Casamorati 1888

Ár:   79 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: judit0310, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 10.

Ár:   79 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"Az 1700-as évektől vált hagyománnyá az észak-olasz kastélyokban a Gran Ballo, a bál ahol az ifjú arisztokrata lányok és fiúk gyönyörű miliőben rátalálhattak egymásra. Egy szikrázó este, ami folyamatosan táplálta álmaikat és vágyaikat. A Casamorati e bálok romantikus hangulatát kívánja hűen közvetíteni gardéniával, jázminnal és mézillatú lonccal, melyet alulról vanília, ámbra és karamell támaszt alá."

Ár: 4000/7300 , Eladó: Abidel
Állapot: Frissen fújva , Helyszín: --, fizetés: Packeta, foxpost

Abidel

2024. május 24.

35 ml kiszerelésben vettem meg az illatjegyek és a fragin leírtak alapján. Nem értem, miért ennyire alulértékelt illat. Édesen virágos, kissé laktonikus jelleg. Nem LVEB jellegűen édes. Ha lehet így fogalmazni, inkább a citrusosan édes kategóriába sorolnám. Virágbombával indít majd egy édesebb, gyümölcsösebb (piros bogyós) leszáradást kapok. Nem zavaróan erős, de érezhető hatósugárral rendelkezik. Tartóssága közepes. Segítségképpen: az illat maga olyan, mintha a Justin Bieber Someday illatába öntöttünk volna egy icipici Gucci G. Gardeniát. Volt mindkét parfümöm annak idején és tényleg megvan benne mindkettő. Sőt, rajtam nagyon hasonlít a Someday-re. Szerintem ez egy hétköznapi, szerethető kis illat, de niche kategóriába nem sorolnám. Annyira azért nem különleges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 24.

adreee

2023. január 2.

Nagyon lehúzta itt mindenki.. Szerintem nagyon szerethető illat. Hasonlít a viva La juicy - ra, ez tény, de nekem ez sokkal finomabb. Ráadásul a juicy 2 órát bír rajtam, ez meg 12 órát. Na ez a különbség.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. január 2.

Tundebe

2022. október 25.

Piacos nenikek cukros illata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 25.

Piacos nenikek cukros illata.

daliah

2022. június 16.

Rajtam ennek romlott parfüm szaga volt. Nem volt romlott, többször is teszteltem, több helyen, mindig ez a szaga volt, tehát a parfüm ilyen.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 16.

kvin

2021. március 8.

Kezdjük az elején, nerolis Illatjegyek:
Fejillat: bogyós gyümölcsök, mandarin
Szívillat: gardénia, jázmin, lonc (mézvirág)
Alapillat: (elvileg) ámbra - ami a szabályozások miatt már nem az eredeti, ámbráscetek által a bélfal védelmére kiválasztott szürke, néha feketés, viaszos állagú illatos ámbra, angolul: ambergris, hanem amber, (tévesen mégis ámbrának fordítják) -, azaz borostyán, és karamell, szantálfa, vanília.
Nos, ennyi elöljáróban.

És felfújás után: élénk rózsaszínű gyümölcsös gumicukor. Modern szemmel nézve.
Rajtam semmi férfias - úristen, dehogy! - , sőt nagyon is leányzós. Öregasszonyosság is maximum annyi van benne, mint a dédik zsebében rejlő savanyú cukor.
Számomra a külcsín tökéletesen visszaadja azt, amire számítok. Erőteljes rózsaszín hatás, ciklámen gyümölcsösség, ártatlan kisasszonyok táncikolnak a nagy bálon, fonott kis kontyukkal, puffos ruhácskájukban, legyező mögé rejtve szemérmes arcukat. Egysíkú felhozatal, valahol már akkoriban is -, de még a korba beilleszthető, sőt szinte elvárt volt -, manapság pedig végképp életképtelen naivák. Nem túl összetett, skatulya-szereplők, a helyüket nem találó, nagyobb vágyakra törő karakterek ellenpontja, akik megelégszenek azzal, ha a "Gran Ballo" keretein belül táncba viszik őket és így talán kérőre találnak. Ez vezérli az életüket, amit pl. egy Lizzy Bennet-féle hölgy karakánsága teljesen felülír.
Gyerekkorom kifordítható szoknyás-muffin babája jut róla eszembe, díszes kalappal, hölgyideál, aki hímezget, pitét süt, behódol. Romantikus illat, persze, olyan rom-komos szinten. Drámaiságot, mélyebb érzelmeket ne keressünk benne, lázadó természetűek pedig végképp kerüljék!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 8.

