Chanel

Ár:   30 360 Ft, 43 340 Ft, 58 320 Ft és 74 190 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml, 100 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2019. május 11.

Ár:   30 360 Ft, 43 340 Ft, 58 320 Ft és 74 190 Ft
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml, 100 ml és 200 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2001

Illatcsalád: citrusos-virágos

Fejjegyek: narancs, mandarin, narancsvirág, bergamot

Szívjegyek: mimóza, jázmin, török rózsa, ylang-ylang

Alapjegyek: tonkabab, pacsuli, édes mirha (opoponax), vanília, vetiver, pézsma

KERESEK!!!Chanel Coco Mademoiselle EDP vagy EDT

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Dorcikahh

2021. december 26.

Bárcsak minden parfüm ilyen erős és tartós lenne...De csak a Chanelek ilyenek. Mindig megmosolygom, amikor egy fiatal lány ezzel vág fel, ő ezt a parfümöt viseli. Ha nem mondja, mindenkinek csak annyi jönne le, hogy orrfacsaróan erős nagymama-szaga van. Kíváncsi lennék, hogy ha nem lenne ilyen drága, és nem lenne ráírva, hogy Chanel, akkor is ennyien hordanák-e. Idejétmúlt nagyiszag. Brutálisan erős, tipikusan olyan, amitől mindenki fuldokolni fog melletted. Nem provokatív módon fullasztó, hanem egyszerűen ízléstelenül. Csak 60+-osokon tudom elképzelni. Nagyon "régi" szaga van...ettől már csak a Chanel N°5 rosszabb...Bocsi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. december 26.

BernadettM

2021. november 19.

Fél éve szemeztem vele, és kb két hete LETT! 🙂 A fél év alatt kb kétszer csapott meg az illata, így nem gondolom, hogy annyira gyakori. Viszont szerelem…. Fantasztikus finom illat, és tartós. Van edt és edp is itthon, és az edt is tartós.
Abszolút lenyomta a többi parfümöm. 😁

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 19.

Abszolút lenyomta a többi parfümöm. 😁

delila6400

2021. november 9.

Update2: megvettem és konkrétan hányingerem lett, amikor magamra fújtam. Csuklón jó volt, a nyakamon nem. Feltettem eladásra.

Update: Oké megadom magam! Ahogy száradt le az illat és eltűnt a szúróssága, úgy lett egyre jobb és jobb. Mégiscsak meg fogom venni. :))))

Ismertem màr az illatot, de most fújtam először a bőrömre, mert korábban papírcsíkon sem igazán tetszett. Tartós, virágos, egyenes illat, legalábbis rajtam nem változott. Viszont van benne valami szúrós, ami miatt nem tudok vele azonosulni. Talán a jazmin vagy az ylang ylang, ezeket a jegyeket nem bírom elviselni. Összességében nem annyira rossz, sőt egyedi még így 2021-ben is. Az ára miatt viszont sosem fogom megvenni, annyira azért nem jó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 9.

Kamea

2021. november 3.

2021. 11. 03. Mivel az összes Chanel parfümömhöz meleg időben jutottam hozzá, most – a hidegebb idő beköszöntével – csak kapkodom a fejemet és persze az orromat, hogy mire nem képesek. Ő is. Valóban nem nyári parfüm, sokkal szebb lett rajtam a hűvösebb időben.
A minap, ahogyan mentem át a zebrán, az emberek pedig jöttek velem szembe, erőteljesen megcsapott valakinek az izzadtságszaga. Egyből a Coco Mademoiselle és az ellene felhozott vádak jutottak eszembe, miszerint majdnem minden második emberen ezt lehet érezni. Hát én abban a pillanatban nagyon szerettem volna ezt az illatot, vagy akár csak a másolatát is érezni!

