Bioderma

Ár:   2236 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2017. február 22.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A Bioderma Cicabio nyugtató, regeneráló, bőrszerkezetjavító krém. Használata javasolt berepedezett, kipirosodott, száraz bőrfelületeken, továbbá kisebb sebészeti beavatkozások és bőrgyógyászati kezelések pl: mikrodermabrázió, mélyhámlasztás után.

Az epidermisz minden rétegben kifejti a hatását. Antibakteriális öszetevőinek (réz és cink) köszönhetően tisztítja az epidermiszt. Hyaluronsav tartalma biztosítja a bőr optimális hidratáltságát.

Alkalmazható arcon és testen egyaránt.

sezi

2019. november 21.

Nagyon szeretem ezt a krémet. Jelenleg az egyetlen krém amit nappalra tudok használni nyugtató és hidratáló krémként. Nagyon szépen ápolja az arcom, annak ellenére hogy ha sokat rakok fényes a bőröm tőle,de engem ez egyáltalán nem zavar, mert a hatása zseniális. kettőt szoktam a táskámba tenni a biztonság kedvéért. Nagyon tetszik, hogy a krémnek természetes bőr színe van,és picit fed is. 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 21.

mkdorina

2019. szeptember 7.

Tényleg csodakrém! Bárcsak hamarabb rátaláltam volna. Még csak 1 hónapja használom, de hihetetlen sokat javított a bőrproblémáimon. Az arcom bal oldalán lévő acne utáni piros foltokat szinte teljesen eltüntette. A jobb oldalon mélyebbek a hegek, de szorgalmasan kenegetem napi 2x. Bízom benne, hogy szépen lassan helyreállítja az arcomat. Látványos a változás. Ennek nem szabad kifogynia, állandó darab lesz a polcomon. Jövök még vissza véleményezni!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 7.

henifekete

2019. augusztus 15.

Irritált bőrre, kipirosodott orra, pattanás utáni sebekre kitűnő. Tényleg bárhova használható, én nagyon szeretem használni esténként. És reggelre szépen lenyugtat mindent. Nappal csak akkor kenem fel, ha húzódik a bőröm, picit csillog az arcomon nap végére, de kibírható. Ajánlom! :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. augusztus 15.

veresbetti

2019. augusztus 5.

Kiütésekre, gyulladásokra, sebekre, pattanások hegeire/sebeire és hámló bőrre is használom. Univerzális :D a sebek, gyulladások, hegek, kiütések sokkal hamarabb lemennek, elmúlnak. Az arcomra használva a bőröm teljesen megújul, de nem használom rendszeresen, csak amikor már eléggé elviselhetetlen állapotok uralkodnak a fejemen, de olyankor 1-2 éjszaka alatt rendet tesz. Nappalra is használható, kicsit zsíros és nehezebben szívódik be nyáron, de felkenem egyből arcmosás után, megiszom a bögre kávém és mehet is a többi krém :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. augusztus 5.

6vilag

2019. augusztus 4.

Hajtott a kíváncsiság és kipróbáltam egy vákumos arctisztító kezelést. Hát, nem mondom, hogy borzasztó volt, de jó se, az is biztos. Utána olyan érzés, mint amikor az első tavaszi kirándulós napon leég az ember arca. Húzódott, piros is volt. Azt mondták a szalonban, hogy kb.két /!/ hétig használjak naptejet, hordjak sapkát és óvatosan, hideg vízzel mossak arcot. Oh, nem hangzott valami jól. Első nap megtettem. Aztán két este ezt kentem fel. Harmadnapra a kezelésnek már nyoma sem volt.
Cuki nevű krém, cuki kis csőrös adagolóval. Ezzel orvosoltam a bántalmakat... Nincs illata, viszont igen nehezen szívódik fel, mintha még reggel is érezném a nehéz, sűrű állagát, magyarul még mindig zsíros a bőröm. Nem baj, viszont hatékony! Nappalra szerintem nem jó, de éjszakai gyógyírnek viszont igen.
A LPS-hez képest hatása kb. ugyanolyan, talán valamivel olcsóbb ez, viszont mintha annak a felszívódása jobb lenne (de éjszakára mindegy is volt nekem). Azóta használtam már égési sérülésre, elég rondán megégettem a kezem, a sütő fűtőszáljához értem hozz. Ezzel kenegettem és ellég szépen helyrehozta, viszonylag gyorsan is, már behámosodott egy hét alatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 4.

emeseee6

2019. június 16.

Varrott seb az alsó lábszáron..Ezt használom felváltva a LRP hasonló krémjével. Nem tudom ,hogy együtt vagy külön működnek jól,vagy magától is így nézne ki a heg ( fél éves) de egészen tűrhető. Persze gondolom teljesen nem fogják eltűntetni. Mindegy én meg vagyok vele elégedve.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 16.

BaraK

2019. június 14.

Nagyon szeretem, minden kis sebemet tökéletesen begyógyít. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 14.

Nagyon szeretem, minden kis sebemet tökéletesen begyógyít. :)

sparksy

2019. június 5.

Emlékszem, mennyire szerettem amikor nagyon csúnya volt a bőröm, a hegyeken baromi sokat segített és a piros sávot is eltűntette, szerencsére ma már nincs rá szükségem, de szerintem ennek a krémnek köszönhető, hogy a nagyon durva acnes korszakomat hegek nélkül átvészeltem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 5.

mandika

2019. május 24.

Műtéti heg halványítására vettem, nagyon szuper krém! Sajnos előtte az új kiadású Cicaplasttal próbálkoztam (ami nem ért semmit) így ezt csak 10hónappal a műtét után kezdtem használni. Csodát tett, szinte eltüntette a heget néhány hét alatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 24.

vadvirag919

2019. május 4.

Kínomban rendeltem meg, valami szétszedte az arcomat és nem akartak halványulni a piros foltok, de közben elkezdett kiszáradni az amúgy olajos bőröm. Éjszakai krémnek tökéletes is lett, 3-4 használat után szépen elhalványultak a foltok, hidratált is. Nappal kicsit zsírosít, viszont abszolút univerzális a krém: berepedt bütykökre a kézfejen, évek óta meglévő hegre, és újabban valami iszonyatosan hámló ajakra is tökéletes. Ezt kenem az ajakápoló alá tulajdonképpen, és legalább amíg fent van, addig nem hámlik tovább az ajkam napközben. (És a tégelyes Nuxe-ot is könnyebb rajta eloszlatni.)
Megérdemli az 5 csillagot, bár nálam előfordult már, hogy hosszútávú használatnál már egyszerűen nem voltak hatásosak a kozmetikumok, így elképzelhető, hogy ehhez is hozzászokik a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 4.

Antioxidánsok: Asiaticoside
Hidratálók: Glycerin, Fructooligosaccharides, Butylene Glycol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester

Réz-szulfát. Paula Beguoun szerint helyileg alkalmazva hatékonyan segíti a sebgyógyulást, viszont nem tud olyan kutatásról, mely bizonyítaná, hogy az réz-szulfátnak bőrápolási termékek összetevőjeként is lenne bármi haszna  a bőr számára.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló hatású összetevő és felületaktív anyag (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát).

Az emberi testben természetes módon is előforduló peptidféle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionló hatású összetevő. Enyhíti a száraz, irritált, feszülő bőr kellemetlen érzését, ezáltal növeli a bőr konfortérzetét, valamint az izomösszehúzódások frekvenciáját mérséklő hatása révén késlelteti a mimikai ráncok megjelenését.