Kezdjük az elején, nerolis Illatjegyek:
Fejillat: bogyós gyümölcsök, mandarin
Szívillat: gardénia, jázmin, lonc (mézvirág)
Nos, ennyi elöljáróban.

És felfújás után: élénk rózsaszínű gyümölcsös gumicukor. Modern szemmel nézve.

Yeticica

2020. december 15.

Sajni rajtam ő full pasis lett. Karamellesnek épp karamelles, de egyszerűen férfias. Mintha Juicy couture gold ( ha jól emlékszem) férfi verzioja lenne.
Pedig halalos szerelembe estem az üveggel, és még mindig kényszeresen kergetem azt az almomat, hogy megtalalom eletem niche parfumjet, ami 1000%-ban passzol a borkemiammal, ami egyedi, amiben az esetek nagy többségében jól, sőt kivaloan érzem magam, ami kiegészít, amitől csak úgy ragyogok majd, mint csillag az égen 😄
Éreztem már kellemetlenebb illatot is és bitang tartós, igy 2*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. december 15.

Éreztem már kellemetlenebb illatot is és bitang tartós, igy 2*.

nyuszo

2018. augusztus 30.

Ez az az 'illat', amit ha ajándékba kapnék, továbbadnám....a rózsaszín üvegcse egészen más tartalmat sugall! Könnyedebbre, játékosabbra, nőiesebbre számítottam....óriási csalódás! Karamell és vanília nyomokban sem lelhető fel benne, a lonc és az ámbra / borostyán (?) annál inkább érezhető, amitől elég múlt századivá és maszkulinná válik...( Bach doktor a loncot a nosztalgiával, a múltba való vágyódással hozta összefüggésbe....és valahogy ez az érzésem támad akkor is, ha beleszippantok ebbe a parfümbe....ez egy letűnt kor illata! )
Ifjú arisztokrata lányok és fiúk....ez ma már kevés lenne a csábításhoz, valószínűleg egy fintorral díjaznák, legjobb esetben is megmosolyognák ez az illatot és imádott dédikéjük jutna róla eszükbe....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 30.

Marcsi66

2018. április 11.

Ez a báli szépség illata,rózsaszínben táncolnak és vigadnak a hölgyek és a lánykák,és viszik közös szerelmüket,ez esetben az illatot,Inkább fiataloknak ajánlják,én mégis egy érett sóhaj vágyai között is érzem,Nekem eléggé szimpatikus,finom gyümölcsös,bogyósokra tippelek,gyönyörű gardéniás körítés,és a lonc az valóban mézes,a jázmin nem hangsúlyos,inkább elmerülős,,,,édesség van és bájból sem kevés. Kifejezetten élvezem pici maszkulin beütését,vele együtt a bájosság szexi immár,,,ma vittem szabadjára,és a friss levegőn a karamell, ott volt bizony
Hát állítólag hasonlít Viva La Juicy parfümre,nem tudom mert azt nem ismerem,,,,a tapasztalatom szerint sok ilyen van,igazából a minőségben mutatkozik meg az eltérés (jó esetben) tartós
Tosca jobban tetszik,ezért 4 csillag

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 11.

Tosca jobban tetszik,ezért 4 csillag

Luna1024

2018. március 31.

