Kövess minket Instagramon is! :)


Carmex Mint Tube SPF15
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Ajakápolók | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | drogériák | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Doro, Módosítva: 2013. június 4.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | drogériák | |
Kategória: | Ajakápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Puhán tartja az ajkakat, enyhíti a kellemetlen érzést, amit a kicserepesedés okoz. Véd a széltől és a naptól. Pótolja a nedvességet és véd a leégéstől.
Gyógyítja a kiszáradt ajkakat, a mentol felgyorsítja a gyógyulását.
SPF 15 fényvédőt tartalmaz.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Petrolatum
eo
,
Lanolin
eo I h
,
Octinoxate
f
0
0
,
Cetyl Esters
eo
,
Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
eo
4
0
,
Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil
eo
1
0
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Benzophenone-3
f
,
Flavor
,
Camphor
,
Salicylic Acid
kh I gy
,
Menthol
,
Limonene
i
,
Linalool
i
,
Benzophenone-3
f
krémajánló

Hatásos ajakápoló. Ez a harmadik Carmexem. Eddig cseresznyéset használtam, szokatlan az íze "mentholossága" a számon, de hosszabb távon megszokható. Ami negatívum, hogy kellemetlen utóízt hagy maga után.


Ez az első Carmexem, azóta kedvencem az ajakápolók közül. Tetszik hogy picit dúsítja az ajkamat a mentol miatt, de egyáltalán nem kellemetlen csípő érzéssel teszi ezt. Régen gyakran kiszáradt a szám és volt egy jól bevált ajakápolóm ami elmulasztotta, de amióta ezt használom még csak ki sem száradt a szám egyszer sem.



Ez az első Carmexem, azóta kedvencem az ajakápolók közül. Tetszik hogy picit dúsítja az ajkamat a mentol miatt, de egyáltalán nem kellemetlen csípő érzéssel teszi ezt. Régen gyakran kiszáradt a szám és volt egy jól bevált ajakápolóm ami elmulasztotta, de amióta ezt használom még csak ki sem száradt a szám egyszer sem.


Nekem nagyon tetszik a mentol hatása nyáron, de ha elfogy valószínüleg az orogonalt veszem meg stiftesben. Nagyon jól hidratál és nem hagy olajos réteget, eddigi legjobb ajakbalzsamom az iHerbes mellett. :)



Nekem nagyon tetszik a mentol hatása nyáron, de ha elfogy valószínüleg az orogonalt veszem meg stiftesben. Nagyon jól hidratál és nem hagy olajos réteget, eddigi legjobb ajakbalzsamom az iHerbes mellett. :)


Szeretem, mert nagyon jól hidratálja az ajkaimat és fényvédőt is tartalmaz. Negatívumként csak két dolgot tudok megemlíteni: annyira mentolos, hogy télen úgy éreztem, hogy lefagy tőle a szám (viszont nyáron biztos szeretni fogom ezt a hűsítő hatását) és nem valami praktikus ez a kinyomós kiszerelés (ha picit jobban megnyomom a tubust, túl sok jön ki, ami ugye kárba megy).


Szeretem, mert nagyon jól hidratálja az ajkaimat és fényvédőt is tartalmaz. Negatívumként csak két dolgot tudok megemlíteni: annyira mentolos, hogy télen úgy éreztem, hogy lefagy tőle a szám (viszont nyáron biztos szeretni fogom ezt a hűsítő hatását) és nem valami praktikus ez a kinyomós kiszerelés (ha picit jobban megnyomom a tubust, túl sok jön ki, ami ugye kárba megy).


