Ben & Anna

Ár:   2899 Ft   Kategória:   Dezodorok
Lelőhely:   drogéria, biobolt, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Onlinekosar.hu-n 2899 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: clairenoctuelle, Módosítva: 2018. február 28.

Lelőhely:   drogéria, biobolt, online
Kategória:   Dezodorok
Vedd meg online: Onlinekosar.hu, 2899 Ft

100% természetes összetevőkből készült, szódabikarbóna alapú dezodor stift paradicsomi illattal.

Alumínium-, PEG-, parabén- és ftalátmentes, állatokon nem tesztelt, vegán termék.

Ár: 2899 Ft , Eladó: Onlinekosar.hu
Fizetés: utánvétel, banki előreutalás, bankártya, Szállítás:futárszolgálat

czegai.sara

2023. január 17.

Viszonylag sok natur deot próbáltam már és talán ő egy volt az elsők között. Akkoriban nagyon szerettem, de szerintem mikor megváltoztatták a csomagolást, akkor a formula is változott, mert kemény és nehezen kenhető lett, ragadt és megfogta a ruháimat és a szagokat sem vette el úgy mint korábban.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. január 17.

Hiiragi66

2022. június 20.

Én imádom. Németországban vettem egy bioboltban mert nagyon le volt akciózva, és azt kell mondanom, hogy életem legeslegjobb dezodorja amit valaha használtam. Sok olyan dezodort próbáltam már aminek mondhatni "jók" az összetevői, természetes, lehetőleg vegán és cruelty free. De vagy csípte a bőröm, vagy kipirosodtam tőle, vagy csak szimplán egy óra múlva ugyan úgy izzadtam mintha semmit nem használtam volna..
DE EZ! :D Zseniális, reggel használom, és konkrétan egész nap kitart a hatása még így nyáron is. Izzadni izzadok de közel se annyira mint a korábbi dezodorjaimnál, büdös meg egyáltalán nem vagok még este sem. Ami picit zavaró lehet, hogy a szódabikarbóna miatt kis csomókba összeáll néha a hónaljon, de amúgy simán le lehet söpörni vagy az ujjaddal eldolgozni így engem nem zavar kicsit se. A másik dolog, hogy tegnap egy túra során véletlen a táskámban maradt és megolvadt, a fele a papírtokban maradt. De kiszedtem, visszlapogattam egy kanállal a tartójába, betettem a hűtőbe, és olyan mint volt. Nyilván a 37 fok nem tett jót neki. :D Mindenesetre imádom, tuti hogy újra fogom venni!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 20.

Adameni

2020. július 5.

Sajnos egyet kell értenem az előttem hozzászólóval :( Az én bőrömet is lemarta, nagyon csúnyán bedagadt és kipirosodott, és baromira fáj :( Nem adtam fel az első ilyen esetnél, igyekeztem megoldást találni, így csak két vékony rétegben húztam át a hónaljamon, és letöröltem a fölösleget, hogy ne gyűljön túl sok belőle egy helyre. Sajnos így is ugyanaz az eredmény. Kár, mert az illata jó, és tényleg szagtalanít, olyannyira, hogy még a régebb óta meglévő felsőimen sem érezni semmit, csak sajnos ezzel egy időben a bőrömet is leviszi. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 5.

Anheszenamon

2019. december 30.

Sajnos nekem ez a termék használhatatlan. 3-szor próbálkoztam vele, de minden alkalommal vérvörösre marta a hónaljam bőrét, és napokba telt mire rendbejött. Már az Olivia natúr krémdeóknál felfigyeltem erre a jelenségre évekkel ezelőtt, bár ott csak egy hét után jelentkezett irritáció. Itt már egyetlen használat után lángolt a bőröm másnapra. A szódabikarbónára gyanakszom. Ha ez nem lenne elég, rajtam az illata is kellemetlen, dohos szaggá válik elég hamar. Lefertőtlenítettem és odaadtam anyukámnak, remélem az ő bőrét nem vágja tönkre 🙏🏻

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 30.

Candym

2019. szeptember 17.

3 éve használok ben&anna izzadásgátlókat :D mindig más illatút, ez a kedvenc és csak az első 2 hétben csípett, pirosodott a hónaljam nyilván a szódabikarbóna miatt.. de szerintem ez a 2 hét kibírható, hiszen azóta abszolút nem izzadok "büdit", és keveset is izzadok. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 17.

szzh01

2019. augusztus 9.

Azt hiszem, most már kijelenthetem 1 hónapnyi használat után, hogy megtaláltam! Végre!
A dezodor gyakorlatilag teljes szagmentességet biztosít egész napon át. Még pörgős, nagyon izzasztó edzés után is! Este a szennyesbe dobás előtt többször átsuhant a gondolat a fejemen, hogy minek dobjam bele a pólómat, annyira nem volt semmilyen szaga...
Egyértelműen csökkenti az izzadás mértékét is (nyilván nem edzéskor, de a normál tevékenykedés során ), amit eddig nem tapasztaltam más natúr deónál, így azóta végre nincsenek a hónaljam körül éktelenkedő foltok..

