Byredo

Ár:   35 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Heloise, az összetevőket feltöltötte: Maksi, Módosítva: 2018. december 19.

Ár:   35 000 Ft
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Illatkategória: orientális-fás

Fejjegyek: fekete ribizli, bársonyvirág, afrikai narancsvirág, amalfi citrom, bergamott

Szívjegyek: ciklámen, jázmin, ibolya

Alapjegyek: virginiai cédrus, vetiver, pézsma, borostyán

Ár: 35.000 , Eladó: Ellen120
Állapot: 50/45 ml használt, Helyszín: --, fizetés: --

Dottir

2021. február 10.
Hatalmas kedvenc lett, túlélőkészletbe még nem, de alapba mindenképp bekerült. Imádnivalóan kecses és gondtalan, virágos-fás, könnyeden citrusos és vetivermódra füves-púderes csodaillat, ami szimplán attól, hogy viselem, jobbá teszi a napom. Imádok benne létezni, egy lélek- és szellemszublimátor. Két dolgot rovok fel, egyik se ér pontlevonást: 1. a szórófeje elsőrangú, irtó jól porlaszt, viszont egy fújás milliben emiatt sokkal többet jelent és gyorsabban fogy mint más parfümjeim😳 2. annyira minőségien finom, hogy sajnos sok kedvelt (és nívósnak gondolt) illatomat zárójelbe teszi...

2020. augusztus 10.
Van nekem egy ilyen Afrikai Bálom/Táncestem. Kerülgetem, figyelgetem, szagolgatom, lassan talán beleszeretek. Nem tudom, az 1920-as években milyen illatok és benyomások léteztek, ezért nehéz nem mai orral és percepciókkal dolgozni. Afrika az utolsó lenne, ami eszembe jutna róla. Egy estély is az utolsó lenne, ami eszembe jutna róla. Két utolsó nem lehet, akkor az legyen az utolsó utáni. Nem egzotikus, nem alkalmi, csillogó vagy lélegzetelállító, nem fűszeres, poros, száraz vagy fülledt. Nem különleges. Egyszerűen decens kis citrusos-jázminos púderes felhőcske, ami hűségesen burkol be minket és alkalmas arra, hogy ebben a kis helyes burokban kedves és illendő benyomást tudjunk kelteni. Stepford wives, vagy valami ilyesmi. Ettől függetlenül elbolondított, és mint egy rutintalan kezdő, már a kifújás után kértem az 50 ml-s kiszerelést. Aztán otthon leroskadtam a fotelbe, hogy nem vagyok normális. Ennyi pénzért mennyi sokkal jobb illatot vehettem volna. Érthetetlen módon mégis örülök neki. Ismerkedünk, és szimpatikusak vagyunk egymásnak. Szívesen simulunk össze. Szerelem is lehet ez még. A szillázsa visszafogott, viszont tartós, a mai 35 fokban tisztességgel helytállt. Szóval semmi extra, mégis kajálom befelé. A kecses, nüanszos légiesség, az lesz az. De ár-érték aránya botrány. Mégsem tudok nem 5-öt adni, lehet ez a Byredo-titok??

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 10.

2020. augusztus 10.

silence

2021. január 10.

Valószínűleg elfogult vagyok ezzel az illattal, de nem tudok rosszat írni róla.
Bennem nagyon szép emlékeket ébresztett már rögtön a felfújáskor...
Pár percig kattogott az agyam, milyen tusfürdőre vagy szappanra emlékeztet, majd bevillant; rögtön megrohantak az emlékek.
Finom, könnyed tisztaságillat, Drága, imádott Nagyimnak volt ilyen illata, mikor fürdés után tiszta ruhába bújt.
A mai napig nem tudom, hogy vajon a mosdószappanjának, vagy a ruhájának volt ilyen kellemes illata (felteszem, hogy mindkettőnek, mivel akkor még házi szappannal mostak és azzal is fürödtek)
Na, mindegy is..... a lényegen nem változtat, mert tetszik!
Finom könnyed, kedves kis illat, ami visszafogott sillage mellett meglepően tartós rajtam.
Délután 4 körül fújtam magamra a kis fújós mintámból, az esti tusolás után, este 9-kor még mindig meg-megcsapott az illata.
Csillogó szemekkel, felvillanyozódva mutattam a Páromnak, aki csípőből csak ennyit mondott : “nyanyás” - meglepődtem, mert nem szokott ilyesmit mondani az illataimra, ráadásul azt sem tudhatta milyen emlékeket ébresztett bennem az illat.
Nekem akkor is tetszik, nem érzek benne semmi “izzadságszagot”, amit lentebb olvasni, sőt, Párommal sem értek egyet a “nyanyás” jelzővel.
Ez egy egyszerű, könnyű, virágos-fás, szép kis szappan illat. Nincs ezzel semmi baj..... bárki bármit mond, én nem tudom nem szeretni.
Nem igazán az én illatom, ezért nem fogom üvegében megvásárolni, de az emlékek, az illatélmény és a tartósság miatt mindenképp pozitív számomra összhatás és nem tudok 5 csillagnál kevesebbet adni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 10.

Valószínűleg elfogult vagyok ezzel az illattal, de nem tudok rosszat írni róla.
Bennem nagyon szép emlékeket ébresztett már rögtön a felfújáskor...
Na, mindegy is..... a lényegen nem változtat, mert tetszik!

astarta

2020. december 3.

Többszöri tesztelés után, egy könnyed, friss, letisztult, picit citrusos, picit fás illat, némi édességgel. Tartóssága rajtam sem túl jó, de mivel egy könnyü, és nem egy nehéz illat, így nem is csoda. Szerintem nagyon jó, ö lesz a következö Byredo vásárlásom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 3.

tiltedfate

2020. november 9.

