Byredo

Ár:   47 000 Ft és 67 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Heloise, az összetevőket feltöltötte: Maksi, Módosítva: 2021. október 25.

Ár:   47 000 Ft és 67 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Illatkategória: orientális-fás

Fejjegyek: fekete ribizli, bársonyvirág, afrikai narancsvirág, amalfi citrom, bergamott

Szívjegyek: ciklámen, jázmin, ibolya

Alapjegyek: virginiai cédrus, vetiver, pézsma, borostyán

Keresek, keresünk!! Byredo ÜRES üvegeket!
Ár: Megbeszélés szerint , Eladó: Moringa

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Plusskutya

2022. január 29.

Számomra az eddigi legnagyobb parfümmeglepetés.
Régóta kíváncsi voltam rá, ma csuklóra fújva végre sikerült megismerkednem vele.
Kifújás után nagyon nem tetszett, töménynek, férfiasnak, fantáziátlannak éreztem, a gyerekem pedig annyira elborzadt tőle, hogy megtiltotta, hogy ezután még bármihez nyúljak a parfümériában.
Aztán telt az idő, és bevásárlás közben meg-megcsapott egy ismeretlen, de nagyon kellemes illat - sokára esett le, hogy az alkarom illatozik. Nehéz leírni, a parfüm 180 fokos fordulatot vett rajtam és az elviselhetetlen 'szag' valami csodává szelídült. Lédús friss egzotikus gyümölcsök jelentek meg előttem, frissen, üdén, de mégis puhán és krémesen. Addiktív volt.
De sajnos csak volt, mert túl gyorsan bőrközelivé vált, beédesedett, és azt a különleges illatfoszlányt csak szinte orrörésig a csuklómba fúrva sikerült felelevenítenem a 3. órától.
Sajnálom, mert a középidőben érzett csoda miatt azonnal rohantam volna egy teljes üvegért (ami persze teljesen szükségtelen, mert annyi parfümöt sikerült felhalmoznom, hogy még az unokáim is ezeket fogják fújni (és még bőven kiskorú a lányom), szóval rohantam volna, de a tartóssága teljesen lelombozott. Elengedem. Az illatélmény miatt járna az 5 csillag, de a tartósság miatt le kell vonnom minimum egyet :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 29.

Számomra az eddigi legnagyobb parfümmeglepetés.

Kincskereso

2022. január 18.

Érdekes, hogy bizonyos illatokat évek múlva újra tesztelve teljesen máshogy érzékelek.
A BdA is ezek közé tartozik. Valamiért újra tettem vele egy próbát nyár végén. Szelíd, izzadtságszag-mentes, könnyű, szerethető oldalát villantotta meg. Egy békebeli hangulat, mely egyben friss és kissé száraz is. Oly nyilvvánvaló könnyedséggel simult rám, hogy már üvegestül csücsül a gardróbomban: együtt várjuk a tavaszt. ;)

Korábban:
Csatlakozom az elôttem szólókhoz.
Az én bôrömön is egy jelentéktelen és erôtlen illat... a “Bal” legfeljebb olyan értelemben köszön vissza a parfümben, hogy van benne egy kellemetlen, szúrós felhang is. Ez engem egy az egyben a nagy táncban megizzadt test szagára emlékeztet... Ki szeretne izzadtságszagú lenni?

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. január 18.

Korábban:
Csatlakozom az elôttem szólókhoz.

Purnima

2021. december 20.

Számomra van benne valami annyira tolakodó és harsány összetevő, hogy keresve se találom a finom púderességet. Talán zuhanyzás után csak, ha lemegy a nagyrésze, mert még este 7-kor is majd megfulladok a reggeli fújástól. Viszont kétségtelen, hogy egyedi illat, semmihez se tudnám hasonlítani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 20.

silence

2021. október 16.

UPDATE: 2021. Október 16.
Azóta piszkálja a fantáziám, amióta először találkoztam vele…… azt vettem észre, hogy egyre többet nyúlok a kis mintámért, újra és újra érezni akarom!
A sok minta-kóstolgatásnak egy idő után vásárlás lett a vége, ekkor már nem apróztam el: 100 ml-s kiszerelést rendeltem a Byredo-tól.
Nagyon megszerettem, hihetetlenül kiegyensúlyozott, békés, pihentető illat!
Rajtam a citrusos, gyümölcsös kezdés után enyhén krémes, majd púderes hatásúvá válik, amiben a jázmin és az ibolya játszadozik egymással, mindez egy enyhe fás, cédrusos alapba csomagolva.
Nem feltűnő, nem kihívó, nem hivalkodó, szolid kis komfort-illat, amibe mindig jól esik beleburkolózni….
Érdekes, mert régebben nem túlzottan voltam oda az ilyen visszafogott, szerény illatokért, mostanában azonban ezekben érzem igazán jól magam….

