Cartier

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Asianlover, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2023. január 13.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Asianlover

2022. december 17.

Vakon rendeltem meg, mivel rajongok az anyaillatért és irtó kíváncsi voltam már az új verzióra.
Rajtam végig erősen liliomos, le se tagadhatná az eredeti edp-t. (Na, most azt hagyjuk, mennyi értelme van az egyiket edp-nek, a másikat meg le parfum-nek elnevezni, fel nem foghatom ezt a trendet a Cartier háznál...) Meleg, beburkolós újragondolása az eredetinek. Én az elején erősen érzek valami növényi jelleget - a Fragranticán írta valaki, hogy meleg zabos karaktert érez, illetve ott az illatpiramisban a mandulás jelző is szerepel - nem tudnám meghatározni, pontosan mi ez, de az egész illat összetettsége felidézte bennem a Terra Hungaria Sun Embrace parfümjét. Szerintem aki az utóbbit kedveli, annak jellegében ez is bejönne. Igényes, szép, 40 pluszos illatnak mondanám.
Mivel én az eredetiben pontosan azt a hűvös liliomot kedvelem, nem fogom megtartani, de ettől függetlenül szerintem ennek a flankernek van létjogosultsága, nem egy ezredik bőrt húztak le a márkanévről.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 17.

szeliger

2022. december 13.

Korlátozott vélemény, mert üzletben próbáltam, egy alkalom és csak az egyik csuklómon viselem. Az első félórában erős liliom illat, hát ez ízlés kérdése, ezt a részt én kihagynám, ezért is nem lesz ebből hosszasabb ismerkedés. Aztán egy nagyon szép krémes, meleg, puha illat alakul ki, abszolút nőies és elegáns. Szerencsére ekkor már a liliomból nemigen mutatkozik semmi, bár talán mások pont ezt hiányolhatják. Az illat nem tolakodó, kényelmes kis burkot képez maga körül, tartóssága kiváló.
Minőségi, finom parfüm, mi az elején ugyan nem illünk össze, ettől még megkapja a négy csillagot tőlem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. december 13.

Alkoholok: Alcohol, Cinnamyl Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Geraniol, Limonene, Benzyl Cinnamate, Citronellol, Isoeugenol, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.