Soha nem gondoltam volna, hogy vetiver illat lehet ennyire gyönyörű. Ez a legkifinomultabb, legtisztább édes vetiver illat amivel eddig találkoztam. Tavasszal, ahogyan a lágy szellő viszi az illatot és néha meg-megcsapja az orrodat a bőrödre fújt illat a bársonyos napsütésben az valami...éteri.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 9.

Kincskereso

2019. szeptember 13.

Csatlakozom az elôttem szólókhoz.
Az én bôrömön is egy jelentéktelen és erôtlen illat... a “Bal” legfeljebb olyan értelemben köszön vissza a parfümben, hogy van benne egy kellemetlen, szúrós felhang is. Ez engem egy az egyben a nagy táncban megizzadt test szagára emlékeztet... Ki szeretne izzadtságszagú lenni?

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 13.

Csatlakozom az elôttem szólókhoz.

SPARXS

2019. augusztus 21.

Olyan, mint valami gagyi citromos-sós légyirtó! Nem bírtam egyszerűen, le kellett mosnom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 21.

GNóri

2019. augusztus 13.

Már több alkalommal rendeltem belőle mintát, mert nem akartam elhinni, hogy rajtam ez a parfüm egy ekkora semmi. De bevallom, a több minta ellenére is alig emlékszem az illatra, bennem semmi nyomot nem hagyott. Egy nagyon légies, könnyed, citrusos-zöld illat, az én bőrömön ez a Byredo is alig érezhető. Nekem ez szörnyen unalmas, bocsánat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 13.

erika830104

2019. március 27.

Éjszaka van La Nouvelle-Orléans-ban és a ritmusos Jazz átjárja a testet és a lelket is!
Egy gyönyörű sötét szőke hajú,talán Grace Kelly hasonmása finom lassú léptekkel sétál a Marie Lavenau’s House of Voodoo felé merő kíváncsiságból,mindenféle sötét dologtól ódzkodik mert ő egy tiszta lelkű teremtés de a hely,a zene,a ritmus az éjszakai sejtelmes fények amelyek kiszűrődnek az utcára ez mind magába szippantja és nem ereszti.Majd ahogy egyre közeledik a zene is dobogósabb ritmusosabb lesz akár a lány szívverése.Valami magával ragadta és nem ereszti,egy érzés,egy vágy,a lelke elveszett ebben a világban Örökre...❤️🎷🎺🥁

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 27.

Parfuwoman

2019. március 12.

Up.:Egy nagyon kedves parfümántól vettem egy fújóst és kaptam mellé egy bőkezű mintát ebből . Már ez a 4. alkalom,hogy bőrön viselem,de most nem csak a csuklómon,hanem a nyakszirtemre sikerült egy nagyobb adagot tenni és kellett is,mert ez nem egy túl intenzív illat,érdemes többet fújni ,hogy lehessen érezni .
Nagyon tartós egyébként és finoman változik . A kezdeti lágy krémesség szinte folyamatos,de a végére a lágy citrusosság beköszön és búcsúztatja az illatot. Na márpedig az az érdekes helyzet állt elő ,hogy nagyon tetszik,nagyon minőségi,de nem érzem rá a késztetést ,hogy beszerezzem. Hiányzik belőle az a kis extra kisugárzás ,az a kis szikra,amiből kipattanhat egy illatszerelem. Kissé unalmasnak érezném,de ahhoz meg drága mulatság 38 e. körüli összeg .Ha kapnám ,elhasználnám szívesen ,de úgy érzem ,a kis kollekcióm darabjait sokkal jobban szeretem ennél ,de akkor meg minek.
Mindazonáltal ,nagyon jó illat,csak ajánlani tudom,eddigi legjobb,legtartósabb Byredo(8 óra simán )

Szerintem ennél az illatnál rosszul választottak nevet,ugyanis ennek az én bőrömön ,az én orromnak semmi köze Afrikához. Inkább Garden Party in England lett volna megfelelő név . Benne van a napsütés melege,a jó karban levő felső-középosztálybeli hölgyek krémének lágy illata ,a csodás citromfű frissessége a hűsítő limonádéban,a nyíló rózsák lágy ,harmatos zamata ,az epres-tejszínes Biscuit mennyei finomsága . Mindez visszafogott ,de határozott szillázzsal. Nagyon tetszik,fogom még tesztelgetni. Nem kell minden napra letaglózó nagyágyú ,még nekem sem 😀

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 12.

umpalumpa

2018. december 18.

Nagyon kíváncsi voltam az illatra, mert érdekel ki hogyan érti Afrikát.
Aztán a vélemények miatt is ki akartam próbálni. Vajon én is ilyennek érzem majd, de jó lenne, ha tetszene vagy mégsem, mert bazi drága illat.
Kis fújós mintát vettem. Magamra fújtam és csalódottságot éreztem, mert hideg az illata rajtam. Mindegy volt mikor próbáltam ki, ugyanaz a jeges, kellemetlen, gyomorhűtő, nyugtalanító fuvallat fogadott. A cédrusra gyanakszom.
Aztán ráerőszakoltam a férjemre. Rajta meg csodás meleg, fűszeres, picit citrusos, picit fás illat lett. Hát el tudnám rajta szagolgatni! Kár, hogy nem nyertem még a lottón :(
Fogalmam sincs milyen értékelést is adjak, hiszen rajtam élvezhetetlen, férfibőrön meg fantasztikus. Akkor átlagolva 3.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 18.

Nagyon kíváncsi voltam az illatra, mert érdekel ki hogyan érti Afrikát.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.