Catrice

Ár:   1800 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Nigea88, Módosítva: 2021. április 29.

Lelőhely:   drogériák, online

Selymesen lágy textúra, így nagyon könnyűnek hat a bőrön. Összetevőinek köszönhetően érzékeny bőrre is ideális. A Catrice  'Worry Free' gondolatisága alapján papír csomagolást kapott a termék, amely 60%-ban újrahasznosított. 100%-ban természetes összetevők, fél-matt finish. A tápióka, mint szuperélelmiszer felszívja a felasleges csillogást adó olajat a bőrről.

Vegán

2 árnyalatban: 010 Natural sand, 025 Warm peach

Norikanorika1010

2022. november 19.

Természetes, kicsit szaténos a finishe, nem lehet megmondani hogy púder van rajtad. Van egy kis fedése, egységesít, de nem maszkhatású, fényvédőt is jól mattítja. 010 árnyalat jó a nagyon világos bőrömre. Gyorsan fogy, ehhez képest kicsit drága nekem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. november 19.

Vikcsi03

2022. szeptember 16.

025-os arnyalatot vettem meg. Nagyon szep az ezzel keszult vegeredmeny.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. szeptember 16.

025-os arnyalatot vettem meg. Nagyon szep az ezzel keszult vegeredmeny.

hollieme

2022. augusztus 23.

Yves-rocher púder helyett kerestem alternatívát a Müllerben. Alapvetően jó termék, elégedett vagyok a fedésével és az összetevőkkel. Valóban nem porol annyira, de ha akaratlanul is beszippantod felvitel közben, akkor a fuldoklás nem marad el, bántja az orrodat. A 010-es Natural Sand árnyalatban van meg, nagyon fehér bőrhöz pont passzol. Nem okoz irritációt, pattanásokat, szépen kopik, egyenletesen fed, de zsíros bőrnél azért a nap felénél újra fel kell vinni. A karton csomagolása nagyon tetszik, táskába-neszeszerbe bedobva hamar kopik, de pozitívum, hogy újrahasznosított, papír és nem egy újabb műanyag tégely. Én púderecsettel viszem fel, viszont a kiszerelés csalóka, a termék napi használat mellett gyorsan fogy.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. augusztus 23.

Nigea88

2021. április 23.

Teljesen random láttam meg a Müllerben, szerettem régen az ilyen púderelet, manapság nem igen használok, mert max minimális mattítás kell a bőrömnek, nem fedés, ill. igyekszek felesleges dolgokat nem venni. Viszont ahogy megláttam, hogy egy egész állvány vegán catrice kínálat van előttem, elcsábultam. Tökéletes a 025-ös árnyalat, könnyed a textúra, ecsettel is szépen felvihető, nem porol. Nekem nagyon bejön!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 23.

Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

Kaolin 0 0

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).