2021. 09. 17. Az itteni véleményeket olvasgatva ezt a parfümöt elsősorban az a vád éri, hogy elcsépelt.
Amikor a nyolcvanas évek derekán mindenki az Impulse Incognito-t fújkálta magára én már annak is inkább a piros La Pantera és a barna Magic Moschus változatait részesítettem előnyben. Ezzel a parfümmel kapcsolatban viszont egyáltalán nincsen elcsépelt érzésem. Talán azért is, mert én – itt a végeken - nem találkozok ezzel az illattal se a szűkebb, sem pedig a tágabb környezetemben. Nem tudom, emiatt most rosszul kell-e érezzem magamat, hogy nem olyan körökben mozgok, ahol minden második nőn ezt, vagy a másolatát érzem…
Másrészt pedig úgy istenigazából én csak most ismerkedtem meg az illattal. A véleményemet többnapos bőrre fújt tesztelés alapján fogalmaztam meg.
Nekem is tetszik és szerintem, ha gyakrabban találkoznék vele másokon, az se tartana vissza a viselésétől. Elvégre nem kizárólag a parfümünk, hanem az egész lényünk, viselkedésünk alapján ítéltetünk meg. Az a fontos, hogy a személyes kisugárzásunk legyen összhangban a parfümünkkel.
Populáris, az való igaz, jól állhat sok mindenkinek és többfajta korosztálynak. Hétköznap és alkalomra is fújható. Egy kiegyensúlyozott, harmonikus illat, ami ugyanezt sugározza a viselőjéről is, ezáltal biztonságérzetet nyújtva a számára. Ezzel a parfümmel nem lehet hibázni.
Rajtam dinamikus, üde, friss és citrusos a kezdés, ami később lelassul és egy visszafogottan elegáns, és finoman nőies illattá alakul át.
Ebben az őszi nyárban is szépen illatozik, de az üde frissessége miatt inkább tavasszal, nyáron tudom elképzelni magamon. Azért majd a hideg idő beálltával is ki fogom próbálni, mert nekem – ahogyan azt már említettem - még új ez az „érzés”.
A parfümnek 5 csillagot adok, mert szerintem maximális pontszámot érdemel. Ettől függetlenül talán csak annyi kritikát fogalmaznék meg vele kapcsolatban - amit az egyik kedves véleményező is leírt már - hogy nekem is hiányzik belőle valami kis „csavar”. Valami kis plusz, valami „meglepő és mulatságos”. Az pedig már csak személyes ízlés dolga, hogy mostanában van több olyan parfüm is, amiket szívesebben részesítek előnyben.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 3.

Asianlover

2021. október 15.

2021. október: Jött egy kellemes akció és kellő önmérséklet, így egy cuki kis 35 ml-es üveggel lettem gazdagabb :) Mehet az őszi-téli decenskedés, színházba/operába biztos ez lesz rajtam!

2021. szeptember: Ma bejött egy kis rossz idő, így az egyik kezemen a Cartier La Panthere edp, a másikon ez az illat landolt. Ideális választás hétvégi otthoni munkákhoz :D mind a kettő olyan nagyvilági, igazi jómódú illat, hogy lélekben már a Rockefeller centerben vagyok :D
Abszolút elegáns, kifinomult illat. Szerintem egyáltalán nem unalmas. A visszafogott elegancia lényege, hogy ne legyen benne semmi harsány, tökéletes kerek, de végtelenül igényes legyen. Ez pedig pontosan ezt nyújtja. Hihetetlenül finom, nőies, púderes illat.
Így a Panthere-el összehasonlítva meglepően könnyűnek is tűnik, ami azért önmagában nem az első gondolatom lenne róla, de a másik annyival fajsúlyosabb, hogy ahhoz képest ez egy szende ibolya :)
Őszre-télre szerintem csodás választás lehet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 15.

Őszre-télre szerintem csodás választás lehet.

angelina69

2021. október 12.

Nagyon sokadik vagyok a sorban, és lehet, nem is tudok már újat mondani. Mégsem mehetek el szó nélkül emellett az illat mellett. Véletlen folytán lett enyém egy kis gyári minta. A munkahelyemen mentem át egy másik irodába, hogy személyesen egyeztessek az ottani kolléganővel. Mikor beléptem az ajtón, valami nagyon finom illat csapta meg az orrom. Finoman édeskés, enyhén, frissen, üdén fűszeres, mégis melengető, és igen pacsuli is, amit nem szeretek egyébként, de ott akkor nagyon szépen szállt a levegőben. Egyeztetés után nem tudtam megállni, és megkértem a kolléganőt, árulja el, milyen parfümöt használ. Elővette a táskáját, és kihalászta belőle a nagy üveges parfümjét, melyet a lányától kapott. Ez volt az. Meglepődtem, aztán még egyszer megdicsértem.
Pár nappal később a kolléganő jött át hozzám, és lerakott egy kis gyári mintát elém, azzal, hogy neki úgyis ott a nagy, meg különben is stb.stb. Nagyon elcsodálkoztam, és megköszöntem a nagylelkűségét.
Mivel én biztosan nem fogom nagy üveges parfümöt megvenni, ezért ez a kis gyári minta nagy becsben van tartva. Időként egy fújással meglepem magam, és csodálkozom, hogy ez az illat rajtam is milyen szépen muzsikál. A kezdete kirobbanóan üde citrusos (nem citromos). A pacsuli már akkor megvillantja magát, aztán némi porosság, enyhe édesség, friss fűszeresség jellemzi. Leszáradásában már jobban előtérbe kerül a pacsuli, mégsem bántó számomra, mert összesimul a többi alapjeggyel. Ebben az átmeneti időben kifejezetten szép volt az illat. Melegben nem merném felfújni magamra. A tartósságáról csak jót tudok mondani. Nem csodálkozom rajta, hogy sokak szívébe - orrába - belopta magát, és sok bókot zsebel be, aki viseli. Természetesen a mérték itt is nagyon fontos. A közhellyel élve, néha a kevesebb több.
A városunkban lévő M drogériában több éve már nem forgalmaznak Chanel parfümöket. Azok az utánzatok, melyeket itt-ott szagolgattam, az eredetihez képest elég karcosak. A pacsuli a legtöbben fojtós, amiben pedig nem, az inkább édeskésebb. Gondolom a legtöbben az utánzatokat használják (nem véletlenül, mert az eredeti sokaknak megfizethetetlen), ezért nem szerettem eddig ezt az illatot. Most sem leszek nagy rajongója, de Polge urat mindenképpen dicséret illeti, beiratta magát az illattörténelembe, mert 20 éve jelen lenni egy minőségi illattal, a mai rohanó világban már elismerésre méltó. Ezt én öt csillaggal jutalmazom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 12.

