Chanel

Ár:   €185 és €330   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   75 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. március 22.

Ár:   €185 és €330
Kiszerelés:   75 ml és 200 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2020

Illatjegyek: bergamott, citrom; labdanum, ámbra; szantálfa, pézsma, madagaszkári vanília, pacsuli

Chanel Le Lion EDP
Ár: 3.500ft + Posta , Eladó: nina 69
Állapot: 5ml/ pár fújás hiánnyal, Helyszín: Budapest, XI., fizetés: Budapesten a XI. kerületben személyesen is átvehető vagy előre utalást követően ajánlottan postázom.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

leaseydoux

2021. november 21.

A biedermeier fésülködőasztal magányossága a nagyszüleim házban. Újságpapírral bélelt fiókjában még lapul némi vaníliás sütemény és púderes doboz, oldalán már pattogzik a lakkozott fa. Nyilvánvalóan drága és nehéz darab, le sem tagadhatja a szebb napokat, a minőségi kidolgozottságot és polgári törekvéseit. Sajnos a Le Lion ódon fiókszaga a bőrömön meg sem közelíti a -Chanel butik eladó hölgye szerint- referenciaként tekintett nagy elődöt, a Coromandelt. Sőt, nekem kicsit a Coromandel lebutított változatának tűnik, amiben nyoma nincs annak az izgalmas kontrasztnak amit az ázott fa és a fehércsoki kettőse tudott nyújtani. (Pedig ha valakit, akkor engem a világból ki lehet kergetni az édes gurmé jegyekkel.) Itt az ódon fa-stich teljesen unalmasan és eseménytelenül édesedik be, és áraszt valami megmagyarázhatatlan szomorúságot. Érződik persze a Chanel DNS, a ház patinája, tartós, minőségi darab ez is, de valahogy az én bőrömön ez egy távoli időket idéző, elhagyatott hangulat, amiből nagyon hiányzik valami. Valami csavar, vagy ötlet, de leginkább az életigenlés. Tény hogy én mostanra nagyobb örömöm lelem a kisebb, független (vagy ha úgy tetszik indie) házak kreációiban, az ezekből áradó szabadság és önfeledt kreativitás valahogy jobban passzol a mostani élethelyzetemhez és a bőröm kémiájához. Ennek ellenére a Les Exclusifs sorozat mindig nagy kedvencem volt, és igazán nem szeretném tovább magamra haragítani a Chanel rajongókat: mint tudjuk ahány bőr, annyiféle változat egy illatra. Én az első találkozás után még egy kis fújóst is beszereztem, annyira nem akartam elhinni, hogy ez ennyire semmilyen lett. De sajnos -és hangsúlyozom hogy számomra- most egy kissé kiégett és elfáradt, (a fragi szerint főleg a Shalimarral) könnyedén helyettesíthető kreáció született.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 21.

riatai

2021. május 11.

Az első sokk után magamhoz tértem és már felfedeztem a szépségét. Nekem annyira, de annyira erős az első néhány percben. Kutattam az összetevők között, mert megesküdtem volna, hogy szegfűszeget érzek. Azt pedi nem szeretem. Miután félóra eltelt már nagyon finom illat. A szegfűszegre hasonlító illatjegyet sem érzem ki. Gyönyörűen összecseng benne minden. Picit felidézi a Coromandelt. De csak a nyomában jár. Rajtam annyira nem álljól, úgy érzem. Nekem sok. De ettől függetlenül tetszik. Édes, füstös, különleges. Talán nem a tavasz egyik legmelegebb napján kellett volna tesztelni.....Hűvösebb napon még ráfordulok.... De megkapja az öt csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 11.

Tarzicia

2021. április 11.

Elsőre azt mondtam magamban, hogy nahát, itt a Chanel ház Shalimar-ja, nincs új a nap alatt...De ez persze nem igaz. Vagy csak részben. Önmagában tényleg hasonlít rá, de párhuzamosan tesztelve a két illatot már nagyon jól kivehető, hogy miben különböznek.
A Shalimar füstös-púderes vanília, és nem tagadhatja le a korát. A Le Lion mai illat, és inkább a gourmand irányba megy el. Édesebb, teltebb, lágyabb és kevésbé füstös. Az ámbra és a labdanum miatt fűszeresebb, zamatosabb, és a háttérben a szantál és a pacsuli is szépen muzsikál. Sokrétű illat, szerencsére nem csak a vaníliáról szól. És pozitív kisugárzása van, ha lehet ilyet mondani. A Shalimar nekem túl komoly, hangulat kell hozzá, a Le Lion-hoz max. csak hűvösebb idő. Ami pedig a non plus ultra: az első részében néha megvillant benne a Coromandel, ami nekem a kedvenc Les Exclusifs illatom. Azt hiszem, a Le Lion-t választanám a másodiknak.
Érdekes egyébként, hogy benne van a Chanel DNS (az a jellegzetes stílus a minőséggel párosulva, amiről már messziről felismerhető egy Chanel illat) de itt nem annyira feltűnő. Én inkább csak az első fél órában éreztem, később már meg nem mondtam volna róla, hogy ez egy Chanel. A minőség viszont végig egyértelmű. Csodálatos illat, méltó a Les Exclusifs sorozathoz.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. április 11.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Citral, Benzyl Benzoate, Eugenol, Farnesol, Benzyl Salicylate, Isoeugenol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.