Balea

Ár:   599 Ft   Kategória:   Dezodorok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2016. augusztus 4.

Kategória:   Dezodorok

A Balea Med ph-bőrsemleges pumpás dezodort kifejezetten az érzékeny bőr ápolására fejllesztették ki.

Loona

2015. szeptember 30.

Még 2011-ben lett végleg elegem abból, hogy a dezodoraim kimoshatatlan, megvastagodott, sárgásfehér foltot (inkább réteget) hagynak a ruháimon, és emiatt sok kedvenc darabom vált "csak otthoni" darabbá, vagy egyenesen használhatatlanná. Először egy direkt láthatatlansággal reklámozott (Nivea) termékkel próbálkoztam (a családom nagy Niveás volt, megszokásból szerettem én is, ma már elkerülöm), de dezodorként azzal sem voltam elégedett, és a keresgélés közben belemászott a fejembe az is, hogy ha már váltok, akkor alumentesre kéne. Így jutottam el 2012-ben a Bioderma Sensibio golyós dezodorhoz (fehér kupak), de bő félévnyi brutál görénylét után tőle is megváltam (megpróbálkoztam a felturbózásával is, szintén sikertelenül), keresgéltem tovább a drágább natúr termékek között, de semmi nem vált be igazán. Akkor jutott eszembe, hogy a Bioderma adatlapján tenyitomi ajánlotta, hogy próbáljak ki valami alumentes, de alkoholos dezodort - végül célirányosan ilyet keresve esett erre a Balea pumpás dezodorra a választásom.

A korábbi kudarcok után nem sok reményt fűztem hozzá sem (pláne, hogy olcsó és saját márkás - azóta már tudom, hogy a saját márka sokszor nagyon nem egyenlő a gagyival :) ), de nagyot tévedtem! Nekem nagyon jól teszi a dolgát, a görénység szinte teljesen megszűnt*, sőt, valami furcsa oknál fogva amióta ezt használom, akkor sem vagyok büdi, amikor hétvégi-otthoni napokon nem használok dezodort (a Biodermánál ez egészen máshogy nézett ki :O ). Reggelente szoktam 2-3 (nem egész, teljesen lenyomott) fújást használni belőle hónaljanként, melegben izzadni izzadok tőle, de ez nem zavar egyáltalán, a lényeg, hogy szagom nincs. Napi egy használat nekem bőven elég (nyáron is elég volt), és mivel átlátszó lötyiről van szó, szerencsére a ruháim is biztonságban vannak, azóta egy ruhadarabot sem kellett foltosodás miatt (vagy szag miatt - a Biodermás időkben bizony több ruhámba is beleette magát hónaljban a görényszag, amit sehogy sem sikerült kimosni, nap közben pedig az izzadság rögtön aktiválta - nem én voltam büdös, hanem a ruha hónaljban, de ez kívülről nézve teljesen mindegy :S ) lefokoznom vagy száműznöm a szekrényemből :)

*masszív stressz, költözködés vagy intenzív sportolás ellen azért ez sem tökéletes, de ezt nem is vártam el tőle.

Az illata kicsit olyan gyógyszertári, de nem zavaró mértékben. Én mostanában rászoktam arra, hogy a CD narancsvirágos dezodorából is fújok mellé egyet-egyet, külön azt még nem próbáltam huzamosabb ideig, de az illatát nagyon szeretem, és így, ketten nekem tökéletesen teszik a dolgukat. A pumpája abszolút jól működik, a kifújt mennyiség jól szabályozható vele, és nem megy tönkre a használattal.

Az egyetlen negatívum, amit fel tudok ellene hozni, az a marha nehéz üveg, amiben adják, de otthon ez nem zavar, utazásra pedig kisebb pumpás műanyag flakonban viszek belőle magammal, úgyhogy emiatt egyáltalán nem érdemel levonást :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 30.

princesskate87

2015. szeptember 22.

Semmi extra, izzasztó szitukra sajnos kevés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 22.

Semmi extra, izzasztó szitukra sajnos kevés.

petruu

2015. szeptember 7.

Kellemes, diszkrét az illata, de a hatása nálam elég gyengécske. Nyáron vettem, estére elment,de a nappali melegben esélytelen volt,állandóan fújkálgatni kellett magam, pedig a masszív alkohol biztos nem tesz jót ilyen mennyiségben. Talán most a hűvösebb időkben el tudom használni munkában is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 7.

magichand

2015. augusztus 18.

Az alumínium származék mentes dezodorok piacán ez egy jó termék, de nem tökéletes. Munkahelyen, de még a magánéletben sem elfogadható számomra, a kicsit büdös leszek néha napján... Ezért tovább keresgéltem, kipróbáltam rengeteg fajtát, de végül az Olivia krémdezodor váltotta be a hozzá fűzött reményeket. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 18.

oviki

2015. július 23.

Kb. 2 hete használom. Próbáltam már többféle természetes/alumentes dezodort, de nemigazán váltak be. Nem olyan hatásos, mint egy alus dezodor, de ezt nem is vártam tőle! Ebben a hőségben újra kell fújni egyszer, de amúgy jó! Hűvösebb időben még nem használtam, de valószínű, hogy akkor nem is kell majd újrafújni. A ruhán sem hagy foltot, és az illata it tetszik. Kellemes, friss illat, de nem tömény, simán lehet mellé parfümöt is használni. Szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 23.

SzanEsz

2015. július 10.

Már lassan két és fél éve használom. Nem kizárólag ezt, hanem reggel éppen melyikkel van kedvem befújni magam. Ha tudom, hogy nagyon meleg lesz aznap, vagy valami különösen izzasztó program (pl edzés), akkor nem ezt használom. Ha mégis, akkor elviszem magammal, mert nem árt rásegíteni még egyszer kétszer. De egyébként bevált, teszi a dolgát. Őszre, télre, tavaszra teljesen elég. Néha (pl borotválás után) kicsit csíp, nyilván az alkohol miatt, de ez hamar elillan. Az illatát is szeretem. Kb mindenkinek vettem a családban! :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 10.

szaboka79

2015. június 12.

Nagyon szeretem az illatát, viszont nekem nem valami tartós és az izzadásomat sem gátolja különösképp. Ennek ellenére mint alumentest, kedvelem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 12.

rekucika

2015. június 11.

Nagyon szeretem.Az illata kellemes és nem tolakodó, összetevői a lehető legjobbak, barátságosak.
Mint már emlitették, az izzadás egy természetes folyamat, ezét örülök, hogy ez a deo nem eltömiti a bőrt, hogy az ne izzadjon. A kellemetlen szagokat semlegesiti. Teszi amit tennie kell.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 11.

F_Etti

2015. június 3.

Immáron egy másfél ezt használom, amióta eldöntöttem, hogy nem fogok alumínium tartalmú dezodort használni. Nincs sok illata, inkább az alkohol érződik kicsit. Nem is bánom, hogy nincs erős illata, nyáron amúgy sem bírom ha a hónaljam is illatárban úszik plusz a parfümömet is érzem. Hatásra is megfelelő, bár én nem vagyok az az izzadós típus.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 3.

Greszitaa

2015. május 15.

nagyon kellemes illata van .. olyan baba :3
ízadásgátló hatása eddig nekem jól szuperált :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 15.

nagyon kellemes illata van .. olyan baba :3
ízadásgátló hatása eddig nekem jól szuperált :)

Antioxidánsok: Alanine
Hidratálók: Lactic Acid, Alanine