BDK Parfums

Ár:   60 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, az összetevőket feltöltötte: a12smuk, Módosítva: 2021. január 25.

Ár:   60 000 Ft
Lelőhely:   Le Parfum

Fejjegyek: bergamott, rózsabors, cseresznye

Szívjegyek: fekete vanília, heliotrope, narancsvirág

Alapjegyek: kasmírfa, tonkabab, labdanum, fehér pézsma, ibolya

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

laracroft

2021. június 12.

Én is leginkább az éjszakai élethez tudnám társítani - harsány, édes, tartós, viszonylag egyszerű, kissé szintetikus, de egyébként finom és nőies kavalkád. Egyszerre tetszik is, és nem is. Másokon érezve valószínűleg odalennék érte, magamon viszont geilnek és közönségesnek érzem. Pedig nem az! Buja és bújós, kicsit cseresznyés és nagyon vaníliás, Tom Ford Lost Cherryjére emlékeztet...és még sok más vaníliás-bogyós gyümölcsös parfümre. Meg is adnám rá az öt pontot, de mivel nem túl egyedi, mondhatni "kommersz", így marad a négyes...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 12.

silence

2021. január 29.
A 100 ml-s Pas Ce Soir rendelésem mellé választottam egy 10 ml-s utazó kiszerelést ebből a Rouge Smoking-ból, mert korábban, amikor nyáron tesztelgettem, nagyon megtetszett.
Most ezt fújkálom.
Most nem érzem már annyira dámásnak, inkább 30-as, vagány nőknek tudom elképzelni bulikba, bárokba, éjszakai életre.
Sőt, hétköznapokon is sokkal emészthetőbbnek tartom, nem kimondottan csak éjszakázáshoz és nem csak pirosra rúzsozott szájhoz.
Ezeken a hűvösebb napokon jól esik ez az édes, meleg, füstös - cseresznyés, vaníliás - tonkás kényeztetés itthon a 4 fal közé begubózva, igazi lélekmelengetőként hat.
Fragin sokan Tom Ford Lost Cherry alternatívaként is ajánlják, de szerintem nagy a differencia a kettő közt, még csak hangulatában sem ugyanaz a kettő, maximum a cseresznye - meggy és tonkás jegyzetekben érzem a hasonlóságot.
Még mindig nem tudom, hogy bevállaljak-e belőle 100 ml-t, de mire ennek a 10 ml-s utazónak a végére érek remélhetőleg sikerül döntenem :)

2020. június 15.
Egy Krémmániás Tündérkének köszönhetően ismerhettem meg ezt a csodás illatot (millió puszi érte, Drága Niki!)
Mély, meleg, elegáns - nőies ..... és édes :)
Leginkább éjszakai alkalmakra tudom elképzelni.
Mély, füstös, dögös, vörös illat!!! Vörösre rúzsozott száj és szivar dukálna hozzá, hogy igazi stílusát megtarthassa!
Aránylag sok összetevője van, ennek ellenére minden illatjegy jól kiérezhető, nem válik kuszasággá......rajtam a füstössége is elég intenzíven érvényesül....
Kifújáskor először a cseresznyés-piros gyümölcsös jegyek dominálnak, majd szinte azonnal jönnek az édes akkordok is: vanília, narancsvirág és heliotrop mélyíti, édesíti, krémesíti a kezdeti gyümisséget…… a kasmír, a tonkabab és a pézsma pedig megadják a tartósságát, mélységét.
Első pillanatban azonnal ámulatba ejtett, gyönyörű illat!!!
Ha 100 milisnél kisebb kiszerelésben is gyártanák, akkor tuti megvenném, de ekkora mennyiséget biztos nem tudnék elfújkálni.
Sikkes szépségét én sajnos nem tudnám kiaknázni, mert nem igazán éjszakázom, nem rúzsozom pirosra a szám, hétköznapokra, egyszerű farmer - póló összeállításhoz viszont túl alkalminak érzem.
Az 5-ös mindenképp jár neki, igazi álomillat azoknak, akiknek van lehetőségük kihasználni!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 29.

Most ezt fújkálom.

2020. június 15.
Mély, meleg, elegáns - nőies ..... és édes :)
Leginkább éjszakai alkalmakra tudom elképzelni.
Első pillanatban azonnal ámulatba ejtett, gyönyörű illat!!!

babyface

2021. január 20.

az első parfüm, amit beszereztem a márkától. mikor először barátkoztam a BDK parfümökkel a nagele & strubell-ben egyértelműen ez volt az az illat ami először megfogott (az eladó hölgy kedvesen készített is belőle nekem egy 2ml-es fújós mintát :) ) megosztó, sokak szerint populáris illat, nyilvánvaló, hogy ez lett az egyik legnépszerűbb és valóban könnyebben fogyasztható mint mondjuk egy tubereose imperiale vagy egy wood jasmin. de amikor cherry coke-hoz hasonlítják akkor azért kinyílik a bicska a zsebemben... :D mert hogy bár a neve megtévesztő (nem a szó szoros értelmében füstös illat) ennek az illatnak komoly mélységei és lélektani hatásai vannak. eleinte egyetlen illatban gondolkoztam a márkától és annak ellenére, hogy ez fogott meg először mindenképp gris charnelbe vagy pas ce soir-ban gondolkoztam (az már más kérdés, hogy most már mindhárom ott sorakozik a polcomon :D) amikor rendelésre került a sor a szívemre tettem a kezem (baby... nem ez volt az első, ami megfogott és elindított benned valamit az anyádúristenit???) és őt rendeltem meg. hogy mit jelent számomra ez az illat és milyen képeket idéz fel?

