Bánfi

Ár:   900 Ft   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   bioboltok, DM, Herbária üzletek   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Lovely21, az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2015. december 2.

Lelőhely:   bioboltok, DM, Herbária üzletek
Kategória:   Hajápolók

NRbk24

2020. február 20.

Megszüntette a viszketést és fényessé teszi a hajam. Heti 1x használom és a babahajaim is megsokasodtak tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. február 20.

Lena112

2020. február 14.

Lehet, hogy változtattak az összetevőin, mert a flakonon a felsorolásban az Alcohol az első összetevő. Jó sok is lehet benne belőle, mert még a szagán is erősen érződik. Ennek megfelelően iszonyúan kiszárította a fejbőrömet, konkrétan foltokban hámlani kezdett a második használat után. Kidobtam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 14.

newsfeed

2019. december 21.

Kb. 2 hónapja használom a samponjával egyetemben, jelenleg a második flakont fogyasztom belőle. Eredetileg 6 hónapos kúrát terveztem, szóval mindenképpen fogok még update-elni a hatásával kapcsolatban.
Nem akartam elkapkodni a véleménynyilvánítást, ezt az értékelést biztos pontok nyomán írom. :) Az üvege elég szerencsétlen, viszont egy spray-s flakonból alkalmazva gazdaságosan “kiporciózható” - nem mintha annyira földhözvágós ára lenne. Ki lehet fogni akcióban.
Az illatát - és most nyugodtan kövezzetek meg - én kifejezetten szeretem. Jó alkoholos-gyógynövényes, és igen, következő hajmosásig érezni lehet néha. Emiatt gondolom, de tényleg szárít, nem árt utána valami ápoló kence az érzékenyebb fejbőrűeknek-hajszerkezetűeknek. Ennek ellenére brutál fényes lett tőle a hajam. A hajhullásomat sajnos nem csökkentette eddig, bár reménykedek benne a továbbiakban, feltéve, ha nem hormonális eredetű, mert akkor várhatom... :) Ellenben eszméletlenül bebabahajasodtam. Olyan, mintha ilyen mini frufrum lenne. :D Szabályos tincseim nőttek újonnan, amiknek nagyon örülök. Hajhosszbeli jelentős változásról nem tudok beszámolni, bár még meglátjuk, mit hoz ki 4 havi használata. :) Megelőlegezem az 5 csillagot, mivel ha már valamiért, akkor az új babahajak serkentéséért, sőt burjánzásáért megérte betáraznom belőle. :D

Júliusi update: Időközben 3,5 hónapra dagadt a kúrám és számomra is meglepő, de nemhogy a kezdeti, de az egy hónappal ezelőtti eredményeimen is messze túltesz a mostani állapot. A legpozitívabb, amit tapasztaltam, hogy a hajhullásom teljesen megszűnt. Még olajos hajpakolás alkalmazása során is egy - messze magamhoz képest - egészséges mennyiség hullik ki, amit nagyon nagy eredménynek tartok. Sosem hittem volna, hogy valaha is bármilyen “csodaszer” segítségével képes leszek eljutni idáig. A másik - cseppet sem csekélyebb dolog, amit nem tudtam nem észrevenni, hogy a júniusban taglalt babajaim annyira megerősödtek, hogy önálló életet élő göndör, szőke tincsekké erősödtek, amiket csak erőszakkal lehet hullámcsattal elcsatolni úgy, hogy ne nézzek ki komplett Pumuklinak. Mintha egy teljesen új hajrétegem nőtt volna. Október előtt lehet, hogy update-elek még, ha történik valami rendkívüli a sörényemmel, azonban a totál hajnövekedést a féléves kúra végén összegzem majd, mivel nyáron alapvetően is többet szokott nőni.^^
Decemberi update: Október közepén hagytam abba a kúrát, amit fél évig tartottam és már kezdem látni az eredményeit, amiből levonhatom a végső konklúziót. Először is meg kell jegyeznem, hogy a halántékom konkrétan “be babahajasodott”, de annyira, hogy még a mosás napján is hullámcsattoznom kell az egész fejszerkezetemet, mivel összevissza szállonganak a kisebb tincsek(!). Ez nagyon durva ahhoz képest, hogy csupán a hosszát akartam növelni, tömegében és minőségében nem számítottam ekkora változásra. A hajamat szerencsére emellett sem szárította ki, viszont vigyáztam is a puhaságának megőrzésére az alkoholos összetevők miatt. Így viszonylag 3 hónapig kibírtam a hajvágások között, illetve teljesült a célom, hogy végre kevesebbet kelljen levágni, mint amennyi az adott idő alatt nőtt. Összességében jó kis terméknek tartom, megéri neki adni egy esélyt, amennyiben az ember türelmesen végig tud belőle csinálni egy teljes kúrát, mivel tényleg hónapok múltán csillogtatja csak meg a végső eredményét. Ennek ellenére nem biztos, hogy nekem lenne hozzá még egyszer türelmem - mindenesetre örülök, hogy kipróbáltam. Teljességgel max pontos!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. december 21.

