Cartier

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   25 ml, 50 ml és 75 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2022. március 17.

Kiszerelés:   25 ml, 50 ml és 75 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2020.

Illatjegyek: sárgabarack, moha, osmanthus, gardénia, pacsuli, pézsma

Ár: 600 , Eladó: GuerlainInsolence
Állapot: új, bontatlan, Helyszín: --, fizetés: személyes átvétel vagy GLS

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

emb1p3

2022. október 31.

Izgalmas illat, kerek, tömör, szinte barokkosan gazdag kompozíció, nem megy ki a fejemből, pedig egyébként nem annyira találom kellemesnek. A sárgabarackos jegy extrafurcsa, nagyon emlékezetes, nem tudom, hogy a vegyipar mely molekulája felelős érte, mert olyan műanyagbababőrösen, radírszerűen, savanyúcukorkásan, szárazan édes, nem mondanám lekvárosnak, és végig megmarad az extralineárlis illat előtérében. Nem bánom, hogy ott van, mert enélkül csak a csupasz, kicsit szappanosan kesernyés, lágyan földes chypre-csontváz maradna (olyan Sisley Eau de Soir-osan, amit ettől még szeretek), így sokkal furcsább és ingerlőbb az egész. Jobban megfogott, mint a család többi tagja, emlékezetből csak ezt tudnám felidézni. Egyébként nagyon tetszik az üveg, ezt szinte hajlandó vagyok 'szexinek' látni, szemben a láblógatós Scandale-lel meg a Good girl-ös cipellőkkel. Az illat maga 5 csillag, de mivel én még egy mintát se tudnék belőle elhasználni, legyen 4.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 31.

Alsace

2022. szeptember 23.

Legalább valami jó is született a covid ideje alatt 😊
Úgy hívta rá a figyelmemet egy fórumtársam (köszi Asianlover😊) ) idén tudtam csak megillatolni. Mondanom sem kell, egyből szerelembe estem vele! Olyannyira, hogy őt kértem szülinapomra, pedig már 6521782452. alkalommal fogadtam meg, hogy elég, van már a következő életemre is elég parfümöm. 😅

Rajtam olyan igazi cicás illat, van benne egy isteni gönci barackpálinkás és/vagy lekvár vonal is. Az édességet olyan szépen ellensúlyozza a tölgymoha és krémesíti a gardénia, hogy eláll az ember szava. Azóta sikerült az eredeti (vintage) párducot is megszerezni, szerintem méltó utódja, kicsit a mostani ízlésre szabva, de mégsem fordult mindez az eredeti szépségének a kontójára. Kedvenc ruhás példáimmal élve, egy vintage ruhadarabot akár picit átalakítva, és/vagy modern egyéb kiegészítőkkel stílusossá és egyedivé varázsolva viselni. Nekem ezt adja ez a kis "covidos" párduc, kimondottan tetszik, hogy mertek valami egyedit alkotni az anyaillat mellé. Az üvege pedig egy igazi műalkotás, igazán élmény kézbe venni. A mai melegebb idő kimondottan jól áll neki. Tartóssága és hatósugara is megfelelő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 23.

Legalább valami jó is született a covid ideje alatt 😊

Fiorentina

Korcsoport: >54
2022. március 16.

Nagyon tetszik a nagymacska "szelidített" változata, nem is kérdés, helyet követelt magának a kollekciómban.
Elegáns, klasszikus, kifinomult, különleges és ragaszkodó, ez az, amit várok egy parfümtől és ezt mind teljesíti. Számomra nem kell ennél több.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. március 16.

Tarzicia

2022. február 5.

