Chanel

Ár:   30 360 Ft, 43 340 Ft, 58 320 Ft és 74 190 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml, 100 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2019. május 11.

Ár:   30 360 Ft, 43 340 Ft, 58 320 Ft és 74 190 Ft
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml, 100 ml és 200 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2001

Illatcsalád: citrusos-virágos

Fejjegyek: narancs, mandarin, narancsvirág, bergamot

Szívjegyek: mimóza, jázmin, török rózsa, ylang-ylang

Alapjegyek: tonkabab, pacsuli, édes mirha (opoponax), vanília, vetiver, pézsma

Ár: 2600,- Ft + pk , Eladó: syssy48
Állapot: kipróbált, Helyszín: Pécs, fizetés: előre utalás után postán maradóra, vagy foxpostba.
Ár: 30000Ft foxival , Eladó: VickyV
Állapot: A képen látható minimális hiánnyal, Helyszín: Szombathely, fizetés: Foxposttal vagy személyesen
Fruzsiii

2020. január 3.

Mikor a müllerbe jártam muszáj volt megszagolnom,annyi véleményt olvastam róla,mindenki agyon dicséri ezért nem hagyhattam ki,befújtam vele magam,picit a csuklómra,először kifújva nagyon meglepődtem,mert kifejezetten tolakodó volt nem tetszett nem értettem ,hogy lehet ez a parfüm ennyire népszerű,telt az idő bolyongtam az áruházban,és néha szimatolgattam a csuklóm,a pàromnak is folyton mutogattam,neki abszolút nem tetszett.Az én bőrömmel egyszerűen nem kompatibilis,pedig aztàn nem vagyok se éretlen tinilány,és az elegancia is igen fontos számomra,azért örülök,hogy ilyen sok embernek bevált,sajnálom hogy rajtam ennyire kellemetlen és tolakodó az illata🙁

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 3.

kepviselofank

2019. december 29.

update: nos, tévedtem. ismét a drogériában jártam, ismét a közelébe kerültem és el kell ismernem, hogy ez tényleg egy csodálatos illat, de én még egy kislány vagyok hozzá, nem tudnám viselni.

tisztában vagyok vele, hogy nem véletlen a sok pozitív vélemény, ennyi ember nem tévedhet, de nekem ez sajnos az a parfüm, amit ha megszagolok, a következő másodpercben már el is felejtem, hogy milyen volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 29.

simpleman

Korcsoport: >54
2019. december 25.

Értékelés „mülleres” teszt után.

Tegnap bementem a Müllerbe és fúvattam belőle egy tesztcsíkot az ott dolgozó hölggyel. Kijöttem az üzletből, nézelődtünk a Párommal, majd megszimatoltuk az illatot. Páromnak vettem már egy Coco Mademoiselle EDT-t. Ő kissé nehéznek tartotta az EDP-s tesztcsík illatát … „megfájdul a fejem tőle”, mondta. Szerinte jobb az EDT.

Az én véleményem:
szerintem ötszázszor jobb illat, mint a Mademoiselle EDT.
Különbségek:
Az EDT nekem nagyon visszafogott, csak néha-néha érzek ki belőle egy kis kellemes illatot. Az EDP viszont finoman ott bujkál az orromban. Egy kifinomult női illat, ami egy kész, érett nőhöz illik. Nem feltétlenül munkahelyre való, mert oda túl sok lehet. (A Páromnak a munkahely az élete, Ő ahhoz rendezi a dolgait; ebből a szempontból tehát teljesen helytálló a véleménye.)
Az EDT szerintem meg sem közelíti az EDP-t, „vizezettebb” is sokkal tőle. Tudjuk: a Chanel klasszikus gyakorlata: ha „vizez” valamit, akkor árat emel. Lehetséges, hogy ezzel a termék iránti vágyat igyekszik fenntartani.
EDP:
emlékszik az ember az orrában egy szép, finom illatra, időről-időre felidéződik finoman, nem túlzóan. Nem igazán erotikus illat, ami jó. Egy valóban erotikus illat csak alkalomra viselhető. (Lancome Poéme)

Összegzés egy teszt után:
Elég csodálatos illat ez, finom nőiséggel. Szerintem 35-től 45 éves korig viselhető igazán. Annak a nőnek való, aki képes arra, hogy kilépjen az általános értelemben vett „tiniségből” (szűk nadrág, Calvin Klein fehérnemű stb.) és tud Nőként viselkedni. Imádnivaló illat, ami a férfiban szép emlékeket hagy. Nekem tetszik. Ennek az illatnak a szelleme nem „amerikai”; ennek az illatnak a szelleme francia. Én ezt szeretem.

Még egy: ezek a klasszikus illatok a hideg, esős időt szeretik. Amilyen tegnap volt nálunk. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. december 25.

Értékelés „mülleres” teszt után.

Az én véleményem:
szerintem ötszázszor jobb illat, mint a Mademoiselle EDT.
Különbségek:
EDP:

Összegzés egy teszt után:

emb1p3

2019. december 6.

