Bioderma

Ár:   2236 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2017. február 22.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A Bioderma Cicabio nyugtató, regeneráló, bőrszerkezetjavító krém. Használata javasolt berepedezett, kipirosodott, száraz bőrfelületeken, továbbá kisebb sebészeti beavatkozások és bőrgyógyászati kezelések pl: mikrodermabrázió, mélyhámlasztás után.

Az epidermisz minden rétegben kifejti a hatását. Antibakteriális öszetevőinek (réz és cink) köszönhetően tisztítja az epidermiszt. Hyaluronsav tartalma biztosítja a bőr optimális hidratáltságát.

Alkalmazható arcon és testen egyaránt.

6vilag

2019. április 19.

Hajtott a kíváncsiság és kipróbáltam egy vákumos arctisztító kezelést. Hát, nem mondom, hogy borzasztó volt, de jó se, az is biztos. Utána olyan érzés, mint amikor az első tavaszi kirándulós napon leég az ember arca. Húzódott, piros is volt. Azt mondták a szalonban, hogy kb.két /!/ hétig használjak naptejet, hordjak sapkát és óvatosan, hideg vízzel mossak arcot. Oh, nem hangzott valami jól. Első nap megtettem. Aztán két este ezt kentem fel. Harmadnapra a kezelésnek már nyoma sem volt.
Cuki nevű krém, cuki kis csőrös adagolóval. Ezzel orvosoltam a bántalmakat... Nincs illata, viszont igen nehezen szívódik fel, mintha még reggel is érezném a nehéz, sűrű állagát, magyarul még mindig zsíros a bőröm. Nem baj, viszont hatékony! Nappalra szerintem nem jó, de éjszakai gyógyírnek viszont igen.
A LPS-hez képest hatása kb. ugyanolyan, talán valamivel olcsóbb ez, viszont mintha annak a felszívódása jobb lenne (de éjszakára mindegy is volt nekem). Azóta használtam már égési sérülésre, elég rondán megégettem a sütő fűtőszáljához értem hozzá, ezzel kenegettem. Elég szépen helyrehozta, viszonylag gyorsan is, már behámosodott egy hét alatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 19.

tara95

2019. április 15.

A lrp cicáját szerettem meg és azt is akartam újravenni, de pechemre nem volt csak bioderma. Emlékeztem rá, hogy dicsértétek, hát rábólintottam.

Egyelőre barátkozunk, télre éjszakai krémnek használom ezeket a krémeket mert remekül hidratálnak és csökkentik a pirosságot. Kissé ragacsos réteget hagy, de szilikon és illatmentes ami tök jó, sok lépéses rutin végén szépen elvan de magában semmire nem elég kb. Legalábbis vízhiányos bőrre télen.

Egyébként nem igazán értem a színére vonatkozó kérdéseket, minimum 2x leírták a dobozon is, hogy az összetevők természetes színe jön ki :D

Megkapja az öt csillagot, mert nem pattogtam ki tőle, sőt! Régen volt már ilyen szép az arcom, hogy ez annak tudható be, hogy reggelente leálltam a lemosó használatával (akármit vettem elő, húzódott a bőröm, most csak langyos vízzel alaposan lemosom és a hada labo tonik tökéletesen megtisztítja), vagy ennek a krémnek köszönhető azt nem tudom, de szép egységes bőrt varázsol.

Up: sajnos nagyon-nagyon kipattogtam egy rossz arcmaszk miatt, úgyhogy ismét előkerült...éjszakára aloeval, reggel arckrémmel keverve a rutin végső lépései közé állt be. Hihetetlen puha, sima, telt bőrt ad, a sebeket nyírja mint állat :D illetve szárító fényvédő alá is szuper, de soha nem magában, úgy nem elég :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 15.

manias

2019. április 8.

Sok pattanás utáni seb, heg, száraz bőrfelület van az arcomon, amelyeket próbálok orvosolni most ezzel a krémmel. 1 hete használom, eddig nem történt csoda, viszont smink alatt nagyon jól viselkedik. Nem látszik száraznak a bőröm az alapozó felkenése után. A bőrhibáim nem halványodtak, azt se mondanám, hogy a sebek hamarabb múlnak el, mint általában, de adok neki még időt. Amíg nem okoz pattanásokat, addig nyugodt szívvel használom. Nem rosszabb, mint bármelyik más arckrém, sőt... A LRP Effaclar Duo-jától 3 nap után tele lett pici pattanásokkal az egész arcom, miközben elvileg meg kellett volna fékeznie őket. Nem is mertem hozzányúlni azóta sem. Őt már legyőzte, az biztos.
Még, ha nem is váltja be a csomagolásán tett ígéretét, megtartom primernek/hidratálónak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 8.

Lynuka6

2019. április 5.

Az itteni vélemények alapján vettem meg ! Valamiért elkerülte eddig a figyelmemet ez a krém ! Mondhatom ez a krém CSODASZER!!!! kötelező darab mindenkinek !! Ez az a krém ami szerintem elengedhetetlen otthon! Nekem nagyon hamar kiszárad a kezem , télen katasztrófa:( plusz az arcomon is néhol szárazabb amin edddig a legmenőbb legpucosabb krémek sem segítettek tökéletesen és valahogy napvégén mikor smink volt rajtam bizony a száraz részek még jobban észrevehetőek voltak :(
Na de...... én ezt a krémet simán arckrémként használom vagy keverem az arckrémmel:):) én nagyon jól tudok rá sminkelni! MEgszűntette az összes száraz felületet az arcomon is ! Sőt azóta olyan kisimult egészséges újra a bőrőm , hogy wáooooooo! Imádom! Én este arctisztítás után kenem fel plusz reggel sminkelés előtt picit az arckrémmel összekeverem ! Nagyon hatásos!!
Ami még hatalmas pozitívum még hogy extra érzékeny a bőrőm de ezt a krémet imádja nem okozott semmi irritációt stb! Plusz nagyon szépen elhalványítja a hegeket! Szerezzetek be belőle mindenképp mert nagyon jó! Jah én még az ajkamra is szoktam éjszakára kenni és reggelre olyan szép nem száraz és csak úgy csúszik rajta reggel a rúzs :):) senkit ne riasszon vissza hogy zsíros érzetet kelt sokáig a bőrőn! nem okoz pattanásokat se semmi gondot!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 5.

dorottya87

2019. április 3.

