Becca Cosmetics

Ár:   £21   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   4.5g   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mrsgrob, Módosítva: 2016. március 21.

Ár:   £21
Kiszerelés:   4.5g

Krémes, világosító korrektor mely eltünteti a szem alatti karikákat.

Kamea

2020. április 7.

Szinte ugyanazt tudom leírni róla, mint @era0101. Talán – mivel egyforma korcsoportba tartozunk – ezért is egyezhet róla a tapasztalatunk.
Nincsenek a szemem alatt sötét karikák, nem emiatt döntöttem a megvásárlása mellett. Ami miatt elcsábultam, az az, hogy mostanában mániákusan vonzódok minden után, ami az arcomra fényt varázsol, fényt szerettem volna tehát a szemeim alá is.
Ez egy elég testes, nehéz, zsíros krém, amit ujjbeggyel szoktam felvinni. A bőr melegétől megolvad és így könnyű a szem alatti területen eldolgozni. Mint említettem sötét karikáim nincsenek, de ráncocskákból már jócskán akad a szemem körül. Ezekbe csak minimálisan ül bele, inkább csak kitölti azokat. Nem is szárít, hisz kellően zsíros.
Az itteni véleményeket olvasgatva kipróbáltam az összes felviteli módszert, amikkel kisebb-nagyobb sikereket értem el, vagy éppen a „halottnak a csók” eredményt produkáltam csak.
Ami nekem a leginkább bevált: a szokásos alapozó/BB krémemre a BECCA, majd @Amadea tanácsára ütögetek bele még egy kis Hourglass fénylő púdert is a még fényesebb végeredményért, és ezáltal le is fixálva a korrektort.
És itt jön az én bajom, hogy így most még jobban megbonyolítottam a reggeleimet. A sminkeléssel töltött időből inkább faragnom kellene, nem pedig hozzáadnom.
El tudom képzelni, hogy majd a nyári, alapozó nélküli napokon is fogom használni egy kis fénylő, könnyű korrektor alá, de most egyelőre nem teszem fel napi rendszerességgel, mert túl körülményesnek tartom a használatát.
Úgy gondolom, ez egy fiatalabb korosztálynak való termék, az ő számukra lényegesen könnyebb a használata és látványosabb az eredmény is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 7.

maow

2020. március 29.

A szemem alatti kékség semlegesítése céljából vettem meg a Light árnyalatot, ami világos bőrhöz (NC13) tökéletesen passzol. Nagyon krémes, így nem szárítja a szem körüli területet, és kevés kell belőle. Miután ezt vékony rétegben felvittem, jöhet a bőrszínű korrektor, és a kékségnek nyoma sincs. Ha csak sima bőrszínű korrektort használok, akkor azért átüt valamennyire a kékség, de ez a halvány lazacszín nagyon szépen semlegesíti, és a bőrszínű korrektorból sem kell annyi, ezért a végeredmény is sokkal természetesebb. Amúgy van neki egy ilyen gyöngyházfénye is, ami segít üdévé tenni a tekintetet. Mivel nagyon krémes, szoktam fixálni egy kis púderrel, nehogy feloldja az alsó pilláimon lévő spirált. Volt egy mintám a Benefit hasonló jelegű korrektorából, annak szimpatikusabb volt az állaga, szóval ha ez egyszer elfogy (ami jó sokára lesz, mert már egy éve megvan, és kb. a negyede fogyott el, pedig majdnem napi szinten használom), akkor inkább azt veszem meg. Ettől függetlenül jó terméknek tartom, szívesen elhasználom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 29.

dunaimano

2020. február 19.

Egyértelműen csoda kategória. Régen tudtam, hogy kell nekem ilyen, jól fedő korrektorral sem tudtam megfelelő eredményt elérni, a "gyári" lilaság átfénylett mindig. Aztán a fórumon figyeltem fel rá, és a párizsi Sephora-látogatásom alkalmával be is szereztem. Eleinte kissé csalódtam, hiszen ennek fedése alig van, hiába szép a fénye. Aztán szintén fórumos sugallatra elkezdtem kis adag korrektor fölé eldolgozni. Ez nagyon bevált, el sem hiszem reggelente, hogy mennyivel jobban nézek ki, amikor használom. Csak egy sima átlátszó púderrel fixálom, de tervben van a hozzá tartozó púder beszerzése is. Pont a napokban gondolkodtam, hogy ez az a sminktermék, amit újra fogok venni, az eredeti árát is megéri számomra. Nagyon tetszetős az elegáns csomagolás is. Egy évvel ezelőtt még alig láttam tovább a drogériáknál, így nagy tapasztalatom nincs más, hasonló árkategóriájú termékekkel, de ez engem teljes mértékben meggyőzött.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 19.

snezi

2020. január 27.

Nagyon krémes, nagyon lágy, könnyen eldolgozható kis korrektor, szép, üde fénnyel. Azonban sajnos benéztem a színt és a sötétebb kellett volna, így ez a jelenlegi eladóvá vált.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. január 27.

Amadea

2020. január 15.

Update: újabban az a módszerem, hogy az alapozóból/BB krémből/egyéb kutyulmányból eldolgozok egy picit a szemem alatt, és erre viszem fel a korrektort, így van némi fedés és hidratáló-ragyogó hatás is. Az Hourglass Diffused Light nagyon enyhén csillámos púderét szoktam beleütögetni, ez a felépítmény nem ül bele a szem alatti kis vonalkákba, és újakat sem csinál.

