növekedését. Nemcsak a "felszínen" dolgoznak, mint az AHA és a BHA savak, hiszen lejutva az irháig (dermisig) visszaprogramozzák az UV sugarak által megsérült DNS molekulákat, újra egészségessé téve azokat. A retinyl-acetat kiválóan képes beszívódni a bőrbe a bőr zsírnemű anyagain keresztül. Az EWG szerint mérgező lehet az emberi szervezetre (sejthalált okozó, rákkeltő hatású és reprodukciós toxin), ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata, terhes nők esetében pedig kifejezetten kerülendő összetevő.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

A shea fából (karité fából) nyert Butyrosperum Parkii Butter vagy Shea Butter (shea vaj) kivonat. Lásd: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)

Aminosav alapú tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer. Nagyobb mennyiségben felületaktív anyagként működik, jellemzően más tisztítószerekkel együtt használva. Természetesnek, környezetbarátnak és hipoallergénnek számít.