sajnos amig Párizsban tartózkodtam, nem volt alkalmam éjszakázni (szoros volt a programterv minden reggel időben kellett kelni) tipik párizsi bárokban, de ez az illat elrepit odaig hogy mégis volt rá idő... egész éjszakás tivornyázás után, a piros rúzs már kicsit elmaszatolódott a megszámlálhatatlan mennyiségű pohár vörösbortól (pont emiatt az is nehézkes, hogy újra felkenjem :D) részegen, kicsit botladozva hajnalban elindulok a hotelem felé, ami egyébként nincs messze a bártól. tudom, hogy a hotelben reggeli vár, de mivel nem vagyok benne biztos, hogy az éjszaka után időben fel fogok hozzá kelni, megállok a sarkon lévő boulangerie-be és megengedek magamnak a croissant-om mellé egy finom édes, cseresznyés süteményt is, amit frissen, melegen fogyasztok el ott helyben. a kávémat már a hotel felé sétálva fogyasztom el, rá is gyújtok (mintha nem cigiztem volna eleget este...) hulla fáradtan, still részegen, a boulangerie-s cukorsokktól aléltan dőlök az ágyba. viszonylag korán felébredek, beledugom a fejem a párnámba, ami átvette a tegnap magamra fújt rouge smoking illatát, tegnap esti pillanatképek sora pereg le lelki szemeim előtt, mosolygok, majd a másik oldalamra fordulok és alszom tovább.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 20.

boghyca

2020. augusztus 10.

Füstölt, párolt cserkó🍒 tonkával "karamellizálva". Rajtam Reminiscence Tonka illatú, csak soooooookkkkal szebben.😍
Már most hallom, hogy sír a pénztárcám😂💸

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 10.

Már most hallom, hogy sír a pénztárcám😂💸

Verona5

2020. március 30.

Az utóbbi napokban próbálgatom a mintámat és rendkívüli ellentmondásba kerültem saját magammal. Vannak napok, amikor elbűvöl az elejétől a végéig, van amikor megbánom, hogy egyáltalán felkentem. Ma meg az eleje gyönyörű, felvidámít, egy óra múlva, most, meg alig bírom lesikálni magamról. Egyszerűen nem tudom, semmivel nem jön le a kezemről.

Elcsábultam a neve alapján, mert mindenben a Phaedon Tabac Rouge-t keresném, legalábbis, ami hasonlít nevében, küllemében, összetevőiben.
Sajnos őt nem lehet pótolni semmivel!

A felvezetése tényleg elcsábít, könnyen felülhetünk neki, ha épp keresgélésben vagyunk egy parfümériában. Felhívnám viszont a figyelmet, hogy ennyi pénzért már érdemes többször is próbát végezni egy nagyberuházás előtt! Frisses, pirosbogyós, nekem még egy kis ánizsra is hajazó fuvallattal indít, még egy kis virágot is kiérezni - a én rózsára asszociáltam, de látom, hogy a narancsvirág lehet a ludas-, és ha nem vigyázol közben eléggé, szépen belesétálsz, egyenesen a mézesbödönbe.

Rendesen rúzsos illat a drága, és rendkívül édes-émelygősre szárad le a bőrömön, smoking-ról, füstösségről nem is álmodhatok vele kapcsolatban! A vanília-heliotóp-tonka-kasmír-mósusz kombó rendesen teszi a dolgát a bódításban.

Nagyon modern.
Egy mai elegáns parfüméria vezető, de viszonylag visszafogottabb illata lehetne.
Nem kiabál és feltűnősködik úgy, mint a Sospiro mindenféléből összekutyult durr-bele illatai.
Ő az a dáma, aki diszkréten érezteti már csak az aurájával is, hogy jelentőségteljesen van jelen, de a társaság csendesebb oldalán foglal helyet, egyértelműsíti a jelenlétét és értő szemnek egyből ő tűnik fel a zajos társaságban.

Szóval, mint illat különleges, csodás alkotás, öt csillagos, elismerem a nagyságát!
Eddig mindenki, akiről tudok, hogy beszerezte, imádta, imádja.

De amit velem művel most, azt nem tudom megbocsátani, és nem tudok adni három csillagnál többet. Így jön ki a négy petty.
Talán majd máskor, egy másik hangulatban, egy másik galaxisban egymásra találunk!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. március 30.

Sajnos őt nem lehet pótolni semmivel!

Nagyon modern.

Eddig mindenki, akiről tudok, hogy beszerezte, imádta, imádja.

googles

2019. február 26.

Füstös, fűszeres cseresznye. Tom Ford helyett ezt választanám. Nem biztos, hogy az én illatom, de megfogott. 😊

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 26.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Coumarin, Eugenol, Citronellol
Színezékek: D&C Red 33