Hát én itt most nem tudom, mit írjak... :/ :D Egészen zavarban vagyok, mert a Fragranticás adatlapját nézegetve ismeretlenül is szerelmes lettem, de élőben meg teljesen mást kaptam, mint amit vártam. Az illatjegyek alapján valami hipernőies, lágy, ugyanakkor édeskés virágillatra számítottam, de ez nem teljesen olyan, és ettől most kicsit csalódott vagyok. :(
Nagyon egyet tudok érteni amúgy laracroft véleményével. Tényleg ott van benne a Viva La Juicy, de a VLJ ettől sokkal életigenlőbb, vidámabb, finomabb, és - ez itt a lényeg - sokkal karakteresebb illat, ami tök ciki, merthogy ez elvileg egy niche, nem kevés pénzért... Igazából tényleg virágillat, nagyon hasonló a VLJ-hoz, de kevésbé pezsgő, kevésbé mandarinos, nem is igazán szirupos, és sokkal kevésbé édes, mint gondoltam, a karamellt például szinte egyáltalán nem érzem benne. :( Mondjuk a VLJ-ben sem (ez ott is nagy szívfájdalmam volt), de az még így is szerethetőbb illat a számomra, mint a Gran Ballo. Persze lehetséges, hogy csak velem nem működik együtt, ugyanis az én bőrömön az általam hipernőiesnek vélt parfüm valahogy kifejezetten pasis, maszkulin illatot produkál, a már említett fémes virágillattal, az előző gazdája szerint viszont egyáltalán nem ilyen, szóval... Nem tudom, milyen következtetést kéne levonnotok - vagy azt, hogy egyáltalán nem értek az illatokhoz, vagy azt, hogy ez egy különösen bőrfüggő illat, vagy az is lehet persze, hogy mindkét eshetőség fennáll. :D Tartósnak tartós, szillázsa is van, és még kellemetlennek se mondanám (még a maszkulin éllel együtt sem), de valahogy... olyan kis átlagos, na. Szerintem nem uniszex, de nem is egy tipikus "rózsaszín", nőies illat, és ez elsőre meglepő lehet, mivel az üveg színe és az illatjegyek teljesen mást sugallnak. Könnyes búcsút vettünk egymástól, új gazdihoz fog kerülni, akin remélhetőleg jobban működik majd, mint rajtam. :)

A márkát egyéként abszolút nem írom le, sőt a Líra és a Dama Bianca nagy kedvencem tőlük, a többi illatuk meg "mihamarabb tesztelnem kell!" kategória, de a Gran Ballo-t nyugodt szívvel húztam le a kívánságlistámról, és ezt a pénztárcám vastapssal jutalmazza...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 31.

laracroft

2017. szeptember 11.

Fragranticán a Viva la Juicy-hoz hasonlítják - és valóban, szinte teljesen ugyanaz.
Csak a Viva La Juicy előbb volt. És jóval olcsóbb is.
Kicsit mondjuk a Gran Ballo kevésbé édes, uniszexebb, nem is rossz értelemben, pont az jutott róla eszembe, hogy nem találkoztam még illattal, ami ennyire jól tudna illeszkedni mindkét nemhez (mondjuk ebben nagy szerepe van a kémiámnak, aminek hobbija az uniszex illatok olcsó after shave-szaggá alakítása).
Nem az a fő bajom vele, hogy a VLJ-re hasonlít, mert sokszor látom (főleg Kurkdjian-nál), hogy olyan, mintha már létező parfümöt tökéletesítene, ha nem is szándékosan, de a végeredmény nagyon hasonló egy-két már piacon lévő illathoz, csak épp sokkal jobb. Minőségibb, szofisztikáltabb. Itt viszont ezt nem érzem. Ugyanaz a harsány, erős illat, semmi finomság, elegancia vagy puhaság.
Hibái is ugyanazok rajtam, mint a VLJ-nek - a karamella nem édes, inkább friss, a fehér virágok pedig fémessé válnak rajtam - a bőröm újabb rossz szokása.
Ettől még nem rossz illat. Csak akkor már inkább VLJ - ugyanez, töredék áron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 11.

Csak a Viva La Juicy előbb volt. És jóval olcsóbb is.
Ettől még nem rossz illat. Csak akkor már inkább VLJ - ugyanez, töredék áron.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.