Benton

Ár:   $20   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WZ, Módosítva: 2019. április 9.

Ár:   $20
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Nyugtató és hidratáló gél irritált, kipirosodott bőrre 80% gotu kola kivonattal. Nyugtató, gyulladáscsökkentő hatású.

WorkingClassGirl

2019. július 24.

Nekem végül is tetszik. Szerettem használni.
Így nyáron, reggelente jól esik egy hűs gélt bemaszírozni.
Hatását tekintve, valamelyest segít a bőrömnek gyógyulni, pattanások nyomait elhalványítani stb. A hidratáló hatása tényleg nem a legjobb. Azt, hogy a centellának nincs varázslatos hatása a bőrömön, már korábban is tapasztaltam, de annak ellenére, hogy nem egy nagyon ütős hatóanyag, ez a gél jól beleillett a rutinomba és úgy érzem, haszna is volt a többi termék mellett.
Nagyon értékeltem, hogy nem képez morzsálódó réteget, más kencékkel jól kijön.
Nagy plusz pont, hogy illóolaj mentes!
Aminek nem örülök, bár persze ez rajtam múlott, hogy egy hónap alatt elkenegettem, ehhez pedig valóban drága.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 24.

Nekem végül is tetszik. Szerettem használni.
Így nyáron, reggelente jól esik egy hűs gélt bemaszírozni.
Nagyon értékeltem, hogy nem képez morzsálódó réteget, más kencékkel jól kijön.
Nagy plusz pont, hogy illóolaj mentes!

BLili

2019. május 30.

Az égvilágon semmit nem ért. Se nem nyugtatott, se nem hidratált eléggé, viszont ragacsos réteget hagy. De leginkább a nyugtató hatását vártam volna az ázsiai gázló miatt, de semmi. Úgyhogy így elég drága volt. 100 ml kb 5000 Ft-ért. A sidmool gelje ennek a fele árban tele antioxidánsokkal és 120 ml.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 30.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Asiaticoside, Madecassoside
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Madecassoside
Hidratálók: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycerin, Propanediol, Butylene Glycol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.