Carner Barcelona

Ár:   29 400-44 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: galagonyanya, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 7.

Ár:   29 400-44 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Misztikus és érzéki. Tündöklő ártatlansága pusztító erőt rejt. Rabul ejt, mégis meghódíthatatlan…

Vérpezsdítően lírai, ugyanakkor meglepően különleges (és élvezetes!) parfümöt készített Sara Carner és Sonia Constant. Csillámló fűszerek, puha virágok, gyönyörű fák – érzelemdús illatköltészet!

Gyönyörű fa kupakkal, mely Sara Carner fás jegyek iránti vonzalmát szimbolizálja.

Fejillat: bors, kardamom, menta, sáfrány

Szívillat: fahéj, jázmin, koriander, szerecsendió

Alapillat: ámbra, benzoégyanta, cédrusfa, mósusz, szantálfa, vanília

Carner Barcelona Rima XI EDP FÚJÓSOK
Ár: 2.000 Ft / 4.000 Ft + posta , Eladó: kundus
Állapot: Frissen fújva , Helyszín: --, fizetés: Előre utalás után postázom, postán maradóra.
Ár: 2000 ft plusz pk , Eladó: Yeticica
Állapot: 5ml fufuban, Helyszín: --, fizetés: Posta/foxpost

Yeticica

2020. augusztus 3.

Bevallom, magamnak is őszintén, hogy kb egy éve pöttyet megcsomorlottem a niche illatoktol. Relative sok ház sok illatát probalgattam, egyrészt, hogy megismerjem őket, másrészt, hogy végre talalkozhassak a nagy Ő-vel, akit soha többé nem eresztek. Be kell lássam , ez valószínűleg soha nem.fog bekovetkezni, mert -ellentetben az emberi kapcsolataimmal, ahol ugy tunik, megtaláltam a nagy Ő-met- parfümök téren nem hagy nyugodni a vágy az ujabb és ujabb csodák felfedezesere.
Ellenben tavaly oda lyukadtam ki, hogy elegem.lett a niche ből. Szinte két kategóriába tudtam csoportositani a felfedezettjeimet: 1. Meghökkentő és vagy brutál, szamomra hordhatatlan krealmanyok, illetve 2: jeeee, ez tisztára olyan, mint xy mainstream illat. Félreértés ne essék , az illatelmenyeket is imadom, még a nyavalyás rothadó szénás, tehentragyas-dinnyes borzalmakat is perverz módon elveztem, de fikarcnyit sem vittek kozelebb életem parfumjenek, az ÉN-illatnak a megtalalasahoz.
Így hát hanyagoltam egy időre a niche világát (és hát segített a várandósságom is, az első 3 hónap ugyebár....😉).
De most ujra nyitott vagyok, sőt újra próbálok pár illatot pusztan a hataraim feszegetese jegyében (biztosan a karanten helyzet az oka, nem ér elég inger 😁).
Carnerektol a Palo Santot ismertem csak eddig, (1-es kategoria nekem, van is itthon egy darab eredeti szent fám, fustoltem már vele, hasonló a kettő, tenyleg). Annyian "süti"-snek titulálták ezt az illatot, hogy rendeltem belőle 5 ml-t. Felfújtam, hmml citromos nápolyi! Aztan 2 perc mulva már szimatoltam a csuklóm, mint egy Ágnes asszony a patakban, hogy kis kepzavarral eljek, es az duborgott.a.fejemben, hogy én.ezt.az.illatot.ismerem.mi.ez?mi.ez?????
Annyira.zavart, hogy nem jottem rá, pedig még szeretem is ezt az illatot. Felkusztam gyorsan ide, vegigolvastam az összes velemenyt, de semmi.
Irany fragi. Ooooojesssz!
Hat ez egy az egyben SENSUOS rajtam. A nyitány lecsengesevel ugyanaz az illat. Felfuffantottam gyorsan az eredetit is -- 99% az egyezés az en bőrömön, az én orromnak. Az az 1 szaalekocska kb egy pindur édesség es talán némi fuszerke. Talan a Rima pincurit selymesebb, a Sensuous edp karcosabb, vagy inkabb hatarozottabb.
Hát így...... Niche..... Maga az illat 5-os.
Mivel Estee Lauderek 2008-ban dobták ki az ő verziojukat, Carnerek pedig 2013-ban, igy minusz 1 pont.
Mi el Estee Lauderek egy korszakalkotó, tartós, lehengerlő, csodás és erőteljes illatot alkottak, Carnerek pedig egy ennek erotlenebb változatát, mínusz egy pont.
Ma szigorú vagyok.
Citromos nápolyi, ami Sensuoussa transzformalodik. Erdekes... 😉❤️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 3.

Irany fragi. Ooooojesssz!
Hát így...... Niche..... Maga az illat 5-os.
Ma szigorú vagyok.
Citromos nápolyi, ami Sensuoussa transzformalodik. Erdekes... 😉❤️

auberginecat

2020. április 28.

