Bioderma

Ár:   8900 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Gabriell, Módosítva: 2023. május 12.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

• Nagyon magas fényvédelem érzékeny, száraz bőrre. Párának ellenáll, jó sminkalap. Fotostabil.
  • Sun Active Defense: egyedülálló szabadalommal ellátott fényvédelem, UVA-sugarak elleni megerősített hatékonysággal. Az UV-szűrők és a szabadalmaztatott biológiai védelem együttesen javítják a bőr saját védekezőképességét és gondoskodnak egészségének védelméről, miközben a napon tartózkodik. Hidratáló és kellemes textúra.
  • Nem okoz zsíros érzetet. Normál használat mellett nagyon jó bőr- és szemtoleranciával rendelkezik.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

tpetra0406

2024. május 7.

Egy tubussal lassan elhasználok belőle. Szerintem egy jó fényvédő de vannak jobbak is a piacon ennyi pénzért. Ahogy már írták is eléggé el kell dolgozni hogy ne hagyjon fehér réteget de én ez ellenére szeretem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. május 7.

Irudi

2023. július 1.

Krémmánia BB-ban juttottam hozzá egy 5 ml-es kiszereléshez.

Két alkalom is elegendő volt hozzá, hogy egyértelmű legyen: nem leszünk barátok.

Érzékeny bőröm van, emiatt örültem neki, amikor megláttam a dobozban.
De nem száraz, inkább kombinált-zsíros, tehát tudtam, hogy nem az én bőröm a célcsoportja ennek a fényvédőnek.

De...!

Felkenés után igenis van egy fehéres réteg. Én több adagban szoktam felvinni az előírt mennyiséget, de ebből a fényvédőből szinte lehetetlen. Ahogy vinném fel a második adagot, az előző összeáll egy furcsa, csomós rétegbe, amit egyszerűen le tudok söpörni az arcomról. Ennek tetjébe pedig csillog, és ragad, de ezt betudom a bőrtípusomnak, és nem kifejezetten a fényvédő hibájának.

Megyek, belemártom a fejemet egy jó nagy adag színezett mattító púderbe, mert ez így vállalhatatlan :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. július 1.

Krémmánia BB-ban juttottam hozzá egy 5 ml-es kiszereléshez.

Érzékeny bőröm van, emiatt örültem neki, amikor megláttam a dobozban.

De...!

Gabriell

2023. június 21.

Ez egy jó fényvédő, kellemes krémes textúrája van, illatmentes, könnyű felkenni, nincsen fehéres réteg, nem csillog a bőröm, nem csípi a szemem, VISZONT ez egy inkább testesebbnek mondható spf. Gazdag textúrája van, így remekül hidratálja az inkább szárazabb bőrűeket. Tényleg semmi problémám nem volt vele, de mivel nekem normál bőrtípusom van, kicsit sok volt a hidratáló, tápláló funkciója és sokszor okozott mitesszereket, néha pattanásokat. Az vegye, akinek száraz bőre van és nem hajlamos a mitesszerekre, pattanásokra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 21.

bloomingbag

2023. május 28.

Fullaszto, zsiros erzesu az arcon es izzadt fejet csinal pedig csak az orromnal zsirosabb a borom, mashol szaraz. Sajnos, tobbszor nem volt ido puderezesre es ilyenkor a hajam az arcomra ragad es a bogarak imadjak. Csak tegnap 2 bogarat szedtem le az arcomrol egy kis seta utan. Persze, oke puderrel de megvarni a 10 percet felkenes utan a reggeli rohanasba nem eppen beleillos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 28.

Ada_Byron

2023. február 11.

Mintát kaptam belőle. Elméletileg érzékeny és száraz bőrre való. Ennek ellenére felkenés után 10 perccel már feszült a bőröm, 4 órával később pedig már annyira száraz volt, hogy berepedt, így végül lemostam. Szerencse, hogy egy forintot se kellett érte kiadnom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 11.

hoembera

2022. szeptember 24.

Testre használtam - egy biciklitúra alatt kifogyott a fényvédőm és a legközelebbi kis kiszerelésű (hogy ne kelljen sokat cipelni) 50-es illatmentes fényvédőt amit az olasz patikában találtam, megvettem. Az állaga elég gazdag, zsíros, úgyhogy én arcra nem használnám. Viszont alkoholmentes, száraz érzékeny bőrre lehet, hogy jó lehet! A fényvédő ereje megbízható volt erős napsütésben is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 24.

Bakoca

2022. július 19.

Ez egy vastag, testes, zsíros krém. Dewy finishel, mely egész nap olajos érzetű. Száraz bőrrel, télen lehet hogy ok. Ráncokba, pórusokba beülve, apró, fehér gömböcskékben gyűlik össze napközben. Felkenve nem irritálta a szemem, viszont nem sokkal később könnyeztem tőle, amitől meg szembe kerülve nagyon csípett. Ez minden felkenés után ismétlődött. Hosszútávú hatásáról nem tudok beszámolni, mert csak mintám volt belőle. Nem fogom megvenni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. július 19.

Dana1983

2022. május 26.

Mivel a Clinique CC krémemet nem lehet sehol kapni, ezért most színezett fényvédő/BB/CC krém keresésben vagyok.
Ebből a fényvédőből a színezettet vettem, de használhatatlan, mert túl sötét. Az állaga jó, az adagolója jó, a fedése jó, nem szárít, nem irritál, jól véd a naptól, de akárhogy keverem, sötét. Talán nyáron jó lesz, mert legalább nem narancssárga a színe. Keresek tovább.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 26.

Antioxidánsok: Ectoin, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Ectoin
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Caprylyl Glycol, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

Negatív töltésű emulgeálószer. A krémeknek selymes, bársonyos érzetet ad. Részletesebb információ a TrughInAgingen.

Aminosav alapú tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer. Nagyobb mennyiségben felületaktív anyagként működik, jellemzően más tisztítószerekkel együtt használva. Természetesnek, környezetbarátnak és hipoallergénnek számít.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag, mely tömegének akár 100-1000-szeresét is képes felszívni vízben.

Anti-bakteriális és gombaölő glycine biovektor.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Ectoin a I h I gy

Az Ectoin egy viszonylag sok kutatással alátámasztott, sokoldalú molekula. Ún. extremolyte, vagyis olyan molekula, ami az extrém körülmények között (szuper magas hőmérséklet, UV kitettség, sós víz, sivatag stb.) élő mikroorganizmusokat védi a környezeti hatásoktól. A bőrre kenve is szuper védő funkciója van: véd a környezeti ártalmaktól, mint a szennyeződések, UVA okozta öregedési folyamatok, kék és látható fény. Ezen kívül jelentős a hidratáló és védőréteg erősítő hatása is, valamint nyugtató és gyulladáscsökkentő szerepe is van. Néhány kisebb tanulmány szerint anti-aging hatása is van. Részletesebb infó az INCIDecoderen

Forrás: ITT

Napraforgómagolajból kivont el nem szappanosítható lipidek, melyek ellenállnak a szappankészítés során fellépő kémiai reakciónak. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevő gyártójának információi szerint hosszantaró hidratációt biztostó, védőréteget erősítő (lipidpótló) és nyugtató hatású hatóanyag.