Fontos hatóanyagok a krémben
Gyulladáscsökkentők: Salicylic AcidHidratálók: Lanolin
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Emolliensek: Petrolatum, Lanolin, Cetyl Esters, Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter, Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
Fényvédők: Octinoxate, Benzophenone-3, Benzophenone-3
Illatanyagok: Limonene, Linalool
Összetevők megmagyarázva
Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.
Gyapjúzsír (gyapjút viselő állatok, mint pl a birka által termelt zsír, olyasmi mint a faggyú az emberi bőrben) . Kiváló emollient és hidratáló anyag a száraz bőrre. Bár korábban a lanolint megvádolták azzal, hogy allergén anyag, egy 2001-es kutatás ezt alaposan megcáfolta. A kutatásban több mint 24000 tesztelő vett részt, és csupán 1.7% volt azok aránya, akik allergiások vagy érzékenyek voltak a lanolinra. Ez az arány még kisebb volt akkor, amikor az alkalmazott lanolin koncentrációja 50% alatt volt. Tehát a lanolin egy száraz bőrűek számára kiváló emollient és hidratáló anyag, a zsíros bőrre azonban nagy sűrűsége és zsíros állaga miatt nem ajánlott.
Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (280-320 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Az összetevő nem túl stabil, vagyis UV-fény hatására veszít fényvédő hatékonyságából. Az octinoxate lebomlása megakadályozható más fényvédők segítségével (pl. Trinosorb M-mel). Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy ösztrogén jellegű hatása lehet (különösen gyermekekben és terhes nőkben), és hogy elősegítheti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. Kisebb koncentrációban nem fényvédőkben is használják segédanyagként, hogy védjék a krémeket az UV-sugárzás okozta károktól. Részletesebb információ a smartskincare-en.
Mesterséges viasz, amit bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként használnak a kozmetikumokban. Gyöngyház fényű, fehér zsíros anyag. Avasodásra nem hajlamos. Lágyítja, puhítja, selymesíti a bőrt, megakadályozza a folyadékvesztést. Kozmetikai krémekben, balzsamokban, rúzsokban alkalmazzák.
Kakaóvaj. Emészthető természetes zsíradék, melyet a kakaóbabból nyernek. Enyhén csokoládé szerű íze és aromája van. A kakaóvaj emollient anyag, mely polifenol antioxidánsoknak is gazdag forrása. Kémcsőben végzett (in vitro) kutatások szerint segít a bőr rugalmasságának és az egészséges kollagén termelésnek a fenntartásában. A közkeletű hiedelemmel szemben azonban nem használ a striák ellen.
Ásványi olaj. Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő. További információ az INCIDecoderen.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Egyszerűbb néven oxybenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A oxybenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy elősegíti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. További információ a smartskincare-en.
A hivatalos gyüjtőelnevezése azoknak az ízesítő anyagoknak illetve anyagkombinációknak, melyeket a gyártók azért tesznek az adott kozmetikumba, hogy annak ízt, aromát adjanak. Ilyen íz lehet pl: kókusz, sárgarépa, alma, fahéj, stb... Az összetevő általában 0,5 és 3 % közötti koncentrációban használatos. Elősorban a szájban vagy annak környékén használatos termékekben (pl. ajakápolók, fogkrémek) találkozhatunk az összetevővel.
Kámfor. Friss, hideg, jellegzetes illatú, viaszos szilárd anyag, mely az Ázsiában élő örökzöld kámforfában található. A kámfort a gyógyászatban használják fel fertőtlenítőszerek gyártásánál és helyi keringésfokozóként reumás kenőcsökben. Érzéstelenítő tulajdonságainak köszönhetően a a bőrbe dörzsölve hatásos fájdalomcsillapító ezért hátfájásra vagy akár idegbecsípődési fájdalmak enyhítésére is használhatjuk.
Paula Begoun szerint a kámfor a bőrre kenve hűsítő érzést okoz és értágító hatása van. Az ismételt, vagy gyakori használat bőrirritáló és allergiát válthat ki.
Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.
Mentol, melyet borsmentából állítanak elő. A CosIng besorolása szerint nyugtató, frissítő hatású anyag. Paula Begoun szerint viszont a mentolnak a borsmentához hasonlóan irritáló hatása van a bőrre.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Egyszerűbb néven oxybenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A oxybenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy elősegíti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. További információ a smartskincare-en.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Pattanások (acne)
Korcsoport: 18-24
Hatásos ajakápoló. Ez a harmadik Carmexem. Eddig cseresznyéset használtam, szokatlan az íze "mentholossága" a számon, de hosszabb távon megszokható. Ami negatívum, hogy kellemetlen utóízt hagy maga után.