2021. Január 10.
Valószínűleg elfogult vagyok ezzel az illattal, de nem tudok rosszat írni róla.
Bennem nagyon szép emlékeket ébresztett már rögtön a felfújáskor...
Pár percig kattogott az agyam, milyen tusfürdőre vagy szappanra emlékeztet, majd bevillant; rögtön megrohantak az emlékek.
Finom, könnyed tisztaságillat, Drága, imádott Nagyimnak volt ilyen illata, mikor fürdés után tiszta ruhába bújt.
A mai napig nem tudom, hogy vajon a mosdószappanjának, vagy a ruhájának volt ilyen kellemes illata (felteszem, hogy mindkettőnek, mivel akkor még házi szappannal mostak és azzal is fürödtek)
Na, mindegy is..... a lényegen nem változtat, mert nagyon tetszik!
Finom könnyed, kedves kis illat, ami visszafogott sillage mellett meglepően tartós rajtam.
Délután 4 körül fújtam magamra a kis fújós mintámból, az esti tusolás után, este 9-kor még mindig meg-megcsapott az illata.
Légiesen könnyű, virágos-fás, harmonikus kis illat, nem lehet nem szeretni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 16.

UPDATE: 2021. Október 16.
Nagyon megszerettem, hihetetlenül kiegyensúlyozott, békés, pihentető illat!

2021. Január 10.
Valószínűleg elfogult vagyok ezzel az illattal, de nem tudok rosszat írni róla.
Bennem nagyon szép emlékeket ébresztett már rögtön a felfújáskor...
Na, mindegy is..... a lényegen nem változtat, mert nagyon tetszik!
Légiesen könnyű, virágos-fás, harmonikus kis illat, nem lehet nem szeretni!

Luna1024

2021. szeptember 21.

Ötszázadik véleményemet mi másról írhatnám, mint a szívemnek legkedvesebb illatról?

Lassan hét éve vált hobbimmá a parfüm-tesztelés, a sok év alatt rengeteg illatot ismertem meg, de soha, egyik se rabolta el úgy a szívemet, mint a Bal d'Afrique. Az életemnek egy igen szomorú időszakában találkoztunk először, amikor eltávolodtam sok dologtól, amit korábban szerettem, hónapokig nem használtam parfümöket sem. Egy nyaralás alkalmával aztán kezembe akadt a több hónapja vásárolt fújós (tulajdonképpen az egyetlen fújós, ami akkoriban nálam volt), "tessék-lássék" elkezdtem fújkálni, a rutin pedig lassanként szokássá vált. Újra meghozta a kedvem az illatokhoz, a korábban szeretett dolgokhoz. Úgy éreztem, mintha egy szépen fénylő kis lámpás lenne, ami visszavezet a jól ismert, biztonságos útra. Olyan kötődés alakult ki köztünk, amivel semmilyen más parfüm, a világ legzseniálisabb, legdrágább illata sem tudna versenyezni.
Ha csak egyetlen parfümöm lehetne életem végéig, gondolkodás nélkül Őt választanám. Ha ég a ház, és csak egyet tudok magammal vinni: Bal d'Afrique.
Hónapokba telt, míg összekapirgáltam rá a pénzt, de tudtam, hogy KELL egy üveg belőle, és ezzel egyike annak a két niche illatnak, ami teljes kiszerelésben csücsül a polcomon (a másik az Orchidee Vanille).

Kifújást követően nagyon emlékeztet a Trussardi Inside-ra (és látom, nem csak nekem tűnt fel a párhuzam :)), de utána eltűnik a hasonlóság. Nem hasonlít igazán semmire, amit ismerek: kicsit virágos, kicsit édeskés, kicsit fás, selymes, nőies vetiver-jázmin illat. Elvileg uniszex, de én inkább női illatnak érzem, bár lehet csak azért, ahogy rajtam viselkedik. Alapvetően az édes, gourmand illatokat szeretem, de ez a parfüm mégis olyan, mintha a bőrömre szabták volna, egybeolvad velem, tökéletesen komfortos "én-illat".

A Byredo mint márka mindig is a szívem csücske marad, egyszerűen minden, amit képviselnek, annyira passzol a személyiségemhez: az illataikat mintha a bőrömre tervezték volna, az üveg design-ja, a fekete-fehér minimalizmus... Imádom, hogy mind az illataikra, mind a megjelenésükre az egyszerűség és a letisztultság jellemző, ugyanakkor mégis mind komplex, egyedi alkotások, amiket nem tudok más parfümökhöz hasonlítani (kivétel talán a Mojave Ghost). Gyakran éri kritika a márkát, miszerint az illataik gyengék és nem elég tartósak, és bár részben egyet kell értenem (a Byredo parfümök elég távol állnak a "szillázs-szörnyeteg" jelzőtől), rajtam egész jól működnek: a Bal d'Afrique tartóssága kb. 6 óra (4-5 fújással), ami az "oké" kategória nálam, de tény, hogy inkább az érzi, aki közel hajol hozzám.

