Biobaza

Ár:   4200 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2016. június 21.

Kategória:   Egyéb

100%-ban természetes eredetű összetevőket tartalmaz, amelyek biztosítják bőre hidratáltságát, ellenállhatatlan csillogást kölcsönöznek, elősegítik az intenzív barnulást, az egészségesnek látszó hosszan tartó barna szín tartósságát.

A Biobaza SUN dzsemben kiváló minőségű, Horvátországban termesztett összetevők találhatók: sárgarépa, dió, olíva és vasvirág. Sárgarépa karotenidokban gazdag, amelyek segítenek megőrizni a bőrsejt falának struktúráját és csökkentik az UV-sugárzás miatt keletkezett sérüléseket. A sárgarépaolaj serkenti a barnulást és szép bronzszínt kölcsönöz bőrének. A dió-kivonat nyugtatóan hat, az olívaolaj mélyreható hidratálást biztosít, a körömvirág-olaj pedig nyugtatja az irritált bőrt és serkenti regenerációját.

A Biobaza SUN dzsem UV védőréteggel nem rendelkezik, ezért alkalmazása a már bizonyos színt nyert vagy a napsugarakat megszokott bőrön ajánlott. A bőr enyhén feszes selymes és puha lesz. A világosabb bőrnél ajánlott valamilyen védőfaktorral ellátott krém alkalmazása, ezen felül pedig a dzsem használata.

pankalany

2019. július 16.

Tavaly vettem egy tégellyel de sajna kb. 2 használatnál tovább nem jutottam vele. Sűrű, zsíros kence, látom az előttem értékelők csak disznózsírként aposztrofálták :) ééés tényleg... Barna disznózsír... Közepesen kemény, felkenéskor kézmeleg hatására olvad és aztán használat alatt folyamatosan tocsog az ember benne mert nemigen szívódik be. A bőrömre kenve valóban barnábbnak nézett ki mint előtte de ez a kényelmetlenségért (mindent összeken ami az utamba került -ruhát, gyereket, apát) abszolút nem kárpótol.

Nem tudom hogy más tapasztalta-e de nekem az illata is fura volt, nézegettem is hogy nem járt-e le a szavideje már az üzletben (de dátum alapján nem) mert olyan avas vagy romlott vagy nem tudom de kimondottan számomra kellemetlen illata volt.

Szóval tologattam egy ideig a polcon azt a bazi nagy csúnya tégelyét aztán tudva hogy tutira nem nyúlok bele többet, ki is dobtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 16.

dorakrem

2019. január 26.

Na igen , lekvár, de abból is valami jó régi szilvalekvár sűrűségű, ennek ellenére szép színt ad és tartós, azaz a bőrömön marad egész nap. Ennek persze az a hátránya, hogy igen ragacsos tud lenni, de ettől eltekintve az eredmény látványos, ugyanakkor az ára...hmm.. lehetne egy kicsit kedvezőbb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 26.

lujza888

2018. március 29.

Szeretem. Minden egyéb kipróbált barnítótól kiütést kaptam, ettől nem. Sikerült 2 dobozzal beszereznek egy kiárusításon és el fogom használni az utolsó csepp így!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. március 29.

Doddy

2017. július 10.

Hát, kb. olyan, mintha tényleg lekvárt kentem volna magamra, mármint az állagát tekintve, ragacsos, szóval elég kényelmetlen. DE tényleg segít a barnulásban! Egy laza udvaron tevékenykedős szombaton próbáltam ki először, és anélkül is látványosan barnultam, hogy úgy igazán kifeküdtem volna napozni. Mondjuk az igaz, hogy kétszer kentem, mert muszáj volt lezuhanyoznom a meleg miatt, na meg minden por-szösz-szutyok rámragadt, de nekem ez belefért. Ápolta is a bőrömet, nem aszalódtam össze, ahogy szoktam, sőt egy icipicit se égtem meg, amin meg is lepődtem, mivel fényvédő nélkül használtam. A cél a barnulás volt, úgyhogy elégedett vagyok. Aki nem bírja a körülményes kencéket, az ne próbálja ki, nyaralásra véletlen se ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 10.

kfannigirl

2017. április 19.

Nem derült ki, hogy jobban barnulok-e tőle, mert MINDEN beleragadt, ezért képtelen voltam magamon elviselni. Ennyi erővel folpackba is csomagolhattam volna magam, akkor se lett volna jobban melegem... Az illata nekem tetszik, télen az ultra száraz lábszáramra és a kezemre elhasználtam, mint testápoló, a körmömnek jót tett (biztos a karotintartalma miatt).

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 19.

babyface

2016. augusztus 16.

én is egy géles, vizes állagú valamire számítottam, amit csak könnyedén pikk-pakk beszív a bőröm, rákenem a naptejet és kész, mehetek napozni. de ehelyett sajnos egy kakaós disznózsírt kaptam, amiben ráadásul még darabkák is vannak. :D az illata biztosan megosztó lesz, de nekem egész kellemes volt, szerettem. :) bőrre kenve teljes a diszkomfortérzet, ragad, tapad ahogy kell, semmiképp se használjuk fehér és színes fürdőruhákhoz, mert mindent befog... csak azért nem húzom le teljesen, mert hatásban számomra verhetetlen volt, bár én inkább maradok az szárazolaj verziójánál, az százszor jobb. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 16.

Makk Zsuzsó

2016. június 21.

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem a dzsem szóról egy géles, vizes állagú anyag jut eszembe, nem pedig egy bödön keményre szilárdult zsír. Mert ez az. Lényegében egy felszívódni nem tudó, ezáltal ragacsos réteget képező napolaj (már ha a bőrmelegtől megolvad ugye), és mivel a kakóportól sötétbarna színe van, annak rendje és módja szerint megfogja a fürdőruhát, ruhát, törölközőt és bármilyen textilt, ami kapcsolatba kerül az emberrel. A használata után mindenképp tusolni kell! Visszatérve a ragacsossághoz: a zsírosan fénylő végtagokra ragadhat bármi, ami az utunkba kerül, úgymint muslinca, levágott fű, por, homok, miegymás.
Pozitívum: az illata olyan, mint egy jófajta trüffeltorta.
Ennyi kellemetlenség után rátérek már a hatására is: fényvédő fölé kentem, nem 50 faktorra, de pont annyira barnultam, mintha nem kentem volna. Lehet, hogy majd nyár vége felé teszek még egy próbát, de már előre irtózom ettől a kulimásztól.
Ja, és üzenem a gyártónak, hogy rém igénytelen ez a műanyag edény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 21.

Pozitívum: az illata olyan, mint egy jófajta trüffeltorta.
Ja, és üzenem a gyártónak, hogy rém igénytelen ez a műanyag edény.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Kakaópor.   A kakaó  a mai Mexikó területéről származik. A Dél-Amerikában őshonos trópusi fa termése tartalmazza a kakaóbabot, melyből a bennszülöttek varázslatosnak tartott italt készítettek A kakaóvajnak, illetve a porosított formájának, a kakaópornak a kozmetikai iparban is nagy a jelentőssége, mert remekül serkenti a bőrsejtek növekedését, illetve elősegíti a bőr vízháztartásának szabályozását. Lásd még kakaóvaj.