Blistex

Ár:   800 Ft   Kategória:   Ajakápolók
Kiszerelés:   6ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: KréMáté, az összetevőket feltöltötte: Fannalin, Módosítva: 2018. november 6.

Kiszerelés:   6ml
Kategória:   Ajakápolók

Hidratál, herpesz esetén is használható, fényvédőt tartalmaz.

hangi

2020. július 29.

Könnyű felkenni, és bár nekem nem szoktak bejönni a bizsergetős ajakápolók, ennek jól áll. Valóban egy darabig ott marad az ajkakon, nekem kicsit úgy tűnik, mintha ragasztót kennék a számra (nem ragad össze, csak a fehér krém valahogy pont olyan állagú) Akkor szoktam felkenni, amikor a sminkemet elkezdem, és mire a rúzsozáshoz érek, szuperül megpuhítja az ajkaimat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 29.

vikimaja

2020. június 27.

A Carmexnél biztosan nem jobb, és mivel fehér réteget hagy maga után csak itthon használom, de egész szépen teszi a dolgát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 27.

bleauwsy

2020. május 22.

Legrosszabb esetben ehhez a kis csodához fordulok. Szépen kihúz a slamasztikából és mintha enyhén hűsítene is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. május 22.

Janka1019

2020. április 10.

Inertát szedek a bőrömre ami BRUTÁLISAN kiszárította az ajkaimat. Néha volt, hogy reggelre véresre cserepesedett a szám, viszont ez a csodaszer megmentett engem. Csak lefekvés előtt szoktam bekenni a számat a fehér színű réteg miatt, nappalra pedig maradt a carmex. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 10.

Fehereszti

2020. március 1.

Én nem igazán szeretem ezt az ajakápolóm. Az olajosabb része különválik és egyben ki sem tudom nyomni a krémmel, aztán ha kiügyeskedem valahogy és felkenem csúnya fehér réteget hagy a számon, nincs különösebb jó hatása és büdös is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 1.

anna48

2020. január 26.

Nagyon száraz, cserepes, kirepedezésre hajlamos a szám főleg télen. A stiftes ajakápolóknál valamiért eredményesebbnek gondoltam a krémes ajakápolókat mielőtt ezt kipróbáltam. Hát mit ne mondjak... ezt a hosszútávú hatást a jóval olcsóbb labellom is eléri sokkal kevésbé kellemetlen szaggal. A szám már akkor újra száraz érzetű amíg a fehér réteg még teljesen be sem szívódott a krémből. Az viszont kétségtelen, hogy arra a fél órára tényleg rendbe teszi az ajkakat és szinten tudom tartani egy másik ajakápolóval az eredményt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. január 26.

Gigicica

Korcsoport: >54
2020. január 6.

Ajakherpesz kezelésére sokkal hatásosabb, mint bármilyen más gyógyszertári készítmény. Akár 1 nap alatt elmulasztja.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. január 6.

sztike

2019. december 30.

Az all-time-favourite tégelyes labellómnak sanyi, kivonták, úgyhogy marha gyorsan kellett valami helyette. Mivel nekem a klasszik zsírkréta állagú stiftes "ajakbalzsamok" nem használnak, a rommá dicsért carmex meg lófüttyöt nem ér (igen, notórius carmex-ellenszurkoló vagyok és nem félek leírni), igyekeztem a többi márka terméke közül valami krémesebbet választani, így jött haza velem ő. Bár a kialakítása azt sugallja, nekem nem jött be az egyből szájra kenős módszer, folyton törölgethettem utána az applikátorát, így inkább tiszta kézzel viszem fel. Nincs olyan jó, mint a Labello volt, de még mindig az egyetlen elfogadható alternatíva...

UPDATE:
Fú gyerekek...hát ez egy szép, cupákos NEM. Nem annyira NEM, mint amennyire a fentebb aposztrofált zsírkréták, de azért elég határozottan NEM. Továbbra is csak éjszakára használtam inkább, de egyre több gondunk akadt egymással, úgyhogy szétválnak útjaink. Kezdjük azzal, hogy kb. minden második használatkor a tubusból kinyomva az emulzió szétesik és egy áttetsző, olajos valami jön ki helyette, ami nem hidratál, de legalább ragad, hogy azért legyen valami plusz szolgáltatás is a dologban. A másik gondom vele, hogy gyakorlatilag megsavanyodik. Nem tudom, más is tapasztalta-e, de nekem kettő is van, és mindkettő kb. 1 hónap után már nem mentol illatú volt, hanem savanyú szagú. Eléggé gusztustalan, pláne, ha belegondolok, hogy savanyodást a baktériumok szoktak okozni, én meg ezt elvileg a számra kéne hogy kenjem. Mindezt úgy produkálja, hogy sosem értem az applikátorral a számhoz, mindig kézmosás után értem hozzá és le is töröltem a tubust a művelet végén. Szóval sajnálom kispajtás, de eddig voltunk mi barátok... (Btw.: helyette a Nivea klasszik kék tégelyesét használom éjszakára ajakbalzsamnak, fényévekkel jobb!)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. december 30.

UPDATE:

Verena

2019. december 4.

Extrém száraz, cserepes ajkakkal küzdök, ezért mindig nyitott vagyok új ajakápolókra. Rendkívül csábító volt a kedvező ár és a jó vélemények, viszont sajnos nálam elmaradt a csoda hatás. Állandó kenegetés mellett sem vettem észre jelentősebb javulást, ha pedig beszívódott, utána még szárazabbak voltak az ajkaim. Keresgetem tovább AZ ajakápolót, ez sajnos nem az :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 4.

zsonody

2019. szeptember 27.

Idén sajnos extrémen kiszáradt a szám, mindenképpen egy nagyon krémes és nem stiftes ápolót szerettem volna. Eleinte a Carmex hasonló termékét akartam megvenni, de aztán meggondoltam magam és nem bántam meg. Azt is nagyon szeretem, de a Blistex valahogy tényleg nagyon szépen hidratálja az ajkat és számomra hosszan tart a hatása, csak nehezen szívódik be, ezért nem adtam meg az 5 csillagot. Ennek ellenére mindenképpen újra fogom venni, mert reggel felkenem és utána jó ideig nem kell a cserepes ajkak miatt aggódnom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 27.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Polyglycerin-3

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Zsírsav féle, melyet bőrpuhító (emollient) anyagként, emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak a kozmetikumokban.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

A timol egy monoterpén fenolszármazék vegyület (C10H14OH) amely izomer a karvakrollal. A kakukkfűillóolajában található nagyobb mennyiségben, de sok más illóolaj is tartalmaz timolt. Fehér kristályos anyag, kellemes aromával és erős antiszeptikus tulajdonságokkal.

Myristic Acid ti I eu I i 3 0

Emulgeálószer és felületaktívanyag.