2019.04.14.: Hirtelen felindulásból csaptam le egy eladó példányra a zsibin, de óriási szerelem lett belőle, imádom használni.
Sűrű, krémes, kicsit nehezen kenhető rózsaszín matéria, illata nincs (vagy csak én nem érzem), könnyű eloszlatni ujjbeggyel vagy blenderrel (gondolom, az ecsetnek se lehet nehéz dolga, de azzal nincs tapasztalatom). Nem szárít, még az államra is szoktam ütögetni belőle, ez a kritikus terület szárazság-fronton.
Fogalmam sincs, hogy csinálja, de olyan lágy, egészséges ragyogást ad a szemnek, hogy csak nézek, alig van szívem finoman lepúderezni, legszívesebben egész nap a fény felé forgatnám a fejem, hogy lássam az enyhe selyemfényű csillogását.
Harcedzett krémmániás nem rajong a tégelyes kiszerelésért, én se, de szép kis masszív üvegtégelye van, a külcsín illik a belbecshez.
Eddig elkerülte a figyelmem a Becca márka, de az eddig megismert két termékük (a másik a gradient highlighter) instant kedvenc lett, szóval heló Becca, szeretnék tőletek mindent kipróbálni.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 15.

Nocturama

2019. november 4.

Sephora kedvencek összeállításban jutottam hozzá. Sosem használtam még korábban ilyen terméket, a márkától is csak egy highlighterem van, amivel viszont nagyon meg vagyok elégedve.
Nem gondoltam, hogy a napi sminkrutinomban van létjogosultsága ennek a kis terméknek, de mióta megvan, előszeretettel nyúlok érte. Valahogy összekapja a sminket, szebb lesz tőle a végeredmény, élettel telibb az arcom. Kis kiszerelésben van meg, de kevés kell belőle, úgyhogy egy darabig elég lesz. Még nem tudom, ha elfogy, újra veszem-e, de egyelőre jók a tapasztalataim.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 4.

Sztellus

2019. augusztus 31.

Kissé csalódtam amikor megjött és kipróbltam, még fotót is csináltam, hogy majd felteszem ide. De többször kipróbáltam, nem akartam elhinni, hogy 20 euróért egy sz.rt vettem. Nyaralás során csak ezt vittem fel, nem tettem fölé korrektrot és bevált, nekem nagyon világos a bőröm, ezért nem üt el nagyon az árnyalat, kissé világosabb lesz a szemkörnyékem és fényes is. Nem szoktam púderrfel fixálni, de egyik korrektoromat sem, nekem nagyon száraz a szemkörnyékem, ha teszek púdert olyan mintha 40+ lennék. Nem ül bele a kis ráncokba, a kéz melegével szépen eldolgoható. - 1 csillag, mert a tégelyes kivitel nem túl higiénikus és a brutál karikákat nem tudja eltüntetni, de határozottan szebb lesz a végeredmény.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 31.

era0101

2019. augusztus 31.

Már régóta szerettem volna kipróbálni, és most végre az enyém lett egy külföldi utam során. Háát..., az első néhány használat eléggé elvette a kezdeti lelkesedésemet, mivel ez egy ragacsos nehéz krém. Optikailag valóban világosítja a szem környékét, de a textúrájával egyszerűen nem tudtam megbarátkozni, ráadásul a nap folyamán egyszerűen "felszívódott", eltűnt a szemem alól, ahová reggel raktam.Mielőtt végleg lemondtam róla, és a soha nem használt sminkcuccok között landolt volna a fiók mélyén, adtam neki még egy esélyt: elkezdtem utánanézni hazai, külföldi blogokon a használatot illetően. Mivel sokaknál azt láttam, hogy a megszokott szem alatti korrektorral együtt használva remek végeredményt produkált, én is így tettem: felraktam a terméket ujjbeggyel vagy ecsettel, és utána az aktuális korrektort-most épp Babor Luminous Skin Concealert. Kb.2 hete használom így, és azt kell mondjam, tökéletesen bevált. A hajszálvékony ráncokat kitölti, a korrektor a helyén marad a nap végéig, nem mászik bele a ráncokba. Általában púderrel fixálom, de nem mindig, mivel anélkül is működik nálam.
4 csillagra értékelem. Egyet azért vonok le, mert a sminkben a legegyszerűbb,gyors megoldások híve vagyok, és ez egy plusz lépés, noha kárpótol a végeredmény.
Lehet, hogy a fiatalabb bőrön egyedüli termékként is beváik, de 40+ -nál szerintem nem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 31.

_-Mia-_

2019. április 17.

Maybelline fit me alatt hasznalva semmi pluszt nem hoz.
önmagaban rajtam fura szine van. es utalom a tegelyes csomagolast >. <

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 17.

Maybelline fit me alatt hasznalva semmi pluszt nem hoz.
önmagaban rajtam fura szine van. es utalom a tegelyes csomagolast >. <

danyadi77

2018. július 3.

Az az igazság, hogy nekem nincsenek sötét karikáim, inkább egy kicsit táskás szokott lenni a szemem alja, úgyhogy nem nagyon van mit halványítani. Sminkes ajánlása alapján vettem meg, de tulajdonképp nincs is rá szükségem ( eladóvá is vált a példányom)...Annyi biztos, hogy sokáig elég.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 3.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate

Kaolin 0 0

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0