Candy21

2021. október 9.

Imádom ezt az illatot sosem gondoltam volna, hogy ennyire bele szeretek már régóta ismerem húszas éveim elején nem tetszett kicsit sem. De most a húszas éveim közepén bele szerettem igazi nőies kifinomult elegáns illat nem bírom megunni főleg hidegebb időben olyan szépen kibontakozik. Ha magamra fújom igazi Nőnek érzem magam. A társasága kiemelkedő még másnap fürdés után is érzem magamon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 9.

lady0001020

2021. október 6.

Írta valaki, hogy ez nyáron az igazán jó. Szerintem nem. Elég erős illatról beszélünk és ez nyáron fullasztó. Maximum tavasz. De ez az illat most a jó, ősz van ilyenkor tud igazán kibontakozni és télen a hidegben. Gyönyörű illat, végtelenül elegáns és kifinomult. Csak az fogja szeretni aki ilyen, elegáns és nőies.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 6.

L_eti

2021. szeptember 5.

Elegáns, finom illat. Természetesen nagyon tartós ahogy az összes Chanel parfüm. Nekem nem a kedvencem. Valahogy az én bőrömön nem azaz igazi WOW illat. Vannak sokkal olcsóbb parfümök amiket szívesebben használok.... Azért őt is kedvelem🙂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. szeptember 5.

sztike

2021. augusztus 23.

Ahogy sok más "tessék szeretni, illik szeretni, aki nem szereti, azzal baj van" illatot, úgy ezt sem szeretem. Eleve nem szeretem azt a hozzáállást, hogy ami új, az csak rossz lehet. Nekem tetszik olyan zene is, ami 1980 után készült és tudom, skandallum, de a "mai", "divatos", "cukros lötyik" között találom meg azokat az illatokat, amikben nem feszengek. És nem, nem hiszem, hogy azért van ez, mert nincs ízlésem. Van, csak - kapaszkodjunk meg - másmilyen az ízlésem, mint amilyen a "tessék szeretni" illatok kedvelőinek. Vakteszten is kiszórnám az összes ilyen nagyasszony illatot, az összes Muglert és az összes oudos, mohás, 100.000+ HUF-os csodát. Ez az illat nekem túl karcos, túl merev. Nem annyira öregasszonyos mint a No. 5, de azért messze nem az a laza, fiatalos, puha illat, amiben én komfortosan érzem magam. Bárkinek mutattam magam körül a blattert, mindenki kapkodta el a fejét, hogy mi ez, vigyem innen. Engem egy régebbi típusú hajlakk illatára emlékeztet kifújás után, de ez az alkoholos vonal valahogy később sem enyhül. A többi illatjegy változik körülötte, de a karcos felhang végig ott van. A legnagyobb meglepetés viszont a tartóssága volt: a fújcsúnyarossz "mai" illatok (Nomade, Libre, Pure XS) még másnap is kiválóan érződtek a tesztpapírokon, a 2 Chanel meg nagyjából 4 óra után megpattant.
Abszolút elismerem, hogy ez egy nagy durranás volt, amikor megalkották. A maga nemében jó, tökéletesen hozza a Chanel-életérzést. Ez egyszerűen csak nem én vagyok és kicsit úgy érzem, túl sok másolata rohangál már az utcán, ami kissé kiölte a varázst belőle. Ettől függetlenül aki szereti, szeresse és hordja, nekem viszont nem éri meg az árát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 23.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzophenone-3, Octinoxate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Lyral, Limonene
Színezékek: CI 14700, CI 42090

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)