Boucheron

Ár:   63 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Douglas, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: RekaKrem, Módosítva: 2018. szeptember 3.

Ár:   63 000 Ft
Lelőhely:   Douglas, online

A 2017-es La Collection egyik darabja.

Fejillat: mandarin, körte, fekete bors

Szívillat: írisz, jázmin, kunkor

Alapillat: pacsuli, fehér pézsma, vanília

Ár: 800 , Eladó: skin
Állapot: Kipróbált, Helyszín: Miskolc, fizetés: Postán maradó
Fújós! Boucheron Iris de Syracuse EDP
Ár: 1700/3300 - 5/10 ml , Eladó: Fanika
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: --

Torpece

2019. november 4.

Egy fújósnyi mennyiség boldog tulajdonosa vagyok és már most nézegetem, honnan tudnám majd üvegében beszerezni. Nagyon finom bőrös-íriszes illat, ami rajtam egy komfortos íriszes-púderes illattá alakul. Egyedül a tartóssága nem 100% sajnos, de ezt leszámítva nálam toplistás jelenleg.

Update: Megvan üvegében és mintha másabb, sokkal-sokkal jobb lenne mint a fújós volt. Gyanítom, hogy az a fújós nem ugyanez volt, lehet nem is volt eredeti. Sokkal tartósabb így üvegéből, tökéletes illatkompozíció. Púderes-írisz illat, nekem nagyon hasonlít a másik nagy kedvencemre, az Ormonde Jayne Vanille d'Irisre,

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 4.

Burya

2019. szeptember 29.

Sosem szerettem a púderes illatokat, így az írisz pont egy olyan összetevő, amivel hadilábon állok, de ez kifejezetten tetszett. Nem a tipikus babapopsi púder illat, van benne valami nyers, zöld összetevő is, a pacsuli és a bors jó választás volt hozzá. Az egyetlen problémám, hogy ez nagyjából 5 percig tart csak, utána ez is púderes lesz, plusz előjön a vanília is, amit ki nem állhatok, s még ez az édes kis szösszenet is olyannyira bőrközeli, hogy szinte észre se lehet venni. További 5 perccel később pedig már nincs is. Kár, mert ebből egy fújósra beneveztem volna...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 29.

kvin

2019. augusztus 23.

Nagy Boucheron rajongóként óriási örömet éreztem, amikor kiszabadítottam az átmeneti kis kartonbörtönéből és végre magamhoz ölelhettem eme nemes hölgyet, hála Krisztának!
Egy ideig csak nézegettem, üvegéből szimatolgattam és hímes tojásként bántam vele, amit ez az elegáns, minőségi külcsín joggal megkövetel.
Aztán amikor lenyugodtak körülöttem a kedélyek, letettem az önként vállalt melós-lantot, betettem a kedvenc zenéimet, úgy döntöttem, itt az ideje kipróbálnom Őfelségét.
Sajnos ideje korán borultam térdre, a vörös szőnyeges udvari háztartás szemvillanás alatt szertefoszlott, helyette egy hagyatéki kiállításon találtam magam, ami századelős parasztházak hétköznapi relikviáit értékesíti fellelt állapotban. Régi fújt-üveg váza, a benne poshadó vízzel együtt, egy kopott fém szappantartó megbarnult faggyúval, ólomezüst tálca, rajta a már avasodó vajjal. Szinte felfordul a gyomrom az élménytől, annyira avítt, annyira dohos, annyira letaglózó... merthogy iszonyú erősen nyit, szinte rárobbant a bőrömre, ráfröcskölt a mandarin, amit utána erősen beszórtak borssal, mintha tequiláznál... csakhogy a kezdetleges bódulatból kijózanító fejbecsapásként ér a méhecskék által szállított íriszpor, ez a hűvös méltóságú lila virág minden érzékedet beporozza, az orrodon, torkodon át a gyomrodig lejut és öklendezésre késztet.
Mire pedig elmúlik a sokk és élvezhetővé válna, - ami így önmagában kb. 3 csillagot érne - , már csak nyomokban érződik, lágyan és kedvesen, egy édeskés hangulaton szállingózó sziromként.
Eddig úgy gondoltam, hogy szeretem az íriszes parfümöket, pl. a Au Pays de la Fleur d'Oranger Rose Irisée istenien működik rajtam, annak ellenére, hogy nem szeretem a rózsát és töményen íriszes, mégis "értem" az illatot. Vele nem volt ilyen szerencsém, lehet, hogy másnak szerelem, de mi nem találtunk egymásra.
A két csillag a márkának és a gyönyörű kivitelezésnek szól.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 23.