Örök darab a gyűjteményemben, nem cserélném vagy adnám el soha...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 21.

Örök darab a gyűjteményemben, nem cserélném vagy adnám el soha...

Milka71

2021. július 10.

Rajtam WU2 sampon illata van, kifújástól leszáradásig.
Ettől függetlenül tetszik, komfortos tisztaság illat. A tartóssága miatt csak 4 csillagot kap.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. július 10.

Rajtam WU2 sampon illata van, kifújástól leszáradásig.

Linett21

2021. június 30.

Update:
A nyári hőségben valóban klasszisokkal jobb alakítás nyújt, ennek kell minimum a 25 fok. Sokkal jobban muzsikál rajtam most a hőségben, mint az idei ritka hűvös tavaszon. Hűsítő és valódi, aromás cítrom, ami lassan úszik át a még mindig üdítő púderességbe. Nagyon tetszik magamon és bókot is kaptam már rá. A citromfagyi hasonlatom még mindig igaz rá.
De a tartóssága, sajnos, mit sem változott, rajtam 3-4 óránál egyszerűen nem bír többet. Feljavítom a pontszámát ugyan, de az ár-érték arány miatt ez nekem még így is csak 4 és fél csillag

2021. április 16.
Mosolygós citromszörbet :-) Fincsi!
A D&G Light blue helyett kerestem valami könnyed, tavaszi-nyári citrusosat. Hát, ezzel megkaptam! A fejillatokból csak citrust érzek, de nem az a gagyi-műanyag WC-frissítő típus; hanem, mintha épp most vágtam volna fel magam néhány citromot. Üde, erős, aromás, kicsit fanyar. 1-2 óra múlva minimális, behatárolhatatlan virágillat következik, de ez a része szerintem nagyon felejtős. Majd jön a pézsma-vetiver duó, ami szappanos-púderesen lecsendesíti a gyümiket. Kb. ennyi, de működik. Még nem szerelem, de alapvetően tetszik. Nem érzem át az a hype-ot, ami mostanság körülveszi... remélhetőleg, csak még.
Határozottan nappali illat, munkahelyre is illik. Tiniktől életkorban felfele bárkinek.
Szerintem egyáltalán nem uniszex, ez abszolút női illat; legalábbis elég furán bámulnék, ha ezt férfin érezném meg.
Tartósságával picit gondban vagyok, max. 3-4 órát tudok belőle kihozni, ami ilyen áron azért dühítő.
Még próbálgatom, talán még nem érkezett el az ideje; na, majd a hőségben! 3 és 3/4 csillag...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 30.

Update:

2021. április 16.
Mosolygós citromszörbet :-) Fincsi!

Marejke

2021. május 17.

Én is imádom, már 5 ève.
Egyszer olvastam, hogy Zsèdànak is ez a kedvenc parfümje.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 17.

Én is imádom, már 5 ève.
Egyszer olvastam, hogy Zsèdànak is ez a kedvenc parfümje.

Barbara2021

2021. május 17.

Uramisten.

Legszivesebben csak ennyit hagynek itt. Első szippantasra fejbevagott, letaglozott és rabul is ejtett. Érdekes egy fél pillanatig nekem is a nagymamám eszembe jutott, szóval lehet valami régi illatszer emleklenyomata amit elohiv. De egyáltalán nem retro, se nagyis. De lehet huszonéves csajok nyanyasnak érzik, 30 fölött tudom elkepzelni.
Muszáj volt megvennem. Ha nem lennék ennyire hűtlen, mint amennyire vagyok, ez lehetne az új signatura illatom. Zseniális. Egy ideig most ezt fogom fújni. Érdekes, mert van egy olyan érzésem vele kapcsolatban az első extazis után, hogy kételkedem, hogy jó? Vagy idegesítő? Nem nem qrva jó. De mégis, olyan fura. Igen mert még soha nem volt semmi ehhez hasonló. Egyáltalán nem tudom mit érzek, de nem is agyalok rajta. Annyira klassz ez a parfum! Eredeti, izgalmas. Hasonló izgatottságot a Baccarat Rouge váltott ki belőlem annál éreztem ugyanezt, hogy na ilyen még nem volt, ez parfum.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 17.

Uramisten.

Kristie

2021. április 20.

Kellemes, krémes, balzsamos puha tisztaságillat. Szerelem első szippantásra. 😍

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 20.

Kellemes, krémes, balzsamos puha tisztaságillat. Szerelem első szippantásra. 😍

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.