Benton

Ár:   $18   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Oswin Oswald, Módosítva: 2018. augusztus 8.

Ár:   $18
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Megújult változat

Védi a bőrt, ellátja tápanyagokkal, növeli vitalitását és ellenálló képességét. Egységesíti a bőrtónust, hidratál és simít. Parabéntől, ásványi olajtól, alkoholtól, szteroidtól, benzofenontól, szintetikus parfümtől, mesterséges színezéktől mentes.

Emma23

2021. április 5.

Most kezdek ismerkedni a Kóreai termékekkel eddig határozottan meggyőzött. Nagyon sokáig elég eddig nagyon kevés fogyott pedig reggel és este 2 pumpát használok. Jól hidratálja a száraz bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 5.

BlzsLili

2021. január 17.

A második flakonnal használom, bár megszakítással ugyan, tehát nem egyfolytában használtam..de nekem jó tesz a bőrömnek. Felfrissíti az arcbőröm és gyógyítja az akném.. Meg teljesen természetes összetevőkből áll. Szerintem minden terméke jó a Bentonnak alapvetően.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 17.

MeaGNewcastle

2020. október 19.

Most ismerkedem a K-Beauty termékekkel, hosszas kutatómunka után ez a tonik is bekerült a rutinomba. Majdnem egy hónapja használom és vegyesek az érzéseim ezzel a dícsert termékel kapcsolatban. A bőröm kombinált és érzékeny, jellemzői, pici de sok bőr alatti pattanások, tág teli pórusok és bőrpír.
Nyugatató és hidratáló hatást ígér, nekem ezt annyira nem nyújtja :( Cleansing után használom reggelente, gyorsan beszívja a bőröm, de mintha kevés lenne, két rétegben meg nem szívódik be rendesen és ragacsos marad. Ami meglepő és inkább aggaszt, az az, hogy kissé bizsergető érzést ad és kipirosodok tőle. Serum és krém után elmúlik de azóta mintha érzékenyebb lenne a bőröm a normálisnál.
Mivel még reménykedem benne, hogy előbb "rosszat tesz" hogy utána jó legyen, így kitartok még egy kicsit :)
Annyi pozitívat mondhatok egyelőre, hogy kellemes a használata és a csomagolását imádom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 19.

FodorPapBarbara

2020. október 13.

Ez az a tonik ami önmagában is nagyon megállja a helyét. Reggel és este is szoktam használni. Nagyon szépen hidratál és előkészíti a bőrt.
Nem okoz pattikat, hmar beszívódik.
1 csillagot vontam mert ez a pumpa adagoló nekem annyira nem vált be.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 13.

Nem okoz pattikat, hmar beszívódik.
1 csillagot vontam mert ez a pumpa adagoló nekem annyira nem vált be.

jurase87

2020. augusztus 12.

Tökéletes! A legjobb toner, amit valaha használtam. Olyan gyönyörű, egységes bőrfelszínt csinál, hogy nem is hiszem el, ha nem a saját szemeimmel látom. Vegyétek, használjátok, mert tényleg jó!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 12.

Edu89

2020. augusztus 9.

Na ő tényleg csodaszer! Ez az a termék számomra, ami nélkül el sem kezdem a rutinom. Sokkal jobban hasznosulnak általa a krémek, jobban beszívódnak. Már önmagában hidratál, feszesebb a bőröm, kisebbek a pórusaim, hála neki (is).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 9.

srskitti

2020. július 31.

Ez az első toner, amit használok, és nagyon bevált :-)
Teljesen jól illeszkedik a rutinomba.
Vízszerű, könnyen beszívódik, nem hagy ragacsos nyomot maga után. 3-4 pumpányit eloszlatok a tenyeremben, elkenem az arcomon és a nyakamon. Először hűsítő, majd bizsergető az érzés, és már ezután puhább a bőr érzete. Nagyon megszerettem ezt a terméket ❤️❤️❤️
Csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 31.

Ez az első toner, amit használok, és nagyon bevált :-)
Teljesen jól illeszkedik a rutinomba.
Csak ajánlani tudom.

rrituss

2020. július 20.

A tonerhez is úgy álltam sokáig, mint a micellás vízhez. Jól megvoltam nélküle, de azért mégiscsak motoszkált bennem, hogy egyszer jó lenne kipróbálni. Aztán egyik yesstyle-os rendelésnél bekerült a kosárba, és onnantól kezdve alig vártam, hogy megérkezzen és kipróbáljam. Összehasonlítási alapom így nem volt, de azt kell mondjam, nagyon kellemes kis toner, 3-4 pumpálásnyit szoktam a tenyeremből eloszlatni az arcomon és nyakamon, é pikk-pakk beszívódik. Ad egy plusz hidratálást a rutinomhoz, és szépen egységesíti a bőrtónust, valamint nyugtat is, ha arra van szüksége a bőrömnek. Abszolút megfér mindenféle szérummal (hialuron, c-vitamin, niacinamid, retinal vagy éppen propolisz, mikor mi van soron) és tényleg segíti ezek beszívódását. Nem hagy maga után réteget az arcon, illatmentes, szinte észrevétlen, mégis szívesen nyúlok érte, mert tetszik az a kis plusz, amit nyújt. Kiadós, hónapokig elég lesz, talán más tonert is kipróbálok, de az biztos, hogy ő egy bevált alapdarab lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 20.

zs001

2019. október 19.