Moony

2019. július 30.

Jó kis régi magyar termék :) Ráadásul első 4 összetevője tényleg gyógynövény. A flakonra írtak szerint ki kéne öblíteni a felvitt szeszt a hajból, ám én nem így használom, (Bánfi samponos)mosás után törcsiszáraz hajra fújkálom, majd megszárítom. Nagyon jó tartást ad a hajnak. Illata tényleg brutál erős, tormás/gyógynövényes, kellett pár alkalom mire hozzászoktam. Hajhullást remélem majd hosszabb távon szünteti, de eddig is köszönhetek neki jó pár babahajat. Kb 2 hónapja használom, ezután is újraveszem majd.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 30.

andreaa19

2019. július 19.

Sziasztok! Én körülbelül 1 hónapja szereztem be a Bánfi hajszeszt a dm-ben, mert a fodrászom eléggé túl ritkította a hajamat. Egyébként 1300 forintért vettem. Szerintem elég olcsó volt a különböző hajvitaminokhoz, hajápolókhoz stb képest... Úgy voltam vele hogy megéri kipróbálni! 1 hónapja használom és úgy vettem észre, hogy mintha sűrűsödött volna tőle a hajam egy kicsit. Ezenkívül a hajmosásnál nem hullik úgy a hajam mint előtte. A szaga viszont borzasztó. Én heti kétszer szoktam alkalmazni. Szerintem 1300 forintot megér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 19.

mlexa

2019. június 16.

Nekem pénzkidobás volt, mert egyszerűen a borzalmas szaga miatt nem bírom a hajamon elviselni. Lehet bele kellene keverni valamibe, de így önmagában botrány...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 16.

kzmdra

2019. május 27.

Én nagyon szerettem a gyógynövényes illatát, a hajamat is rendbe hozta. Igaz, körülbelül 2 hónapig használtam már, amikor hirtelen meglódult a növekedése. Kúraszerűen alkalmazom. Nagyon szeretem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 27.

rekucee

2019. május 22.

A vélemények miatt vettem meg. 990 Ft volt a DM-ben. Én egy kicsit máshogy használom. Hajpakolásba kevertem bele egy kis ricinusolajjal. Így valamivel elviselhetőbb az amúgy rémes szaga. Lássuk így mit csinál a hajammal. Egyenlőre 3 csillagot adok és updatelek eredménytől függően.

UPDATE 1.
A ricinus miatt kicsit nehéz volt lemosni. Hajhullást én nem tapasztaltam. Az olaj és a pakolás ellenére lemosás után rettentő sprőd lett a hajtövem, ha nincs itthon kifésülést könnyítő balzsam akkor kizárt, hogy ki tudjam fésülni, ezt idáig sose tapasztaltam. Remélem a hatása ellensúlyozza...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 22.

UPDATE 1.

Liara0826

2019. április 6.

Még pár éve kezdett el erősen hullani a hajam ezért megvettem ezt a samponjával együtt. Nekem bevállt, bár nagyon szárította a hajam. Hajhullásra jó, kicsit időigényes de megéri. Érdemes kúra szerűen, pár hónapig heti 1-2szer használni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 6.

Nika123

Korcsoport: < 18
2019. március 23.

Megvettem mert nagyon hullott a hajam és tenni akartam ez érdekében valamit. Én egy héten 1-2 használom. Szaga az nem a legjobb de tűrhető. Másfél hónap után a hajam tényleg nem annyira hullik mint régebben és 5 cm nőtt egy hónap alatt! Ami nekem csodálatos hisz rövid a hajam és nem szokott gyorsan nőni. Ára még épp jó. Nem kell belőle olyan sokat használni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2019. március 23.

Torma kivonat. A CosIng besorolása szerint maszkoló összetevő (kellemetlen íz, illat semelgesítése). A Herbária honlapja szerint a torma élénkíti a vérellátást, így a hajhagymákat hajnövekedésre serkenti. A Bánfi féle hajhullás elleni termékcsalád hatóanyaga a torma kivonat.

Majoránna kivonat. A kozmetikumokban virágának az olaját, levelének az olaját és kivonatát, valamint az egész növény kivonatát és olaját is használják. A CosIng besorolása szerint a majoránna kivonat leginkább illatanyag és maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése). A levél kivonata firssítő, tonizáló és a faggyú termelést szabályozó összetevő.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.