Ennek az új Parfum változatnak semmi köze sincs az eredeti La Panthere EDP-hez vagy bármelyik flankeréhez. Teljesen más. De legalább valami új, és nem a sokadik (párduc)bőrt húzták le az anyaillatról. A neve viszont megtévesztő, az ember automatikusan is egy nagyágyút vár.
Amennyire szeretem az EDP-t, ez annyira nem az én világom. Először azt mondtam magamban, hogy fú, ez annyira, de annyira rossz, hogy szinte már jó. Mást vártam, és biztos csak rá kell hangolódni. Hát nem sikerült.
Ez egy opálos fehér illat. Kicsit édes, kicsit púderes, és közben van benne valami hűvös és távolságtartó. Ez a kombináció nekem soha nem jön be. A pézsma megszaladt benne, és pont azok az illatjegyek domborodnak ki, amiket nem szeretek, a sárgabarack és az osmanthus. Ezek ketten erősítik egymást, szinte a lekvárosság határáig, és a pézsmával kart karba öltve háttérbe szorítják a szép gardéniát meg a többieket.
Az EDP végtelenül elegáns, mégis könnyed, transzparens, van benne báj, pici játékosság. Ínycsiklandó a gyümölcsössége, és virul benne a gardénia. Igazi modern chypre.
Ez is modern, de komolyabb, érettebb, szinte nemes. Tetszik, hogy más mer lenni, mert van benne egy csipet régies hangulat. Aki az ilyen illatokra a rém tiszteletlen "nyanyás" jelzőt használja, hát...Remélhetőleg ő is meg fogja érni azt a kort. Én úgy fogalmaznék, hogy ez az illat szerintem nem a trendkövető fiatalokat szólítja meg. Nekik amúgy is bőven van miből válogatni, ott az Idole, a My Way és társai. De nem is a kor számít, mert lehet valaki 30 évesen lélekben öreg, és 60 évesen örök fiatal. Ehhez az illathoz szerintem kiforrott stílus, és egy kis élettapasztalat illik. És igen, tudni kell viselni.
Érdekes, hogy a Parfum létére nem csak hogy nem egy nagyágyú, de kifújás után szinte semmit nem változik. Ez a leglineárisabb illat, amivel mostanában találkoztam. Jó példa arra, hogy sok mai designer illat nem az illatpiramis szerint "viselkedik". De ettől még nem egyszerű vagy unalmas. Ez egy szépen összerakott, különleges illat. Mélysége van, csak rétegei nincsenek.
Szerintem annak, aki megtalálja magát benne, tökéletes szignatúrája lehet. Bármikor, bármilyen alkalomra el tudom képzelni, a minősége pedig a niche színvonalat súrolja.
Az illat maga egy erős négyes, a "tetszési indexe" részemről csak egy kettes. A végeredmény 3 csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. február 5.

Asianlover

2022. január 28.

Hú, egy újabb nehézbombázó!

FYKI: aki a Panthere családot nyanyaszagúnak tartja, vagy akár a Chanel illatok felé is ilyen irányból elfogult, az szerintem jobb, ha neki sem áll ennek. Szomorú dolog olvasni ezeket a kritikákat, amik már elnézést, de alapvetően azon alapulnak, hogy egyesek képtelenek elfogadni/megérteni eltérő illatstílusokat és kényszeresen a saját illatideáljaikhoz mérnek teljesen eltérő termékeket. Körtét a körtével, almát az almával...

Ha már itt tartunk, én is az almához igyekeztem mérni - alias Panthere edp - és jól meglepődtem, mennyire más! Míg a család többi tagja (edt, legere, soir), amikkel dolgom volt, mind az edp köpönyege alól bújtak ki, ez a Panthere Parfum teljesen más, szerintem nem felismerhető a rokonság. Alapból sem tartom szerencsésnek, hogy az egyik edp, a másik meg parfum név alatt fut, totál keverhető a kettő, hát még így, hogy mennyire más a két illat... valami sokkal egyedibb név kellett volna ennek, de ez van, a marketingesek így látták jónak.

De végre térjek már rá, milyen is ez az illat? Barackos! Gyümölcsös-osmanthus-os-tölgymohás. A maga mérhetetlenül összetett módján ez is lineáris rajtam, csakúgy mint az edp. Érdekes rácsodálkozás volt az is, hogy mennyivel édesebb az edp és rajtam milyen erősen ylang-ylangos. A parfum-ben viszont egy sokkal savanykásabb, erősen gyümölcsös karakter uralkodik. Az edp jóval lágyabb, a parfum élesebb, fanyarabb, pedig meg van benne ugyanaz a mélység és intenzitás. Sőt, hogy fokozzam: a tartóssága még az edp-t is meghaladja... :)

Ez is egy mérhetetlenül gazdag, karakteres, komoly illat. Feltétlenül 40 pluszosnak mondanám, ezt is kell tudni hordani, megkívánja a viselője részéről a kellő kisugárzást és magabiztosságot. Ez is egy felnőtt nő illata. Szerintem, aki a Libre Intens-et vagy például a Chloé Nomade Absolu-t kedveli és valami igazán igényes újdonságra vágyik, feltétlenül tegyen vele egy bőrpróbát! (Sajnos egyéb összehasonlításokat - főleg niche fronton - nem tudok tenni, mert a személyes ízlésem a könnyű, akár aromás illatok felé gravitál, így látóköröm korlátozott.)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 28.

Hú, egy újabb nehézbombázó!

force

2022. január 19.

Teljesen elkerülte a figyelmemet, hogy ez a parfüm megjelent és pláne, hogy itthon is elérhető. Nagyon kellemes verziója az eredeti parfümnek, tartós, nagy a hatósugara. Jár neki az öt csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 19.

Alkoholok: Alcohol, Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Citral, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Limonene, Benzyl Salicylate, Isoeugenol, Cinnamyl Alcohol, Anise Alcohol, Citronellol, Eugenol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

tölgyfazuzmó kivonata. Drogja (Lichen quercus) lichenol everniasav-metilészter tartalmú illóolajat, orcint és szénhidrátot tartalmaz. Klorofillmentes kivonatát szappankészítéshez, illatanyagként, illatrögzítéshez használják. Az EWG szerint az összetevő erősen allergizáló hatású, ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Ánizs illatú anyag. Legyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.