Csodàlkozom a kevès vèlemènyen, mivel erre a tökèletes szó is kevès! A jól megszokott Purito centellàs tonikom elfogyott....mivel nagyon szerettem, nagy dilemma volt, hogy kipróbàljak-e valami ùjat. Vègül a szàmomra tökèletes összetevő lista kìvàncsivà tett, ès megrendeltem. Szàmomra is döbbenet, de egy èjszaka utàn is làthatò volt a hatàsa, pedig jó arcàpolàsi termèkeket hasznàlok. Àllaga vízszerű, nem ragad, illata nincs. Az összetevői szèpek...nem is kell ennèl több. Mindenkinek ajànlom kipróbàlàsra!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 19.

Agnyecko

2019. február 9.

Már véleményeztem egyszer (és nem is túl pozitívan), de az adatlapját nem találolm, hogy frissítsek (ezek szerint nekem még a régi verzió van meg), a lényeg, hogy kifogytam szérumokból, és jobb híján ezt kezdtem egy pipettás üvegcséből az arcomra csepegtetni (sőt locsolni) és nagyon meglepett, milyen gyönyörűen táplálja, feltölti a bőrömet. Ezt most ennek a terméknek tulajdonítom (még ismerős is megjegyezte, hogy szép az arcom, pedig nekem alapból nincs gond a bőrömmel, de azért még soha nem is dícsérték meg) még akkor is, ha ezeken a kencéken kívül annyi minden mástól is függ, hogy milyen a bőrünk aktuálisan.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. február 9.

Antioxidánsok: Beta-Glucan
Gyulladáscsökkentők: Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Beta-Glucan, Allantoin, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Betaine
Peptidek: sH-Oligopeptide-1
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Epidermális növekedési faktor, vagyis EGF, ami az INCI listákon sH-Oligopeptide-1 néven szerepel. Kémiailag egy nagyobb méretű (53 amino savból álló) peptide molekula, ami híres arról, hogy segíti a sejtek növekedését és osztódását. A kozmetikumokban ez a hatás általánosságban tudja javítani a bőrminőséget és csökkenteni a ráncokat.

Ugyanakkor az EGF (és általában a növekedési faktorok) egy eléggé vitatott molekula is. Az egyik fő aggodalom körülötte, hogy a rákos sejtek növekedését ugyanúgy tudja fokozni, mint az egészségesekét, ugyanakkor nem rákkeltő, vagyis egy egészséges sejtet nem alakít beteg sejtté. Minden esetre Psoriasis (sjetosztódással összefüggő bőrbetegség) esetén nem ajánlott. Részletes infó az EGF-ről az INCIDecoderen

Méhméreg, melyet a háziméhekből nyernek. A méhméreg fő alkotóeleme egy 26 aminosavból álló peptid, a melittin, mely bizonyítottan antibakteriális és antimikrobiális hatással rendelkezik. (A meltin aránya a méhméregben elérheti akár az 52%-ot is). Ezen kívül tartalmaz olyan anyagokat, amelyek gyulladást okoznak (pl. apamin, PLA2), ugyanakkor olyan anyagokat is, amelyek gyulladásgátló hatással bírnak (pl. adolapin). A kutatások szerint bőrön alkalmazva a méreg előnyös (gyulladásgátló) tulajdonságai érvényesülnek. Egy friss, 2014-es kutatás szerint a méhméreg bőrön alkalmazva hatékony fájdalomcsillapító, illetve képes enyhíteni az izmok feszülését, csökkentve ezzel a ráncok megjelenését.

Délkelet-Ázsia, Kína és India ősi kultúrnövényének, a datolyaszilva levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrvédő és tonizáló hatású összetevő. E szerint a forrás szerint az összetevő kozmetikumokban használva segít enyhíteni a dermatitis (bőrgyulladás) tüneteit, enyhíti a bőr viszketését.

Az ázsiai útifű kivonata. A kozmetikumokban nagy valóüszínűséggel a lándzsás útifű kivonatához hasonlóan baktériumölő, sebgyógyító tulajdonsága miatt használják.

Egy Japánban őshonos fűszer- és gyógynövény, a japán vagy sanshō bors kivonata. E szerint a forrás szerint az E-vitaminhoz hasonló antioxidáns hatással bír, viszont Paula Begoun szerint irritáló hatással lehet a bőrre. Az INCIDecoder szerint viszont leggyakrabban antibakteriális és természetes tartósító hatása miatt használják, és része egy Koreában népszerű, Euro-Napre néven futó három növényi kivantból álló (Usnea Barbata és Pulsatilla Koreana-val kombinálva) tartósítószernek.

Egy hagyományos koreai gyógynövény, a koreai kökörcsin kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerin bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a kutatás szerint gyulladáscsökkentő hatása révén hatásosan lehet vele különféle gyulladásos megbetegedéseket kezelni (pl. a szepszist), e szerint a kutatás szerint pedig a kivonat egy igen széles antimikrobiális spektrummal rendelkező szer.

A virágos szakállzuzmó kivonata. Hatékony baktérium- és gombaellenes szer, emiatt elsősorban dezodorokban használják, illetve különféle kozmetikumok természetes tartósítására is alkalmas. A trutinanging információi szerint gyulladásgátló hatással is bír. Az összetevővel elsősorban krémekben, fogkrémekben, szájvízekben, dezodorokban és fényvédő termékekben találkozhatunk.

A mályvarózsa gyökerének kivonata. Nyálkás anyag, amelyet általában textúrajavítóként használnak a kozmetikumokban, valamint bőrnyugtató hatása is van.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.