Olyan szomorú vagyok, mert már nem kapható a Neroliban az utazószett, amiben pont a két kedvenc illatom van. Csodaszép mindkét költemény, a Tardeshez pluszban nagyon szép emlékeim kötődnek, a Rima pedig olyan diszkréten elegáns és különleges, hogy még. Teljes üvegében fölösleges lenne megvennem őket, mert keveset használnám, pont ezért lenne jó az utazószett, de hátha csak időszaki készlethiányról van szó. Habár a Carner saját oldalán forintra átszámolva szinte ugyananyira jön ki egy három darabos szett, így lehet, hogy megéri inkább onnan rendelni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 28.

3tara2

2020. február 11.

Nagyon szeretem a Carner Barcelona termékeit.
Fás és fűszeres egyszerre.

Rajtam kicsi a hatótávolsága de finom. Nem lineáris. Hol fahéj, hol kardamom, máskor fekete bors, vagy vanília érződik, néha megvillan a jázmin szerelemittas szépsége.

Nem egy leteperős illat, senkit sem fog földhöz vágni de tökéletes a hétköznapokra.
Az üvege egyszerűen meseszép.
Meglehetősen addiktív illatról van szó. Elsőre úgy elmegy, de valamiért újból használnád.... Aztán ismét és ismét - amíg nem ejt teljesen rabul.

Csak azért négy csillag, mert a hatóideje lehetne több is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 11.

Nagyon szeretem a Carner Barcelona termékeit.
Fás és fűszeres egyszerre.

Az üvege egyszerűen meseszép.

Csak azért négy csillag, mert a hatóideje lehetne több is.

googles

2017. október 17.

Ebből is kérek egy üveggel!
Bécquert még sok éve olvastam, fiatalabb koromban. Megfogott az igazi holdfényes, misztikus romantikája.
Ez a vers pedig mindössze 3 versszak, lelövöm a poént: arról szól (bár más interpretációknak is van helye mindig), hogy költőnket vonzza az ismeretlen, a rejtélyes, a megfoghatatlan (nő). Sőt, akár a viszonzatlan szerelem, az elérhetetlenség, a vágy örök tárgya. A tüzes és a szende nő sem érdekli, csak a rejtély, a megfejthetetlen.
Az illat nagyon finom, meleg, fűszeres, édeskés, de semmiből se túl sok, vagy hordhatatlan. Nem vág orrba. Szerecsendió, kardamom, vanília, fahér... Valóban vonzó illat, megyek utána.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 17.

Ebből is kérek egy üveggel!

egyboszorka

2016. április 30.

Eszméletlen jó a körítése, miszerint az illatot egy spanyol költő, név szerint Gustavo Adolfo Becquer költeménye ( innen a név: Rima XI, azaz Rhyme Eleven...) inspirálta.
Fragrantica- ról másolom angol fordításban a versrészletet, a műfordítást mindenkire magára bízom...:-).
"(...)
I Am a dream, an impossibility,
empty phantom of mist and light,
I Am incorporeal, intangible I Am,
I cannot love.
Oh, come, come You!"

Mindezek után vártam valami füstös, misztikus illatot, olyant, ami előhozza az érzést, ami az ember lányát akkor keríti hatalmába, amikor a mi Ady Endrénk " A vár fehér asszonya " című zseniális versének olvasásakor tör elő.

" A lelkem ódon, babonás vár,
Mohos, gőgös, és elhagyott.
( A két szemem,ugye, milyen nagy?
És nem ragyog, és nem ragyog.)

Persze az illatjegyek szemrevételezésekor már tudtam, hogy ez nem így lesz, ez bizony másfajta homály, nem a félelmetes, a borzongató. Ez a nyári fülledt, napesti, édeskés homály, fűszeres, forró, de nem égető, hívogató, buja. Semmi elrettentő, dekadens, borzongató és hideg nincs ebben az illatban. Emanuel Ungaro Desnuda parfümjének testvérkéje lehetne ő, a kardamomos- édes jellegével. A Desnuda krémesebb, a Rima XI karcosabb az én bőrömön. Szép illat mindkettő, nekem a Desnuda jobban tetszik...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 30.

"(...)
I Am a dream, an impossibility,
empty phantom of mist and light,
I Am incorporeal, intangible I Am,
I cannot love.
Oh, come, come You!"

" A lelkem ódon, babonás vár,
Mohos, gőgös, és elhagyott.
( A két szemem,ugye, milyen nagy?
És nem ragyog, és nem ragyog.)

babyface

2015. augusztus 19.

ő a másik nagy kedvencem carneréktől (milyen jó hogy pont a tardes és a rima vásárolható meg utazószettben) imádok mindent ami borsos, fahéjas, fűszeres érdekessége ennek az illatnak, hogy a fűszerek révén ér el egyfajta édes, vajas-gyömbéres keksz érzetet, ami ősszel-télen kifejezetten jól esik a lelkemnek. :) meleg, bújós illat nagyon szeretem annak ellenére, hogy a tartóssága sajnos nem az erőssége, de megbocsájtható. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 19.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.