A két csillag a márkának és a gyönyörű kivitelezésnek szól.

Sompi1

2019. július 20.

Nagyon tetszik az illata, de sajnos nagyon rövid ideig érződik rajtam. Maximum 1-2 óráig tart akkor is bele kell fúrni az orrom a csuklómba.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 20.

Asianlover

2019. július 7.

Sajnos ez az illat teszter lapon sokkal elbűvölőbb volt, mint élőben. Bőrön alig érződik rajtam. Pedig már majdnem azt hittem, hogy legyőzte Bvlgari Splendidáját, mert nem annyira édes, szebb írisz illat, lenne... ha lenne... Így viszont felejtős :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 7.

Katica13-D

2019. május 7.

Kis túlzás, de egész életemben a tökéletes íriszes illatot kerestem. Elsősorban olyat, amiből nem spórolták ki az íriszt, azonban híján van bármiféle friss, férfias és főképp nyirkos, zöld jellegnek.Amire vágytam, az púderes, virágos, púúúderes, édeskés, púderes, elegáns... S lám itt van ő, az íriszes illatok királynője! S ezt bármiféle túlzás nélkül állíthatom.
Olyan, mint amilyenre mindig is vágytam. Úgy ölel körül, mint egy fenséges selyemsál. Krémes, pézsmás-púderes, lágy, érzéki, simogató, elegáns és nagyon, nagyon, naaagyon nőies! Mondjuk az ára... izé... de cserében gyönyörűséges, rendkívül tartós, elbűvölő! Örökös helye van a parfüm gardróbomban. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 7.

mariann33

2019. április 21.

Gyengém az írisz illat,de valahogy nem sikerült még a tökéleteset megtalálnom..és nem is árasztanak el a parfümházak íriszes illattal.
A gondom az,hogy ha mégis kijön egy ilyen parfüm,azt látom,hogy a készétői túl unalmasnak vélik úgy simán az íriszt,és mindig kiegészítik olyan összetevőkkel,amitől vagy férfias lesz,vagy vajas,vagy szimplán nincs is írisz illata..ez a Boucheron már-már tökéletes!
Itt jók a hozzáadott jegyek,és bár nem a szupernőies írisz,de nincs borotvahab feeling mint a Prada íriszénél.Itt rengeteget dob rajta a vanília,amit külön nem is érezni,de minden bizonnyal attól lesz lágy,krémes(és nem vajas!),simulékony,és marad nőies.A nőiességét erősítve a jázmin édesíti,de nem édes illat,pont az arany középúton jár mindenben.Tartóssága,szillázsa a közepesnél jobb,a hatósugár viszont közepes,de egy ilyen típusú illattal egyik márkától sem fogunk csíkot húzni,ez nem az a kategória.
Az ára borsos,cserébe tekintélyes mennyiséget kapunk(125ml)egy tekintélyes üvegben,ami nagyon igényes(és súlyos).
Nem hasonlítanám a Pradához,az sokkal karakteresebb,élesebb illat,más.Ha már a Pradát kell valamihez,az csakis a Montale lehet,de a Montale mégiscsak niche,így nem meglepő hogy jóval kifinomultabb,és még mindig ott tartok,hogy a legtisztább írisz parfüm az Intense so iris.
A Boucheront nagy-nagy örömmel fogom nyáron használni,mert nagyon jól sikerült,nagyon tetszik,az utóbbi évek legjobb írisze!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 21.

Verona5

2019. április 19.

Egyébként sem csípem az íriszt, de ez még azok között is egy gyenge, felejtős illat, a vaníliásnál is gyengébbre sikerült. Nem lesz ő sem áttörés. De látom itt másoknak nagyon tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 19.

Fanika

2019. március 20.

Az íriszes illatok királynője, ez most már teljesen biztos! Vacilláltam, hogy melyik kerüljön a polcomra: ez vagy a Montale So Irise, és az előbbi mellett döntöttem. Mindkettő csodaszép illat, de ez finomabb, édesebb, nőiesebb. Rendkívül tartós a bőrömön is, legalább 8 órát kibír, és a leszáradása is érzéki. Azt hiszem, örök darab marad!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 20.

RANITA

2018. december 11.

Az egyik legfinomabb írisz illat, amit próbáltam. Krémes, puha, de ott simul benne valami fülledt nőiesség. Nekem tetszik benne a pézsma.:)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 11.