Biola

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml és 150 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2018. október 4.

Kiszerelés:   30 ml és 150 ml
Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál, Kombinált

Kevert és normál bőr hidratálására, ápolására szolgáló és a faggyúmirigyek működésének normalizálását segítő zsírmentes gél. Rendszeres használata esetén kellemesen tónusos harmonikus bőrállapotot tapasztalhat meg!

Az ökológiai (bio) kozmetikumot a BIOKONTROLL, HU-ÖKO-01 tanúsítja.

Zsaninna

2018. január 9.

Több hónap használat után is szeretem ezt a gélt. Szerencsére hamar rájöttem hogyan lehet úgy felkenni, hogy ne legyen nagyon ragacsos érzés utána. Bár először meglepődtem, hogy nedves arcbőrre kell felvinni, de valóban sokkal jobb úgy.
Könnyű, nem tolakodó illatú gél, ami nekem nagy pozitívum, nekem szép és puha lesz a bőröm tőle.
Ami szintén fontos, hogy nem lesz tőle fényes/zsíros az ember arca, és nem okoz pattanásokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 9.

summer88

2016. április 4.

Nyárra elegendő hidratálást nyújtó gél, bár felkenés után egy kicsit ragacsos hatású. Télen/rosszabb időben az én bőrömnek kevés, a Bio bíborka jobban bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 4.

vargadio

2014. november 10.

Nem eléggé hidratál, sajnos. A mattításban jó, finom az illata, jók az összetevői. Nagyon tudnám szeretni, ha jobban táplálna... Így kénytelen leszek megint a régi csipkebogyósat beszerezni mellé...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 10.

orange01234

Update:

2013. december 25.
Jelentem elhasználtam 100 ml ebből a csodából. Nagyon szeretem még mindig, és újravenném, csak nem akarom hogy a bőröm megszokja, aztán már semmit nem használjon, úgyhogy most keresek egy másik hozzá hasonló nappali krémet, sajnos eddig ez a projekt elég sikertelen.:(
Ez annyira tökéletes volt télen nyáron a bőrömhöz, gyorsan beszívódott, és nagyon szép tőle a bőröm. Sajnos nem nagyon találom az utódot, ami összetevőkben, hatásban, és komfortban ennyire jó lenne, de a remény hal meg utoljára:) Maximum visszatérek hozzá, és inkább előbb, mint később:)

2013. január 23.
Egyszerűen tökéletes nappali krém!
Tökéletes összetevők, tökéletes beszívódás.
Reggel felkenem vékony rétegben, és 2 perc múlva már be is szívódik az átlátszó krém, és egész nap puha, és selymes tapintású lesz az arcom. Hideg, csípős időben is védett, ami szintén egy jó pont.
Imádom!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 25.

Update:

2013. január 23.
Egyszerűen tökéletes nappali krém!
Tökéletes összetevők, tökéletes beszívódás.
Imádom!

alicesmith

2013. december 13.

Ez egy jó nagy mellényúlás volt.... pattanásokat okoz, hidratálni nem hidratál... gondoltam elhasználom szemránckrémként... nem tudom mi van benne, de irritálja a szemet mint állat.. a végén kézkrém lett belőle... sajnos annak se tökéletes
De az összetevői tényleg szépek lennének, ha érnének valamit....

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 13.

De az összetevői tényleg szépek lennének, ha érnének valamit....

Essie

2013. március 9.

Pár hete használom, de nekem ez a hidratálás kevés, sőt, igazából nem vettem észre, hogy bármit is csinálna... Többet vártam tőle. Azért nem mondom, hogy rossz, de inkább nyárra való ez a gél. Szinte azonnal felszívódik, nem hagy ragacsos érzetet maga után. Nem akarom lehúzni, de 3 csillagot adok egyelőre, a szép összetevők, a könnyű felszívódás miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 9.

Laracska

2012. szeptember 21.

Fantasztikusan működik. Tényleg tónusosabb, feszesebb a bőr, nyugtat, jól is hidratál. Illata nagyon minimális, színe átlátszó. Egész napi rohangálás után is csak estére fényesedik ki a bőr egy picit. Egyébként olajmentes, a mitesszerek ellen is használ. Már nem úgy, hogy a meglévőket eltüntetni, hanem gátolja véleményem szerint meglehetősen hatásosan az újak képződését.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. szeptember 21.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Echinacea Purpurea (Purple Coneflower) Extract, Glycerin
Vitaminok: Ascorbic Acid, Panthenol, Niacinamide

Szurokfű, mely fűszer- és gyógynövény. A kozmetikumokban virágának, levelének a kivonatát és olaját használják. A CosIng szerint a virág kivonata segít a faggyú termelés szabályozásában. A wikipédia szerint a szurokfű a természet antibiotikuma, mely gyulladáscsökkentő és baktérium ellenes anyagokat is tartalmaz.

Közönséges cickafark:

Az Ilicsi honlapja szerint vizes kivonatát, illóolaját bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására használják. Flavonoidjai révén vérkeringést serkentő, sejttevékenységet élénkítő hatása miatt is előnyös alkalmazása a kozmetikai készítményekben.

Paula Begoun szerint azonban a cickafark kivonat nem olyan előnyös, ahogy azt az Ilcsi gondolja: kevés valódi kutatás utal arra, hogy valóban előnyös a bőr számára, de néhány kémcsőben végzett tanulmány szerint (in vitro) valóban van gyulladás csökkentő hatása. Más kutatások szerint azonban a cickafarknak bőrirritáló és fényérzékenységet okozó tulajdonságai is vannak. Összességében Paula Begoun mint kerülendő összetevőt jellemzi a cickafark kivonatot.

lándzsás útifű levelének a kivonata. A kozmetikumokban baktériumölő, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt használják.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

A szilva gyömölcsének a kivonata. A CosIng besorolása szerint hidratáló, bőrjavító, bőrsimító hatású összetevő. Paula Begoun szerint helyileg alkalmazva lehet némi antioxidáns hatása. A Nutrition and You weboldal szerint a szilva számos értékes ásványi anyagot, nyomelemet, vitamint tartalmaz, többek között magas a C-, A- és B-vitamin tartalma. A B-vitaminok csoportjából nagyobb mennyiségben a B3- (niacin), B5- (pantoténsav), B6-vitaminokat tartalmazza. A flavonoidos/polifenolos antioxidánsai mint a lutein, kriptoxantin, zeaxantin, a szabadgyökök megkötésében játszanak szerepet.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Mandarinhéj olaj. A Dermaxime szerint a mandarin olajnak sejmegújító és antiszeptikus hatása van, segít a bőrt megtisztítani és egyensúlyba hozni. Ugyanakkor más citrusfélék olajához és kivonatához hasonlóan potenciális bőrirritáló.