Boucheron

Ár:   63 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Douglas, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: RekaKrem, az összetevőket feltöltötte: Linett21, Módosítva: 2024. február 7.

Ár:   63 000 Ft
Lelőhely:   Douglas, online

A 2017-es La Collection egyik darabja.

Fejillat: mandarin, körte, fekete bors

Szívillat: írisz, jázmin, kunkor

Alapillat: pacsuli, fehér pézsma, vanília

Boucheron Iris de Syracuse EDP 5/10 ml
Ár: 2.800,- / 4.500,- Ft + postaktg./Foxpost , Eladó: Zsuzsu11
Állapot: frissen átfújva, Helyszín: --, fizetés: postázás előtt banki átutalás
Fújós! Boucheron Iris de Syracuse EDP 10/5 ml
Ár: 4000/2800 + posta , Eladó: Fanika
Állapot: frissen fújva , Helyszín: --, fizetés: utalás után posta, packeta, fox

Oeminoemi

2023. december 30.

Számomra nem a legszebb íriszes illat, de közel van hozzá. Az elején szeretem a legjobban amikor enyhe, répás kicsit műanyagos friss (videókazetta illat, ha még emlékszik rá valaki) arca jön elő. Utána porossá, szúróssá válik, egy elegáns rúzsos illattá kerekedik. Az üvege brutál nagy, nehéz, rettegek mikor ejtem el.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 30.

Dormir

2023. május 24.

Fantasztikus írisz! Nekem a Prada volt az etalon, amit a Montale írísze lekörözött a tartóssága miatt. Most pedig új első született.
A Prada arisztokratikus, hűvös és uniszex,ez pedig lágy, nőies. Az elején pici faforgács édeskés illata is belevegyül, utána pedig virágos, édes. Számomra nagyon üdítő, könnyed, enyhén szappanos, a szimpla.írosznél egy fokkal komplexebb, és szerencsére nem illan el rólam.

Imádom! Imádom! Fura mód, van egy kis füstösség is benne, annak ellenére,hogy tiszta, szappanos illat, és rajtam tartós továbbra is. Nagyon ápoltnak, kifinomultnak érzem magam,amikor viselem, és emellett olyan könnyed, felszabadult, mint a tiszta, üde, nyári reggelek. Kedves és makulátlan.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. május 24.

Plusskutya

2023. február 12.

Nagyon szerettem a Prada Infusion D'Iris illatát, éveken át fújkodtam különleges alkalmakra, egyedi, a mainstream illatok világán felülemekedő, időtálló klasszikusként. Aztán valami bekattant és elkezdett zavarni a porossága, szinte fojtogatónak éreztem. Új otthont kerestem neki, és elkezdtem kutatni azt az íriszes parfümöt, ami ugyanazt tudja illatban és tartósságban mint a Prada, de nem akar megfojtani.
Ez lett a befutó. Először a csomagolása fogott meg, hát mennyire gyönyörű! És nem csak a marketing fotókon sugallja az eleganciát és a minőséget. A kupakja súlyos fényes műanyag, az üvege vastag, nehéz, igazi dísztárgy.
És a beltartalomra sem lehet panasz. Tartós és szép illat, az íriszek szerelmeseinek :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 12.

Bridge29

2021. május 25.

Egy nagyon szolid bőrközeli illat. Gyönyörű minőségben hozza az írisz illatát. Poros isteni. Esküszöm ha nem lenne ennyire drága megvettem volna . Megnyugtató . A világos lila passzol hozzá. sajnos rajtam nem tartós csak ezért 4* Minőségi semmi mű!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 25.

Myrtle

2021. május 19.

Igazi kis gyöngyszem ez az illat. Mintha ötvözték volna a két kedvenc íriszes illatomat egy még tökéletesebb kompozícióban. Az elején földes, nyers, vajas írisszel indul (mint az Houbigant Iris des champs) , ami egy kis vaníliás csavarral egy nagyon szép, púderes-virágos illattá szelídül, ami a Prada Infusion Iris-re emlékeztet, annak a szúrós lecsengése nélkül. A csipetnyi vanília az egésznek napsütötte, bájos nyári jelleget kölcsönöz, szinte melengeti a bőröm. Csipetnyi ibolyát is kiérzek belőle, bár nem szerepel az illatjegyek között. Maximális pontszámot érdemel. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 19.

Piscinke

2021. január 12.