Az INCI nagyon szép, az illata is nagyon finom, bár nem tart sokáig. Felkenni úgy érdemes, hogy pár pillanatra hozzáérintjük a hónaljhoz, amitől felmelegszik, s így már könnyen kenhető. Gyorsan beszívódik, nem ragad.
Ha szükséges, újra is lehet keni, nem lesz utána semmilyen kellemetlenség, ami esetleg más dezodoroknál előfordul, ha nem tiszta bőrre van felhordva.
A ruhát kicsit elszínezi, de nem végleg. A világos színeken nem igazán látszik, de a sötéteken igen.
Tehát óvatosan kell felvenni a sötét felsőket, hogy ne legyen hónalj alatt az ember két oldalán az a klasszikus fehér rákenődött vonalkás dezodor nyom - de ha mégis így járnánk, enyhén vizes kézzel könnyen eltávolítható.

A dm-ben vettem, 1700 Ft volt. Régebben szemezgettem vele, de akkor egy ezressel drágább volt, s amikor megpillantottam ezen az áron (ami még így sem olcsó), gyorsan megvettem.

Ma visszamentem, hogy vegyek belőle utánpótlást, de már nem a műanyag tokos formátumban volt kint a polcon, hanem átcsomagolva biológiailag lebomló papír tokba, aminek a formája is más lett, keskeny, hosszúkás henger. Sajnos az ára is emelkedett a változatlan tartalom mellett, most 2400 Ft.
Aki esetleg eléri még a régi áron, tankoljon fel belőle, érdemes.

UPDATE:
El kell vegyek tőle egy csillagot, mivel a fehér ruhák hónalját besárgítja. Igaz, nem végérvényesen, mosáskor simán kijön, de hordáskor a testhezálló vékony anyagú fehér pólók hónalja kívülről is láthatóan gusztustalanul sárgás lesz tőle. Az ujjatlan sötétebb felsőkre pedig rákenődik a fehérség napközben, amikor ide-oda hajlongok, szóval ez is elég gázul tud kinézni. Ez lehet, hogy megérne 2 csillag mínuszt is, de nekem még mindig életmentő a szagok terén, ezért engedékeny vagyok vele.

Kíváncsi vagyok, az új kiszerelésnél történt-e valamilyen változás, próbálta már azt valaki, aki a régit is ismerte?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 9.

Aki esetleg eléri még a régi áron, tankoljon fel belőle, érdemes.

UPDATE:

Pötty

2019. június 24.

Nekem sajnos nem jött be, pedig nagyon akartam szeretni (főleg ennyi pénzért)
Alapból nem okoz nagy gondot az izzadás, de ettől a nap végére kellemetlen illatom lett és a ruhám ujját is jól megfogta.
Melegebb időben jól kenhető, de egyébként meg morzsolódik, úgyhogy nem túl praktikus.
Sajnos a szép összetevőlista ellenére nálam nem hozta a várt hatást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 24.

Nekem sajnos nem jött be, pedig nagyon akartam szeretni (főleg ennyi pénzért)
Sajnos a szép összetevőlista ellenére nálam nem hozta a várt hatást.

Purnima

2019. június 14.

-1: gusztustalanul csomósodik, és utána potyog mindenhova, ha nem zárt ruha van rajtad
-2: színes ruhából az olajok amik benne vannak nem jönnek ki 40 fokon, de 60 fokon nem moshatom(eddig két 20e feletti ruhám bánta)
-3: fehér ruha sárga lesz tőle
-4: szőrtüszőgyulladások

+1: a szagokat teljesen semlegesíti valóban egésznapra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 14.

-3: fehér ruha sárga lesz tőle
-4: szőrtüszőgyulladások

+1: a szagokat teljesen semlegesíti valóban egésznapra.

betteez

2019. június 14.

Alumínium-mentes dezodor-tesztelés egyik állomása volt ez a deo és úgy gondolom meg is találtam az igazit, kiadós, sokáig elég, hatékony és természetes összetevőkből áll, egyáltalán nem irritálta a bőröm, már 4-5 hónapja használom, az illatok is nagyon finomak, ez a Pink Grapefruit direkt nyárra jó, nagyon kellemes, frissítő illata van, a levendulásat szeretem még nagyon. Engem maximálisan meggyőzött.
Érdemes hűvös helyen tartani, használatkor kicsit hagyni melegedni a bőrön, aztán kenni. A végén morzsolódik, de ez semmit nem von le az értékéből.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 14.

Catyx

2019. március 4.

Nagyon szeretem a Pink Grapefruit változatot. Fantasztikus illata van, teszi a dolgát. Nem tudom h miért, de néha picit irritál, be is pirosodik a bőr. De van h hetekig semmi aztán bedurrant. Ezért a pontlevonás. Akkor veszem elő a Happy skint, amit a itteni vélemények alapján vettem. De ahogy elmúlik a bőrpír, visszatérek, mert hát szerelem😊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 4.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Kukoricából előállított keményítő. Sűrűség szabályozó, csomósodást megakadályozó (anticaking agent) segédanyag, mely segíti a formula könnyű eloszlását anélkül, hogy kifehéredést okozna. Általánosságban kellemes bőrérzetet ad és van némi mattító hatása is.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett könnyed érzetű emoillens és bőrápoló kozmetikai összetevő. Lehet növényi eredetű vagy szintetikus is. A bőrpuhító hatás mellett ez az összetevő segíthet más kozmetikai összetevők oldódásában is.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.