Update: még mindig egy szofisztikált, kiegyensúlyozott, szép kompozíciónak tartom, már bele is égett az illatmemóriámba. És továbbra se tudok szabadulni egy jólnevelt, harmincas, (felső)középosztálybeli nő képétől, aki spinningelni jár vagy rúdtáncolni, határozott véleménye van a kollégája párkapcsolatáról és az esküvői szolgáltatókról, valódi gyémántot akar az eljegyzési gyűrűjébe és a titkos vágya egy csillámos Jimmy Choo-tűsarkú. Pedig tudom, hogy igazságtalan kis troll vagyok. Na majd pár év múlva visszatérek rá, de az is lehet, hogy maradok No. 5 - Bois des iles - 31 rue Cambon-lány, azokat is venni kell valakinek, nehogy csődbe menjen szegény 100 milliárd eurót érő Csánnel, amit állítólag még az LVMH-csoport se bír megvenni :)

2017: Ha nem próbáltam már legalább tízszer bőrön ezt az illatot, akkor egyszer sem, de egyáltalán nem vagyok képes felidézni. Vagy teljesen vak vagyok erre az illatkombinációra, vagy a virágos-pézsmás nőiesség szépségére, nem tudom, de látom, hogy x kollegina több szkeptikus év után megvilágosodott, szóval ez tulajdonképpen egy jegyzet magamnak, hogy pár év múlva próbáljam újra, hátha erre akarnám majd elverni az év végi prémiumomat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 6.

csillabella

2019. december 1.

Az illata csodálatos! Napsütéses időben szereztem be Nizzában, így mindig kellemes emlékeket idéz, ha használom. Vidámság, boldogság, tavasz-nyár ez a parfüm. Tényleg 10 csillagos lenne, ha a tartósságát nem számítanám. Azt gondoltam egy Chanelből elég ha két kicsit fújok magamra (féltem, hogy ez is sok lesz). Majd próbálkoztam három fújással. Néggyel. Aztán még párat a kardigánra is. És mikor elmentem frissen fújtan a párom mellett még így sem nagyon vett észre semmit. Mikor az idő melegedett, akkor páran itt ott érezték és megdícsértek. Így hamar kifogy a 30 ml, most egyenlőre eltettem téli álmod aludni, és bízom abban, hogy majd tavasszal kivirágzunk.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 1.

Scara

2019. november 28.

A Coco Mademoiselle edp nekem nagyon kellemes emléket idéz. :) Ez volt az első parfüm, amit a saját keresetemből vettem, lassan már 9 éve. Számomra ez egy meghatározó illat, egyet jelent a felnőtté válással, önállósággal, hiszen velem volt amikor elköltöztem otthonról és a saját lábamra álltam.
Nem bulizós illat volt, hanem a munkanapoké, amikor ki kellett állnom emberek elé prezentálni, amikor bizonyítottam, hogy megállom a helyem az életben.

Aztán elfogyott és jöttek-mentek az újabb parfümök. Időnként megszagoltam azért a parfümériákban, amikor nosztalgiázni támadt kedvem, de valahogy azt éreztem, hogy ez az illat már nem én vagyok.
Pár napja egy külföldi céges út alatt hozzájutottam egy 35ml-es teszterhez a parfüm extrait változatból és most újra hatalmas a szerelem. :) Sajnos ezt itthon már nem lehet kapni, ami nem csoda, hiszen a 7,5ml is aranyáron volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 28.

Sziszilady

2019. november 24.

Egyik kedvenc illatom, de már hosszú évek óta, amikor még 1-2 ezer ft-os parfümökre telt csak. De utánzatai nyilván már akkor is voltak. Idén úgy gondoltam, esélyt adok a Chanel parfümöknek pusztán kíváncsiságból, eddig ugyanis elkerültem őket a drogériákban, gondoltam poros, régi illatok (elnézést a rajongóktól /aki mostmár én is vagyok /a kifejezésért). Mikor megszagoltam a mademoiselle-t, azonnal visszarepültem fiatalabb felnőtt koromba, tudtam, hogy meg kell vennem. Majd elkezdtem a többi chanelt is próbálgatni...😄

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 24.

Lina14

2019. október 25.

Kellemes, tavaszias, nem túl édes, nem túl citrusos, meleg illat, de rajtam sajnos gyorsan fűszeressé válik és ellillan a könnyedsége. Rajtam ezt sok parfüm csinálja, sajnos nem nekem találták ki.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 25.

riatai

2019. október 18.

Csak azért írok egy 511. véleményt, mert ha ilyen sokan szeretik az nem lehet véletlen. ( bár lehet, negatív vélemény is akad itt) Összefoglalni egy mondatban nem tudom ezt a parfümöt. Az első szippantás is különleges, de a leszáradása valami csodás. Amikor órák múlva megérzem magamon, akkor is elégedett vagyok vele. Nem tudom, mikor mit érzek ki, de tetszik. Tartós, kortalan illat. Nálam a Mademoiselle és a Chance vetekszik. De nem is akarok választani, egyszer az egyik, máskor a másik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 18.

vzsm02

2019. október 16.

Nem lehet a sok vélemény mellett újat írni róla, tartós, nőies, meghatározó. Nekem nagyon nagy kedvenc, nem olcsó, de egyre többször érzem másokon, ennek ellenére abszolút nem tucatillat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 16.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzophenone-3, Octinoxate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Lyral, Limonene
Színezékek: CI 14700, CI 42090

Színező anyag. (Piros)