Barnängen

Ár:   2199 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   400 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szanii, Módosítva: 2020. február 10.

Lelőhely:   drogériák

• Bőrgyógyászatilag tesztelt
  • Nem tartalmaz szilikont

eszterszekely

2023. december 18.

Meglepett ez a sok negatív vélemény. Szerintem ez egy kifejezetten jó testápoló. Eszméletlen jól beszívódik, táplál, puhít, de közben nem marad ragacsos/olajos réteg a bőrön. Illata nekem sem a kedvencem (jácint azt hiszem vagy valami erős virág illat) de amint beszívódik a krém már nem is érződik.

Döbbenten álltam a minap a DM-ben a testápolók előtt, hogy mikor lettek ezek 2-3000+ forintok. Nemrég fogyott el a testápolóm (Lactovit) és nem voltam odáig érte, úgyhogy valami olyat kerestem, amit még nem próbáltam. Régebben használtam valamelyik Barnangen-t, de biztosan nem ezt, nem hagyott maradandó emléket sem pozitív sem negatív előjellel és meglepődve láttam hogy ez árban még a kezdvezőbbek közé tartozik jelenleg, pedig ha jól emlékszem régebben inkább a felső kategória volt (drogériás viszonylatban persze). Azért egy Nive-nál, Garnier-nél és főleg egy Baleánál ezerszer jobb, szóval kicsit költői túlzásnak érzem aki szerint a Barnangen-nél a Balea is többet ér. Az konkrétan csak arra jó, hogy ha nagyon unatkozunk akkor kenegethessünk esetleg valamit a lábunkra csak úgy időtöltésképp.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 18.

Beya93

2023. október 17.

Csalódás. Az illata borzalmasan öreges, nagyon híg és alig hidratál. Elkenem ha már megvettem, de alig várom már most hogy elfogyjon. Nagyon nem éri meg az árát, ennél még a Baleás is jobb volt harmad ennyiért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 17.

sasata

2023. április 21.

Valaki lepasszolta nekem én meg eltettem, hogy majd egyszer jó lesz, mert a parfümöt leszámítva (ami nem tudom minek került bele, mert nincs jó illata) jók az összetevői. Száraz bőrömön segít, hamar beszívódik, de marad utána egy kis tapadós érzés. Most néztem meg mennyibe kerül, ennyiért szoktam én is testápólót venni, de sokkal jobbat. Elhasználom, de nem venném meg magamnak.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 21.

RoseBern

2023. január 5.

Nekem nagyon bejott. Szolizok ,borotvalkozom igy elegge szaraz a borom,nagyon jol hidratal es hamar be is szivodik. Mindig ezt veszem mar kb feleve. Pihe puha a borom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 5.

Magill

2022. december 31.

Nekem kézszárazságon a kézkrémjével együtt nagyon sokat segített. Illatát is szeretem a bőröm is elegendőnek érzi. Parfüm miatt adok 4 csillagot és, hogy valóban nem elég napi 1x használni. De én szeretem nagyon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 31.

Rose23

2022. szeptember 26.

Szeretem. Nekem az illata is nagyon tetszik, kifejezetten kamillás (pedig a kamillát nem szeretem xD).
Eléggé híg állagú, nyárra nagyon jól bevált, de télre egy vaskosabb krémre kell váltanom sajnos, mert extrém módon ki tud száradni akkor a bőröm, ahhoz ő kevés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 26.

TundiNyh

2022. február 6.

Az Aldiban vettem, de nekem nagy csalódás volt. Kezdem az illatával, hát..... futnék tőle a ki a világból. Borzalom, nekem. A hatása meg lightos. Alig vártam, hogy elhasználjam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 6.

buba83

2021. november 8.

Az illata szuper, állaga rendben, csomagolása tetszetős és a használata könnyű a pumpás kivitelezésnek hála. DE - sajnos pont a legfontosabb tulajdonságát tekintve -2 csillag: nem nyújt elegendő hidratálást. Mint egy normál, semmi különleges testápoló. Ha ez a legintenzívebb, extra száraz bőrre való verzió ennél a márkánál, akkor sajnos nálam az utolsó testápoló amit vettem belőle. Nekem ennél sokkal gazdagabb testápoló kell a száraz lábszáramra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 8.

random

2021. szeptember 6.

Ez jobb mint a nutritive, hatásban is és illatban is. (Vagyis ennek majdnem nincs is. De nekem ez a jobb.) De továbbra is inkább nyári testápolók ezek, télen ezt is napi kétszer-háromszor használnom kéne a sivatagból szalajtott lábszárammal. Asztali kézkrémnek viszont jó, gyorsan beszívódik és lehet használni akárhányszor elmegyek mellette. (De hogy ezek milyen drágák lettek, atya ég... maradok szerintem a cerave-nél)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 6.

Fannnya

2021. július 23.

Nekem nagy csalódás. Egészen könnyű krém, viszont valószínűleg pont ezért nem hidratál eléggé. Az illatát nem kedvelem. Ez a drogériás vonalban a drágább kategória, emiatt tehát nem igazán éri meg az árát. Lehet olcsóbban ilyet, vagy jobbat találni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 23.

Antioxidánsok: Hydroxyacetophenone, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Hydroxyacetophenone

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.

Emulgeálószer és felületaktív anyag.

Többfunkciós szintetikus antioxidáns és hidratáló, bőrkondicionáló összetevő, amely segít fokozni a tartósítószerek hatását (ez lehetővé teszi a kozmetikai vegyészek számára, hogy kisebb mennyiségű tartósítószert alkalmazzanak anélkül, hogy elveszítenék a hatékonyságot, miközben csökkentik az allergiás reakciók kockázatát) és nyugtató hatással is van a bőrre.

Pálmaolaj, glicerin és citromsav észtere, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban.

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak, jellemzően más gyengéd tartósítószerekkel kombinálva. Enyhe, természetes eredetű összetevő, mely egy 2004-es tanulmány szerint még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.