Tegnapi napon vettem meg eme krémet.A körmösöm ajánlotta.
Sajnos télen és tavasszal nagyon kiszárad a kezem,és még semmi olyat nem találtam rá amit “elviselnék” rajta.
De ez a krém,úgy tűnik csodákra képes!Mondjuk nem vékony rétegben viszem fel😃
Este használom,hogy legyen ideje beszívódnia reggelre.
Furcsa szín,lassan szívódik be,de csoda cucc!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 3.

Tegnapi napon vettem meg eme krémet.A körmösöm ajánlotta.
De ez a krém,úgy tűnik csodákra képes!Mondjuk nem vékony rétegben viszem fel😃
Este használom,hogy legyen ideje beszívódnia reggelre.
Furcsa szín,lassan szívódik be,de csoda cucc!

Kremcica

2019. március 13.

Imádom! Borzasztó állapotban volt a bőröm mikor elkezdtem használni. Hogy túlhámlasztottam vagy csak az új hidratálókrémek nem váltak be nem tudom, a lényeg hogy rémesen kiszáradt a bőröm. Épp micellás vizet akartam rendelni mikor eszembe jutott hogy erről már olvastam hogy hasonló tünetekre működhet és ezt is megrendeltem. 2100 Ft volt és maga csoda, teljesen helyrehozta a bőrömet. A pirosságot lehúzza, pont megfelelően hidratál, a pattanások nyomai gyorsabban gyógyulnak. Kb a felét elhasználtam, most már csak tüneti kezelésre használom (száraz foltok, pattinyomok) mert ismét rendben van a bőröm. Olcsó, szép inci, biztosan újravevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 13.

saethara

2019. március 12.

Segített a bőrömön, szebb és kellemes érzetű is lett tőle néhány nap alatt.
Speciel most az egész arcomat tönkretettem egyéb termékekkel úgyhogy kíváncsi leszek azt milyen gyorsan tudja helyre rakni (ha helyre tudja)

Minden esetre csillagos ötös minden szempontból.

update 03.12.: mostanra rendbehozta az arcomat, már nem hámlik és nem húzódik és nem fáj az egész fejem, úgyhogy ultra csillagos ötös.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 12.

Segített a bőrömön, szebb és kellemes érzetű is lett tőle néhány nap alatt.

Minden esetre csillagos ötös minden szempontból.

austenland

2019. március 9.

Télen a szám kiszáradt sarkára szoktam kenni, szuperül meggyógyítja. Arckrémnek ritkán használom, nekem nagyon zsíros, de amikor nagyon kiszáradok, akkor felteszek egy vékony réteget, és szépen beválik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 9.

szanii

2019. február 26.

Már nagyon vártam, hogy kipróbálhassam, leginkább a pattanás utáni barna foltjaim miatt vettem, és sokat segített rajtuk, a foltok halványultak és volt ahol el is tűnt, amióta használom a pattanások nyom nélkül eltűnnek. A kipirosodott orrot is szépen regenerálja. Reggel és este szoktam az ujjaimmal felvinni apránként, kevés elég belőle, zöldes színű de felkenve nem látszik. Nekem jól beissza a bőröm, kicsit fénylik de szépen lehet rásminkelni, és púder után nem is látszódik. A bőrszerkezetemet látványosan javította. Az, hogy van benne Hyaluronsav nagyon tetszik. Nekem mostantól alapkrém lesz, újravevős. Az ára (1945Ft) is nagyon baráti, ennél csak drágább cica krémeket láttam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 26.

ERRIIIKKKK

2019. február 15.

A legelején borotválkozás utáni balzsamként használtam és ezen célnak is megfelelt. Majd a matt fényvédő alá kenve használtam el, hogy ne szárítsa ki a bőröm.
Sebes szemhéjra azonban óvatosan kell kenni, mert hosszú ideig csípi a szemgyolyót, de a szemhéjon lévő seb gyorsabban begyógyult a használata során.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 15.

Antioxidánsok: Asiaticoside
Hidratálók: Glycerin, Fructooligosaccharides, Butylene Glycol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester

Réz-szulfát. Paula Beguoun szerint helyileg alkalmazva hatékonyan segíti a sebgyógyulást, viszont nem tud olyan kutatásról, mely bizonyítaná, hogy az réz-szulfátnak bőrápolási termékek összetevőjeként is lenne bármi haszna  a bőr számára.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló hatású összetevő és felületaktív anyag (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát).

Az emberi testben természetes módon is előforduló peptidféle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionló hatású összetevő. Enyhíti a száraz, irritált, feszülő bőr kellemetlen érzését, ezáltal növeli a bőr konfortérzetét, valamint az izomösszehúzódások frekvenciáját mérséklő hatása révén késlelteti a mimikai ráncok megjelenését.