Sejtettem, hogy jó lesz, mert kb. mindent imádok, ami íriszes. De hogy ennyire finom!!! Nagyon addiktív. Gyönyörűen kiegészítik egymást a jegyek, dinamikusan, mintha valami folytonos fogócskát-bújócskát játszana egymással a vaníliás lágy édesség, az írisz száraz porossága, meg a fűszerek. Elegáns púderes illat keveredik ki ebből a nagy dinamizmusból.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 12.

Torpece

2019. november 4.

Egy fújósnyi mennyiség boldog tulajdonosa vagyok és már most nézegetem, honnan tudnám majd üvegében beszerezni. Nagyon finom bőrös-íriszes illat, ami rajtam egy komfortos íriszes-púderes illattá alakul. Egyedül a tartóssága nem 100% sajnos, de ezt leszámítva nálam toplistás jelenleg.

Update: Megvan üvegében és mintha másabb, sokkal-sokkal jobb lenne mint a fújós volt. Gyanítom, hogy az a fújós nem ugyanez volt, lehet nem is volt eredeti. Sokkal tartósabb így üvegéből, tökéletes illatkompozíció. Púderes-írisz illat, nekem nagyon hasonlít a másik nagy kedvencemre, az Ormonde Jayne Vanille d'Irisre,

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 4.

Burya

2019. szeptember 29.

Sosem szerettem a púderes illatokat, így az írisz pont egy olyan összetevő, amivel hadilábon állok, de ez kifejezetten tetszett. Nem a tipikus babapopsi púder illat, van benne valami nyers, zöld összetevő is, a pacsuli és a bors jó választás volt hozzá. Az egyetlen problémám, hogy ez nagyjából 5 percig tart csak, utána ez is púderes lesz, plusz előjön a vanília is, amit ki nem állhatok, s még ez az édes kis szösszenet is olyannyira bőrközeli, hogy szinte észre se lehet venni. További 5 perccel később pedig már nincs is. Kár, mert ebből egy fújósra beneveztem volna...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 29.

kvin

2019. augusztus 23.

Nagy Boucheron rajongóként óriási örömet éreztem, amikor kiszabadítottam az átmeneti kis kartonbörtönéből és végre magamhoz ölelhettem eme nemes hölgyet, hála Krisztának!
Egy ideig csak nézegettem, üvegéből szimatolgattam és hímes tojásként bántam vele, amit ez az elegáns, minőségi külcsín joggal megkövetel.
Aztán amikor lenyugodtak körülöttem a kedélyek, letettem az önként vállalt melós-lantot, betettem a kedvenc zenéimet, úgy döntöttem, itt az ideje kipróbálnom Őfelségét.
Sajnos ideje korán borultam térdre, a vörös szőnyeges udvari háztartás szemvillanás alatt szertefoszlott, helyette egy hagyatéki kiállításon találtam magam, ami századelős parasztházak hétköznapi relikviáit értékesíti fellelt állapotban. Régi fújt-üveg váza, a benne poshadó vízzel együtt, egy kopott fém szappantartó megbarnult faggyúval, ólomezüst tálca, rajta a már avasodó vajjal. Szinte felfordul a gyomrom az élménytől, annyira avítt, annyira dohos, annyira letaglózó... merthogy iszonyú erősen nyit, szinte rárobbant a bőrömre, ráfröcskölt a mandarin, amit utána erősen beszórtak borssal, mintha tequiláznál... csakhogy a kezdetleges bódulatból kijózanító fejbecsapásként ér a méhecskék által szállított íriszpor, ez a hűvös méltóságú lila virág minden érzékedet beporozza, az orrodon, torkodon át a gyomrodig lejut és öklendezésre késztet.
Mire pedig elmúlik a sokk és élvezhetővé válna, - ami így önmagában kb. 3 csillagot érne - , már csak nyomokban érződik, lágyan és kedvesen, egy édeskés hangulaton szállingózó sziromként.
Eddig úgy gondoltam, hogy szeretem az íriszes parfümöket, pl. a Au Pays de la Fleur d'Oranger Rose Irisée istenien működik rajtam, annak ellenére, hogy nem szeretem a rózsát és töményen íriszes, mégis "értem" az illatot. Vele nem volt ilyen szerencsém, lehet, hogy másnak szerelem, de mi nem találtunk egymásra.
A két csillag a márkának és a gyönyörű kivitelezésnek szól.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 23.

A két csillag a márkának és a gyönyörű kivitelezésnek szól.

Sompi1

2019. július 20.

Nagyon tetszik az illata, de sajnos nagyon rövid ideig érződik rajtam. Maximum 1-2 óráig tart akkor is bele kell fúrni az orrom a csuklómba.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 20.

Hidratálók: Propylene Glycol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.