Blistex

Ár:   800 Ft   Kategória:   Ajakápolók

A krémet feltöltötte: KréMáté, az összetevőket feltöltötte: Chrissy, Módosítva: 2021. szeptember 17.

Kategória:   Ajakápolók

2021-ben megújult összetétel!

Hidratál, herpesz esetén is használható, fényvédőt tartalmaz.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

gyfanny

2024. április 19.

Fma néhány sorral lentebb szó szerint leírta a tapasztalataimat :)
Réges-rég még én is Ausztriából szereztem be (felvásároltam kb a drogériát), és amióta itthon is elérhető, ugyanolyan hűséges vagyok hozzá. Lehet furcsa elsőre az íze,szokatlan az állaga, de szerintem megszokható, és verhetetlen minden körülmény között. Plusz pont a fényvédelem benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 19.

Fma néhány sorral lentebb szó szerint leírta a tapasztalataimat :)

potimano

2024. január 31.

Korábbi Carmex, Neutrogena, Mixa és Bioderma ajakápolókkal tudom összehasonlítani mert hasonló időkben használtam őket. Sokkal nagyobb öröm volt bármelyik másikat használni, mind az állaguk kellemesebb volt, mind a hatásuk táplálóbb.
Éjszakai ajakápolónak használom, így nem zavar, hogy egy fehér réteget hagy maga után, de nappalinak éppen ezért nem is lenne komfortos. A mentolos illata és íze nem túl kellemes, jobban szeretem ha az semlegesebb vagy akár édeskésebb.
El fogom használni esténként, de nem fogom újravenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 31.

El fogom használni esténként, de nem fogom újravenni.

AnnaR

(!)
2024. január 5.

Tesztelésre kaptam a terméket.

Nagyon örültem, hogy megkaptam a lehetőséget, mert az ajkaim valahogy nem tudnak meggyógyulni mostanában. Kicserepesedtek, szárazak voltak, kirepedeztek, ha elfelejtettem kenni, ráadásul ilyenkor, a sebes-sérült ajkakkal a herpesz veszély is nagyobb.
Először éjszakára kentem fel, aztán napközben is. Engem meglepett, hogy mennyire mentolos, de ez hamar elillant, miután az ajkaim megnyugodtak, ugyanis ez a krém nagyjából azonnal elkezd hatni. Színre amúgy fehér, de egész jól el lehet oszlatni az ajkakon és így a színe sem látszik. Több, mint egy hete használom, most már kezdem a napi kettőről egyre csökkenteni a használatát, mert úgy érzem egy ajakápló elég lesz hétköznapokra, nem mellesleg hiányzik a rúzsozás is : D Úgy néz ki, hogy tényleg rendbe tette az ajkaimat, nem csak felületesen ápolta, mint az eddigi termékek, én nagyon meg vagyok vele elégedve. Herpesz ellen is beválik, úgy néz ki, legalábbis megelőző hatása biztos hogy van, ugyanis még a hólyagok megjelenése előtt elmúlt a viszkető érzés, ami az utolsó előtti lépés nálam az ajakherpesz előtt...

Szóval tetszik, valószínűleg megvenném teljes áron is, mert nem tartom drágának, de egész évben nem hiszem, hogy használnám. Így viszont egy-egy hetes-két hetes "kezelés " alkalmára nagyon jó és hasznos

Update: Mivel az influenza járvány engem sem kímélt így immunrendszer híján előjött a felső ajkamon a herpesz. Kevesebb mint öt nap alatt teljesen meggyógyította, még csak seb sem maradt utána. Eddig egyik jónak tartott krémem sem segített ennyire gyorsan. Most már biztos, hogy csillagos ötös a termék :)

Ui.: 2024.01. visszataláltam hozzá :D A Carmex nekem nem tetszik annyira, ez teljesen jó alternativa helyette, ráadásul ott van az ajakherpesz megelőző tulajdonsága is . Szuper termék, ajánlom továbbra is

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 5.

Tesztelésre kaptam a terméket.

Feketemacska

2023. július 29.

Ajakbalzsamnak nem találtam eléggé hidratálónak, majdnem mintha kissé szárított is volna, de amikor úgy érzem hogy viszket a szám pereme mintha herpesz akarna előjönni oda egyből ezt kenem. Arra nekem tökéletesen bevált. Ajakbalzsamnak pedig a mentolos Blistex a kedvenc, az jól hidratál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 29.

sz.rebeka

2023. július 18.

nekem a carmex a 10/100000, de ez sem rossz. eléggé ápol,hidratál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. július 18.

nekem a carmex a 10/100000, de ez sem rossz. eléggé ápol,hidratál.

mesiii06

2023. május 23.

Az állaga nagyon furcsa. Engem egy az egyben mind illatra, mind kinézetre a fogkrémre emlékeztet. Én azt a wow hidratálást sem látom, amit mások annyira emlegetnek. Ausztriába viszont csak ezt találtam jónak. Azt hiszem keresgélek még.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. május 23.

Redzso

2023. február 14.

Egy betegség miatt az ajkam nagyon ki volt cserepesedve, folyamatosan húzódott. Az itthoni ajakápolók semmit sem segítettek. A drogériában sokáig válogattam, elolvastam az itteni véleményeket és végül erre esett a választásom és nem bántam meg. 2 nap alatt teljesen rendbe tette az ajkaimat. Elsőre furcsa volt, hogy mentolos a krém - mert ez valóban inkább egy krém, nem hasonlít egy másik ajakápolóra sem az állaga - de hamar beszívódik és kellemes érzetet hagy maga után.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 14.

emiko

2022. december 8.

Életmentő. Konkrétan már véres-sebes volt az ajkam, amikor úgy voltam vele "bánomisén". Helyre hozta fél nap alatt, a sebek 2-3 nap alatt begyógyultak. Azóta minden este használom és classic carmex-szel "zárom". Minden nap tökéletes és hidratált így az ajkam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 8.

Fma

2022. szeptember 15.

Először síeléskor kirepedt ajkaimra használtam egy barátnőmét, még megboldogult lánykoromban, amit ő akkor Ausztriában szerzett be. Azóta is kerestem, míg végre évek múltán megjelent itthon is.
Egyszerűen verhetetlen. Nagyon hamar becuppan, hűsíti és azonnal puhává varázsolja az ajkaimat, sebet nem csípi, jól gyógyítja. Az íze is fincsi, hatását sokáig érzem.
Ami miatt közelébe sem ér más ajakápoló cucc, hogy ennek nincsen semmilyen visszamaradó viaszos érzete, itt csak az instant pihe-puha ajkak maradnak egy intenzíven mentolos íz mellett.
Kipróbáltam a stick verziót is, az sem rossz, de ez a folyékony verzió nálam a legeslegjobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 15.

mattmania

2022. február 7.

Nagyon bevált, végre egy termék ami nem szárít a kámforral hanem tényleg hidratál😊😊

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. február 7.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Oil
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Lanolin, Glycerin

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak. Segíti még az oldhatatlan részecskék szép és egyenletes eloszlatását a kozmetikai formulákban.

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Íz- és illatanyag keverék, az EWG szerint a Fragrance / Parfum összetevő szinonímája.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

Emulgeálószer és felületaktívanyag.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

A timol egy monoterpén fenolszármazék vegyület (C10H14OH) amely izomer a karvakrollal. A kakukkfűillóolajában található nagyobb mennyiségben, de sok más illóolaj is tartalmaz timolt. Fehér kristályos anyag, kellemes aromával és erős antiszeptikus tulajdonságokkal.