Blanx

Ár:   1999 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Misa, Módosítva: 2020. május 11.

Ár:   1999 Ft
Kategória:   Fog- és szájápolók

• A fogkrém természetes és gyengéd módon fehéríti a fogakat az első használattól.
  • Mindennapos használatra.
  • Megóvja a fogak fehérségét, eltávolítja a foltokat a fogzománc felszínéről és harcol a szájüregben lévő batériumok ellen.

Misa

2020. május 29.

A fogkrémnek nincsen azonnali hatása, viszont néhány hét elteltével már látszik az eredmény. Vakítóan fehér fogakat nem érdemes várni tőle, de kis mértékben valóban fehéríti a fogakat. Én kb. 2 hete használtam már, amikor észrevettem a változást, de ez csak annak köszönhető, hogy csináltam képet a kiinduló állapotról, így össze tudtam hasonlítani, enélkül nem lett volna észrevehető.
Nem habzik úgy, mint egy átlag fogkrém, hanem kicsit folyós az állaga, emiatt kicsit oda kell figyelni a használata közben, hogy ne landoljon a felsőmön :). Az íze kellemes, mentolos, semmi furcsaság nincsen benne. Nem tapasztaltam, hogy érzékenyebb lenne tőle a fogam, sem semmilyen más irritációt nem okozott.
Összességében, egyelőre 3 csillag, aztán megnézem, hogy néhány hónap használat után látok-e jelentősebb különbséget. Azért elég húzós az ára ahhoz képest, hogy egy tubus nekem kb. 3 hétre elég. Most tartok a másodiknál, úgy 3-4 tubus után visszajövök update-elni. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 29.

Hidratálók: Sorbitol, Xylitol

Sorbitol h 1 1

Papain 0 0

Papayából kivont fehérjebontó enzim, melyet elsősorban hámlasztó hatása miatt alkalmaznak kozmetikumokban. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló, valamint bőr- és hajkondícionáló hatása van. Egy 2015-ös kutatás alátámasztotta, hogy az összetevő erőteljes allergiás reakciókat válthat ki a bőrből és sérülhet tőle a bőr barrier funkciója is, ezért érzékeny bőrűeknek mindenképpen érdemes kerülni.

Ananászból kivont fehérjebontó enzimkeverék, melynek kozmetikumokban használva hámlasztó és gyulladáscsökkentő hatása van.

A virágos szakállzuzmó kivonata. Hatékony baktérium- és gombaellenes szer, emiatt elsősorban dezodorokban használják, illetve különféle kozmetikumok természetes tartósítására is alkalmas. A trutinanging információi szerint gyulladásgátló hatással is bír. Az összetevővel elsősorban krémekben, fogkrémekben, szájvízekben, dezodorokban és fényvédő termékekben találkozhatunk.

Az összetevőt fluortartalma miatt, a fogszuvasodás megelőzésére adják fogkrémhez, általában a Sodium Fluoride helyettesítésére. Egyes vizsgálatok szerint a mozgásszervekre és a légzőrendszerre nézve enyhén mérgező, ezért ha lehet, el kell kerülni a lenyelését.