Bobbi Brown

Ár:   16 690 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   6,6 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Bobbi Brown márkabolt, Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Aimet, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. május 7.

Ár:   16 690 Ft
Kiszerelés:   6,6 g
Lelőhely:   Bobbi Brown márkabolt, Douglas

Ultra-puha, finom és természetes áttetsző púder, mely azonnali ragyogást ad a bőrnek. Természetes bőr élénkítő növényekkel és fényvisszaverő porral.

Árnyalatok: Porcelain, Bare, Nude, Buff, Golden, Rich

Ár: 6.000 Ft , Eladó: Adrienna
Állapot: kb. 3 alkalommal használt, Helyszín: --, fizetés: Jelenleg postán maradó ajánlott levélként/Foxpost-tal tudom küldeni.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

baci

2023. december 28.

Életem első highlightere. A természetes smink híve vagyok, nem szeretem a feltűnő színeket, nagy csillámokat. Valóban azt teszi, amit a neve is mond: nude és illuminating, azaz csillámló :) Ezek a csillámok viszont annyira nagyon apró csillámok, hogy alig vehetőek észre, és nem peregnek ide-oda, nagyon elegáns megjelenést nyújt. Én úgy érzem, hogy szépen kiegészíti a természetes sminket, nagyon nem lehet mellélőni vele. VISZONT túl sokat nem is ad hozzá a hétköznapi sminkemhez. Az árához képest talán többet vártam tőle.
Nekem a kisebb kiszerelés van meg, még ez is elég lesz életem végéig napi használat mellett. Ha elfogy, valószínűleg nem fogom újra venni az ára miatt.
Visszafogott sminket kedvelőknek, illetve bátortalan highlighter használóknak ajánlom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 28.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Sodium Hyaluronate

A sztearinsav alumínium sója. A kozmetikumokban emulzióstabilizáló és sűrítőanyagként használatos segédanyag.

Növényi olajokból származó emolliens anyag, mely megakadályozza a vízveszteséget. Kellemes és sima utóérzetet kölcsönöz a bőrnek és segít csökkenteni a zsíros érzetet, amelyet a formula más nehezebb olajai okoznak.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag, mely elegáns, selymes textúrát és jobb csúszást ad a termékeknek.

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Fekete eperfa gyökér kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló, Paula Begoun szerint nincs ismert hatása  a bőrre.

Szőlő gyümölcs kivonat. Bár a szőlőmag kivonatnak és a szőlőmagolajnak előnyösebb (antioidáns) hatásai vannak a bőrre, de az összetevő egyik gyártójának információi szerint a szőlő gyümölcsének a kivonata is rendelkezik némi antioxidáns, valamint nyugtató, hidratáló és tápláló hatással.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.